کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95

ومپایر صورت (میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی)

میکرونیدلینگ یک روش غیر تهاجمی است که در این روش، از سوزن‌های میکرو برای کاهش خطوط و چین و چروک و سفت شدن پوست استفاده می شود.

سوزن میکرو بدون آسیب رساندن به پوست ، تولید کلاژن در پوست را تحریک می کند. وقتی میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی به همراه یکدیگر انجام شوند، به این درمان ومپایر صورت یا درمان القای کلاژن می‌گویند.

در این مطلب راجع به ومپایر صورت و یا همان میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی صحبت می‌کنیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید.

میکرونیدلینگ-صورت

میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی | ومپایر صورت

روش‌های میکرونیدلینگ را می توان با انواع درمان‌ها و سرم‌های دیگر ترکیب کرد تا اثربخشی روش میکرونیدلینگ و فواید تولید کلاژن ناشی از آن به حداکثر برسد.

میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی نوع محبوبی از درمان همراه با میکرونیدلینگ است و در این روش اضافه کردن سرم بر اساس سلول‌های بنیادی (پی آر پی) می‌باشد که به آن درمان ومپایر صورت گفته می‌شود.

به این ترتیب این دو روش تاثیر مکملی بر یکدیگر دارند و جوانسازی و تحریک تولید کلاژن با انجام میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی چند برابر می‌شود.

 مراحل انجام ومپایر صورت

روند میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی با جمع آوری خون برای ساخت PRP آغاز می‌شود. ابتدا ۱۵-۵ میلی لیتر خون از ورید بازوی متقاضی گرفته می‌شود.

سپس نمونه خون در سانتریفیوژ قرار می‌گیرد که پلاکت ها را جدا کرده و پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) با غلظت بالا را تشکیل می دهد، این مرحله به طور معمول ۱۵ دقیقه طول می کشد.

در حالی که سانتریفیوژ در حال تشکیل PRP است ، پوست بیمار برای آماده سازی برای درمان با میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی پاک می شود و برای جلوگیری از احساس درد و ناراحتی در طی انجام ومپایر صورت ، یک ماده بی حس کننده در ناحیه درمان اعمال می‌شود.

پزشک به آرامی دستگاه میکرونیدلینگ را روی منطقه مورد نظر برای درمان قرار خواهد داد و باعث ایجاد سوراخ‌های ریزی در پوست می‌شود که عمق آن تقریباً ۵-۲ میلی متر می‌باشد.

دستگاه میکرونیدلینگ یک دستگاه دستی است که بین ۱۲ تا ۸۰ سوزن استریل دارد که به پوست نفوذ می‌کند. عمق و تعداد سوزن های روی یک دستگاه به مارک دستگاه میکرونیدلینگ استفاده شده توسط پزشک بستگی دارد.

هنگامی که منطقه به طور کامل تحت درمان قرار گرفت ، اپراتور دستگاه پی آر پی آماده شده را استفاده می‌کند. اندکی پس از جلسه درمان میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی ، پوست فرد احساس سستی پیدا می‌کند.

پس از درمان توصیه می شود که پوست صورت را شستشو ندهید تا پی آر پی بتواند به طور کامل جذب پوست شود. در هفته‌های بعد از درمان، پوست فرد به مرور زمان رنگ شفاف گرفته، سفت شده و چین و چروک‌های آن کم می‌شود.

میکرونیدلینگ-صورت

کاربرد ومپایر صورت

‌هدف از انجام ومپایر صورت (روش میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی) از بین بردن نواقص پوست ، چین و چروک و صدمات میکروبی است. این روش درمانی باعث ترشح فاکتورهای رشد و تحریک تولید کلاژن می‌شود در نتیجه باعث ایجاد کلاژن و پوستی جوان تر می شود. این روش همچنین روند ترمیم زخم را تسریع می کند.

کاندیدای مناسب انجام میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی

میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی برای شخصی که مایل به بهبود ظاهر صورت و نواقص جزئی پوست مانند خطوط و چین و چروک ها، سستی و افتادگی پوست ، زخم و ناهمواری پوست است ، ایده آل است.

کاندیدای نامناسب انجام میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی

ومپایر صورت برای کسانی که هر یک از شرایط زیر را دارند، توصیه نمی‌شود:

 • در طی شش ماه گذشته آکوتان صورت (آکوتان نام دسته دارویی است که برای درمان آکنه شدید استفاده می‌شود) انجام داده‌اند.
 • زخم های باز یا عفونت پوستی دارند.
 • طی یک سال گذشته تحت درمان با اشعه قرار گرفته اند
 • زنانی که باردار هستند.
 • افرادی که سابقه زخم‌های کلوئیدی دارند.

عوارض میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی

میکرونیدلینگ با PRP عموماً عارضه جدی ایجاد نمی‌کند، اما میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی (PRP) ممکن است موجب بروز این عوارض شود:

 • اریتما یا ضایعات پوستی: ممکن است بعد از درمان دیده شود ، ۳-۲ روز دوام داشته باشد.
 • سوزش، قرمزی، سفتی و خارش: در پوست شما ممکن است بعد از درمان احساس سوزش، سفتی و خارش در پوست داشته باشید ، اما این به طور طبیعی در ۴۸-۱۲ ساعت برطرف می شود.

 

میکرونیدلینگ-صورت

مزایای استفاده از ومپایر صورت

گذشته از جدید بودن انجام این درمان پوستی ، مزایای این روش صورت بسیار جذاب است. تزریق پی آر پی می تواند به تحریک کلاژن کمک کند. زمانی که پی آر پی همراه با میکرونیدلینگ تزریق می‌شود، این درمان می‌تواند منجر به کاهش اسکار ، بهبود صدمات پوستی ناشی از آفتاب و به حداقل رساندن خطوط، چین و چروک و منافذ ریز پوست شود.

و چون پی آر پی از بدن خود فرد گرفته می‌شود، خطر عوارض جانبی تزریق این ماده بسیار پایین است و تقریبا عارضه جانبی وجود ندارد! ب

قبل از درمان ومپایر صورت

 • شب قبل مقدار زیادی آب بنوشید و قهوه نخورید.
 • صبحانه یک صبحانه سالم میل کنید.
 • مجاز به مصرف هر نوع آسپرین یا رقیق کننده خون نیستید، بیمارانی که اختلال خونی دارند یا رقیق کننده خون استفاده کرده‌اند باید این روش را انجام ندهند.
میکرونیدلینگ-صورت

مراقبت‌های بعد از ومپایر پوست

 • محافظت از آفتاب به مدت یک هفته بعد از میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی توصیه می‌شود.
 • ممکن است کرم های آنتی بیوتیکی موضعی برای جلوگیری از عفونت باکتریایی تجویز شود.
 • حداقل به مدت ۲ ساعت بعد از درمان ، از اسیدهای هیدروکسی اسید آلفا ، بتا هیدروکسی اسید ، محصولات رتینول یا ویتامین C استفاده نکنید.
 • به مدت ۲۴ ساعت از قرار گرفتن در معرض آفتاب و برنزه کردن مستقیم خودداری کنید.
 • حداقل ۲۴ ساعت پس از میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی ، شنا نکنید.
 • برای ۲۴ ساعت اول بعد از درمان از ورزش و فعالیت شدید خودداری کنید.
 • صورت شما ممکن است بعد از انجام ومپایر صورت فوق العاده خشک شود، بهتر است بعد از مشورت با پزشک، از ماسک آبرسان یا مرطوب کننده استفاده کنید.

جلسه درمان ومپایر صورت چه مدت طول می‌کشد؟

کل درمان ومپایر پوست می تواند حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

نتایج انجام ومپایر صورت

بعد از روز پنجم ، رنگ و بافت پوست تقریباً به حالت عادی برمی‌گردد، صورت شما روشن تر به نظر می رسد و برخی از لکه های صورت کمتر می‌شوند.

نتایج این درمان بعد از چندین جلسه واقعاً قابل توجه باشند ، در مجموع میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی به عنوان یک روش درمانی پوست، نتایج قابل توجهی به همراه خواهد داشت. قابل ذکر است که ممکن است ، درمان های نگهداری هر ۶-۳ ماه برای شما توصیه شود.

هزینه ومپایر صورت

هزینه میکرونیدلینگ با توجه به دستگاه میکرونیدلینگ مورد استفاده در کلینیک زیبایی مورد نظر شما ، میزان تخصص پزشک و میزان پیری صورت متفاوت است، افراد متخصص متعددی در کلینیک زیبایی رویان سلامت ، میکرونیدلینگ و تزریق پی آر پی (ومپایر صورت) را برای متقاضیان انجام می‌دهند، شما می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های ۴۱۹۳۶(۰۲۱) , ۹۵-۲۲۸۸۵۸۹۰(۰۲۱)  تماس حاصل فرمایید ، اما اگر امکان حضور ندارید می‌توانید از طریق  فرم  ویزیت آنلاین  و یا پیام رسان‌های تلگرام  به آی دی @royanmoobot  و واتس آپ پیام ارسال کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از به روز ترین متد کاشت برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و ... با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.

۰۲۱-۴۱۹۳۶

۰۲۱۲۲۸۸۵۲۹۰-۹۵

شعب تهران بزرگ

شهرک غرب بلوار دادمان

قیطریه-اندرزگو

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید