کلینیک تخصصی رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95

میکرودرم ابریژن

 

microdermabrasion

 

یک نوع جراحی زیبایی پوست است که در آن لایه های خارجی یا بیشتر سطحی پوست با استفاده از یک ساینده قوی به آرامی انجام می شود، برداشته می شود.

این درمان در یک جلسه تکمیل نمی شود؛ اما معمولا با فاصله انجام میگیرد که منجر به ایجاد یک لایه پوست نرم تر و شاداب تر می شود و در کل هدف از انجام این روش درمانی، بهبود ظاهر پوست است.

موارد درمان

میکرودرم ابریژن معمولاً در موارد زیر استفاده می شود:

• چین و چروک و خطوط پوستی
• پوست کدر
• زخم های آکنه خفیف
• لکه های ایجاد شده به علت اشعه مضر آفتاب یا لکه های ناشی از افزایش سن
• منافذ باز
• استرچ مارک ها یا آستریا

روش

یک فرایند مکانیکی است که با هدف حذف لایه های پوستی مرده یا آسیب دیده انجام می شود که دچار مشکلات بزرگ و قابل مشاهده ای مانند لکه های پوستی، تجمع رنگدانه ای، زبری و چین و چروک شده اند.

این روش درمانی در حدود 45 دقیقه به طول می انجامد و معمولاً بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد. درمان با پاکسازی پوست از مواد آرایشی یا دیگر مواد مواد بیرونی آغاز می شود.

سپس تراشه های الماس طبیعی یا کریستال اکسید آلومینیوم، بی کربنات سدیم یا کلرید سدیم روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این عناصر ممکن است به مدت یک دقیقه بر روی سطح پوست به شکل کریستال هایی به وسیله اسپری دستی اسپری شوند، در حالی که یک وکیوم کوچک به وسیله تراشه های موجود در آن، به طور همزمان سلول های پوست را از بین می برد.

ابزار دیگر وسیله ای دستی است که بر سر آن الماسی برای لایه برداری پوست تعبیه شده است. این روش در شرایط استریل انجام می شود و در بیشتر موارد بهتر است که آن را با کرم های کاهش دهنده عوارض بالا رفتن سن، روشن کننده های پوست و لایه بردارهای شیمیایی ترکیب کنید.

 

برنامه درمانی و ریکاوری

در میکرودرم ابریژن، درمان بر روی لایه اپیدرم پوست انجام می شود که در آنجا عروق خونی وجود ندارد و این بدان معنا است که امکان خون ریزی در این روش بسیار اندک است. درمان معمولا در شش جلسه درطول12 هفته، یعنی هر دو هفته یک بار انجام می شود تا نتیجه مثبت حداکثری حاصل شود.

تکرار این روش هر 4 تا 8 هفته، باعث تقویت و سلامت پوست شده و موجب تحریک سلول سازی در عمق لایه اپیدرم پوست می شود.

پس از عمل، پوست ممکن است قرمز شود و تا مدت کوتاهی ممکن است احساس ناراحتی خفیف داشته باشد. پس از عمل، استفاده از کرم های ضد آفتاب اجباری است و فرد باید تا چند روز از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کند.

کبودی و خونریزی های میکروسوپی در این درمان به ندرت اتفاق می افتد و دلیل آن اعمال فشار زیاد و به مدت طولانی است. برجای ماندن اسکار در این روش بسیار نادر است و مواردی از ابتلا به عفونت پس از میکرودرم ابریژن مشاهده نشده است، مگر اینکه بیمار مبتلا به تبخال فعال، زرد زخمیا دیگر ضایعات پوستی باشد. گاهی اوقات نیز ممکن است بیماری روزاسه بعد از انجام میکرودرم ابریژن فعال شود.

نتایج و عوارض
• روش نسبتا راحتی است
• بی خطر و کم عارضه است
• نیاز به استراحت مطلق ندارد
• اگر از پاک کننده های شیمیائی پوست اجتناب شود، می توان آن را در دوران بارداری انجام داد

از سوی دیگر، میکرودرم ابریژن در یک جلسه اثربخش نیست. این عمل تنها در لایه سطحی اپیدرم پوست صورت می گیرد و به همین دلیل چین و چروک های عمیق، زخم های جراحی، رنگدانه یا آکنه شدید را بهبود نمی بخشد. درمان های شیمیایی و یا لیزر برایاین موارد مناسب تر است. همچنین در مورد عوارض ناشی از افزایش سن بی اثر است. در نهایت، برای درمان بهینه، چندین درمان همزمان لازم است.

مجموعه کلینیک های تخصصی کاشت موی رویان سلامت
 برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و ... با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.
41936-021
02122885290-95
شعب تهران بزرگ
شهرک غرب بلوار دادمان
قیطریه-اندرزگو
مشاورین تلگرام
royanmoobot@

آخرین مقالات جوانسازی پوست

قسمت دیدگاه بسته شده است.

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید