کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

آبدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی بدن است که این روزها طرفداران زیادی دارد. با این وجود خیلی از متقاضیان درباره نحوه انجام جراحی، مراقبت های قبل و بعد از آن و نیز عوارض آن سوالاتی دارند و بدنبال پاسخ های روشن و کامل برای این سوالات هستند.
طبیعی است که فرد قبل از جراحی زیبایی شکم اطلاعات کافی را بدست بیاورد. زیرا این درمان برای بهتر و زیباتر شدن ظاهرتان انجام می شود و قرار است تا آخر عمر با این فرم جدیدتان زندگی کنید.بنابراین بررسی همه جانبه جراحی آبدومینوپلاستی بسیار اهمیت دارد.
از طرف دیگر،پاسخ دادن به سوالات کلیدی می تواند همه ابهامات بزرگ و کوچک درباره این تکنیک زیباسازی بدن را برطرف کند.
هرچقدر اطلاعات تان درباره جراحی زیبایی شکم بیشتر باشد، نتایج رضایت بخش تر و عوارض احتمالی کمتر خواهید بود.به همین منظورما در این مقاله تلاش کرده ایم به پرتکرارترین و مهم ترین سوالات درباره جراحی آبدومینوپلاستی پاسخ جامع و کامل بدهیم. با ما همراه باشید.

جراحی آبدومینوپلاستی چیست؟

جراحی ابدومنیوپلاستی عبارت است از برداشتن چربی و پوست های اضافی ناحیه شکم که با انجام آن افراد به اندامی متناسب و ایده آل دست می یابند و برای همیشه با چاقی موضعی شکم و پهلو خود خداحافظی می کنند. البته از آن جایی که این عمل جراحی تخصص و مهارت بالای می طلبد و باید توسط یک فوق تخصص جراح پلاستیک صورت گیرد.

جراحی آبدومینو پلاستی چگونه انجام میشود؟

در روش آبدومینوپلاستی، با ایجاد چند برش در قسمت انتهایی شکم، پوست از ماهیچه ها جدا شده.سپس پوست و چربی اضافه برداشته و افتادگی شکم رفع می شود.در این جراحی بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. بسته به وضعیت شکم، انتظارات بیمار ،سلامت عمومی وسابقه ی کشیدن سیگار تکنیک ایجاد برش و برداشتن چربی و پوست اضافه فرق می کند.

انواع جراحی آبدومینوپلاستی چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟

تکنیک ابدومینوپلاستی با توجه به حجم چربی و میزان افتادگی پوست در به روش انجام می شود:
1.مینی آبدومینوپلاستی :
کوچکترین،ساده ترین وراحتترین فرم جراحی زیبایی شکم است که از برش کوچکتری در زیر ناف استفاده می شود و معمولا دور ناف برش ندارد.این جراحی برای بیمارانی مناسب است که مشکل پوست ویا چربی اضافی آنها مختص پایین شکم است.
نتیجه این عمل در افرادی که سلامت عمومی آنهابه دلیل بیماریهای زمینه ای (مانند مشکلات قلبی یا سیگار و... )به خطر افتاده و امکان رفع آن فعلا وجود ندارد، متوسط خواهد بود .عمل جراحی مینی ابدومینوپلاستی تقریبا 2ساعت طول می کشد.

2. ابدومینوپلاستی کامل :
این تکنیک ابدومینوپلاستی برای آندسته از افرادی که شکم بسیار محدب وافتاده ای دارند و نیز میزان چربی شکم در آنها بالا است بهترین گزینه می باشد.در این روش، در قسمت انتهایی سوراخ ناف و بالای ناحیه شرمگاهی دو خط برش افقی ایجاد می شود.سپس قسمت هایی از پوست اضافه و بافت های زیر آن برداشته می شود.برای اینکه ظاهر طبیعی ناف حفظ شود دور تا دور سوراخ ناف را برش می دهند.
در مرحله بعد، ماهیچه های شکم به سمت خط میانی شکم لیفت و دوخته می شوند.به این ترتیب شکم فرد خوش فرم و سفت می کردد.سپس پوست را بخیه می زنند.معمولا دو لوله در دوطرف خط بخیه کار گذاشته می شود تا ترشحات بوسیله این دو لوله از بدن فرد خارج شود.به ین لوله ها درن می گویند. درن ها یکهفته بعد از عمل لیفت شکم برداشته می شوند.

3.آبدومینوپلاستی محیطی:
این روش در حقیقت ترکیب دو روش لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی است. در آبدومينوپلاستي محیطی ابتدا ليپوساکشن کل شکم انجام مي شود. اين کار باعث شل شدن پوست مي شود. سپس برش پوستي مانند آبدومينوپلاستي داده مي شود ولي آزادسازي فلپ به طور کامل انجام نشده و تا ناف و دور آن انجام مي شود.
سپس آزادسازي فلپ در بالاي ناف به صورت محدود با زدن تونل به عرض حدود 4 سانتي متر تا قسمت تحتاني استخوان جناغ انجام مي شود، در نتيجه بيشتر عروق خوني، لنفاتيک و اعصاب حفظ مي شوند.
این تکنیک مناسب افرادی است که حجم چربی شکم شان بیش از اندازه است و در پهلوها،بالای باسن،پشت و کمر فرد نیز وجود دارد.

 

 

عمل جراحی آبدومینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

عمل جراحی زیبایی شکم (آبدومینوپلاستی) بسته به میزان ومحل پوست اضافی و وضعیت عضلات جدار شکم ومیزان و محل چربی اضافی ممکن است از یک جراحی کوچک سرپایی به مدت زیر 2 ساعت تا یک عمل جراحی وسیع وعمده با بیش از 5 ساعت به طول بیانجامد.

آیا جای جراحی شکم قابل رویت است؟

در جراحی آبدومینوپلاستی، معمولا یکسال زمان نیاز است تا جای برش ها کم‌رنگ شود. جای عمل معمولا از بین نمی‌رود اما به خطی ظریف تبدیل می‌شود که نزدیک به ناحیه شرمگاهی است؛ در نتیجه هنگام پوشیدن هر نوع لباس و حتی مایو دیده نمی‌شود.

آیا انجام جراحی ابدومینوپلاستی منجر به کاهش وزن می شود؟

جراحی زیبایی شکم یک روش مناسب برای کاهش وزن نیست و لازم است افرادی که اضافه وزن بیش از حدی دارند در ابتدا وزن خود را کمک کنند و سپس برای جراحی آندوپلاستی اقدام نمایند.

جراحی آبدمینوپلاستی مناسب چه افرادی است؟

تمام افراد بالغی که از بزرگ بودن شکم، افتادگی و شل شدن پوست،لایه های اضافی چربی در شکم و اطراف آن رنج می برند، می توانند کاندید عمل لیفت شکم باشند.
علاوه بر این،داشتن این ویژگی ها می تواند وی را به یک کاندید ایده آل برای جراحی لیفت شکم تبدیل کند:
●از نظر جسمی سالم باشد و سبک زندگی و تغذیه سالمی را رعایت کند.
●در طول یکسال گذشته وزن خود را ثابت نگه داشته باشد.
●بعد از جراحی دچار افزایش وزن نشود.
●قصد بارداری نداشته باشد.
●انتظارات واقع بینانه ای از جراحی لیفت شکم داشته باشد.
لازم بذکر است افرادی که به دنبال کاهش وزن زیاد هستند و کاندید جراحی ابدومینوپلاستی می شوند ،باید 12-6 ماه از زمان ثابت ماندن وزن آنها گذشته باشد تا کمبود های تغذیه ای بدن که بدنبال جراحی های چاقی یا رژیم های شدید ایجاد می شود اصلاح گردد.در غیر این صورت ترمیم زخم محل عمل این افراد با اشکال رو به رو می شود.

قبل از جراحی آبدومینوپلاستی چه اقداماتی را باید انجام داد؟

●افرادی که از نیکوتین و یا الکل استفاده می نمایند می بایست مصرف خود را یک ماه قبل از تاریخ عمل قطع نمایند. استراحت جسمی و روحی قبل از لیفت شکم ضروری است
●اگر دارو های انعقاد خون استفاده می نمایید می بایست چند روز قبل از انجام کشیدن پوست شکم با پزشک خود مشورت نمایید.
● آزمایشات روتین اتاق عمل را انجام دهید
●شب قبل از جراحی، پوست افتاده شکم و مناطق اطراف آن را با صابون‌های ضد باکتری و قارچ تمیز کنید.
●شب قبل از جراحی منزل تان را آماده کنید: بسته های یخ، صندلی مخصوص توالت و حمام، لباس راحت و گشاد از جمله مواردی است که بهتر است از قبل آماده شده باشند.

 

اقدامات لازم پس از جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چه می باشد؟

● استحمام و تعویض پانسمان ۷۲ ساعت پس از عمل
●مصرف داروهای تجویز شده طبق دستور پزشک معالج
● عدم انجام ورزش و فعالیت های سنگین تا ۱ماه پس از عمل
● مصرف میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی روزانه برای جلوگیری از یبوست
● راه رفتن به صورت خمیده تا ۲ هفته پس از عمل
● پیاده روی سبک و آرام برای کاهش ورم و بعد از جراحی
●استفاده از گِن مخصوص شکم

ابدومینوپلاستی

تا چه مدت بعد از جراحی آندومینوپلاستی باید از گن استفاده کرد؟

بهتر است تا ۸ هفته بعد از عمل از گن مخصوص استفاده شود.

دوره نقاهت جراحی آبدومینوپلاستی چقدر طول می‌کشد؟

جراحی آبدومینوپلاستی بصورت جراحی سرپایی یا با یک شب بستری در کلینیک انجام می شود. اگر جراحی بصورت عملی سرپایی انجام شود، بهتر است فردی همراه بیمار باشد ک هوی را به خانه برگرداند یا حداقل شب اول بعد از جراحی در کنار بیمار باشد.
بطور کلی طول دوره نقاهت در افراد مختلف، متفاوت است . در بعضی افراد بازگشت به حالت طبیعی ممکن است 2 هفته بیشتر طول نکشد در حالی که در بعضی دیگر به 3 تا 4 هفته استراحت بعد از عمل نیاز باشد.

نتیجه نهایی جراحی آبدومینوپلاستی بعد از گذشت چه مدت مشاهده میشود؟

در این عمل زیبایی اگر به پزشک خود اعتماد کنید و دوران نقاهت را به خوبی پشت سر بگذارید، نتیجه نهایی را ۶ ماه تا یک سال بعد از عمل خواهید دید.

میزان ماندگاری نتایج آندومینوپلاستی چقدر است؟

میزان ماندگاری نتایج جراحی زیبایی شکم بستگی به سبک زندگی فرد دارد. چنانچه بعد از انجام عمل فرد تمرینات ورزشی مناسب انجام دهد و از یک رژیم غذایی سالم و جامع پیروی کند نتایج عمل به مدت طولانی و گاهی برای همیشه ماندگار است. اما اگر بیمار یک زندگی بی‌تحرک با رژیم غذایی ناسالم داشته باشد، طبیعی است که نتیجه جراحی برای بلند مدت ماندگار نخواهد بود.

جراحی آبدومینوپلاستی چه عوارضی دارد؟

ابدومینوپلاستی مانند هر جراحی غیر سرپایی دیگر عوارض خاصی را به همراه دارد که ممکن است جدی و طولانی باشند.
●جای زخم و کبودی
● درد شدید و تورم در ناحیه جراحی
● آسیب به اعصاب شکمی و بی حسی
● نکروز پوست
● آمبولی ریوی، حمله قلبی
● عفونت یا لخته های خون
●تهوع یا سایر تغییرات در حواس
●عوارض ناشی از بیهوشی
● عدم تقارن در ناحیه ی شکم
● تورم مداوم در پاها

هزینه جراحی آبدومینوپلاستی چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی شکم با درنظر گرفتن موارد زیر متغییر است:
●هزینه بیهوشی
●هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
●هزینه آزمایشات قبل از جراحی و داروهای تجویز شده بعد از عمل
●قیمت گن مخصوص
●دستمزد جراح

آیا هزینه‌ی جراحی ابدومینوپلاستی را بیمه پرداخت می‌کند؟

معمولا جراحی‌های زیبایی تحت پوشش بیمه‌های مختلف نمی‌شوند. اما اگر این عمل در راستای مشکلات دیگری مانند فتق یا عمل ماهیچه‌های شل‌شده درونی صورت بگیرد، ممکن است بخشی از هزینه‌های آن ازسوی بیمه پرداخت بشود. بررسی بیمه برای پرداخت هزینه و دریافت نامه‌ی پزشک برای ارائه به بیمه‌گذار باید قبل از جراحی صورت بگیرد.

آیا عمل جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند به کاهش وزن پایدار کمک کند؟

طبق مطالعات اخیر، ابدومینوپلاستی به کاهش وزن درازمدت نیز کمک کرده است .در واقع، تغییرات در سیستم عصبی و غشایی در نتیجه از بین رفتن سلول‌های چربی در بدن می‌تواند منجر به افزایش سطح سیری شود و در نهایت منجر به کاهش وزن طولانی مدت شود.
البته به یاد داشته باشید که ابدومینوپلاستی تازه شروع کار است. به منظور دستیابی به نتایج مثبت کاهش وزن در طولانی مدت، باید یک رژیم غذایی سالم و منظم داشته باشید.

آیا بعد از جراحی زیبایی شکم امکان بارداری وجود دارد؟

بله ، جراحی آبدومینوپلاستی مانع بارداری نمی‌شود. اما از آنجا که بارداری منجر به شل شدن عضلات و پوست شکم، تجمع چربی و در نهایت افتادگی مجدد شکم خواهد شد ، بهتر است جراحی زیبایی شکم را بعد از بارداری و زمانی که قصد بارداری مجدد ندارید، انجام دهید.

آیا امکان انجام همزمان جراحی آبدومینوپلاستی با زایمان سزارین (یا کمی بعد از آن )وجود دارد؟

جراحی آبدومینوپلاستی را نباید به هیچ وجه همزمان با عمل سزارین انجام داد. باید حداقل 6 ماه از زایمان سزارین گذشته باشد تا بیمار بتواند آبدومینوپلاستی انجام دهد.

ابدومینوپلاستی بهتر است قبل از زایمان انجام شود یا بعد از زایمان؟

از آنجایی که درجاتی از شلی پوست ممکن است بعد از زایمان برگشت کند، بهتر است جراحی زیبایی شکم بعد از بارداری انجام شود.به این ترتیب در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده اید.

 

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن  41936-021 ,95-22885890-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه در"جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)"

 1. سحر

  بعد از عمل از درد های طاقت فرسایش بسیار گفتند

  • royanadmin

   سلام بر شما
   نه دردش خیلی وحشتناک نیست
   نمیشه گفت اصلا درد نداره ،به هرحال چربی که سالها انباشته شده درعرض یکروز داره برداشت میشه و این قطعا کمی دردناکه ولی اصلا طاقت فرسا نیست

 2. مرجان خدابنده

  سلام هزینه عمل ابدوچقدره

  • royanadmin

   با سلام و احترام
   لطفا برای اطلاع از هزینه ها و مشاوره رایگان با شماره ی 41936-021 تماس بگیرید.

 3. آرش

  میخام در باره عواقب و عوارض جانبی اپدومینوپلاستی پرسان کنم.
  چه خطراتی دارد؟
  عمل چند ساعت طول میکشد؟
  چند روز قبل از عمل باید به آزمایشگاه مراجعه کنیم؟

  • royanadmin

   با سلام و درود
   1/بسته به وسعت عمل جراحی، یک جراحی شکم کامل می‌تواند از 1 الی 5 ساعت طول بکشد. 2/جراحی‌های شکم جزئی بین 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد.بسیاری از عوارض و خطرات با رعایت اصولی دستورالعمل پس از جراحی قابل پیشگیری است. با این حال در موارد نادر عوارض شدید رخ می‌دهد و این عوارض شامل لخته شدن خون، ترومبوز قلبی و عوارض ریوی یا عفونت است. عفونت معمولاً با آنتی بیوتیک و زهکشی درمان می‌شود.3/قبل از عمل باید ازمایش انجام بدین

 4. پروین

  با عرض سلام
  من دیابت دارم آیا میتوانم کاندید عمل آبدومینو پلاستی باشم؟شکمم هیچ تناسبی با هیکل وجثه ام ندارد

 5. هما

  ایا به هیچ وجه نباید بعد این عمل حامله شد

  • royanadmin

   با سلام و احترام
   خیر باردار شدن بلمانع است و بهتراست که بعد از باداری این عمل انجام شود.

 6. آقای هندیجانی

  با عرض سلام خاستم بپرسم که طی این عمل حد اکثر یا حد اقل چقد کاهش وزن در افراد ایجاد میشه

 7. رها

  در عمل آبدو ماهیچه های شکم به وسیله نخ ها غیر قابل جذب دوخته میشوند آیا این نخها مشکلی ایجاد نمیکنند وآیا ممکن هست پاره شوند؟

 8. فاطمه

  سلام آیا برای این عمل شرط سنی وجود دارد؟

  • royanadmin

   با سلام و احترام
   برای افراد بالای 18 سال انجام میشود در صورتیکه شرایط جسمانی نرمال و طبیعی داشته باشند.جهت مشاوره بیشتر با شماره 41936-021 تماس بگیرین

 9. شانی

  باسلام و خسته نباشید
  همسر من ۶ سال پیش آنژیو کردن قلبشو و ۲ تا از رگ‌های قبلش را استند گذاشتند، حجم چربی شکمی بسیاری دارن، شامل این جراحی میتونن باشن، و اینکه آسپرین و داروی فشار مصرف میکنن

  • royanadmin

   با سلام و احترام
   برای عمل باید نامه کتبی از پزشک معالج داشته باشین

   • سهیلا

    سلام ، من ورزشکار رزمی هستم ولی خب به خاطر زایمان و کاهش وزنی که در طول ورزش داشتن عضلات داخلی شکمم کاملا سفت و قوی هستش اما پوست شل و افتاده ی روی شکم اذیتم میکنه ، آیا این عمل برای من موثره و به به خوبی جواب میده و هزینش چقدره ؟

    • royanadmin

     با سلام و احترام
     بله این عمل برای شما مناسبه ولی در صورت امکان جهت مشاوره دقیقتر با پزشک متخصص حضوری تشریف بیارین .شماره تماس جهت مشاوره:41936-021

 10. علی

  با سلام من وزنم ۱۲۰ کیلوس کاری به هیچ کدوم از اعضای بدنم ندارم فقط شکم و پهلو و سینه هام آیا این عمل برای من مناسبه؟

  • royanadmin

   با سلام واحترام
   اگر در بخش شکم افتادگی و شلی پوست داشته باشین عمل ابدومینوپلاستی برای شما مناسبتر است در غیر اینصورت عمل لیپوماتیک باید انجام دهید.لطفا جهت تعیین وقت مشاوره رایگان با شماره ی 41936-021 تماس بگیرید.

 11. forozan

  سلام من شکمم بخاطر زایمان کمی افتاده شده و ترک های پوستی دارم

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map