کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95

جراحی لیفت بازو

براکیوپلاستی
براکیوپلاستی

جراحی لیفت بازو ( براکیوپلاستی )

جراحی لیفت بازو که معمولا با نام براکیوپلاستی نیز شناخته می شود ، یکی از جراحی های زیبایی برای از بین بردن افتادگی های ایجاد شده در قسمت زیرین بازو می باشد. در حین انجام این عمل چربی و پوست اضافی در قسمت زیرین بازو برداشته شده و سپس محل برش جراحی بسته خواهد شد. افتادگی ایجاد شده در این قسمت معمولا به دلیل بالا رفتن سن و یا کم کردن وزن می باشد. به یاد داشته باشید که اگر خیلی چاق هستید و یا وزن ثابتی ندارید ، این عمل برای شما مناسب نخواهد بود.

این جراحی نیز مانند دیگر جراحی ها ریسک هایی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– آثار زخم مربوط به این جراحی با گذر زمان به طور کامل از بین نخواهد رفت و ممکن است برای همیشه بر روی بازوی شما باقی بماند.
– اگر پزشک در کار خود حرفه ای نباشد ممکن است بازوی چپ و راست شما شکل متقارنی پیدا نکنند.
– ممکن است در حین انجام این عمل اعصاب بازوی شما کمی آسیب ببیند و در نتیجه بعد از عمل کمی بی حسی در دست شما ایجاد شود.
– ممکن است مشکلاتی برای بخیه های زده شده بر روی عضلات بازو پیش بیاید و در نتیجه نیاز به جراحی مجدد داشته باشید.
در کنار این عوامل مانند تمام جراحی های دیگر ریسک هایی مانند عفونت ، خونریزی و حساسیت به داروهای بی هوشی در این جراحی نیز وجود دارد.

قبل از انجام این عمل :

جلسه ای مشاوره ای با جراح خود نیز خواهید داشت که در آن جلسه سابقه ی پزشکی شما بررسی شده ، سلامتی فیزیکی شما مورد بررسی و آزمایش قرار خواهد گرفت و پزشک در مورد نتیجه ی مطلوب این جراحی با شما مشورت خواهد کرد. ممکن است نیاز باشد قبل از عمل مصرف برخی داروها را قطع کنید و باید سیگار کشیدن را هم ترک کنید چراکه سیگار کشیدن روند ترمیم بدن را با مشکل مواجه خواهد کرد.

این جراحی معمولا در محیط بیمارستانی و تحت یک بی هوشی عمومی انجام خواهد شد ، البته گاهی از اوقات ممکن است انجام این جراحی با بی حسی موضعی نیز ممکن باشد. در حین جراحی پزشک شکافی در قسمت زیرین بازو از زیر بغل تا استخوان آرنج ایجاد کرده و چربی ها و بافت های اضافی را معمولا به وسیله ی لیپوساکشن خارج خواهد کرد سپس عضلات بازو نیز به وسیله ی بخیه هایی محکم خواهند شد. در نهایت پوست اضافی بریده شده و شکاف جراحی بسته و بخیه خواهد شد.

بعد از عمل :

دست شما بانداژ خواهد شد و تیوبی برای خارج کردن ترشحات در بازو قرار خواهد گرفت که معمولا روز بعد از عمل با مراجعه به پزشک این بانداژ و تیوب برداشته خواهد شد. در چند روز بعد از عمل ممکن است کمی درد داشته باشید که با استفاده از داروهای مسکن قابل تحمل می باشد. سعی کنید تا حد ممکن بعد از عمل به دست خود استراحت داده و از فعالیت های شدید بدنی بپرهیزید.
نتایج این عمل معمولا ماندگاری طولانی دارند اما به یاد داشته باشید با بالا رفتن سن و یا کم کردن وزن ایجاد افتادگی در قسمت زیرین بازو طبیعی و اجتناب ناپذیر می باشد.

اتفاقاتی مانند مسن شدن و یا لاغر شدن ممکن است باعث ایجاد افتادگی های در قسمت زیرین بازو شود. البته می توان این افتادگی ها را تا حدودی با انجام ورزش و تقویت عضلات از بین برد اما گاهی برای از بین بردن آن ها نیاز به انجام عمل زیبایی به نام براکیوپلاستی می باشد. در این جراحی پوست و بافت های اضافی زیر بازو برداشته شده و بازوی شما شکل زیباتری پیدا خواهد کرد.

قبل از اینکه تصمیم به انجام این عمل بگیرید نکات زیر را به یاد داشته باشید و خوب به انها فکر کنید :

-اثر زخم این عمل از زیر بغل تا استخوان آرنج شما کشیده خواهد شد. این زخم با گذشت زمان محوتر شده اما ممکن است اثر کمی از آن برای همیشه بر روی دست شما باقی بماند .
-این عمل جز عمل های زیبایی بوده و عموما توسط بیمه های درمانی پوشش داده نخواهد شد پس هزینه های انجام آن را در نظر بگیرید.
-افراد سیگاری مشکلات بسیاری بعد از انجام عمل های جراحی خواهند داشت چرا که فرآیند ترمیم در بدن آن ها کندتر می باشد ، اگر تصمیم به انجام این عمل گرفته اید ابتدا سیگار را ترک کنید.
از آنجا که این عمل عمل خاصی می باشد به یاد داشته باشید که انجام آن تنها باید توسط فردی متخصص که تجربه ی بالایی در انجام این عمل داشته باشد انجام بگیرید در غیر این صورت نتیجه ی این عمل مطلوب شما نخواهد بود. قبل از انجام عمل دانستن موارد زیر برای شما و جراح مهم خواهد بود.
-سلامتی فیزیکی شما که با انجام آزمایشاتی برای پزشک مشخص خواهد شد.
-سابقه ی دارویی شامل داروهایی که مصرف کرده اید ، جراحی های قبلی که داشته اید و حساسیت های دارویی شما
-مهم است که شما از تمامی ریسک ها و خطرات این عمل مطلع شده باشید و خودتان در مورد انجام یا عدم انجام این نوع جراحی تصمیم بگیرید.

این جراحی تحت یک بی هوشی عمومی انجام شده و انجام آن حدود ۳ ساعت طول خواهد کشید ، روند عمل معمولا به صورت زیر خواهد بود :
-جراح شکافی را در منطقه ی زیرین بازو از زیر بغل تا آرنج ایجاد خواهد کرد.
-چربی اضافی موجود در این ناحیه با استفاده از لیپوساکشن بیرون کشیده خواهد شد.
-عضله ی بازو با استفاده از بخیه ها محکم شده تا بعد از عمل عضلات شما شکلی صاف و زیبا داشته باشند.
-پوست اضافی بریده خواهد شد.
-شکاف ایجاد شده بخیه و بسته خواهد شد.

بعد از اتمام عمل ممکن است مشکلاتی مانند تورم و کبودی ، کمی بی حسی و درد وجود داشته باشد که کاملا طبیعی بوده و با گذشت زمان از بین خواهند رفت. به یاد داشته باشید که تمامی جراحی ها خطرات و ریسک هایی دارند 

این نوع جراحی نیز خطرات زیر را خواهد داشت :
-حساسیت به داروی بی هوشی
-خونریزی و عفونت
-ایجاد لخته خون
-جمع شدن ترشحات در محل جراحی
-مرگ بافت ها در محل جراحی
-وارد شدن آسیب هایی به اعصاب دست بیمار
-نامتقارن شدن بازوی چپ و راست
-تورم و عفونت محل بخیه

البته باید بدانیم که اکثر این خطرات به دلیل عدم مهارت جراح ایجاد خواهند شد و اگر به جراحی متخصص و کارکشته در این زمینه مراجعه کنید مشکلات بالا برای شما بوجود نخواهد آمد.
بعد از انجام عمل به طور کامل به توصیه های پزشک خود عمل کنید ، تا حد ممکن استراحت کرده و از انجام فعالیت های بدنی بپرهیزید. با رعایت توصیه های پزشکتان ماندگاری تاثیر این عمل بسیار زیاد بوده اما اگر وزن زیادی کم کنید ممکن است مجددا دچار افتادگی در قسمت زیرین بازو شوید.

در نهایت توصیه می شود قبل از انجام این عمل نکات زیر را یک بار دیگر مرور کنید :

-این جراحی برای بهبود دادن به شکل و از بین بردن افتادگی در قسمت زیرین بازو می باشد.
-اثر زخم این جراحی ممکن است برای همیشه بر روی بازوی شما باقی بماند.
-ماندگاری این عمل طولانی بوده اما با بالا رفتن سن و کم کردن وزن مجددا افتادگی در قسمت زیرین بازو ایجاد خواهد شد.
-ریسک ها و خطرات این عمل را به طور کامل بررسی کنید .

آخرین مقالات منتشر شده پیکرتراشی

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید