کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

لیفت ابرو

لیفتینگ (لیفت) آندوسکوپ ابرو و پیشانی

در مرکز تخصصی جراحی زیبایی رویان سلامت

انجام عمل توسط فوق تخصص جراح پلاستیک

با جدیدترین متد روز دنیا در تهران

عمل ليفت ابرو و پيشاني 

با بالارفتن سن عضلات پیشانی در اثر سن و گرانش زمین شروع به ضعیف و شل شدن می کنند . در نتیجه افتادگی ابرو اتفاق می افتد.در این وضعیت، چهره فرد خسته و بی حال یا حتی عصبانی بنظر می رسد.

به همین دلیل برای ایجاد چهره ای جوان و روشن از لیفت ابرو استفاده می شود.درحقیقت، با لیفت ابرو هم ابروها فرم یکسان و جدید می گیرند و هم چروک پیشانی حذف شده و باعث جوان تر شدن صورت می شود.

این جراحی زیبایی این روزها طرفداران بسیاری را بویژه در بین خانم ها پیدا کرده است.

با این وجود خیلی از متقاضیان درباره نحوه انجام جراحی، مراقبت های قبل و بعد از آن و نیز عوارض آن سوالاتی دارند و بدنبال پاسخ های روشن و کامل برای این سوالات هستند.طبیعی است که پاسخ دادن به سوالات کلیدی می تواند همه ابهامات بزرگ و کوچک درباره این تکنیک زیباسازی بدن را برطرف کند.

هرچقدر اطلاعات تان درباره جراحی زیبایی لیفت ابرو بیشتر باشد، نتایج رضایت بخش تر و عوارض احتمالی کمتر خواهید بود.به همین منظورما در این مقاله تلاش کرده ایم به پرتکرارترین و مهم ترین سوالات درباره لیفت ابرو پاسخ جامع و کامل بدهیم. با ما همراه باشید.

لیفت ابرو

ليفت ابرو مناسب است يا عمل جراحي پلك فوقاني؟

بيش از 90 درصد از افرادي كه با شكايت از پوست اضافه در پلك‌هاي فوقاني مراجعه مي‌كنند، مشكل اصلي‌شان افتادگي (پتوز) ابرو است نه پلك فوقاني و در صورتي كه اين افراد تحت عمل جراحي زيبايي پلك بالا (بلفاروپلاستي فوقاني) و برداشتن پوست اضافه پلك فوقاني قرار گيرند، افتادگي ابروي آنها بيشتر شده و فاصله ابرو تا چشم كاهش يافته و در نتيجه دچار علائم پيري ناحيه چشم و اطراف چشم مي‌شوند. 
در واقع عمل جراحي مناسب در اكثر اين افراد ليفت ابرو است و با بالا بردن ابرو با عمل جراحي، پوست اضافه در پلك فوقاني برطرف مي‌شود و چشم‌ها بازتر و زيباتر مي‌شوند.
چندين تكنيك جهت ليفت ابرو و پيشاني وجود دارد كه انتخاب تكنيك مناسب بستگي به ارتفاع پيشاني و وجود چين ‌و‌ چروك‌هاي بين ابروها دارد.

 

 

تكنيك‌هاي مختلف جهت ليفت ابرو و پيشاني چیست؟

چندين تكنيك جهت ليفت ابرو و پيشاني وجود دارد كه انتخاب تكنيك مناسب بستگي به ارتفاع پيشاني و وجود چين‌ و‌ چروك‌هاي بين ابروها دارد. در افرادي كه پيشاني بلند (ارتفاع پيشاني بيش از 7 سانتي‌متر) دارند، بهترين تكنيك، ليفت ابرو از طريق برش Hairline (محل تلاقي پوست مودار سر و پوست بدون موي پيشاني) است كه در اين روش علاوه‌ بر ليفت ابرو، پوست اضافه پيشاني نيز برداشته مي‌شود. 
در افرادي كه پيشاني بلند ندارند (ارتفاع پيشاني كمتر از 7 سانتي‌متر) و داراي چين‌و‌چروك ناشي از اخم در بين ابروها هستند، بهترين تكنيك روش آندوسكوپيك است كه با دوربين و برش‌هاي كوچك در محل رويش موها در پوست سر انجام مي‌شود كه علاوه بر ليفت ابرو، عضلات اخم نيز قطع مي‌شوند و باعث بهبود هميشگي چين‌و‌چروك‌هاي ناشي از اخم مي‌شود. 
در افرادي كه پيشاني آنها بلند نيست (ارتفاع پيشاني كمتر از 7 سانتي‌متر) و چين‌‌ و چروك در بين ابروها ندارند، ليفت تمپورال (شقيقه) تكنيك مناسبي است كه در اين تكنيك با دو برش در نواحي شقيقه در محل رويش موها، ليفت قسمت خارجي ابروها انجام مي‌شود ولي روي عضلات اخم و چين‌و‌ چروك‌هاي ناشي از اين عضلات تاثيري ندارد. 

 

لیفت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

لیفت ابرو برای کسانی که ابروهای افتاده دارند و به همین دلیل چهره شان افسرده و خسته بنظر می رسد، کاملا مناسب است. علاوه بر این، افرادی که خطوط ناهماهنگی دور ابرو و بین دو ابرویشان ایجاد شده و پوست اضافی ابرویشان روی پلکشان قرار گرفته مناسب است.

لیفت ابرو چه مزیت هایی دارد؟

با انجام لیفت ابرو:
● پوست اضافی پلک‌های بالا کم می شود
● چین و چروک پیشانی و خط اخم کاهش می یابد
● خطوط پنجه کلاغی دور چشم رفع می شود
●چروک‌های افقی پیشانی از بین می رود
● صورت جوان و شاداب تر می شود

لیفت ابرو با چه روش هایی انجام می شود؟

لیفت ابرو است با توجه به فاکتورهایی مثل سن و وضعیت سلامتی و میزان افتادگی ابروها و حتی طول پیشانی متفاوت است. رایج ترین و موثرترین روش های لیفت ابرو عبارتند از:

1-لیفت ابرو با جراحی باز
جراحی لیفت ابرو یکی از درمان های قطعی زیبایی ابرو است که با بیهوشی کامل انجام می شود. در این روش با ایجاد یک برش بر روی خط ، پوست از عضله ی زیرین آزاد می شود، سپس پوست کشیده و قسمت های اضافه جدا می شود. در پایان برش ایجاد شده بخیه زده می شود.

2- لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی
اگر افتادگی ابروی شما در حد ملایم و متوسط است،جراحی آندوسکوپی بهترین گزینه برای لیفت ابروهای تان است.در این تکنیک تنها 5 برش کوچک هر کدام به طول 2تا 3 سانتی متر بر روی پیشانی ایجاد می شوند.سپس با استفاده از وسیله ای به نام آندوسکوپ پوست پیشانی به سمت بالا کشیده می شود تا در محل مناسب قرار گیرد. این جراحی با بیهوشی کامل انجام می شود.اما نتایج آن بسیار پایدار و دوره نقاهت کوتاهی دارد.

 

3-لیفت ابرو با بوتاکس
در لیفت ابرو با بوتاکس که با بی حسی موضعی انجام می شود، چین و چروک های پیشانی و دور چشم و خطوط اخم از بین رفته، پوست شاداب و صاف می شود و حتی روند رشد چین و چروک های جدید را کندتر می گردد.

4- لیفت ابرو با لیزر
در لیفت ابرو با لیزر به کمک انرژی لیزر سلول های واقع در بافت میانی پوست تحریک و روند کلاژن سازی شدت و سرعت بیشتری می گیرد. کلاژن بیشتر باعث بالا کشیده شدن و صاف و یک دست شدن پوست پیشانی شده و چین و چروک ها را از بین می برد. بالا کشیده شدن پوست پیشانی خود به خود لیفت ابرو را بدنبال دارد.
5-لیفت ابرو با نخ
یکی از روش های موقتی زیبایی و لیفت ابرو است. در این روش برش هایی در داخل موهای ابرو به قطر سه تا چهار میلی متر ایجاد می شود و نخ هایی از جنس نایلون در داخل این برش ها وارد و به ابرو پیوند داده می شوند. این روش نه تنها باعث جمع کردن پوست اضافه می شود بلکه تحریک کلاژن در اطراف پوست ابرو نیز انجام می شود.به این ترتیب، افتادگی پوست رفع می شود.

قبل از عمل لیفت ابرو چه اقداماتی را باید انجام داد؟

جهت آماده شدن برای عمل زیباسازی و لیفت ابرو رعایت نکات زیر ضروری است:
●از سلامتی کامل برخوردار باشید
● اگر آسپرین یا سایر داروهای ضد التهابی استفاده می کنید ،بهتر است برای مدت مشخصی آن ها را نخورید. زیرا این داروها خونریزی را افزایش می دهند.
● دو هفته قبل از انجام جراحی از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید.
● اگر پوست کلوئیدی دارید حتما قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید.

دوره نقاهت و بهبودی بعد از جراحی لیفت ابرو چگونه است؟

بعد از انجام جراحی لیفت ابرو بهتر است در خانه استراحت کنید. پس از دو الی سه روز برای معاینه نزد پزشک روید. تورم و کبودی جزئی در ناحیه لیفت طبیعی است و در چند روز اول دیده می شود و در هفته نخست خود بخود برطرف میشود.

بعد از جراحی لیفت ابرو چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

بدون شک رعایت دقیق مراقبت های بعد ازعمل یکی از تعیین کننده ترین موارد در عمل های زیبایی است. مراقبت های بعد ازعمل لیفت ابرو که توسط جراح به اطلاع بیمار می رسد عبارتند از:
1-از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.البته انجام فعالیت های روزمره مانعی ندارد.
2-در روزهای ابتدایی سرتان را در سطح بالاتری از بدنتان قرار دهید و در زمان استراحت ترجیحا از دو بالش استفاده کنید.
3- یخ یا کیسه ی آب گرم را روی زخمتان نگذارید .برای درمان جای اسکارها از پمادها و داروهایی که پزشک تان تجویز کرده استفاده کنید.
4- بهتر است انجام فعالیت های روزانه ی سنگین یا تمرینات سنگین ورزشی را حداقل 3 ماه بعد جراحی لیفت ابرو از سر بگیرید.

طریقه خوابیدن بعد از لیفت ابرو چگونه است؟

روش صحیح خوابیدن بعد از لیفت ابرو تاثیر زیادی در روند بهبود دارد. برای خوابیدن بهتر است از دو بالش در زیر سرتان استفاده کنید و به پهلو بخوابید .متناوبا پهلو را عوض کنید.
آیا بعد از لیفت ابرو می توان رانندگی کرد؟
بهتر است تا بهبودی کامل این کار را انجام ندهید.

عوارض جراحی لیفت ابرو چیست؟

تورم و کبودی بعد از جراحی لیفت ابرو طبیعی است و بعد از گذشت یکی دو هفته خودبخود رفع می شوند. در ماه اول ابرو های شما تا حد غیر طبیعی بالا تر از حالت معمول به نظر می رسد. جای نگرانی نیست. ابروهای شما بتدریج به فرم طبیعی شان بر می گردند.
درصورتیکه جراحی لیفت ابرو توسط متخصص کارآزموده و ماهر انجام نشود، عوارضی مانند باقی ماندن جای اسکار، تشکیل لخته خون زیر پوست، آسیب به عصب های صورت و یا عفونت پس از عمل قابل پیش بینی است.

ماندگاری لیفت ابرو با جراحی چقدر است؟

فاکتورهای مختلفی مانند نوع پوست، سن و نحوه بازخورد بدن فرد و میزان کلاژن سازی در تعیین میزان ماندگاری لیفت ابرو با جراحی نقش دارند.بطور کلی،میزان ماندگاری این جراحی از 1 تا 3 سال متغیر است.کسانی که لیفت ابرو انجام داده اند می توانند تا ۲۰ ماه از نتایج لیفت ابرو لذت ببرند.

ماندگاری لیفت ابرو با نخ چقدر است؟

ماندگاری لیفت ابرو با نخ 12 الی 18 ماه است و نتایج آن بعد از تجزیه شدن نخ ها ازبین می رود .

ماندگاری لیفت ابرو با بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری لیفت ابرو با بوتاکس 3 الی 9 ماه است.

چطور می توان ماندگاری لیفت ابرو را افزایش داد؟

با دنبال کردن سبک زندگی سالم و صحیح ، استفاده از کرم های ضد آفتاب ، مصرف ویتامین کافی و اجتناب از مصرف سیگار می توان ماندگاری نتایج جراحی لیفت ابرو را افزایش داد.

هزینه لیفت ابرو چقدر است؟

قیمت انواع لیفت ابرو بسته به شرایط پوستی هر بیمار وروش لیفت مورد استفاده متغییر است. مسلما روش جراحی لیفت ابرو در مقاسه با روش های غیرجراحی گران تر است. در بین روش های موقتی لیفت ابرو نیز، لیفت ابرو با لیزر گران تر است زیرا به چند جلسه لیزر درمانی برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز است.

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی‌چیست؟

اين عمل كاملا فوق تخصصي است و بايد توسط فوق تخصص جراحي پلاستيك و ترمیمی كه آشنايي كامل به آناتومي اين ناحيه دارد، انجام پذيرد، در غير اين صورت ممكن است باعث آسيب به عصب پيشاني و درنتيجه ناتواني در بالا بردن ابروها شود. 
البته اين عارضه معمولا موقتي است و با مرور زمان بهبود مي‌يابد. از عوارض ديگر كبودي و تورم اطراف چشم‌هاست كه در چند روز اول ديده مي‌شود و تا هفته اول خودبه‌خود برطرف مي‌شود. 
همچنين ممكن است ابروها پس از عمل بالاتر از حد نرمال به‌نظر برسند كه اين مسئله نيز موقتي است و تا ماه اول به محل طبيعي خود برمي‌گردند.

 

دیدگاه در"لیفت ابرو"

  1. Nf

    این عکسایی ک گذاشته شده جراحی لیفت ابرو هستن یا با نخ و تزریق هستش ؟

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map