کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

ارتودنسی دندان

درمانگاه تخصصی ارتودنسی رویان سلامت

 • ارتودنسی ثابت دو فک توسط متخصص ارتودنسی با شرایط اقساطی بدون بهره
 • استفاده از سیستم براکت انگلیسی مورد تایید FDA با نازلترین قیمت ممکن در تهران
 • انجام با ویزیت های ماهانه در کوتاه ترین زمان ممکن

فهرست مطالب:

 1. ارتودنسی دندان چیست؟
 2. کاربرد ارتودنسی دندان
 3. انواع ارتودنسی دندان
 4. مراحل ارتودنسی دندان
 5. چه موقعی بیمار نیاز به ارتودنسی دارد؟
 6. بهترین زمان انجام ارتودنسی دندان
 7. مزایای ارتودنسی دندان
 8. عوارض ارتودنسی دندان
 9. روش مراقبت از ارتودنسی دندان
 10. میزان موفقیت و ماندگاری ارتودنسی دندان
 11. بهترین نوع ارتودنسی دندان
 12. هزینه ارتودنسی دندان

امروزه بحث زیبایی دهان و دندان از مهم‌ترین مباحثی است که بسیاری از مردم درگیر آن هستند. زیبایی ظاهری و خصوصا دندان‌ها و لبخند از مهم‌ترین مباحث زیبایی است که دندانپزشکان و خدماتی که به مردم ارائه می‌دهند، نقش مهمی در آن دارد.

زیبایی دهان و دندان تاثیر زیادی روی زیبایی چهره دارد و ارتودنسی که از مهم‌ترین خدمات زیبایی دندان و فک است، یکی از مباحث دندانپزشکی بسیار طرفدار جهان به حساب می‌آید.

اگردندان‌های کج و نا مرتبی دارید و به همین خاطر، اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اید، باید بدانید که همه انسان‌ها به طور طبیعی دندان‌های صاف و مرتب ندارند و بسیاری با کمک ارتودنسی دندان توانسته‌اند، دندان و لبخندی زیبا به دست آورند. در این مطلب به طور کامل راجع به ارتودنسی صحبت خواهیم کرد، پس ادامه مطلب را بخوانید.

 ارتونسی دندان چیست ؟

یکی از مهم‌ترین خدمات زیبایی دندان، ارتودنسی دندان  می‌باشد که در این روش سعی بر این است که مشکلاتی نظیر ترتیب قرار گرفتن دندان‌ها و مشکلات مربوط به فک برطرف شود. ارتودنسی دندان شاخه‌ای از دندانپزشکی است که کار آن تشخیص، پیشگیری و درمان بی نظمی‌ها و نا مرتبی‌های مربوط به دندان و فک می‌باشد. درمان‌‌های ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می‌شود:

 • ارتودنسی برای تصحیح دندان‌ها
 • ارتودنسی برای رفع ناهنجاری فکی

که در هر نوع از این درمان‌ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می‌باشد. در صورتی که بیمار در زمان مراجعه هر دو ناهنجاری دندانی و فکی را به طور همزمان داشته باشد، اگر بیمار همکاری خوبی داشته باشد، می‌توان مشکلات بیمار را به راحتی با ارتودنسی درمان نمود ولیکن اگر بیمار به موقع مراجعه ننماید و همکاری خوبی در حین درمان ارتودنسی نداشته باشد و یا شدت ناهنجاری فکی بسیار زیاد باشد، ممکن است برای رفع مشکل فکی ، نیاز به جراحی فک داشته باشد. در اینگونه موارد ابتدا بیمار تحت درمان ارتودنسی قرار می‌گیرد و بعد از آن در صورت موفقیت آمیز نبودن ارتودنسی ، تحت جراحی قرار می‌گیرد.

کاربرد ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان علاوه بر زیبا سازی دندان و افزایش اعتماد به نفس بیمار، کاربردهای مختلفی در زمینه سلامت دهان و دندان دارد. طبق تحقیقاتی که در زمینه دندانپزشکی انجام شده است، نامرتب بودن دندان‌ها می‌تواند باعث اشکال در صحبت کردن و جویدن، فرسوده شدن مینای دندان‌ها و فشار به بافت لثه و استخوان‌های فک شود، به این ترتیب، انجام ارتودنسی می‌تواند موجب برطرف شدن این مشکلات گردد.

از سوی دیگر، تمیز کردن و حفظ بهداشت دندان‌های کج و نامرتب دشوار است و به همین دلیل است که احتمال پوسیدگی و کرم خوردگی این دندان‌ها بالاتر است و ارتودنسی، سلامت دندان‌ها را ارتقا داده و خطر بروز بیماری‌های لثه را بالا می‌برد.

انواع ارتودنسی دندان

ارتودنسی یکی از تخصص‌های دندانپزشکی است که برای مرتب و ردیف کردن دندان‌ها و هماهنگ نمودن فک‌ها به کار برده می‌شود. در واقع از اصلی‌ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری‌های دندانی و فکی است.

شدت نامرتبی دندان‌ها و سن و خصوصیات فیزیولوژیک بیمار مشخص می‌کند که کدام نوع ارتودنسی برای درمان انتخاب شود. پزشک متخصص ارتودنسی در هر مرحله با معاینه وضعیت بیمار ، روش مناسب درمان با ارتودنسی را تعیین و اجرا می‌کند .

ارتودنسی می‌تواند توسط درمان‌های ثابت یا متحرک ، ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان (سرامیکی) (کامپوزیتی)، ارتودنسی نامرئی با سیستم لینگوال (قرار دادن براکت‌ها در پشت دندان‌ها) یا ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف، تکنیک مینی اسکرو و غیره انجام شود.

همانطور که گفتیم انواع مختلفی از ابزار ارتودنسی وجود دارد. ارتودنسی متحرک و ثابت رایج‌ترین انواع ارتودنسی هستند که هر دو به تغییر وضعیت دندان‌ها و فک‌ها کمک می‌کنند. دستگاه ارتودنسی به آرامی فشاری بر دندان‌ها و فک وارد می‌کند تا به مرور زمان تغییر دلخواه در شکل دندان و فک ایجاد شود.

ویدئو انجام ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی رویان سلامت

 مراحل ارتودنسی دندان

شاید در ابتدا برای بعضی‌ها کارگذاری و نگهداری بریس‌ها آزار دهنده به نظر بیاید. اما می‌توان با آگاهی دادن در مورد نحوه انجام و اینکه قرار است چه اتفاقی بیافتد ، از نگرانی‌های بیمار کاست. فرد بیمار می‌تواند با دانستن این موارد با آمادگی بیشتری اقدام به این عمل نماید.

البته این راه هم در نظر بگیرید که هر فردی می‌تواند تجربیات متفاوتی در ارتودنسی دندان داشته باشد. مراحل ارتودنسی دندان با توجه به وضعیت به هم ریختگی دندان و فک شما متفاوت است اما معمولا مراحل این روش به ترتیب زیر است:

1. مراجعه به دندانپزشک و مشاوره

به طور معمول مردم در ابتدا که تصمیم به ارتودنسی می‌گیرند به دندانپزشک مراجعه می‌کنند و دندانپزشک پس از انجام معاینات اولیه، فرد را به متخصص ارتودنسی ارجاع می‌دهد. در کلینیک رویان سلامت شما می‌توانید از ابتدا درخواست خود را مطرح کرده و نوبت خود را متخصص ارتودنسی تنظیم نمایید.

نکته مهم در ویزیت توسط متخصص ارتودنسی در کلینیک رویان سلامت ، لزوم به همراه داشتن آخرین عکس X-ray و هر آنچه که می‌تواند به پزشک در انتخاب بهترین روش درمانی کمک کند، است. البته در صورت نداشتن عکس، دندان پزشک شما را برای گرقتن عکس دندان راهنمایی خواهد کرد.

معمولا در مراجعه اول، پزشکان فقط به مشاوره و بررسی پرونده پزشکی و عکس‌ها بسنده می‌کنند. پس از مشاوره و انتخاب روش مناسب و در صورت تایید شما می‌توان در همان جلسه، قالب گیری از دندان‌ها را نیز انجام داد تا در جلسات بعدی درمان شما سریع‌تر پیش برود. بهتر است به پزشکتان اعتماد کنید و از تجربه او بهره لازم را ببرید تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود.

  2.انتخاب نوع بریس

در انتخاب نوع بریس و روش انجام ارتودنسی عوامل مختلفی می‌تواند دخیل باشد، وجود برخی بیماری‌ها می‌تواند در انتخاب روش تاثیرگذار باشد. برخی بیماری‌ها از جمله اوربایت، کراس بایت و اپن بایت از جمله بیماری‌های دهان و دندان می‌باشند که با ارتودنسی قابل درمان هستند. نوع نامنطمی و فاصله بین دندان‌ها در افراد می‌تواند متفاوت باشد و این امر تاثیر مستقیم در انتخاب روش ارتودنسی دارد.

متخصصین دندانپزشکی با قالب گیری تخصصی از دندان‌ها و بررسی نوع به هم ریختگی و نامنظمی دندان‌های موجود، به انتخاب روش ارتودنسی و بریس اقدام می‌کنند تا بتوانند با کمترین هزینه بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

3.قرار دادن بریس‌ها

پس از تعیین نوع بریس و روش کار، اولین جلسه درمانی معمولا مقداری طولانی‌تر از حد انتطار شما خواهد بود، زیرا در این جلسه اقدامات اولیه بسیاری باید انجام شود. اقداماتی شامل آماده سازی سطح دندان‌ها جهت چسباندن براکت‌ها، چسباندن براکت‌ها و اتصال سیم‌های فلزی.

4. گذاشتن سیم‌های اتصال در میان براکت‌ها

بعد از کار گذاشتن براکت‌ها زمان اتصال سیم‌های مخصوص به براکت‌ها است. در اکثر موارد متخصصین با استفاده از یک سیم نیم دایره کار خود راشروع می‌کنند و سپس سیم‌های بعدی و بریس را بر روی آن و در جهت مناسب نصب می‌کنند. در برخی موارد متخصص ارتودنسی با خم کردن یا پبچاندن سیم‌ها روی دندان و ایجاد فشار اهرمی بر روی دندان‌ها کمک می‌کند تا دندان‌هایتان هرچه زودتر به شکل منظم و دلخواه درآید.

5. تعیین جلسات ملاقات جهت معاینه و تنظیم بریس‌ها

پس از جلسه اول و انجام این اقدامات، پزشکتان جلسات بعدی را با شما هماهنگ خواهد کرد. در جلسات بعدی پزشک سیم‌ها را برداشته و با ایجاد کمی تغییرات با توجه به تغییرات و شرایط موجود، آن را دوباره در سر جای خود نصب می‌کنند.

البته این امکان نیز وجود دارد که پزشک از یک دست سیم جدید استفاده نماید که در این شرایط سیم‌های قبلی به عنوان الگو نیاز خواهد بود. این سیم‌ها ممکن است با توجه به شرایط دندان و نیاز شما ، جنس‌های متنوعی داشته باشد، محکم‌تر باشد یا جنس متفاوت‌تری داشته باشد.

6. رعایت بهداشت دهان و دندان

در مدت زمانی که سیم‌ها روی دندان‌های شما نصب است پزشکتان توصیه‌هایی که ارائه می‌دهد که بهتر است به صورت کامل رعایت کنید. ممکن است پزشک مسواک و خمیر دندان و برخی مراقبت‌های دیگر را پیشنهاد کند، معمولا مسواک‌های کوچک و باریک  به همراه خمیر دندان و دهانشویه حاوی فلوراید توصیه می‌شود که بتواند ذرات غذا را بیرون بکشد و میکروب‌ها را از بین ببرد.

در کل هیچ جای نگرانی وجود ندارد، زیرا در کلینیک دندانپزشکی رویان سلامت ، متحصصین ما با انجام مشاوره‌های تخصصی بهترین روش را برای شما انتخاب خواهند کرد. 

ارتودنسی دندان

چه مواقعی بیمار نیاز به ارتودنسی دارد؟

اگر هر یک از مشکلات زیر را دارید، شما کاندیدای مناسبی برای انجام ارتودنسی دندان هستید:

 • پیش دندانی یا دندان گرازی : وضعیتی است که دندان‌های فک بالا بسیار جلوتر از دندان‌های فک پایین قرار دارد ، انجام ارتودنسی در چنین مواقعی به درست کردن این مشکل کمک می‌کند.
 • پس دندانی یا دندان بول داگی : وضعیتی است که دندان‌های فک پایین جلوتر از فک بالا هستند و یا فک بالا خیلی عقب‌تر از حالت استاندارد می‌باشد، در این وضعیت چانه قرد بسیار جلو است و دندانپزشک با انجام ارتودنسی سعی می‌کند فک بالا را به جلو هل دهد تا این مشکل برطرف گردد.
 • فاصله دار بودن دندان‌ها: معمولا فاصله داشتن دندان‌ها به خاطر افتادن یک دندان یا دندان‌هایی است که به درستی دهان را پر نکرده‌اند.
 • شلوغی دندان‌ها: در این مواقع تعداد دندان‌ها زیاد است و همه در یک ردیف جا نمی‌شوند، دندانپزشک با انجام ارتودنسی به صورت ماهرانه‌ای شکل دندان‌ها را تصحیح می‌کند.
 • روی هم قرار نگرفتن دندان‌های دو فک: در چنین شرایطی، دندان‌های فک بالا به طور طبیعی و به درستی روی دندان‌های فک پایین قرار نمی‌گیرند.
 • فاصله میان دندان‌های فک بالا و پایین: زمانی که فک بالا و پایین روی هم قرار می‌گیرد، اما میان دندان‌های جلویی یا کناری دو فک فاصله وجود داشته باشد.
 • جابه جایی خط میانی (مید لاین): زمانی که خط میانی دندان‌های جلویی از فک بالا، با خط میانی دندان‌های جلویی از فک پایین یکسان نباشد.

قابل ذکر است که تنها دندان پزشک متخصص ارتودنسی می‌تواند راجع به نیاز یا عدم نیاز شما به انجام ارتودنسی دندان، نظر دهد. او به کمک ابزارهای خاصی مانند سوابق بیماری‌های دندان و استفاده از داروهای مختلف، معاینه دندان‌ها، معاینه بالینی، گرفتن عکس OPG از دندان‌ها و ساختن قالب گچی از دندان بیمار راجع به ارتودنسی دندان‌های بیمار نظر می‌دهد و سپس بر این اساس برنامه درمانی را آغاز می‌کند.

بهترین زمان انجام ارتودنسی دندان

معمولا بهترین زمان برای انجام ارتودنسی دوران کودکی  و زمانی است که بیشتر دندان‌های اصلی کودکان در آمده باشد. در واثع بهترین سن ارتودنسی ، ۱۲ سالگی است. البته نمی‌توانیم سن خاصی را به طور قطعی مشخص کنیم، زیرا سن مناسب ارتودنسی در هر شخصی بستگی به تعداد دندان‌های اصلی در آمده و میزان رشد صورت و فک او دارد.

از آنجایی که ارتودنسی ممکن است خطر پوسیدگی و خرابی دندان را افزایش دهد، باید زمانی اقدام به انجام ارتودنسی کرد که بیمار  بتواند بهداشت روزانه دهان و دندان خود را در حد کافی رعایت کند.

ارتودنسی دندان در بزرگسالان می‌تواند در هر سنی انجام شود، اما بعد از سنین کودکی، گزینه‌های درمانی آن‌ها با انجام ارتودنسی محدودتر می‌شود. به طور مثال در سنین بزرگسالی نمی‌توان پیش دندانی یا پس دندانی را با انجام ارتودنسی درمان کرد، اما در بزرگسالی می‌توان تا حد زیادی دندان‌ها را مرتب کرد.

مزایای ارتودنسی دندان

 • رفع بسیاری از مشکلات دندان و فک رفع و افزایش طول عمر دندان‌ها
 • تصحیح ظاهر نامناسب دندان‌ها و رعایت آسان‌تر موارد مراقبتی و بهداشتی دهان و دندان بعد از ارتودنسی.
 • قابلیت درمان انواع مختلف مشکلات دهان و دندان مانند تصحیح زاویه‌ غلط، بیرون ‌زدگی، چرخش، جا به‌ جایی ریشه و تو ‌رفتگی
 • متنوع بودن ارتودنسی، که این تنوع موجب می‌شود که بیمار و پزشک با توجه به شرایط و نیازشان نوع ارتودنسی مناسبی را انتخاب کنند.
 • آسیب پذیری دندان و لثه بعد از ارتودنسی کاهش می‌یابد، زیرا زمانی که دندان‌ها سرجای خود نباشند، اگر نیرویی به آن‌ها وارد شود، قدرت این نیرو به برخی دندان‌ها بیشتر و به برخی دیگر کمتر خواهد بود و به همین دلیل است که احتمال آسیب پذیری دندان و حتی لثه قبل از انجام ارتودنسی بالاتر است.
 • ارتودنسی با ایجاد هماهنگی و نظم بین دندان‌ها، مشکلات غذا خوردن، جویدن، بلع و هضم را رفع می‌کند.

عوارض ارتودنسی دندان

برخی از عوارض ارتودنسی عبارت است از:

 • آسیب دیدن بافت نرم (لثه یا گونه): بریس‌ یا براکت ارتودنسی ممکن است داخل لثه یا گونه فرو برود و باعث آسیب دیدگی، تورم، زخم و قرمزی این بافت‌های نرم شود.
 • بازگشت به حالت قبل: بعد از برداشتن براکت‌ها ممکن است دندان اصلاح شده دوباره به حالت اول باز گردد. به همین دلیل است که در مراحل درمان با ارتودنسی ریتینرها (نگهدارنده‌) برای جلوگیری از بازگشت به حالت اول، روی دندان بیمار نصب می‌شود.
 • درد : بالطبع هر عملی که جنبه‌ درمانی و یا حتی زیبایی داشته باشد، درد آور است ولی درد روشارتودنسی قابل کنترل می‌باشد.
 • مشکلات بهداشت دندان: سیم‌ها و بریس‌های ارتودنسی که روی دندان‌ها نصب می‌شوند، کار نظافت دندان‌ها را دشوار می‌کنند و می‌تواند احتمال پوسیدگی دندان و به جا ماندن لکه‌های ماندگار روی دندان‌ها را افزایش دهد. برای جلوگیری از این مشکلات بهداشت دندان، باید در طول درمان، حداقل دو بار در روز به دقت دندان‌ها را مسواک بزنید.

روش مراقبت از ارتودنسی

یکی از مشکلات شایع در طول دوران ارتودنسی، پوسیدگی دندان است. پوسیدگی می‌تواند ناشی از تولید اسید توسط پلاک‌های دندانی باشد که در اثر ارتودنسی در دهان شما ساخته شده‌اند. به همین دلیل اصلی‌ترین مراقبت شما در دوران ارتودنسی مربوط به حفظ بهداشت دهان و دندان است.

همانطور که در بالا گفتیم،  ارتودنسی دندان به زیبایی و سلامت بیشتر دندان‌های شما کمک می‌کند اما اگر می‌خواهید به مزایای ارتودنسی دندان دست بیابید، در درجه اول باید مراقبت‌های بعد از انجام آن‌ را رعایت کنید:

 • باید بعد از ارتودنسی دندان ، به صورت منظم برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
 • بعد از ارتودنسی دندان ، باید بهداشت دهان و دندانتان را بیشتر رعایت کنید، زیرا سیم‌ها و فلزات داخل دهان شما، دندان‌هایتان را مستعد رشد میکروب می‌کنند و به همین دلیل باید بهداشت دندان‌هایتان را بیشتر رعایت کنید.
 • بهداشت دهان و دندانتان را رعایت کنید و دندان‌هایتان را به طور مرتب مسواک و نخ بزنید.
 • تمیز نگه داشتن دندان‌ها برای بسیاری از افرادی که ارتودنسی دارند دشوار است به همین دلیل در طول دوران ارتودنسی، مسواک زدن اضافی امری اجباری است.
 • استفاده از خمیر دندان و دهانشویه مخصوص حاوی فلوراید، که دندانپزشک برایتان تجویز کرده است برای حفظ بهداشت دهان و دندان و سفیدی بیش‌تر دندان ارتودنسی شده شما مفید است.
 • از فشار آوردن به دندان ارتودنسی شده اجتناب نمایید.
 • برای تسکین درد دوران ارتودنسی می‌توانید از داروهای مسکن استفاده نمایید.
 • بیمار بعد از ارتودنسی دندان ، از مصرف مواد بسیار سرد یا گرم و یا مواد غذایی شیرین خودداری‌ کنید.

میزان موفقیت و ماندگاری ارتودنسی دندان

ارتودنسی روشی تضمینی برای مرتب کردن دندان‌ها است، البته میزان موفقیت این روش در مرتب کردن دندان‌ها و رفع عیوب دندان و فک شما بستگی به وضعیت دندان و فکتان دارد و قبل از شروع درمان دندانپزشک به شما می‌گوید، که می‌توانید چه انتظاری راجع به بعد از انجام ارتودنسی داشته باشید.

حرکت جزئی دندان‌ها در طول زندگی طبیعی است بنابراین نمی‌توان هیچ گونه تضمینی مبنی بر دائمی بودن اثرات ارتودنسی ارائه داد البته پس از ارتودنسی، تغییر وضعیت دندان‌ها به حدی که نیاز به درمان دوباره داشته باشند، بسیار نادر است.

بهترین نوع ارتودنسی دندان

کلینیک دندانپزشکی رویان سلامت با استفاده از بهترین نوع ارتودنسی و کادر دندانپزشکی مجرب آماده ارائه خدمات به شما هستند.

کارکنان کلینیک دندانپزشکی رویان سلامت منتظر تماس شما هستند تا به شما براي اولين ملاقات با دندانپزشك كمك كنند. با کلینیک رویان سلامت تماس بگیرید تا با یکی از اعضای کادر ما صحبت کنید و آن‌ها زمان ملاقاتی برای شما با یکی از دندانپزشکان بنام این کلینیک رزرو کنند. هدف ما این است که بهترین خدمات زیبایی دندان را به شما ارائه دهیم. برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه‌ها و… با شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

 • 041936(021)
 • 95-22885890(021)

شعب تهران بزرگ:

 • شهرک غرب بلوار دادمان
 • قیطریه_اندرزگو

مشاوره در تلگرام:

 • @royanmoobot

هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ابتدایی‌ ترین دغدغه هر کسی قبل از اقدام به کاری است. به طور کلی هزینه ارتودنسی دندان مبلغی متغیر است، قیمت ارتودنسی دندان بسته به مدت زمان درمان، وسایل و تجهیزات مورد استفاده، درمان‌های مورد نیاز و آماده‌سازی‌های قبل از انجام ارتودنسی مانند جرم گیری، کشیدن و یا پرکردن دندان و... متفاوت است.

به همین دلیل است که ابتدا دندانپزشک دندان شما و وضعیت دندان‌هایتان را معاینه می‌کند تا بتواند هزینه ارتودنسی دندان را به شما بگوید. در واقع هزینه ارتودنسی دندان به طور مستقیم به تعداد دندان‌هایی که نیاز به ارتودنسی دارند ،کلینیک دندانپزشکی که به آن مراجعه می‌کند، عواملی مانند تجربه ، سابقه، دستمزد دندانپزشک ، نوع ارتودنسی دندان و جلسات معاینه بستگی دارد.

در نتیجه به طور مشخص نمی‌توان نرخ دقیقی را برای ارتودنسی دندان در نظر گرفت؛ ولی شما می‌توانید با چندین مرکز مشورت کرده و نرخ حدودی ارتودنسی را به دست آورید.

کلینیک دندانپزشکی رویان سلامت بهترین خدمات ارتودنسی دندان را با نازلترین قیمت به شما ارائه می‌دهد، کادر دندانپزشکی مجرب ما آماده ارائه بهترین خدمات زیبایی دندان به شما هستند. برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه‌ها و… با شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

 • 041936(021)
 • 95-22885890(021)

شعب تهران بزرگ:

 • شهرک غرب بلوار دادمان
 • قیطریه_اندرزگو

مشاوره در تلگرام:

 • @royanmoobot

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map