ریزش مو در زنان

ریزش مو در زنان و کاشت مو در زنان

ریزش مو در زنان

ریزش مو در زنان و کاشت مو در زنان

پیش از اینکه ریزش مو در زنان به صورت موثری با دارو یا عمل کاشت مو درمان شود پزشک باید در مورد عوامل دخیل و دلایل ریزش مو با بیمار صحبت کند تا بهتر بتواند  شرایط وی را به صورت ایمن بهبود دهد و یا اصلاح کند . بسیاری از جراحان سریعا به عمل جراحی پیوند مو می پردازند بدون اینکه ارزیابی درستی از بیمار داشته باشند که در نهایت نارضایتی و بدتر شدن ریزش موی فرد را به همراه خواهد داشت. بر خلاف ریزش موی مردان و الگوهای طاسی در آنها ،ریزش مو در زنان ابتدا باید علت یابی شده تا عمل پیوند مو در آنها کاملا ایمن و موثر واقع شود. 

مهمترین دلایل ریزش مو در زنان چیست؟

دو دلیل عمده در ریزش موی زنان مشکلات هورمونی و پوستی است.

مشکلات پوستی شامل : شرایط پوست سر مانند زمانی است که ممکن است پس از وضع حمل و بعد از بارداری بوجود بیاید. و یا  به دلیل شرایط جدی تری مانند لوپوس صفحه ای و..عمدتا بدون هیچ ضایه ای پوستی در فرد و…پزشک معالج که در صدد کاشت مو برای متقاضی خانم است باید ارزیابی هورمونی را اولویت قرار داده تا شرایط متابولیکی را بررسی کند. 

یکی از دلایل عمده ی ریزش مو در زنان سطح پایین آهن خون است که می تواند با توجه به دوران قاعدگی بدتر شود و این مسئله به دلیل کاهش وجود فریتین در چنین شرایطی  بوده که مهم ترین فاکتور خون ساز در بدن است. کاهش سطح استروژن نیز با بالارفتن سن در زنان از جمله عوامل تاثیر گذار در ریزش موی آن هاست که می تواند بعد از مونوپاز بیتر شایع شود.

کم کاری تیروئید ، سطوح آندروژن بالا که رایج ترین آن ها در زنان در بین سایر مشکلات  و ناهماهنگی های هورمونی است. با مرور این عوامل به این نتیجه می رسیم که  DHEAS یک پنل شیمی اولیه و کامل  قبل از شروع عمل پیوند مو لازم است. 

یکی از راه های رایج در درمان ریزش موی زنان استفاده از محلول ماینوکسیدیل است. ماینوکسیدیل محلولی موضعی است که بدون نسخه در دسترس است و به صورت دو درصدی و پنج درصدی به بیماران ارائه می شود. ماینوکسیدیل دو درصد ویژه ی بانوان است البته زنانی که رشد موی ثانویه در صورت و بدن ندارند محلول پنج درصدی را  نیز برای پاسخ سریع تر استفاده می کنند اما در نهایت پس از یک سال تاثیر هر دو درصد یکسان خواهد بود.با این حال از معایب ماینوکسیدیل ایجاد خارش در ناحیه ی پوست سر هم برای مردان و هم زنان گزارش شده است که در نسخه های جدید تر مقداری اصلاح شده است .   

از دیگر معایب عمده ی این محلول آن است که اکثرا در هفته ی سوم تا ششم بیماران دچار ریزش موقتی می شوند که این مسئله نشان دهنده ی ورود به فاز

 است که رویش مجدد مو نام دارد. در نهایت در بازه ی زمانی سه تا شش ماه مو به حالت طبیعی خود بر می گردد. 

برای زنانی که کاشت مو را دارند استفاده از ماینوکسیدیل می تواند ریزش های بعدی را کاهش دهد زیرا زنان بعد از عمل پیوند مو احتمال ریزش موقتی را خواهند داشت. همچنین استفاده از ماینوکسیدیل برای زنانی که به ترمیم مو فکر می کنند می تواند گزینه ی مکمل مناسبی باشد.

الگوهای طاسی در زنان به سه شیوه ی مختلف ارائه می شود:

رایج ترین الگوی ریزش مو در زنان با عنوان “درخت کریسمس” شناخته می شود که اولین بار توسط دکتر الیس اولسون مطرح شد که معتقد بود این الگو الگوی غالب ریزش مو در زنان است. وقتی زنی فرق خود را از وسط باز می کند و به سمت پایین نگاه می کند سر از سمت بالا از قسمت جلو و پشت به شکل درخت کریسمس خواهد بود.

نوع دوم :ریزش مو در زنان نازک شدن توزیع مو در تمامی پوست سر است .

نوع سوم: ریزش مو در زنان الگوی طاسی مردانه است با این تفاوت که برخی مواقع از خط مو  چشم پوشی می شود. 

دلایل تفاوت الگوی طاسی در زنان با مردان

1-دلیل این تفاوت در الگوها این است که سطح بالای سرم آروماتاز در زنان می تواند خط مو را بر خلاف  ریزش مو در پشت خط مو  حفظ کند. در ابتدا خط مو در زنان دقیقا بر خلاف خط مو در مردان است. ناحیه ی جلوی شقیقه در مردانی که دچار ریزش مو هستند  گرد و در مقابل پایین تر و مثلثی شکل است .

2- شکل خط مو در زنان به سمت مرکز سر ، با برخی موها که در جهت مخالف بقیه رشد می کنند و پیچ می خورند متفاوت اند  که به اصطلاح به آن پشته ی جانبی می گویند که اغلب در هر سمتی از موهای با جهت رشد مخالف در قسمت  مرکزی قرار گرفته اند . جراحی که در صدد خلق محیط دریافت کننده برای پیوند مو در زنان است باید این نواحی را نسبت به بیماران مرد به شیوه ای کاملا متفاوت ایجاد کند . زاویه سازی از پشت و به صورت غیر مستقیم، از چنین تفاوت هایی است که اگر برای مردان با این روش صورت بگیرد 95 درصد خروجی مطلوبی نخواهد داشت.  زیرا نواحی پذیرنده ی گرفت مو در مردان قدامی،مستقیم و پایین هستند.

 3-زمانی که بیمار خانم است ، اگر در ناحیه ی شقیقه توزیع مو نازک باشد  ممکن است فرد ،اهدا کننده ای در چنین ناحیه ای انتخاب کرده باشد. جراح باید بداند  که چگونه این مو را با بیش ترین بازده و کم ترین ایجاد زخم  پرورش دهد و این مسئله نیازمند دوری کردن از نواحی شقیقه ی مستعد به ریزش و از طرفی دور زدن نواحیست که ادامه ی راه را برای پیوند مو دچار مشکل می کنند .

4-زنان به دلیل انتظارات بالا از نتیجه ی پیوند مو ، در مقایسه با مردان بیمارانی سخت خواهند بود. که ما معتقد هستیم این مسئله به قصور جراح به دو دلیل خواهد بود:

در ابتدا جراح انتظارات دور از واقعیت را زمانی که نتیجه مشخص نیست  برای بیمار فراهم می کند و دلیل دوم که همان قدر نیز مهم است؛ طراحی برای اینکه بیشترین بازده را داشته باشد بسته به قرارگیری گرفت ها دارد.

دو مدل قرارگیری گرفت وجود دارد که مد نظر بسیاری از متخصصین است .

 .در مدل اول با شاخه های بلندتر به شکل    T SHAPE و  L SHAPE خواهد بود که از موی پیشانی مرکزی و خط مو عبور می کند. در مدل دوم که برای زنانی مناسب است که عادت به فرق وسط  L دارند یا این که میزان طاسی در وسط سرشان بیشتر است. شاخه ی بلند” تی” شکل در وسط و شاخه ی دیگری به صورت افقی در بالای آن در کنار خط موی جلویی قرار می گیرد . البته لازم به ذکر است ترکیب در نواحی که در کنار این مناطق کاشته شده اند بیشترین بازده طبیعی  را خواهد داشت که مطابق با الگوی طاسی بیماران زن خواهد بود. 

این مطلب قطعا جای مشاوره ی  جامع و کامل  با افراد متخصص را  در زمینه ی ریزش مو در زنان و ترمیم مو در زنان را نخواهد گرفت . با این حال به عنوان اطلاعات کلی در زمینه ی ریزش مو در زنان مفید خواهد بود. زمانی که بیمار زن در صدد درمان طاسی و ترمیم مو  قرار می  گیرد باید در ابتدا تفاوت بین درمان های زنان و مردان را در مورد جراح منتخب اش بررسی کند .

 

کاشت مو زنان به روش super fue

 

مجموعه کلینیک های تخصصی کاشت موی رویان سلامت

کاشت موی  و ابروی طبیعی

تنها مجموعه ارائه دهنده ضمانتنامه رويش مجدد موی سر از طرف بیمه ایران

ضمانتنامه کتبی از رویان کلینیک برای کاشت مو

شرایط اقساطی وانجام توسط جراح و متخصص پوست

در صورت عدم رشد موهاي كاشته شده كل هزينه دريافتي توسط بيمه ايران عودت مي شود

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص و استفاده از به روزترین متد کاشت

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۴۱۹۳۶

۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵

شعب تهران بزرگ

♦شهرک غرب بلوار دادمان

♦قیطریه_اندرزگو

مشاورین تلگرام

@royanmoobot

ریزش مو در زنان
(1) رای، میانگین: 5

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس ایمیل

info@royanmoo.com

دانلود اپلیکیشن

محاسبه هزینه کاشت مو
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید