کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی چیست و انواع ترمیم دندان کدام است؟

15 بهمن
دندانپزشکی-ترمیمی-چیست-و-انواع-ترمیم-دندان-کدام-است؟

ما در کلینیک تخصصی دندانپزشکی رویان سلامت به عنوان یکی از مجهزترین و مدرن ترین کلینیک های دندانپزشکی در تهران ارائه کلیه خدمات درمانی اعم از خدمات دندانپزشکی اطفال، ارتودنسی، کاشت دندان، عصب کشی، پر کردن دندان، لمینیت و کامپوزیت دندان و دیگر خدمات دندانپزشکی را تضمین می کنیم و تیم متخصص ما متشکل از انواع متخصصین دندانپزشکی و پرسنل حرفه ای آماده ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد.

دندانپزشکی ترمیمی  و زیبایی چیست و انواع ترمیم دندان کدام است؟

در دندانپزشکی ترمیمی تشخیص، پیش گیری و درمان بیماری های دهان و دندان انجام می شود. برای ترمیم دندان از روش های مختلفی مثل پر کردن یا روکش، اینله یا آنله، ایمپلنت یا بریج دندان استفاده می شود تا به درمان دندان هایی که دچار پوسیدگی، ترک خوردن یا تغییر رنگ شده اند بپردازند. این روش،  درمانی ایست که به بهبود سلامت و عملکرد دهان و دندان کمک می کند.

در دندانپزشکی زیبایی در کنار مهارت و توانایی،  شناخت مواد دندانپزشکی و شکل دندان و زیبایی، تمرکز بر بهبود عملکرد و ظاهر دهان و دندان و لثه  است. در دندانپزشکی زیبایی هدف اصلی بهبود زیبایی لبخند و دندان است.

دلایل درمان دندانپزشکی زیبایی بد رنگ بودن دندان ها، هم تراز نبودن دندان ها، لب پر شدن دندان ها و ترک خوردن دندان ها است. فاصله بین دندان ها، کوتاهی یا بلندی بیش از حد دندان ها و بدشکلی سطح دندان ها نیز از جمله این موارد هستند.

دندانپزشکی ترمیمی

ارتودنسی

درست شدن مال اکلوژن یا هماهنگی دندان های نامرتب است. این موضوع می تواند به خاطر این باشد که دندان های دو فک در موقعیت نامناسبی نسبت به هم قرار گرفته اند. بستگی به شدت نامرتب بودن درمان ارتودنسی می تواند در چند مرحله انجام شود. از جمله مزایای این روش زیبا به نظر رسیدن دندان ها و دیدن دندان های صاف و مرتب است که کیفیت صحبت کردن نیز بالا می رود.

به کمک ارتودنسی لبخند زیباتری را تجربه می کنید و علاوه بر زیبایی و اعتماد به نفس سلامت دهان و دندان خود را نیز تضمین می کنید. علاوه براین موارد، مرتب شدن دندان ها در نحوه غذا خوردن، سالم ماندن بافت لثه و سلامت مینای دندان تاثیر فراوانی دارد. ارتودنسی دندان روشی است که در آن وضعیت و ظاهر دهان و بهبود عملکرد دندان ها به آسانی صورت می گیرد.

از انواع ناهنجاری دهان و دندان می توان به اوربایت، کراس بایت، اورجت و اپن بایت اشاره کرد که به صورت کلی بستگی به نوع ناهنجاری دوره درمان ارتودنسی 6  تا 30 ماه طول می کشد.

از جمله بهترین و جدیدترین روش های ارتودنسی، ارتودنسی نامرئی، دیمون و شفاف است که متخصص ارتودنسی با استفاده از این تکنیک ها و امکانات  اصلاح و مرتب شدن دندان ها را بهبود می بخشد.

از جمله مزایای استفاده از روش های جدید اصلاح نامرتب بودن دندان است که بدون کشیدن انجام می شود و فرد در کم ترین زمان ممکن بهترین نتیجه دلخواه خود را می گیرد. اگر از سیم های ارتودنسی خوشتان نمی آید یا علاقمند به استفاده از سیم های ارتودنسی نیستید روش های نوین این امکان را برایتان فراهم کرده است تا بتوانید بدون استفاده از روش های معمولی ارتودنسی به اصلاح و تصحیح دندان هایتان کمک کنید.

کاشت دندان یا ایمپلنت

یکی از روش های اصلاح وضعیت ظاهری دندان های از دست رفته کاشت دندان یا ایمپلنت است. در درمان به روش ایمپلنت ابتدا حفره ای داخل فک ایجاد می شود و یک پایه داخل استخوان قرار می گیرد هنگامی که ایمپلنت با استخوان فک هماهنگ شود یک روکش مثل دندان های طبیعی روی آن قرار می گیرد.

دندان مصنوعی

برای افرادی که فاقد دندان هستند یا تعدادی دندان سالم دارند بستگی به شرایط دهان و دندان از دو نوع کامل و جزئی استفاده می شود.

جراحی لثه

یکی از روش های مهم طراحی لبخند محسوب می شود که در صورت عدم تناسب اجزای لب و دندان مورد استفاده قرار می گیرد و استخوان های لثه که تحلیل رفته اند را بهبود می بخشد.

اینله و آنله دندان

نوعی روش ترمیمی برای دندان های عقبی است که دچار پوسیدگی شده اند ولی نوع پوسیدگی آنقدر جدی نیست که بیمار نیاز به روکش داشته باشد.

پر کردن دندان

برای ترمیم سطح دندان می توان از این روش بهره برد که از پرکننده های مختلف از جنس آمالگام یا رزین کامپوزیت برای ترمیم استفاده می شود.

لمینیت یا ونیر

روکشی است از جنس کامپوزیت یا پورسلین که برای ترمیم دندان های ترک خورده یا لب پر شده استفاده می شود. برای چسیاندن این روکش از چسب مخصوص استفاده می شود و این روش بیش تر برای دندان های جلویی، بالایی، پایینی استفاده می شود.

در این روش از یک روکش نازک استفاده می شود که پس از تراش دادن از دندان قالب گیری انجام می شود و بعد از آماده شدن با چسب های هم رنگ دندان از جنس رزین به دندان ها چسبانده می شود. لمینیت در دو نوع کامپوزیتی و سرامیکی وجود دارد.

روکش و بریج

روشی که در آن تمام تاج دندان محافظت می شود. استفاده از روکش های مختلف با توجه به وضعیت دندان صورت می گیرد.

روکش تمام سرامیک

این روش مناسب افرادی است که دندان هایشان بسیار آسیب دیده اند و نیاز به بازسازی کامل دندان دارند. این روکش ها از نوع زیرکونیا است.

کامپوزیت ونیر

روشی از دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی که در آن دندان ها بدون هیچ گونه تراشی با روش لایه بندی، لایه به لایه با مواد هم رنگ دندان از کامپوزیت تغییر شکل می دهند. این روش به زیبایی و سفیدی دندان کمک می کند و آسیبی به دندان ها وارد نمی شود.

دندانپزشکی زیبایی

بلیچینگ

روشی برای سفیدتر شدن دندان ها که دارای دو روش درمان خانگی و مطب است. یکی از پرطرفدارترین روش ها برای روشن تر کردن دندان تیره محسوب می شود.

باندینگ

یک روش دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود که عملکرد دندان های ترک خورده، لب پریده و تغییر رنگ داده را بهبود می بخشد. در مواردی که با تحلیل لثه ریشه دندان در معرض محیط دهان قرار گرفته است نیز از باندینگ استفاده می شود. این روش نواقص جزئی را برطرف می کند. دندان های جلو بهترین گزینه برای اصلاح فرم و باندینگ است.

لیفت لثه

تا حالا برایتان پیش آمده به این موضوع فکر کنید که هنگام لبخند زدن بیش تر حجم لثه هایتان مشخص می شود؟ در این صورت لیفت لثه گزینه مناسبی برای شما محسوب می شود. لیفت لثه با اصلاح طرح لبخند و ایجاد تناسب برای خط لثه به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند. درمان لیفت لثه  به منظور بهبود لثه های عقب رفته و لثه های تحلیل رفته صورت می گیرد.

جهت مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید.
021-41936
22885890-95(021)
 
جهت مشاهده نمونه های بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه نمایید.
royan.dental@
آدرس:
♦قیطریه_اندرزگو
♦شهرک غرب_ بلوار دادمان
مشاورین تلگرام
royanmoobot@

 

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map