کلینیک تخصصی رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95
آيا پوست شما به تزریق اسيد هيالورونيك نياز دارد؟

آيا پوست شما به تزریق اسيد هيالورونيك نياز دارد؟

اسيد هيالورونيك در حال حاضر بهترين ماده براي مراقبت از پوست به شمار مي رود ولي چگونه به صورت مرطوب كننده و از بين برنده چين و چروك عمل مي كند؟

متخصصين زيبايي ، شركت هاي مراقبت پوستي و طرفداران ضد پيري اخيرا به استفاده از اسيد هيالورونيك علاقمند شده اند. اين ماده در هر جايي پيدا مي شود، فقط ماده اصلي فيلرهاي تزريقي نيست بلكه در سرم ها، لوسيون ها، كرم ها و ماسك ها نيز وجود دارد. مبنا و اساس اسید، ماده سرخ کردن گونه و رژ لب است. چيزي است كه بين مردم محبوب بوده و مي تواند از پوست شما هم مراقبت كند؟

خوب، با اسيد هيالورونيك (يا HA به عنوان يك ماده مراقبت پوستي) به مدت چندين سال با چندين نتيجه كاركرده ام و سرانجام دليل آن را مشخص كرده ام. اگر شما هنوز هم نسبت به آن علاقمند يا كنجكاو هستيد كه بدانيد كه چه ماده اي است، اين مقاله را بخاطر تاثير آن، و نحوه استفاده از آن و اگر حتي به صورت ضرورت مطالعه كنيد.

اسيد هيالورونيك چيست؟

الان زمان آن است كه همه چيز علمي شود. اول از همه، اسيد هيالورونيك (كه با اسامي ديگري مانند هيالورونان يا هيالوونيت عرضه مي شود) يك اسيد نيست همانطوري كه مانند ساليريليك يا گلايكوليك اين چنين هستند، كه سلول هاي مرده پوست ورقه ورقه مي شوند.اسید هیالورونیک این کار را انجام نمی دهد به عنوان یک پلی ساکارید طبیعی که در بدن انسان یافت می شود، به عنوان یک عامل تقویت کننده و روان کننده برای مفاصل، اعصاب، مو، پوست و چشم ها عمل می کند.

این به ویژه برای ظاهر پوست مهم است زیرا حدود 50 درصد از مواد بدن در بافتهای پوست قرار دارد، جایی که ماده چسبناک و ژله مانند آن را حفظ می کند. توانایی ما برای تولید اسید هیالورونیک با سن کاهش می یابد، که می تواند منجر به افزایش خشکی، خطوط ظریف، چین و چروک و تضعیف شود.  اپي به اين منظور تهيه شده است.

یکی از دلایلی که چرا شرکت های مراقبت از پوست و زیبایی، ما را تشویق می کنند که از محصولات اسید هیالورونیک تولید شده خود استفاده کنند به همین دلیل است.. آنها ادعا می کنند که برای از بین بردن ذخایر از دست رفته خود، از آن استفاده می کنند.

دلیل دیگر این است که  مولکول های اسید هیالورونیک توانایی منحصر به فرد  جذب و حفظ بیش از ۱۰۰۰ برابر وزن شان در آب دارند .يك هزارم چیزی بیش از هر ماده زیستی دیگر.. چه چیزی دوست ندارم؟

چرا اسید هیالورونیک باعث ایجاد یک فیلر بزرگ میشود؟

من به جزئیات بیش از حد در مورد اسید هیالورونیک به عنوان یک پرکننده پوستی نمی اندیشم، اما اگر این با رضایت کامل خودتان باشد مطمعنا نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت. (و احتمال این که شما اولین بار است که در مورد آن شنیده اید، حتی اگر خودتان آن را تزریق نکرده باشيد.)

محبوبیت HA در مراقبت های پوستی موضعی قطعا ناشی از استفاده از آن در روش های آرایشی است، در حالی که کلاژن به عنوان بخشی از انتخاب برای بازیابی حجم از دست رفته استفاده می شود. پرکننده های محبوب مانند Restylane و Juvéderm هنگامی که تزریق می شوند، مثل اسفنج ها کار می کنند، به طوری که آب را برای ایجاد یک ظاهر لایه ای ایجاد می کنند.

با گذشت زمان – از هر سه تا 12 ماه – اسید هیالورونیک توسط بدن جذب شده و ناپدید می شود.این طولانی تر از کلاژن است؛ نیز کم تر واکنش نشان می دهد، چون بدن آن را به عنوان یک ماده خارجی تشخیص نمی دهد. اگر از نحوه ظاهر آن راضی نیستید، آنزیمی بنام هیالورونید می تواند حتی قبل از حل شدن به طور طبیعی، HA را پراکنده کند.

چرا اسید هیالورونیک برای ضد پیری خوب نیست؟

این  یک تصور اشتباه  بزرگ است که اسید هیالورونیک یک جز تشکیل دهنده ضد پیری است. ممکن است زمانی باشد که روپوست را با یک سوزن جدا می کند، اما هنگامی که شما آن را به طور موضعی اعمال می کنید؟این نیست این ممکن است حاوی خطوط خوب باشد تا آنها را کمی کمتر قابل توجه کند، اما اگر ما درباره تحریک کلاژن و یا جایگزینی HA که از دست داده اید، حرف بزنید، متاسفانه، شما هیچوقت موفق نیستید.

وقتی آن را به طور روزانه استفاده می کنید، مولکول خیلی بزرگ است تا اسید هیالورونیک را از طریق پوست به دست آورد. پس وقتی آن را تزریق می کنیم تا چین و چروک را پر کنیم، خوب عمل می کند.  [ اما ] هنگامی که آن را به طور روزانه به عنوان یک تصور غلط در نظر بگیرید که همه آن ها به پوست تبدیل می شوند. این یک مانع بر روی پوست است و باعث می شود اثر مرطوب کننده نرم، پوست را نرم تر کند … اما چروک ها را از بین نمی برد.

نظر شخصی من این است که [شرکت های زیبایی] از اسید هیالورونیک استفاده می کنند؛ زیرا نام آن بسیار شبیه چیزهایی مانند Restylane و Juvéderm است. شما نمی توانید از طریق پوست از کلاژن استفاده کنید، اما مردم کلاژن را می شناختند و می دانستند که به چروک ها و خطوط کمک می کند تا شرکت ها از این مزیت استفاده کنند. “.

اگر شما به دنبال یک عنصر ضد پیری بزرگ هستید، پس بهتر است که از استاندارد طلای خود استفاده کنید، Retin-A- مراجعه کنید به سریال های من، چرا برای استفاده از آن، و سپس چگونه از آن برای شروع استفاده کنید. رویتر، رتینول (من SkinCeuticals Retinol 1.0 را دوست دارم)، رتینالدئید (مثل Avende TriAcnéal؛ بررسی شده در اینجا) یا محصولات پپتید (سعی کنید در واقع آزمایش اس اسکین) نیز انتخاب خوبی هستند.

 اگر از اسید هیالورونیک به عنوان مرطوب کننده استفاده می کنید باید بدانید موضعی که اسید هیالورونیک رویش انجام می شود مرطوب کننده ست. سورتا یک تخلیه کننده است که به این معنی که آب را به پوست می کشد و از رطوبت جلوگیری می کند. اما این مانند، شگفت انگیزترین مواد تشکیل دهنده مرطوب کننده نیست. به گفته دانشمندان در مغز زیبایی:

هیچ مدرکی وجود ندارد که استفاده موضعی از هیالورونات سدیم یا اسید هیالورونیک، هیچ اثر شادابی مرطوب کننده روی پوست شما داشته باشد. بدون تردید این یک ماده مرطوب کننده خوب است، اما محصولات بسیار خوبی وجود دارد که می توانید استفاده کنید (و ارزان تر).

اگر از یک مرطوب کننده با اسید هیالورونیک استفاده می کنید، مراقب باشید. در آب و هوای بسیار خشک، این ماده حاوی آب، می تواند رطوبت را از محیط بیرون ندهد، بنابراین ممکن است در واقع رطوبت را از لایه های عمیق تر پوست شروع کند.

روش درست برای استفاده از اسید هیالورونیک

بنابراین من اشتباه نکردم – اسید هیالورونیک چیز بدی برای استفاده نیست، اگر آن را برای شما کار می کند و اگر شما پول برای آن را داشته باشید. قطعا بسیاری از مردم وجود دارند که آن را دوست دارند. یکی از چیزهای مهم در مورد HA این است که آن فوق العاده سبک و آبدار است، که یک مزیت عالی برای هر کسی با پوستی مستعد جوش، که مخالف مرطوب کننده های کرمی و چرب ست، مفید می باشد.

قوی ترین نوع موضعی در سرم است که روی پوست تمیز، (یا حتی مرطوب) به عنوان اولین گام در رژیم مراقبت از پوست شما استفاده می شود (رطوبت به آن کمک می کند با دوام و آب بیشتر در بدن باقي مي ماند.) دو مورد از غلظت بالا که برای من بیش از حد است – موارد ذکر شده اند.

اگر آنها پوست شما را خشک نکنند، می توانید این را به تنهایی یا زیر آرایش مرطوب کننده SPF بپوشانید.
اگر شما می خواهید كه ایمن باشد و نه واکنش و یا خشکی خطرناک باشد، اسید هیالورونیک را در ترکیب با مواد دیگر را جستجو کنید.

اسید هیالورونیک در آرایش شما، من فکر می کنم فقط می تواند یک امتیاز باشد. این يك محصول غیر چرب است، بنابراین داشتن آن بر قرار نیست که بر روی بافت تاثیر بگذارد، امااگر شما به يك مرطوب كننده اوليه نياز داشته باشيد،این به شما یک هیدراتاسیون اضافی را میدهد. در مواردی مانند رژ لب، من فکر می کنم این بیشتر از یک تاکتیک بازاریابی برای رطوبت طولانی مدت است، در مقایسه با چیزی که در واقع قصد دارد لب های شما را به بزرگتر نشان دهد.

جایگزین اسید هیالورونیک

یک مرطوب کننده مناسب که به اندازه HA گران نیست را جستجو مي كنيد؟ من كرم مرطوب كننده SPF 15  را توصیه مي كنم كه دوستان شما مي توانند از آن سال ها استفاده كنند. برای پوست نرمال و چرب یا ترکیبی، همچنین Oasis H2O Plus Face Oys را که دارای بافت ژل مانند دارد، اما هنوز کاملا مرطوب است چک کنید.به طور خاص در گروه سرم این یک محصول ارزان نیست، اما به اندازه کافی از HydrExtreme Consonant  استفاده كنم … آن به اندازه سرم اسید هیالورونیک احساس می شود، اما هرگز پوست مرا سفت و یا خشک نمی کند.

منابع

 

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید