کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

ترمیم مو به روش HRT

ترمیم مو چیست؟

حتما می‌دانید که بسیاری از افراد از ریزش مو رنج می‌برند و زیبایی چهره شان به خاطر ریزش مو و کم پشت بودن موهایشان در برخی از نقاط سرشان تحت تاثیر قرار گرفته است.

امروزه ترمیم مو روشی مناسب برای افرادی است در اثر ریزش موی شدید و یا به صورت ارثی دچار طاسی هستند ، فیلر مو می‌تواند روش خوبی برای جلوگیری از پیشرفت ریزش مو باشد. در ادامه مطلب راجع به آن توضیح خواهیم داد.

کاشت-مو-به-روش-hrt-اچ-ار-تی-tebhair

ترمیم مو برای درمان ریزش مو

امروزه ریزش مو مشکلی است که افراد زیادی را درگیر کرده است و علت های مختلفی می‌تواند باعث ریزش مو در افراد شود.

عواملی مانند وراثت، آلودگی هوا، آلودگی محیط زندگی و کار، استرس و فشار روانی، استفاده از شامپو ها و مواد شیمیایی نامناسب و بسیاری عوامل دیگر در ریزش موی افراد دخیل هستند.

افرادی که به زیبایی و ظاهر خود اهمیت می دهند قبل از هر چیزی به فکر درمان ریزش مو و جایگزینی موهای از دست رفته خود هستند.

تکنولوژی و علم پزشکی و مهندسی پزشکی در تمامی زمینه ها  دست به کار شده اند تا بتوانند روش های جدید، کم خطر و ارزان تری برای این قبیل مشکلات پیدا کنند، برای برطرف کردن ریزش مو نیز ابداعات و اختراعات زیادی انجام شده است.

از سالیان پیش روش های بسیار مختلفی برای درمان ریزش مو امتحان شده است. برخی از این روش ها رضایت بخش بوده و برخی نه.

برخی روش ها در کوتاه مدت جوابگو بودند و بعد از گذشت زمان خاصیت خود را از دست داده اند و نیاز به ترمیم و بازسازی دوباره دارند.

یکی از روش های بسیار معروف و رایج کاشت مو با استفاده از بانک موی خود فرد است که مخصوصا بین ایرانیان بسیار رایج است.

اما این روش فقط برای افرادی است که بانک موی (ناحیه اهدا کننده) مناسبی دارند و می‌توانند با استفاده از آن کاشت مو انجام دهند.

زمانی که فرد موی چندانی برای استفاده به عنوان بانک مو ندارد و همچنین زمانی که ریزش موی فرد ارثی باشد، آنگاه روش ترمیم مو پا به میان خواهد گذاشت.

ترمیم مو از شبکه شبیه سازی شده پوست سر انسان تشکیل شده است که موها به وسیله آن شبکه روی سر قرار می‌گیرند و به وسیله کراتین‌های گیاهی روی سر فیکس می‌شوند.

برخلاف کاشت مو، در ترمیم مو دیگر نیازی به بانک موی خود فرد نیست و فرد به هر شکل و تراکمی که بخواهد می‌تواند موهایش را ترمیم کند. مویی که در ترمیم مو استفاده می‌شود مطابق با موی فرد است. 

روش HRT)Hormone Replacement Therapy)

تنها روش استاندارد ترمیم مو ،ترمیم مو به روش HRTمی باشد که تفاوت این روش با سایر روش های دیگر ترمیم مو طبیعی بودن خط رویش و خط فرق بوده و همچنین بانک مویی که در این روش اسفاده می شود ۱۰۰% طبیعی می باشد.

ترمیم مو به روش HRT یک روش تقریبا قدیمی است که در تمام کشور های دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش جنسیت و سن هیچ تفاوتی ندارد و برای تمامی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.همچنین از موی طبیعی که بیشترین شباهت را به موی خود فرد داشته باشد استفاده می شود.

این موها روی یک بافت شبکه مانند نامرئی که شبیه پوست سر است کاشته می‌شوند و  به وسیله کراتین گیاهی روی سر فرد فیکس می شود.  

ترمیم مو برای چه افرادی مناسب است؟

به صورت کلی این روش برای تمام کسانی که نمی توانند کاشت مو انجام دهند مناسب است. مثلا کسانی که در اثر وراثت یا بیماری یا علت های دیگر دچار ریزش مو شده اند و بانک مویی ندارند که کاشت مو انجام دهند.

در ترمیم مو جنسیت و سن ملاک نیست و تمامی افراد می توانند این روش را انجام دهند

مزایای ترمیم مو به روش HRT

  • ترمیم مو بدون جراحی و خونریزی و بخیه است.
  • تراکم مو به دلخواه شما خواهد بود.
  • می توانید خط رویش و خط فرق مو را خودتان تعیین کنید.
  • برای آقایان و بانوان در هر سنی قابل انجام است.
  • استحمام ، غسل و استخر رفتن در این روش هیچ منعی ندارد.
  • از نظر احکام شرعی مشکلی برای وضو گرفتن ندارد.
  • امکان رنگ و مش و اصلاح موها نیز از مزایای ترمیم مو است.
  • به طور کلی می‌توان موهای فرد متقاضی ترمیم مو را کوتاه نکرد. این روش کاملا انعطاف پذیر است به طوری که با توجه به خواسته بیمار و همچنین شرایط وی می‌توان موهای سر فرد را نتراشید البته باید توجه کنید که پزشک باید با توجه به شرایط بیمار تشخیص دهد که آیا امکان کوتاه تکردن موی سر هست یا خیر.

مراقبت های بعد از ترمیم مو به روش HRT

بلافاصله بعد از ترمیم مو به روش HRT می‌توانید خط رویش و حالت کلی موی خود را ببینید و به هر صورت که میخواهید موهایتان را حالت دهید. مزیت بزرگ این روش این است که آنقدر طبیعی است که حتی بعضا خود فرد نمی تواند تفاوت موی خود و موی ترمیم شده را متوجه بشود.

اگر مایل به دریافت مشاوره از متخصصان کلینیک رویان مو سلامت هستید، می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های ۴۱۹۳۶(۰۲۱) , ۹۵-۲۲۸۸۵۸۹۰(۰۲۱)  تماس حاصل فرمایید.

اما اگر امکان حضور ندارید می‌توانید از طریق  فرم ویزیت آنلاین  و یا پیام رسان‌های تلگرام  به آی دی @royanmoobot   و واتس آپ پیام ارسال کنیدتا مشاوران ما در اولین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map