کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

تزریق ژل

 ویدئوی نمونه کارهای تزریق ژل هیالورونیک اسید به لب در کلینیک زیبایی رویان سلامت تهران 

 

 

تزریق ژل (فیلر)  یکی از رایج ترین درمان های زیبایی  و جوانسازی است که متقاضیان زیادی دارد. علاوه بر این بسیاری از مردم درباره نوع فیلر ، نحوه تزریق ، مزایا و معایت آن سوالاتی دارند و بدنبال پاسخ های روشن و کامل برای این سوالات هستند.
طبیعی است که فرد قبل از تزریق ژل (فیلر)،اطلاعات کافی را بدست بیاورد. زیرا این درمان برای بهتر و زیباتر شدن ظاهرتان انجام می شود و قرار است تا مدتها با تغییرات جدید زندگی کنید.بنابراین بررسی همه جانبه در مورد تزریق ژل(فیلر) بسیار اهمیت دارد.
از طرف دیگر،پاسخ دادن به سوالات کلیدی می تواند همه ابهامات بزرگ و کوچک درباره این تکنیک جوانسازی  را برطرف کند.
هرچقدر اطلاعات تان درباره تزریق فیلر بیشتر باشد، نتایج  رضایت بخش تر و ماندگارتری خواهید داشت.به همین منظورما در این مقاله تلاش کرده ایم به پرتکرارترین و مهم ترین پرسش های افراد در زمینه تزریق ژل (فیلر)  پاسخ جامع و کامل بدهیم. 

بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران

مهم ترین مسئله در انتخاب بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران ، وجود متخصص پوست و زیبایی ماهر و مجرب می باشد که با معاینه فرد بهترین نوع و استانداردترین مقدار تزریق ژل لب  و محل تزریق ژل را با توجه به ظاهر شخص و شرایط  فرد تعیین  و اقدام به اجرا می کند .

نکته مهم دیگر در انتخاب کلینیک تزریق ژل و تزریق ژل لب ، وجود بهترین برندهای روز دنیا می باشد  که همگی استاندارد و دارای تاییدیه وزارت بهداشت می باشد و فرد کمترین زمان ممکن را برای نقاهت خود طی کند.

تزریق ژل چیست؟

ژل (فیلر) نوعی پرکننده پوست از جنس اسید هیالورونیک است که برای حجم دهی ،صاف کردن چین و چروک ها و جوانسازی صورت بکار می رود. این ماده به صورت طبیعی در بدن نیز وجود دارد و به ظاهر شما طراوت زیادی می بخشد. بعضی دیگر از ژل ها نیز به تولید کلاژن بیشتر در بدن کمک می کنند. افزایش تولید کلاژن، موجب بهبود وضعیت پوست شما خواهد شد.

این ژلها به عنوان کاهش دهنده عمق چروک و حجم دهنده برای گونه، لب، سینه و پرکننده فرورفتگی های مختلف پوست، بکار می روند و سفتی مناسب  و چسبندگی خوب به بافت های زیر پوست و یکنواختی در جذب، از مزایای آنهاست و درمحل تزریق تا حدی باعث بافت سازی نیز می شوند.

انواع مختلف ژل ها:

ژل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام نیز بسته به نوع خودش، کاربرد متفاوتی دارد. به طور کلی می توان ژل ها را به سه دسته تقسیم کرد:

  • ژل های قابل جذب

  • این نوع ژل‌ها از جنس مولکول‌های خود بدن هستند و می‌توانند بر روی پوست جذب شوند. ژل تزریقی به لب که از جنس هیالورونیک اسید است که ماده طبیعی خود بدن می‌باشد، جزء این دسته ژل‌های تزریقی می‌باشد.
  • ژل های دیر جذب

ژل رادیس و کپتیکو  ، از ژل‌های دیر جذب هستند. این نوع ژل‌ها باعث تحریک بافت سازی می‌شوند و در طی 5-1 سال عمل خواهند کرد. اشکال ژل‌های دیر جذب این است که زیر پوست گلوله می‌شوند

  • ژل های غیر قابل جذب:

این نوع ژل‌ها غیر قابل جذب در پوست هستند و به هیچ وجه جذب پوست نمی‌شوند. ژل‌های آرتکل و آکوآمید از این نوع ژل‌ها هستند. برای استفاده از این گونه ژل‌ها باید آن‌ها را به پوست تزریق کرد. البته یکی از معایب این ژل‌ها این است که نمی‌توان آن‌ها را به خود پوست تزریق کرد در ضمن، ژل‌های غیر قابل جذب، در طی زمان بیشتری (5-3 سال) اثر می‌کنند. این ژل‌ها نیز زیر پوست گلوله می‌شوند، یعنی می‌توان پس از مدتی، آن‌ها را زیر پوست لمس کرد.

تزریق ژل چه مزیت هایی دارد؟

تزریق فیلر یکی از روش های غیرتهاجمی جوانسازی صورت است که نیاز به عمل جراحی ندارد.از فواید مهم تزریق فیلر می توان به موارد زیر اشاره کرد:
●روش غیرتهاجمی است و نیاز به عمل جراحی ندارد
●نیازی به داروهای آرام بخش یا بیهوشی نیست
●نتیجه تزریق بالافاصله بعد ازعمل قابل مشاهده است
●نتیجه بدست آمده طبیعی است
●دوره نقاهت و استراحت ندارد.
●در یک جلسه تزریق انجام می شود
●در صورت عدم رضایت،امکان اصلاح نتیجه حاصل از تزریق وجود دارد
●در نشان دادن حالات صورت مانند لبخند و اخم تاثیر منفی نمی گذارد
●هزینه تزریق ژل درمقایسه با تزریق چربی در کوتاه مدت پایین است

جنس ژل (فیلر) پوستی از چیست ؟

ژل های مورد تایید وزارت بهداشت  از نوعی ماده به نام اسید هیالورونیک ساخته شده اند . اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن انسان یافت می شود.این ماده در بعضی غضروف‌ها و مایع مفاصل و در بافت پوست وجود دارد. 
این ژل برای نواحی مختلف صورت از جمله خط خنده ، خط اخم ، گودی شقیقه ها یا زیر چشم و...کاربرد دارد. زمانیکه ژل هیالورونیک به صورت تزریق می شود، قسمتهایی از صورت را که به علت روند طبیعی پیرشدن دچار کاهش حجم یا شل شده باشند را پر می کند. این ژل همچنین آب را به سطح پوست می‌آورد تا آن را با طراوت و قابل انعطاف نشان دهد.
 لازم بذکر است که اسید هیالورونیک از منشا حیوانی تهیه نمی شود و مصنوعی است و بعد از گذشت حدود شش ماه تا یک سال جذب بدن و سپس دفع می شود.

از تزریق ژل برای چه نواحی از بدن و صورت می توان استفاده نمود؟

بطور کلی از ژل می توان برای پر کردن و حجم دهی بیشتر قسمتهای صورت استفاده کرد.شایع ترین مناطق برای تزریق فیلر عبارتند از:
●گودی زیرچشم
●گونه ها
●خط خنده
●لیفت گردن
●بینی 
●چانه (برای زاویه سازی فک)
●لیفت صورت
●رفع چین و چروک
●اصلاح ناهنجاری های صورت
●پشت دست ها 
●ترمیم محل اسکار یا زخم ها
●برجسته کردن سینه ها
●برجسته کردن باسن

 

تزریق ژل و کاربرد آن در نقاط مختلف بدن

1-فرم دهی و پروتز چانه با تزریق ژل:

چانه زیبا یکی از المان های مهم در جذایت چهره به شمار می رود . چانه قوی و برجسته جز ویژگی هایی در صورت است که می تواند باعث تقارن و تعادل چهره شود.برای این کار حجمی از ژل های  نوع هیالورونیک اسید توسط سوزن های نازک در زیر پوست قسمت چانه تزریق می شود. تزریق بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد.

تزریق-ژل-به-چانه

2-رفع خط خنده  با تزریق ژل:

خطوط خنده (لبخند)، چین های وابسته به لب (بینی) هستند که از هر دو طرف بینی تان تا گوشه های دهان شما جریان دارد. آنها بر اثر سالخوردگی و پیری بوجود می آیند، وقتی لایه های چربی صورت از بین می روند و باعث می شود که پوست حالت افتاده پیدا کند و چین های برجسته ای را ایجاد کند.

تزریق-فیلر-خط-خنده

3-زاویه سازی و فرم دهی فک با تزریق ژل:

باعث بهبود اندازه فک شود:برخی از بیماران نیاز به تزریق ژل پوستی دارند تا خط آرواره شان را تا جایی نزدیک اطراف گوش شان بالا ببرند.

باعث بهبود شکل فک شود:برخی از بیماران نیاز به حجم بیشتری در جلوی فک خود در چانه دارند و برخی از بیماران نیاز به حجم بیشتر در گوشه فک خود دقیقاً زیر گوش دارند و بعضی از آنها فقط نیاز به مرتب کردن خط فک با توجه به فک پایین شان با تزریق در شیار پیش فکی دارند.

باعث بهبود خط فک بعد از جراحی پلاستیک شود:   اغلب خطوط فک در نزدیکی گوشها پس از جراحی پلاستیک بد شکل می شود. تزریق ژل پوستی برای بازسازی این ناحیه می تواند ظاهر طبیعی تری ایجاد کند.

باعث بهبود خطوط فک از کار افتاده می شود: در حالیکه ما پا به سن می گذاریم، نظم ساختاری خط آرواره ما از بین می رود. این را می توان با تزریق ژل پوستی جبران کرد.

تقارن خط فک : عدم تقارن خط فک را می توان با درمان تزریق ژل پوستی بهبود بخشید.

زاویه-سازی-صورت-با-ژل

4-برجسته سازی و فرم دهی لب با تزریق ژل هیالونیک اسید

امروزه ژل های پیشرفته از اسید هیالورونیک (یا HA) ساخته شده اند که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. این عنصر زیبایی ، بسیار مفید است زیرا قادر است که وزن خود را در آب تا ۱۰۰۰ بار نگه دارد.از این ژل برای فرم دهی چانه، زاویه سازی فک، برجسته سازی لب و گونه، رفع خط اخم اطراف ... استفاده می شود.

  • میکروکانولا: وسيله اي است با يك سر گرد و يك منفذ ظريف كه از طریق یک ورودی كوچك که معمولاً با یک سوزن سایز بزرگ‌تر در پوست ایجاد می‌شود، وارد لایه‌های زیرین پوستی شده و به ‌راحتی زیر پوست بیمار می‌لغزد و از اين طریق فیلر يا ژل را تنها با يك سوراخ بدون درد و خونریزی تزریق می‌شود.
  • ويبراتور: جديدترين وسيله كاهش درد تزريقات بيحسي در دنيا كه با ايجاد لرزش عصب هاي درد را گمراه كرده و درد تزريق بي حسي را تا ٩٠٪‏ كاهش مي دهد.

زاویه سازی صورت با ژل

5-فرم دهی بینی با تزریق ژل

تزریق فیلر بینی (filler/ پرکننده) راهکاری است که در این روش برای رسیدن به فرم دل‌خواه از آن استفاده می‌شود. فیلر در واقع همان ژل است و با آن، علاوه بر تغییردادن فرم و حالت کلی بینی، می‌توان شکل نقاطی مثل حفره‌های بینی یا ارتفاع پل آن (پلِ بینی قسمت استخوانی بالایی آن است) را تغییر داد.

نتیجه حاصل از فرم دهی بینی با ژل در بیشتر موارد موقتی است. فیلرهای تزریق‌شده به بینی بسته به عوامل مختلف نظیر نوع ژل موردانتخاب مراجعه‌کننده، بین ۲ ماه تا ۲ سال دوام خواهند داشت (ماندگاری بعضی ژل‌ها به ۵ یا حتی ۸ سال هم می‌رسد.). پس از گذشت مدت‌زمان یادشده، ژلِ تزریق‌شده به‌تدریج از بین می‌رود و بینی به فرم پیشین برمی‌گردد. در چنین شرایطی نیاز است تزریق دوباره صورت بگیرد.

تزریق-ژل-به-بینی

6-تزریق فیلر زیر چشم
فیلرهای زیر چشم از اسید هیالورونیک ساخته شده اند، این اسید به طور معمول در پوست یافت می شود و با بالا رفتن سن به طور طبیعی پوست مقداری از این مواد مفید را از دست می دهد.
با از دست رفتن این مواد، گودی زیر چشم و سیاهی زیر چشم ایجاد می شود که براى فرد ممکن است خوشایند نباشد.
مزیت استفاده از اسید هیالورونیک به عنوان یک فیلر این است که به جذب بیشتر آب کمک می کند که این مساله می تواند تا حدودی به کاهش سیاهی زیر چشم کمک کند.

تزریق-ژل-زیر-چشم

بهترین برندهای ژل(فیلر) استاندارد برای جوانسازی صورت چیست؟

ژل ها برندهای مختلفی دارند . بهترین و معروف ترین برندهای فیلرکه در کلینیک های معتبر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

●فیلر تئوسیال :این فیلر بهترین درمان برای نواحی متحرک صورت می باشد.

●فیلر ژوویدرم ولوما : این ژل‌ها نیز بیشتر برای از بین بردن خطوط عمیق و متوسط اطراف دهان و لب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

●فیلر پرفکتا: این ژل دارای 5 محصول است که هر کدام از آنها را برای یک نقطه خاص مورد استفاده قرار می دهند که این مناطق عبارتند از: لب ها، بینی و گونه.

●فیلر آلیاکسین: فیلر آلیاکسین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و جزء محبوب ترین فیلرهای تزریقی پوست به شمار می رود

●فیلر سیتوسیال : ژل سیتوسیال مناسب ترین گزینه برای رفع چین و چروک و خطوط صورت می باشد.

6-قبل از تزریق ژل رعایت چه نکاتی اهمیت دارد؟

1-مصرف داروهای حاوی آسپرین، ایبوپروفن، داروهای مسکن ضدالتهابی با دوز بالا، ویتامین E یا مکمل های حاوی جیسینگ، سیر یا جینگکو ،3تا5روز قبل از تزریق به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

2- یک هفته قبل از درمان از دخانیات و الکل استفاده ننمایید.

نحوه انجام تزریق ژل به چه صورت است؟

پیش از هر اقدامی ابتدا باید پزشک متخصص پوست و مو متقاضی تزریق کردن ژل را معاینه کند. بررسی سوابق بیماری ها و داروهای مصرفی فعلی و همچنین بررسی وضعیت پوست فرد برای تشخیص امکان پذیر بودن و مهیا بودن شرایط تزریق الزامی است.

در صورتی که تمام شرایط برای تزریق کردن ژل آماده باشد ، ناحیه ی مد نظر با کرم های بی حس کننده، بی حس می شود و تزریق با سوزنی بسیار نازک تر از سوزن های معمولی در محیطی استریل انجام می شود. ممکن است در زمان اتمام تزریق پزشک برای فرم گیری بهتر ژل کمی ناحیه ی تزریق را ماساژ دهد.

تزریق ژل چقد طول می کشد؟

مدت زمان لازم برای تزریق کردن ژل بسته به شرایط متقاضی بین 15 تا 45 دقیقه است. مهارت و دانش پزشک تزریق کننده و تشخیص وی در انتخاب محل دقیق برای تزریق است که زیبا تر شدن تزریق ژل را تضمین می کند.

آیا تزریق ژل به صورت با احساس درد همراه است؟

احساس درد یک مسئله فردی است و به آستانه تحمل درد توسط شما بستگی دارد.با این وجود، معمولا پزشک قبل از شروع تزریق ژل از پماد بی حس کننده موضعی استفاده می‌کند و حدود ۱۵ دقیقه صبر می‌کند تا موضع مورد نظر بی ‌حس شود سپس فرآیند تزریق ژل را شروع خواهد کرد

 آیا مشاوره با پزشک قبل از تزریق ژل ضروری است؟

بله . در واقع پیش از هر اقدامی ابتدا باید پزشک متخصص پوست و مو فرد متقاضی را معاینه کند. بعد از بررسی سوابق بیماری ها و داروهای مصرفی فعلی و وضعیت پوست فرد ، تشخیص می دهد که آیا فرد شرایط لازم برای تزریق ژل را دارد یا خیر. سپس نقاط مورد نیاز برای تزریق ژل و میزان فیلر موردنیاز را تعیین می کند. پزشک هم چنین شما را از عوارض و مراقبت های قبل و بعد از تزریق آگاه خواهد کرد.

بعد از تزریق ژل (فیلر) چه مراقب هایی لازم است؟

تزریق فیلر نیاز به استراحت ندارد.اما برای حداکثر کردن نتیجه تزریق بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

●نواحی تزریق شده را تا 24ساعت مالش ندهید.

●بهتر است آرایش کردن محل تزریق را بعد از گذشت 24ساعت از تزریق انجام دهید.

● بعد از گذشت سه روز از تزریق می توانید محل تزریق را شستشو دهید.

●تا یکهفته از رفتن به استخر،سونا و جکوزی خودداری کنید.

●آب فراوان بنوشید

●در روزهای ابتدای پس از تزریق نمک کمتری استفاده کنید. این کار نیز به کاهش تورم ناشی از تزریق کمک ميکند .

● براي کاهش سریعتر تورم و کبودی ،می توانید از کمپرس آب سرد به مدت 15 دقیقه هرچند ساعت یکبار استفاده کنید.

●از ماساژ دادن نواحی تزریق شده خودداری کنید.

●تا دو هفته بعد از تزریق ژل ناحیه تزریق شده را در معرض سولاریوم و تابش مستقیم نور افتاب قرار ندهید.

آیا ممکن است ژل گلوله گلوله شود؟

خیر ژل های استاندارد و مورد تائید FDA هیچگونه عوارض جانبی ندارند .گلوله گلوله شدن در ژل ها غیرقانونی و بعضا تقلبی دیده می شود. این ژل ها ممکن است به عنوان ژل های چینی با قیمت ارزان به فروش برسند و استفاده از ان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

چه زمانی می توان نتیجه تزریق را مشاهده نمود؟

نتیجه تزریق بلافاصله پس از تزریق ژل قابل مشاهده است ولی در ابتدا ممکن است کمی تورم در محل تزریق ژل وجود داشته باشد که پس از یک روز برطرف می شود و نتیجه نهایی قابل مشاهده خواهد بود

دوره نقاهت و بهبودی بعد از تزریق ژل (فیلر) چه مدت است؟

تزریق ژل یک عمل سر پایی است و به استراحت نیاز ندارد. افراد پس از تزریق می توانند فعالیت های  روزانه خود را ادامه دهند.

میزان ماندگاری تزریق ژل (فیلر)چقدر است؟

ماندگاری نتیجه تزریق فیلر به نوع فیلر ،ناحیه ای که فیلر به آن تزریق شده و ویژگی جسمی بیمار بستگی دارد. ماندگاری فیلر هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر است.اثر این فیلر پس از 6 تا 8 ماه از بین می رود.

از طرف دیگر،ماندگاری اثر تزریق در لب کوتاه تر از خط خنده می باشد. برخی از فیلرها ماندگاری طولانی تری دارند.اما کاربرد شان محدود به نواحی خاصی از بدن بطور مثال گونه ها است.

آیا تزریق فیلر (ژل ) عوارضی بدنبال دارد؟

ژل های موقتی ،همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، همگی نوعی پروتئین هستند که با بدن انسان سازگار می باشند.به همین دلیل عوارضی نیز بدنبال ندارد. در مورد فیلر های دائمی عوارضی مانند حرکت فیلر،آلرژی و عفونت ممکن است مشاهده شود.بنابراین قبل از تزریق این نوع فیلرها بهتر است پزشک از سابقه پزشکی شخص اطلاع کافی داشته باشد.

با این وجود، ممکن است یکسری موارد مانند تورم و التهاب بعد از تزریق فیلر وجود داشته باشد که امری طبیعی است و به مرور زمان از بین می رود.

در صورت عدم رضایت از نتایج به دست آمده چه باید کرد؟

 اگر از نتایج به دست آمده رضایت نداشته باشید، کافی است کمی حوصله کنید زیرا اثر تزریق با گذر زمان از بین می‌‌رود . البته پزشک می‌‌تواند با تزریق یک نوع آنزیم به نام " هیالورونیداز" اثر ژل در ناحیه مورد نظر را از بین ببرد.

چه کسانی نباید تزریق فیلر انجام دهند؟

درصورتیکه یکی از شرایط زیر را داشته باشید،گزینه مناسبی برای تزریق فیلر نیستید:

●مستعد خونریزی و یا احتمال خونریزی زیاد در طول درمان

●سایقه حساسیت به پروتئین

●حساسیت به پروتئین باکتریایی که در ساخت هیالورونیک اسید بکار رفته اند.

●خانم های باردار و شیرده

●افراد مبتلا به آسم ،بیماران دیابتی ویا کسانی که سابقه سکته قلبی یا مغزی  دارند

●افرادی که میبتلا به بیماری خودایمنی هستند باید قبل از تزریق حتما با پزشک خود مشورت کنند

آیا امکان تزریق ژل در دوران بارداری وجود دارد؟

تا امروز هیچ عوارضی تزریق ژل در دوران بارداری مشخص نشده است و هیچ گزارشی درخصوص آسیب به جنین در دوران بارداری وجود ندارد.با این وجود انجام چنین فعالیت هایی در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود.

بهترین زمان برای تمدید تزریق ژل چه زمانی است؟

وقتی یک بار تزریق ژل را انجام می دهید، آثار آن پس از چند ماه از بین می رود. به همین دلیل برای به تثبیت شرایط ظاهری مطلوب، باید تزریق دیگری را پشت سر بگذارید. زمان تمدید تزریق ژل به میزان بسیاری به نوع پوست و میزان هیدراسیون پوست فرد بستگی دارد.

div style="text-align: justify;">;">به طور کلی افراد می توانند از ۶ تا ۱۲ ماه بسته به میزان جذب ژل تعداد جلسات لام برای تمدید را تخمین زنند.

چه مواردی باعث می شود نتایج تزریق ژل زودتر از بین برود؟

1-قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور آفتاب
2-تغذیه ناسالم و عدم نوشیدن آب کافی
3-استرس و اضطراب
4-عدم تحرک و فعالیت های ورزشی
5-مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی
20-برای تزریق ژل به لب به چه مقدار فیلر نیاز است؟
تزریق ژل لب باید به مقدار معینی باشد تا بعد از انجام این تزریق عوارضی ایجاد نشود در صورتی که بیش از اندازه به لب ها ژل تزریق شود در لب ها فرم غیر طبیعی و مصنوعی ایجاد می شود، حجیم شدن بیش از حد لب ها در زیبایی چهره تاثیر منفی می گذارد.

برای از بین بردن تورم صورت بعد از تزریق ژل چه کارهایی باید انجام داد؟

●مایعات زیاد بنوشید، میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید،
●در ناحیه تحت درمان با اجازه پزشک از یخ استفاده کنید،
●سر خود را هنگام خوابیدن در سطحی بالاتر از بدن قرار دهید.
●غذاهای فرآوری شده، فست فود و شور مصرف نکنید،
●دارو های رقیق کننده ی خون استفاده نکنید،
●سیگار نکشید، و به اندازه کافی استراحت کنید.

هزینه تزریق فیلر(ژل ) چقدر است؟

هزینه تزریق فیلر در ایران به عواملی از جمله نوع و برند فیلر مورد استفاده ،میزان تزریق،ناحیه درمان و تعداد سرنگ های تزریق فیلر و حق الزحمه پزشک بستگی دارد. 

تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

در تکنیک تزریق چربی، سلول های چربی از ناحیه ای از بدن مانند شکم، پهلوه یا ران پاها  استخراج شده و در ناحیه دیگر تزریق می گردد. بیش از 30%چربی تزریق شده در همان یکماه اول بعد از تزریق از بین می رود  و بعد از آن، نیاز به تزریق مجدد می باشد.
هر دو تکنیک تزریق ژل و تزریق چربی در صورتیکه توسط یک متخصص جراحی پلاستیک باتجربه و ماهر انجام شود، می تواند نتایج مثبت و مناسبی برای فرد به همراه داشته باشد.
در حقیقت تزریق چربی دارای مزیت بهبود کلی ویژگی های صورت و دوام و ماندگاری بلند مدت نتایج است. در طرف مقابل تزریق ژل میتواند نتایج دقیق تر برای درمان زیبایی برای بیمار به همراه داشته باشد، اما در عمل دوام و ماندگاری این نتایج کمتر از روش تزریق چربی است.
تصمیم گیری درباره استفاده از روش تزریق ژل در مقابل روش تزریق چربی بر اساس شرایط خاص هر بیمار انجام می شود

دیدگاه در"تزریق ژل"

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map