کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95

لیفت ابرو با نخ خاردار

 

لیفت ابرو

چه كساني كانديداي عمل ليفت ابرو و پيشاني هستند؟

بیمارانی که شرایط زیر را داشته باشند، می‌توانند کاندیداي مناسبی برای جراحی لیفت ابرو و پیشانی باشند:
1- ابروها پايين‌تر از حد طبیعی باشد که باعث شود صورت فرد غمگین یا خسته به نظر برسد يا ابروها قوس زيبایی نداشته باشد. 
2-  وجود چين‌و‌چروك‌هاي افقي در ناحيه پيشاني
3- وجود چين‌و‌چروك‌هاي عمودي در فاصله بين ابروها

ليفت ابرو مناسب است يا عمل جراحي پلك فوقاني؟

بيش از 90درصد از افرادي كه با شكايت از پوست اضافه در پلك‌هاي فوقاني مراجعه مي‌كنند، مشكل اصلي‌شان افتادگي (پتوز) ابرو است نه پلك فوقاني و درصورتي كه اين افراد تحت عمل جراحي زيبايي پلك بالا (بلفاروپلاستي فوقاني) و برداشتن پوست اضافه پلك فوقاني قرار گيرند، افتادگي ابروي آنها بيشتر شده و فاصله ابرو تا چشم كاهش يافته و درنتيجه دچار علائم پيري ناحيه چشم و اطراف چشم مي‌شوند. 
درواقع عمل جراحي مناسب در اكثر اين افراد ليفت ابرو است و با بالا بردن ابرو با عمل جراحي، پوست اضافه در پلك فوقاني برطرف مي‌شود و چشم‌ها بازتر و زيباتر مي‌شوند.
چندين تكنيك جهت ليفت ابرو و پيشاني وجود دارد كه انتخاب تكنيك مناسب بستگي به ارتفاع پيشاني و وجود چين ‌و‌چروك‌هاي بين ابروها دارد.

تكنيك‌هاي مختلف جهت ليفت ابرو و پيشاني چیست؟

چندين تكنيك جهت ليفت ابرو و پيشاني وجود دارد كه انتخاب تكنيك مناسب بستگي به ارتفاع پيشاني و وجود چين‌و‌چروك‌هاي بين ابروها دارد. در افرادي كه پيشاني بلند (ارتفاع پيشاني بيش از 7 سانتي‌متر) دارند، بهترين تكنيك، ليفت ابرو از طريق برش Hairline (محل تلاقي پوست مودار سر و پوست بدون موي پيشاني) است كه در اين روش علاوه‌بر ليفت ابرو، پوست اضافه پيشاني نيز برداشته مي‌شود. 
در افرادي كه پيشاني بلند ندارند (ارتفاع پيشاني كمتر از 7 سانتي‌متر) و داراي چين‌و‌چروك ناشي از اخم در بين ابروها هستند، بهترين تكنيك روش آندوسكوپيك است كه با دوربين و برش‌هاي كوچك در محل رويش موها در پوست سر انجام مي‌شود كه علاوه بر ليفت ابرو، عضلات اخم نيز قطع مي‌شوند و باعث بهبود هميشگي چين‌و‌چروك‌هاي ناشي از اخم مي‌شود. 
در افرادي كه پيشاني آنها بلند نيست (ارتفاع پيشاني كمتر از 7 سانتي‌متر) و چين‌‌وچروك در بين ابروها ندارند، ليفت تمپورال (شقيقه) تكنيك مناسبي است كه در اين تكنيك با دو برش در نواحي شقيقه در محل رويش موها، ليفت قسمت خارجي ابروها انجام مي‌شود ولي روي عضلات اخم و چين‌و‌چروك‌هاي ناشي از اين عضلات تاثيري ندارد. 

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی‌چیست؟

اين عمل كاملا فوق تخصصي است و بايد توسط فوق تخصص جراحي پلاستيك و ترمیمی كه آشنايي كامل به آناتومي اين ناحيه دارد، انجام پذيرد، در غير اين صورت ممكن است باعث آسيب به عصب پيشاني و درنتيجه ناتواني در بالا بردن ابروها شود. 
البته اين عارضه معمولا موقتي است و با مرور زمان بهبود مي‌يابد. از عوارض ديگر كبودي و تورم اطراف چشم‌هاست كه در چند روز اول ديده مي‌شود و تا هفته اول خودبه‌خود برطرف مي‌شود. 
همچنين ممكن است ابروها پس از عمل بالاتر از حد نرمال به‌نظر برسند كه اين مسئله نيز موقتي است و تا ماه اول به محل طبيعي خود برمي‌گردند.

 

دلیل انجام لیفت ابرو

بالا رفتن سن به طور معمول باعث افتادگي ابروها خواهد شد. همانطور که پوست و بافت های نرم آسیب می بینند، فاصله بین ابرو و مژه نیز کمتر می شود.

 ابروهاي افتاده می تواند شما را خسته، عصبانی یا ناراحت نشان دهد. لیفت ابرو، ابروها را به سمت بالا می کشد و باعث می شود شخص زيباتر و جذاب تر به نظر مي رسد.

اگر به افتادگی پلک مبتلا شده اید، بهتر است كه به ليفت ابرو بينديشيد؛ زیرا این روش در مورد افتادگی پلک نیز مؤثر است.

خطرات لیفت ابرو

ليفت ابرو خطراتي هم دارد كه بدين شرح هستند:

 • زخم.  عمل لیفت ابرو ممکن است باعث برجای ماندن جوشگاه بر روی سطح پوست شود.
 • احساس بی حسی در پوست. . ليفت ابرو می تواند باعث ایجاد بی حسی موقتی یا دائمی در پیشانی و یا قسمت بالای پوست سر شود.
 • عدم تقارن ابروها. ليفت ابرو می تواند باعث عدم تقارن ابروها شود؛ با این حال، عدم تقارن ممکن است موقتی بوده و به تدریج برطرف شود. در صورت ایجاد عدم تقارن دائمی ابروها، می توان مشکل را از طریق یک جراحی دیگر برطرف کرد.
 • ریزش مو.  ليفت ابرو ممکن است منجر به ریزش موهای محل برش شود. این مشکل را می توان با برداشتن اسکار یا کاشت مو درمان كرد.

مانند هر عمل جراحی دیگر، خطر خونریزی، عفونت و عدم سازگاری بدن با مواد بیهوشی وجود دارد.

لیفت ابرو

چگونه برای عمل آماده شوید?

در ابتدا با یک جراح پلاستیک صورت یا جراح پلاستیک در مورد یک ليفت ابرو صحبت کنید. در اولین معاينه جراح شما احتمالا:

 • سابقه پزشکی شما را مرور مي كند. برای پاسخ به سوالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته آماده شويد. در مورد هر یک از داروهایی که قبلا مصرف کرده اید یا در حال حاضر مصرف می کنید، و همچنین هرگونه جراحی که داشته اید با پزشک خود صحبت کنید. هر نوع حساسیت دارویی را با پزشکتان درمیان بگذارید.
 • پزشك شما را معاینه مي كند. برای تعیین گزینه درمانی مناسب، پزشک چشمان شما را به صورت باز و بسته معاينه مي كند. پزشک همچنین ممکن است برای پرونده پزشکی شما از چشمان شما عکس بگیرد.
 • درباره انتظارات خود صحبت کنید. درباره دليل خودتان براي ليفت ابرو و اين كه دوست دارید بعد از جراحي چگونه  به نظر برسید توضيح دهيد. مزایا و خطرات جراحي را بشناسید.

قبل از ليف ابرو نیز ممکن است به موارد زير نياز داشته باشيد:

 • سیگار نکشيد. سیگار کشیدن جریان خون را در پوست کاهش می دهد و روند بهبود را کند مي کند. بنا به توصيه پزشک  قبل از عمل جراحی و در دوران نقاهت سیگار نكشيد.
 • اجتناب از داروهای خاص. باید آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی را به دلیل امکان تشدید خونریزی مصرف نكنيد.
 • در حین بهبودي به كارها كمك كنيد. پس از اینکه بیمارستان را ترک کردید لازم است شخصی شما را تا منزل همراهی کرده و حداقل به مدت یک شب از شما مراقبت کند.

انتظار شما از لیفت ابرو

ليفت ابرو در یک بیمارستان یا یک مرکز جراحی به صورت سرپایی انجام می شود. عمل لیفت ابرو معمولاً با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود تا بیمار در طی فرآیند درمان راحت بوده و  احساس درد نداشته باشد.

 

روند جراحی لیفت ابرو

تکنیک های ليفت ابرو بسته به نتایج مورد نظر شما متفاوت است. تکنیک خاصی که جراح شما انتخاب می کند محل برش ها و زخم های ناشی از آن را تعیین می کند.

پزشک شما ممکن است از یکی از تکنیک های زیر استفاده کند:

 • ليفت ابروي اندوسکوپیک. جراح شما چند برش کوچک را پشت خط مویتان ایجاد خواهد کرد؛ سپس یک لوله نازک را همراه با نور لازم و یک دوربین کوچک (اندوسكوپ) که بر روی انتهای آن  نصب شده است، از طریق یكی از برش ها برای مشاهده عضلات و بافت های زیرین آن وارد پوست شما می کند.

با استفاده از وسیله ای که توسط یک برش دیگر وارد شده است، جراح بافت پیشانی شما را برداشته و آنها را با سوزن، پیچ های کوچک یا روش دیگری مهار مي كند. سپس برش های ایجاد شده به وسیله بخیه یا کلیپس های کوچک بسته می شود.

 • ليفت ابروي كرونال. جراح برشی در خط رویش موی شما یا فاصله میان گوش هایتان و یا عمدتا در بالای سرتان ایجاد مي كند. او پیشانی شما را به موقعیت جدید خود ليفت مي دهد،و پوست جلوی پیشانی در راستای برش بر روی پوست پشت سر قرار می گیرد. .

پوست سر برداشته شده و پوست سر باقي مانده بخيه زده مي شود. این تکنیک به طور معمول در افرادی که دارای موی سر بلند و  نازک هستند و یا احتمالا موهای خود را از دست می دهند، انجام می شود.

 • ليفت ابرو خط مو. جراح شما بین بالاي پیشانی و ابتدای خط موی شما شكافي را ايجاد مي كند. او مقدار کمی از پوست و بافت را از بالای پیشانی را برمی دارد و درنتیجه  خط موی شما عقب نخواهد رفت.

این روش لیفت ابرو بیشتر در مورد کسانی که دچار ریزش موی شدید هستند انجام می شود. با این حال، بسته به وظعیت بهبودي افراد مختلف، ممکن است به موازات خط مو، اسکار قابل مشاهده باشد.

عمل جراحی ليفت معمولا حدود یک تا دو ساعت طول می کشد.

بعد از درمان

پس از ليفت ابرو، پیشانی شما ممکن است بانداژ شود تا تورم به حداقل برسد. یک لوله کوچک ممکن است در کنار محل برش قرار داده شود تا هرگونه خون یا مایع اضافی را تخلیه کند.

دکتر شما دستورالعمل های خاصی در مورد چگونگی مراقبت از برش های خود به شما ارائه می دهد. در چند روز اول پس از درمان:

 • سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید و داروهاي تجویز شده توسط دكتر را مصرف كنيد.
 • برای تسکین تورم، از كمپرس هاي سرد استفاده كنيد.
 • از وارد آوردن فشار بيش از حد و يا حرکت های سریع در ناحیه برش اجتناب کنید.

در زمان بهبود محل برش، ممکن است احساس خارش و بی حسی داشته باشید که احتمالا در طول زمان کاهش می یابد. اگر محل جراحی شما بانداژ شده باشد، احتمالاً پس از یک تا سه روز توسط پزشک برداشته می شود. بخيه ها معمولا در طی هفت تا 10 روز از جراحی برداشته مي شوند.

از پزشک خود در مورد نحوه ادامه فعالیت هایی مانند شستن و خشک کردن مو و حمام کردن سوال کنید. به یاد داشته باشید که تورم ممکن است چند هفته طول بکشد.

خطوط ایجاد شده ناشی از عمل لیفت ابرو در طول زمان محو خواهند شد. شما می توانید از آرایش استفاده کنید تا کبودی طولانی مدت را پنهان کنید.

پس از جراحی بینی، بلافاصله با پزشک خود درباره موارد زير مشورت کنید:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم

نتایج لیفت ابرو

لیفت ابرو می تواند با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی باعث شود چهره شما جوان تر به نظر برسد.

به خاطر داشته باشید که نتایج دائمی نخواهند بود . همانطور که مسن تر مي شود،  پوست شما ممکن است دوباره شروع به پژمرده شدن كند. نور آفتاب نیز دیگر عاملی است که می تواند به پوست شما آسیب بزند.

 

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و... با شماره تلفن زیرتماس حاصل فرمایید.

☎۰۲۱-۴۱۹۳۶

☎۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵

⭕شعب تهران بزرگ

♦شهرک غرب بلوار دادمان

♦قیطریه_اندرزگو

مشاورین تلگرام

@royanmoobot

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید