کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

کربوکسی تراپی پوست و مو

چکیده مطلب

کربوکسی تراپی یک روش درمانی بدون جراحی است که با تزریق گاز دی اکسید کربن به لایه زیر پوستی یا عمیق‌تر پوست به وسیله سوزن‌های مزوتراپی، باعث تقویت رشد و ترمیم مو می‌شود.

همچنین این ماده روی سلول‌های چربی بافت چربی تاثیر گذاشته و باعث تحریک جریان خون ، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و درمان ترک پوست، سیاهی زیر چشم، علائم کششی و ظاهر سلولیتی پوست می‌شود.

کربوکسی تراپی

فهرست مطالب:

 1. کربوکسی تراپی چیست؟
 2. کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟
 3. نحوه عمل کربوکسی تراپی پوست و مو
 4. موارد منع مصرف کربوکسی تراپی
 5. چگونه باید برای کربوکسی تراپی آماده شوید؟
 6. بعد از انجام کربوکسی تراپی پوست و مو
 7. طول مدت درمان با کربوکسی تراپی پوست و مو
 8. مزایای کربوکسی تراپی پوست و مو
 9. عوارض کربوکسی تراپی پوست و مو
 10. اثر بخشی کربوکسی تراپی پوست و مو

 

کربوکسی تراپی چیست؟

به تزریق دی اکسید کربن زیر پوست کربوکسی تراپی می‌گویند و درمان با کربوکسی تراپی معمولا در ناحیه صورت، گردن، بازو، شکم و ران انجام می‌شود.

در واقع کربوکسی تراپی همان مزوتراپی است، اما در این روش به جای استفاده از محلول‌ها و کوکتل‌های مزوتراپی از گاز دی اکسید کربن استفاده می‌شود.

کربوکسی تراپی اساسا روش بدون درد، ایمن و سریع می‌باشد و بیش از 80 سال است که توسط پزشکان فرانسوی برای شرایط زیر مورد استفاده قرار گرفته است:

 • کاهش سلولیت و چربی
 • درمان ریزش مو یا آلوپسی
 • درمان بیماری‌های عروقی مرتبط با دیابت
 • درمان زخم‌های پوستی
 • برخی از مشکلات نعوظ به علت اختلالات عروقی
 • ترک و کشیدگی پوست
 • درمان جای جوش و افتادگی پوست
 • درمان چین و چروک
 • کربوکسی تراپی مو برای درمان آلوپسی

موثر بودن کربوکسی تراپی برای درمان ریزش مو به علت ریزش مو و شدت آن بستگی دارد و پزشک این مسئله را بعد از انجام آزمایش و معاینه شما تشخیص می‌دهد.

به طور کلی آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف نیز می‌تواند با کربوکسی تراپی درمان شود. همچنین این روش را می‌توان همراه با درمان‌های دیگر مانند PRP و یا مزوتراپی استفاده کرد.

کربوکسی تراپی مو برای درمان آلوپسی

 • درمان علائم کششی و ترک پوست با کربوکسی تراپی

علائم کششی و ترکی که روی بدن می‌بینید پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدید ایجاد می‌کند ، که پوست را ضخیم کرده و ظاهر آن را بهبود می‌بخشد.

 • درمان سلولیت با کربوکسی تراپی پوست

سلولیت هنگامی ایجاد می‌شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون زده باشد، در حال حاضر در تمامی کشورهای پیشرفته برای درمان سلولیت از کربوکسی تراپی استفاده می‌شود.

گاز دی اکسید کربن را می‌توان به سلول‌های چربی تزریق کرد ، این باعث می‌شود سلول‌های چربی ترکیده و در بدن از بین بروند. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که کربوکسی تراپی در هنگام درمان سلولیت بی خطر است.

 • درمان سیاهی زیر چشم با کربوکسی تراپی پوست

دایره‌های تیره زیر چشم معمولاً در اثر گردش خون ضعیف ایجاد می‌شود ، که باعث تجمع عروقی زیر چشم می‌شود و رنگ تیره‌ای زیر چشم ایجاد می‌کند. تزریق گاز کربن دی اکسید ، زیر پلک باعث کاهش این تجمع و بهبود سیاهی زیر چشم می‌شود.

درمان سیاهی زیر چشم با کربوکسی تراپی پوست

 

کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟

کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً فقط 30-15 دقیقه طول می‌کشد. روش انجام کربوکسی تراپی پوست و مو بر اساس بخشی از بدن که تحت درمان قرار می‌گیرد متفاوت خواهد بود. با این حال ، اکثراً اساس روش کربوکسی تراپی ، یکسان است.

مخزن گاز دی اکسید کربن با لوله‌های پلاستیکی به یک تنظیم کننده جریان متصل می‌شود، پزشک با دقت تنظیم می‌کند که چه مقدار گاز از مخزن دستگاه جریان یابد.

گاز از طریق تنظیم کننده جریان به لوله‌های استریلی منتقل می‌شود که در انتها دارای فیلتر است، فیلتر قبل از رسیدن به بدن ، ناخالصی‌ها را جمع می‌کند.

سپس گاز از یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می‌کند، پزشک گاز را از طریق سوزن به زیر پوست تزریق می‌کند.

کربوکسی تراپی تقریباً بدون درد است و حتی برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن به پوست، کرم بی حس کننده‌ای را به محل تزریق می‌مالند تا بیمار دردی حس نکند.

علی رغم بدون درد بودن این روش ، برخی از افراد گزارش داده‌اند که مدت کوتاهی پس از کربوکسی تراپی احساس عجیبی را تجربه کرده‌اند.

نحوه عمل کربوکسی تراپی پوست و مو

در برخی موارد گردش خون ضعیف مسئول سلولیت ، علائم ترک پوست، ریزش مو و تیرگی زیر چشم است. سلول‌های بدن دی اکسید کربن را به عنوان ضایعات آزاد می‌کنند.

گلبول‌های قرمز، اکسیژنی که شما استنشاق می‌کنید را گرفته و آن را به بافت منتقل می‌کنند ، سپس دی اکسید کربن تولید می‌کنند. سرانجام ، دی اکسید کربن توسط ریه‌ها بازدم م‌شود.

در کربوکسی تراپی پوست و مو ، پزشک با تزریق دی اکسید کربن گردش خون را به یک ناحیه خاص افزایش می‌دهد و باعث می‌شود گلبول‌های قرمز خون بیشتری به آن منطقه بیایند.

با رسیدن سلول‌های خونی به محل تحت درمان ، گردش خون در آنجا افزایش می‌یابد، این کار به ترمیم ترک پوست ، تغییر رنگدانه زیر چشم و درمان ریزش مو کمک می‌کند.

در واقع با تزریق دی اکسید کربن ، عروق خونی گشاد شده و جریان خون به ناحیه محروم اکسیژن افزایش می‌یابد و باعث جوان شدن ظاهر پوست می‌شود.

اگر هدف از کربوکسی تراپی ، درمان علائم کششی و ترک پوست باشد، دی اکسید کربن به افزایش جریان خون و افزایش تولید کلاژن کمک می‌کند و ظاهر نشانه ترک پوست را بهبود می‌بخشد. سلول‌های چربی نیز با تزریق دی اکسید کربن،  ریشه کن می‌شوند.

کاربردهای کربوکسی تراپی

موارد منع مصرف کربوکسی تراپی

برخی افراد نمی‌توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند، موارد منع کربوکسی تراپی عبارتند از :

 • بیماران کلیوی که دیالیز می‌شوند.
 • افرادی که تحت شیمی درمانی اند
 • افرادی با نارسایی کلیه
 • زنان باردار
 • بیماران مبتلا به صرع
 • بیماران مغزی
 • مبتلایان به آب سیاه چشم (بیماری گلوکوم چشم یا فشار بالای چشم )
 • بیماران سرطانی
 • بیمارانی با کم خونی شدید

 

چگونه باید برای کربوکسی تراپی آماده شوید؟

قبل از عمل آمادگی خاصی وجود ندارد ، اگرچه پزشک شما بسته به شرایط شما ممکن است دستورالعمل‌های خاصی را به شما توصیه کند.

بعد از انجام کربوکسی تراپی پوست و مو

 • در حالت ایده آل ، 15-5 دقیقه پس از تزریق، دی اکسید کربن به طور طبیعی در ناحیه آسیب دیده ، گسترش می‌یابد. هنگامی که دی اکسید کربن به داخل منطقه جذب شد، هیچ دستورالعمل خاصی برای مراقبت پس از کربوکسی تراپی لازم نیست.
 • هنگامی که از کربوکسی تراپی برای درمان علائم کششی و زخم پوست استفاده می‌شود ، نسبتاً بدون درد است، دلیل این است که بافت اسکار اعصاب ندارد. تنها ممکن است شما با انجام کربوکسی تراپی پوست، احساس خارش داشته باشید که آن‌ هم برای از بین رفتن ترک پوست خارش باید طی حدود پنج دقیقه برطرف شود.
 • افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می‌کنند ، ممکن است در هنگام تزریق احساس فشار کنند، شبیه به احساسی که در حین تست فشار خون دارید، این فشار ناشی از انبساط گاز است.
 • مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و سوزش می‌کنند ، زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می‌دهد و گردش خون بهبود می‌یابد. با این حال ، شما باید بتوانید روال عادی خود را بعد از اتمام عمل کربوکسی تراپی انجام دهید.

طول مدت درمان با کربوکسی تراپی پوست و مو

معمولا درمان با کربوکسی تراپی 10-7 جلسه طول می‌کشد، هر جلسه درمان با کربوکسی تراپی 30-15 دقیقه طول می‌کشد و  فاصله بین هر جلسه معمولا یک هفته است.

البته طول مدت درمان بستگی به تشخیص پزشک، تصمیم بیمار و ریزش مو دارد و ممکن است این درمان تا 6 ماه و یا 1 سال به صورت هفته‌ای یک بار ادامه پیدا کند.

البته در اکثر موارد نتایج درمان از 3 ماه بعد از اولین درمان قابل مشاهده است، و فرد حدودا 6-3 ماه بعد از درمان با کربوکسی تراپی شاهد درمان و بهبودی کامل شرایط خود خواهد بود.

مزایای کربوکسی تراپی پوست و مو

 • از بین بردن رسوب های چربی بعد از لیپوساکشن در قسمت های بالای زانو
 • عدم آسیب به بافت‌های بدن یا اعصاب
 • از بین بردن چربی‌ها و بهترین درمان برای از بین بردن سلولیت
 • کمک به بازسازی کلاژن و از بین بردن ترک پوستی
 • ضخیم شدن و صاف شدن پوست
 • ایمنی بالای روش کربوکسی تراپی پوست و مو
 • عدم بروز عارضه جانبی خاص و جدی

عوارض کربوکسی تراپی پوست و مو

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً بی خطر است و تقریباً عوارض جانبی ندارد. ممکن است افراد در محل تزریق به ویژه در بازوها و پاها دچار کبودی شوند، این کبودی باید ظرف یک هفته از بین برود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای کاهش چربی یا سلولیت استفاده می‌کنند ، نباید به مدت 24 ساعت در آب غوطه ور (از جمله شنا یا استفاده از وان) شوند.

 

اثر بخشی کربوکسی تراپی پوست و مو

کربوکسی تراپی پوست و مو در برزیل و کشورهای اروپایی بسیار محبوب است و به افزایش جریان خون، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، درمان ریزش مو و کاهش سلولیت کمک می‌کند.

همچنین در درمان رنگ تیره زیر چشم، علائم کششی، کاهش چربی و سلولیت و ریزش مو مورد استفاده قرار گرفته است. با افزایش جریان خون، تشکیل کلاژن در پوست افزایش می‌یابد و ظاهر جوان‌تر می‌شود.

 کربوکسی تراپی یک روش موثر است که در مطب دکتر انجام می‌شود.  بنابراین اگر می‌خواهید یک درمان غیر جراحی برای کمک به ظاهر بهتر پوست داشته باشید  بهتر است از این روش استفاده کنید.

اثر بخشی کربوکسی تراپی پوست و مو

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه‌ها و دیگر سوال‌های خود راجع به کربوکسی تراپی پوست و مو با شماره تلفن‌های کلینیک زیبایی رویان سلامت تماس بگیرید:

02142936
02122885290-95
شعب تهران بزرگ:
شهرک غرب بلوار دادمان
قیطریه-اندرزگو
مشاورین تلگرام:
royanmoobot@
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map