کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95

تزریق چربی نانوفت

تزریق نانو فت چیست؟

چربی نانو یا نانو فت (Nanofat) امولسیون (مایع) و چربی فرآوری شده بدن است که در آن سلول های چربی خرد شده و فیلتر شده اند و آنچه که باقی می ماند، مایع حاوی غلظت بالایی از سلول های بنیادی است.
سلول های بنیادی سلول های بیولوژیکی تمایز نیافته ای هستند که می توانند به سلول های ویژه تقسیم شوند و به این طریق (از طریق همین تقسیم سلولی) سلول های بنیادی بیشتری تولید کنند. سلول های بنیادی در بازسازی بافت های آسیب دیده بسیار مهم هستند.

تحقیقات بالینی بهبود قابل توجهی در کیفیت پوست را شش ماه پس از تزریق نانوفت سطحی در غشای میانی و زیر پوستی (لایه های پوست سطحی)نشان داده اند. بنابراین، بسیاری از متخصصان مربوط به علم  زیبایی شناسی، از نانوفت برای جوان سازی صورت و دست استفاده کرده اند.

درمان نانو چربی به سبک رویان چگونه است ؟

ابتدا سلولهای چربی با استفاده از دستگاه بادی جت آلمان برداشت می شود (که نسبت به روش دستی سلول های بنیادی بیشتری دارد) معمولا چربی از ناحیه رانها و یا شکم برداشته میشود. سپس این چربی با تکنیک‌ ویژه ای طی فرآیند پیچیده فرآوری شده و چربی بسیار لطیف و ابریشم گونه ای که حاوی سلولهای بنیادی فراوانی است بدست می آید و به طور سطحی به پوست در طی چند مرحله در سراسر منطقه با یک سوزن بسیار نازک و تیز با دقت تزریق می شود.

تزریق نانو چربی چه فوایدی دارد ؟

 • مشخص شده است که نانو چربی تاثیر معجزه آسایی در جوانسازی داشته و پوستهای آسیب دیده (تغییر رنگ یافته یا آفتاب سوخته) و پیری را بهبود می بخشد.سلول هایی که در داخل پیوند چربی وجود دارد قادر به "تعمیر" بافت آسیب دیده اند و به نظر می رسد باعث تحریک سلول های پوستی برای تولید موادی می شوند که  قابلیت ارتجاعی پوست و رسوب پروتیین های ساختمانی ضروری را بهبود می بخشند.
 • تزریق چربی زیر چشم :این تکنیک برای جوانسازی و از بین بردن کبودی،گودی و چین چروک و سیاهی زیر چشم ،از بین بردن چروکهای سطحی صورت، گردن و ناحیه دکولته اثرات شگفت انگیزی به همراه دارد.
 • سلولهای داخل پیوند چربی قادرند بافتهای آسیب دیده را ترمیم کرده و سلولهای پوست را به تولید کلاژن تحریک کنند که خاصیت کشسانی پوست و نشستن پروتئینهای ساختاری لازم برای پوست را تقویت میکند.همچنین این کار تاثیر مثبتی بر محو شدن جای زخمها و اسکارها دارد. به خصوص در صورتی که همراه با تزریق چربی داخل جلدی باشد نتایج شگفت انگیزی حاصل خواهد کرد.

 

چگونه نانوفت تزریق می شود؟

 • تزریق نانوفت معمولا تحت بیحسی موضعی انجام می شود. فقط اگر با روشهای دیگر ترکیب شود، آن را تحت بیهوشی عمومی انجام خواهد داد.
 • محل برداشت همیشه ترکیبی از بیحسی موضعی و آدرنالین است  که تا ناراحتی پس از عمل و کبودی را کاهش دهد.
 • لیپوساکشن - چربی را می توان به روش لیپوساکشن از هر قسمتی از بدن که دارای مقدار کافی چربی است و با استفاده از دستگاه بادی جت آلمان گرفته شود، در بیشتر موارد شکم یا پاهای بالایی خواهد بود.
 • پس از تزریق یحسی موضعی در محل، که در این ناحیه خاص خونریزی را به حداقل می رساند، برش بسیار کوچک انجام می شود و با استفاده از یک سوزن نازک چربی به موضع موردنظر تزریق می شود. برش کوچک با یک بخیه بسته می شود.
 • تصفیه - چربی آن شسته و فیلتر می شود تا خون، روغن و داروی بی هوشی محلی از سلول های چربی جدا شود.
 • امولسیون چربی با تزریق 30 بار چربی بین دو نوار ۱۰ سی سی به دست می آید که با یک اتصال دهنده خاص به هم متصل شده اند.
 • تزریق نانوفت - اگر روش تحت بیحسی موضعی انجام شود، محل دریافت کننده با حداقل مقدار بیحسی موضعی تزریق می شود که بعد از آن سلول های چربی با یک سوزن 27 گرم یا یک سرنگ تزریق می شود. 
 • در مقایسه با میکرو چربی اثر نانوفت معمولا با تاخیر چهار هفته تا سه ماه ظاهر می شود.

از مزیت های تزریق نانو چربی با تکنیک رویان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1.ماندگاری بسیار طولانی مدت(حداقل ۳-۴ سال)

2.یک ماده کاملا طبیعی(استفاده از چربی بدن خود فرد)
3.بهبودی سریع،بدون نیاز به بیهوشی و کاملا سرپایی
4.موثرترین روش جهت درمان گودی،کبودی و سیاهی زیر چشم

5.جراحی  در همان روز، حداقل ناراحتی و بهبودی کوتاه مدت.

6.با کمترین برش در اثر جراحی و عوارض جانبی

7.هیچ جای زخم های کوچک در محل برداشت جراحی و زخم اضافی در محل گیرنده وجود ندارد.

8.بهبود در هر دو محلی که چربی از آنجا گرفته و برداشت می شود.

توضیحات پزشکان رویان در مورد تزریق چربی نانو فت

تزریق چربی نانو فت مناسب برای گودی و کبودی زیر چشم

چه افرادی کاندیدای خوبی برای تزریق نانوفت است؟

 • هر فردی که دارای پوست آسیب دیده یا دچار پیرپوستی ست. این فرد باید چربی مناسب برای ساخت نانوفات داشته باشد (از چند میلی لیتر برای مناطق کوچک تا بالای 30 تا 40 میلی لیتر نانوفت برای کل صورت).

مناطقی که تزریق نانوفت در آنجا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • صورت
 • دست ها

چه کسانی کاندید خوبی برای تزریق نانوفت نیستد؟

 • افراد مبتلا به آنوریکسا یا همون بی اشتهایی عصبی و ورزشکاران ی که  هیچ کدام از آنها چربی ندارند .

 در طی دوره بهبودی پس از تزریق نانوفت چه اتفاقی می افتد?

تورم - به عنوان یک روش مستقل، تزریق نانوفت باعث تورم جزیی، و گاه  مقداری کبودی می شود.

خطرات تزریق نانوفت چیست؟

تا کنون هیچ عفونت، کیست چربی، گرانولوم یا سایر عوارض ناخواسته دیده نشده است.

چربی بدن یک  فیلر (مواد پرکننده) عالی به حساب می آید. تزریق چربی (پیوند چربی مشتق از بدن خود فرد نیز نامیده می شود) عبارت است از انتقال چربی قسمتی از بدن به قسمت دیگر به منظور تغییر ظاهری آن ناحیه.

تزریق چربی در درمان افتادگی خطوط اخم، برطرف کردن چروک های پنجه کلاغی و پر کردن خطوط لبخند و زيبا شدن گونه و چانه استفاده می شود. همچنين مي توان قسمت هايي از بدن که با تحلیل چربی مواجه شده اند را می توان پر كرد.

در هر دو ناحیه اهدا کننده (به عنوان مثال، شکم، باسن یا ران) و گیرنده چربی، داروي بي حسي موضعي وریدی (IV) تزريق مي شود .سلول های چربی از طریق یک سوزن کوچک متصل به سرنگ از قسمت مشخصي از بدن خارج مي شوند.

سپس چربی برای حذف مایعات اضافی فرآوري شده و با سوزن دیگری در منطقه مورد نظر مجددا تزریق می شود. به علت اماکن جذب چربی در هفته های اول پس از تزریق، نیاز است که تزریق های مجددی به منظور بهبود نتیجه به دست آمده انجام شود.

تزریق چربی می تواند همزمان با عمل لیپوساکشن نیز انجام شود و  چربي برداشته شده از بدن به نواحی مورد نیاز مجددا تزریق شود. برای تأثیر طولانی مدت، بیماران عموما در یک دوره شش ماهه 2 تا 3 جلسه اي درمان خود را دنبال می کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید