کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95

ابدومینوپلاستی

ابدومینو پلاستی چیست؟

عمل جراحی زیبائی شکم یا ابدومینو پلاستی اقدامی جراحی جهت صاف و کشیده کردن شکم به وسیله ی خارج کردن پوست وچربی اضافی و سفت کردن عضلات جدار شکم میباشد.این عمل برخلاف اعمال جراحی محدود مثل پلک یا بینی یک اقدام جراحی عمده محسوب میگردد.

یک شکم صاف و کمر باریک که نشان از ورزشی بودن و سلامت دارد، امروزه خواست بسیاری از مردم می باشد، ولی متاسفانه همیشه امکان دسترسی به آن توسط ورزش و رژیم غذایی تنها امکان پذیر نمی باشد.

پس از کاهش وزن زیاد یا بارداری بدن به دلیل شل شدن و یا آسیب بافت پیوندی در لایه زیری پوست قابلیت بازگرداندن پوست شکم به حالت اولیه را ندارد و در نتیجه پوست شکم شل، افتاده و پر چروک و ترک دار می شود.

همچنین شل شدن ماهیچه های شکم نیز می تواند یکی دیگر از عواقب اضافه وزن و بارداری باشد به خصوص ماهیچه های عمودی شکم که از هم دور می شوند و سبب افزایش محیط دور شکم می گردند. این تغییرات حتی با سخت ترین تمرینات نیز قابل بازگشت نمی باشند.

با کمک جراحی ابدومینوپلاستی می توان فرم شکم را بهبود داد. پوست شل شده به طرف پایین کشیده و اضافه آن بریده و برداشته می شود. ناف جای تازه خود کاشته می شود و ماهیچه های از هم فاصله گرفته به هم باز گردانده می شوند.

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک چگونه انجام می شود؟

نوعي عمل جراحي است كه در آن به وسيله ايجاد برشي در قسمت تحتاني شكم در حوالي محل معمول برش سزارين پوست شكم را از عضله زيرين جدا مي سازند. اين آزادسازي تا لبه دنده ها در بالا و درقسمت طرفين تا پهلوها ادامه مي يابد؛ سپس عضلات شل جدار شكم در خط وسط به كمك دوختن با نخ هاي غيرقابل جذب پليسه(چين داده) مي شود و پس از بريدن پوست اضافه و دوختن لبه هاي زخم، عمل پايان مي يابد.

مشاوران رویان سلامت

در نتیجه وضعیت شکم از طریق این ۳ ساختار آناتومی نرم تر و استوار تر می گردد:

· ماهیچه های شکمی

· چربی شکمی

· پوست اضافه ی شکمی

آیا من کاندیداری پروسه ی آبدومینو پلاستی هستم؟

قسمت میانی محکم شکم چیزی است که اکثر مردان و زنان برای داشتن در تلاشند. اما همیشه تمرینات و رژیم غذایی سخت بدست نمی آید.

آبدومینو پلاستی ،این عمل یک جراحی کاهش وزن نیست بلکه پروسه ای است که می تواند به کاهش وزن حالت ماهیچه و سختی آن کمک کند که در نتیجه بارداری ، سن، کاهش وزن یا جراحی های چاقی بوجود می آید. طی دوران بارداری ماهیچه های شکمی زن در مرض کشش و اتساع فراوان قرار می گیرد.

ماهیچه های شکمی در خط میانی جدا می شوند و کشیدگی روی پوست شکم ظاهر می گردد. وقتی دوران بارداری به پایان رسید، پوست اضافی در اکثر موارد به عقب رفته و به حالت اصلی خود باز می گردد و ماهیچه ها در برگشت به حالت خود ناکام می مانند. جا به جایی چربی نیز طی بارداری رخ می دهد، اکثر اوقات این نواحی خاص با نوعی از تمارین یا رژیمی غذایی بهبود پذیرند.

آبدومینو پلاستی برای بیمارانی که جراحی چاقی داشته اند آشنا است. زیرا کاهش سریع مقدار چشمگیری از وزن بدن منجر به فراوانی پوست اطراف شکم می گردد. علاوه بر موارد پس از بارداری و انجام عمل جراحی چاقی، شرایط ارثی و بالا رفتن سن نیز اثر مشابهی روی بافت های شکمی بیماران دارند.

این ماهیچه ها حالت خود را از دست می دهند و پوست شل شده افت می کند، و جا به جایی چربی در شکم رخ می دهد. شما ممکن است نامزد خوبی برای آبدمینوپلاستی باشید در صورتیکه:

· از نظر فیزیکی سالم بود و وزن پایداری داشته باشید.

· پوست شکمی شل یا اضافی داشته باشید.

· شکمی داشته باشید که در مقایسه با سایر نقاط بدن نامتناسب باشد.

· در شکم خود بافت چربی اضافی داشته باشید.

· انتظارات منطقی واقع گرا داشته باشید.

· افرادی که سیگار نمی‌کشند .

· خانمهایی که بدنبال یک یا چند زایمان دچار شلی پوست ، تجمع چربی و کاهش تونیسته عضلات جدار شکن و ترکهای پوستی بر روی شکم شده اند.

· افرادی که بدنبال کاهش وزن شدید دچار افتادگی پوست و شلی عضلات جدار شکم شده اند.

· افرادی که دچار چاقی مرضی بوده اند و تحت اعمال جراحی Bariatric (نظیر گاستریک باندینگ یا بای پاس معده به روش لاپاروسکوپیک) قرار گرفته و دچار کاهش وزن شدید شده ودچار افتادگی و شلی پوست در سرتاسر بدن و از جمله شکم و پهلو ها شده اند.

چطور برای عمل آماده شویم؟

در ابتدا باید با یک پزشک جراح پلاستیک درباره آبدومینوپلاستی صحبت کنید. در اولین دیدار احتمالا پزشک جراح پلاستیک احتمال این اقدامات را انجام خواهد داد:

 • تاریخچه پزشکی شما را بررسی می کند. پزشک از شما سوالاتی درباره شرایط فعلی و سابق پزشکی شما می پرسد. در باره داروهایی که اخیرا مصرف کرده اید یا در حال حاضر مصرف می کنید از شما سوالاتی می پرسد و واکنش های آلرژیک شما نسبت به داروها را بررسی می کند. اگر هدف شما از آبدومینوپلاستی کاهش وزن است، باید اطلاعات کافی از این امر را با سوال از پزشک معالجتان به دست بیاورید.
 • انجام معاینه فیزیکی. برای ایکه مشخص شود این عمل جراحی برای شمما مناسب است یا خیر، شکم شما باید توسط پزشک معاینه شود. دکتر همچنین برای بررسی های پزشکی از شکم شما عکسبرداری می کند.
 • در مورد انتظاراتتان از عمل با شما صحبت می کند.اینکه چرا می خواهید آبدومینوپلاستی انجام دهید و چه انتظاری از ظاهر پس از عمل خود دارید. از مزایا و معایب عمل مانند ایجاد جوشگاه آگاه شوید و به خاطر داشته باشید ممکن است نتیجه صددرصد دلخواه خود را از عمل دریافت نکنید.

ممکن است قبل از آبدومینوپلاستی به این موارد نیاز داشته باشید:

 • ترک کشیدن سیگار. سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می شود و فرایند درمان را کند می کند. علاوه بر این سیگار کشیدن می تواند خطر آسیب بافتی را افزایش دهد. اگر شما سیگار می کشید، پزشک به شما تویه می کند که قبل از عمل جراحی و در طول دوره نقاهت، سیگار را کنار بگذارید.
 • اجتناب از مصرف برخی از داروها. شما باید پیش از عمل از مصرف داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهالی و مکمل های گیاهی که ممکن است در انعقاد خون اختلال ایجاد کند خودداری کنید.
 • حفظ ثبات وزن. لازم است برای رسیدن به حالت ایده آل قبل از انجام عمل جراحی، وزن خود ر ا تا مدت حداقل دوازده ماه ثابت نگاه دارید. اگر اضافه وزن داشته باشید پزشک از شما می خواهد قبل از عمل وزن خود را کاهش دهید تا به نتیجه دلخواه خود از عمل برسید.
 • دریافت دارو برای جلوگیری از عوارض جراحی. مدت زمان کوتاهی پیش از عمل لازم است برای جلو گیری از لخته شدن خون، از داروهای ضد انعقاد خون استفاده کنید.
 • برنامه ریزی برای کمک به بیمار در طول دوره نقاهت. باید برنامه ریزی کنید تا پس از اتمام جراحی کسی شما را تا منزلتان همراهی کند و در شب اول پس از جراحی از شما مراقبت نماید.

آنچه که باید از جراحی انتظار داشته باشید

      آبدومینوپلاستی می تواند در بیمارستان  یا سرپایی انجام شود. اگر در طول جراحی بیهوشی عمومی دریافت کنید، چیزی حس نخواهید کرد. گاهی نیز جراحی با بی حسی موضعی و تزریق داروی ضد درد انجام می شود (حالت نیمه خواب).

در طول انجام جراحی

جراح پلاستیک شما قسمتی از پوست و چربی شکم و پهلویتان را در فاصله بین ناف و موهای قسمت تناسلی را به وسیله یک برش افقی یا بیضی شکل برمی دارد. به این ترتیب کمربند شکمی  و عضلات شکم با بخیه سفت تر می شوند.

سپس جراح پلاستیک موقعیت پوست اطراف ناف شما را به وسیله یک برش کوچک تغییر می دهد.

محل برش از مفصل ران به سمت کفل و موهای قسمت بیکینی امتداد دارد.

در طول انجام فرایند جراحی ممکن است به دلیل پیشگیری از عفونتت برای شما آنتی بیوتیک تجویز شود.

آبدومینوپلاستی معمولا به مدت سه ساعت به طول می انجامد.

مراقبت های بعد از عمل چگونه است؟

پس از اتمام جراحی، برش ایجاد شده در شکم و اطراف ناف پانسمان می شود. ممکن است به منظور تخلیه مایعات و خون اضافی لوله ای در محل جراحی قرار داده شود.

تا چند روز پس از انجام جراحی، تخت خود را به صورتی تنظیم کنید که بالاتنه بالاتر قرار بگیرد و باید به زانوها زاویه داد. برای جلوگیری از لخته شدن خون در اندام ها باید کادر درمان و مراقبت پس از اتمام جراحی بیمار را وادار به راه رفتن کنند.

شما به احتمال زیاد پس از انجام جراحی درد کمی احساس خواهید کرد که با دارو کنترل خواهد شد. تورم در محل برش نیز معمولا تا حدود شش هفته وجود دارد. در برخی موارد ممکن است تورم به مدت سه ماه ادامه داشته باشد.ممکن است تا چند روز پس از عمل نیاز به لوله گذاری وجود داشته باشد.

دکتر یا سایر اعضای کادر درمان چگونگی تخلیه لوله را به شما آموزش می دهند. ممکن است تا زمانی که لوله در محل جراحی قرار دارد، نیاز باشد که آنتی بیوتیک مصرف کنید.همچنین ممکن است که جراح تا چند روز پس از اتمام آبدومینوپلاستی برای شما داروی ضد انعقاد تجویز کند.

شما می توانید به مدت شش هفته پس از عمل جراحی از شکم بند استفاده کنید.این  امر کمک از تجمع مایع در محل جراحی جلوگیری می کند و روند درمان را تسریع می بخشد. از پزشک خود بخواهید که چگونگی مراقبت های پس از عمل را برای شما شرح دهد.

به مدت شش هفته پس از جراحی باید مراقبت های لازم را به عمل بیاورید و از تحرک زیاد و وارد آوردن فشار به ناحیه خودداری کنید. برای جلوگیری از سرباز کردن زخم، از خم شدن سریع اجتناب کنید. به علاوه لازم است که برای نظارت بر نتایج عمل به مدت یکسال به طور منظم با پزشکتان دیدار داشته باشید.

نتایج عمل آبدومینوپلاستی چیست؟

برداشتن پوست و چربی های اضافی شکم و پهلو باعث می شود که شکم و پهلوی شما ظاهر بهتری پیدا کند. نتایج آبدومینوپلاستی معمولاً پایدار و دائمی است اما به خاطر داشته باشید که ثابت نگه داشتن وزن برای حفظ نتایج جراحی اهمیت بسیاری دارد.

پیکر تراشی رویان سلامت
به مدت محدود با اولویت ثبت نام بدون هزینه بیمارستان
انجام توسط حرفه اي ترين و مجرب ترين پزشكان فوق تخصص
با جديدترين و پيشرفته ترين متدها و تجهيزات روز دنیا

یکی از قدرتمند ترین اعمال جراحی ترمیمی ( تغییر شکل دهنده )  آبدومینوپلاستی ( تامی تاک ) است که باعث می شود شکم را به ایده آل از دیدگاه زیبایی نزدیک کند. از دیدگاه زیبایی، شکمی ایده آل است که مسطح بوده و فاقد هرگونه خطوط استریا و پوست اضافه باشد. علاوه بر این عضلات شکمی سفت بوده و تنها یک لایه چربی متوسط روی آن را پوشانده است.آبدومینوپلاستی باعث سفت شدن شلی و افتادگی پوست شکم می شود و نیز موجب مسطح شدن ( صاف تر ) و لاغر شدن شکم و بازگرداندن شکم به حالت اولیه خود می شود یعنی تا حد امکان خطوط استریا و چین و چروک ها و ترک های سطح پوست را از بین می برد.

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی )
انجام توسط حرفه اي ترين و مجرب ترين پزشكان فوق تخصص
با جديدترين و پيشرفته ترين متدها و تجهيزات روز دنيا 
 پاسخگويي ٢٤ ساعته مراقبت هاي بعد از عمل توسط پزشك

جراحي ليزري شكم(تامي تاك)
با حداقل به جاي ماندن خط بخيه
انجام توسط فوق تخصص جراحي پلاستيك
انجام در مراكز جراحي و بيمارستان هاي تخصصي 

برای دیدن نمونه ای بیشتر پیج جراحی رویان را دنبال کنید
@royan.surgery

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن  41936-021 ,95-22885890-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه در"ابدومینوپلاستی"

 1. سحر

  بعد از عمل از درد های طاقت فرسایش بسیار گفتند

  • royanadmin

   سلام بر شما
   نه دردش خیلی وحشتناک نیست
   نمیشه گفت اصلا درد نداره ،به هرحال چربی که سالها انباشته شده درعرض یکروز داره برداشت میشه و این قطعا کمی دردناکه ولی اصلا طاقت فرسا نیست

 2. مرجان خدابنده

  سلام هزینه عمل ابدوچقدره

 3. آرش

  میخام در باره عواقب و عوارض جانبی اپدومینوپلاستی پرسان کنم.
  چه خطراتی دارد؟
  عمل چند ساعت طول میکشد؟
  چند روز قبل از عمل باید به آزمایشگاه مراجعه کنیم؟

  • royanadmin

   با سلام و درود
   1/بسته به وسعت عمل جراحی، یک جراحی شکم کامل می‌تواند از 1 الی 5 ساعت طول بکشد. 2/جراحی‌های شکم جزئی بین 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد.بسیاری از عوارض و خطرات با رعایت اصولی دستورالعمل پس از جراحی قابل پیشگیری است. با این حال در موارد نادر عوارض شدید رخ می‌دهد و این عوارض شامل لخته شدن خون، ترومبوز قلبی و عوارض ریوی یا عفونت است. عفونت معمولاً با آنتی بیوتیک و زهکشی درمان می‌شود.3/قبل از عمل باید ازمایش انجام بدین

 4. پروین

  با عرض سلام
  من دیابت دارم آیا میتوانم کاندید عمل آبدومینو پلاستی باشم؟شکمم هیچ تناسبی با هیکل وجثه ام ندارد

 5. هما

  ایا به هیچ وجه نباید بعد این عمل حامله شد

 6. آقای هندیجانی

  با عرض سلام خاستم بپرسم که طی این عمل حد اکثر یا حد اقل چقد کاهش وزن در افراد ایجاد میشه

 7. رها

  در عمل آبدو ماهیچه های شکم به وسیله نخ ها غیر قابل جذب دوخته میشوند آیا این نخها مشکلی ایجاد نمیکنند وآیا ممکن هست پاره شوند؟

 8. فاطمه

  سلام آیا برای این عمل شرط سنی وجود دارد؟

  • royanadmin

   با سلام و احترام
   برای افراد بالای 18 سال انجام میشود در صورتیکه شرایط جسمانی نرمال و طبیعی داشته باشند.جهت مشاوره بیشتر با شماره 41936-021 تماس بگیرین

 9. شانی

  باسلام و خسته نباشید
  همسر من ۶ سال پیش آنژیو کردن قلبشو و ۲ تا از رگ‌های قبلش را استند گذاشتند، حجم چربی شکمی بسیاری دارن، شامل این جراحی میتونن باشن، و اینکه آسپرین و داروی فشار مصرف میکنن

  • royanadmin

   با سلام و احترام
   برای عمل باید نامه کتبی از پزشک معالج داشته باشین

   • سهیلا

    سلام ، من ورزشکار رزمی هستم ولی خب به خاطر زایمان و کاهش وزنی که در طول ورزش داشتن عضلات داخلی شکمم کاملا سفت و قوی هستش اما پوست شل و افتاده ی روی شکم اذیتم میکنه ، آیا این عمل برای من موثره و به به خوبی جواب میده و هزینش چقدره ؟

    • royanadmin

     با سلام و احترام
     بله این عمل برای شما مناسبه ولی در صورت امکان جهت مشاوره دقیقتر با پزشک متخصص حضوری تشریف بیارین .شماره تماس جهت مشاوره:41936-021

 10. علی

  با سلام من وزنم ۱۲۰ کیلوس کاری به هیچ کدوم از اعضای بدنم ندارم فقط شکم و پهلو و سینه هام آیا این عمل برای من مناسبه؟

  • royanadmin

   با سلام واحترام
   اگر در بخش شکم افتادگی و شلی پوست داشته باشین عمل ابدومینوپلاستی برای شما مناسبتر است در غیر اینصورت عمل لیپوماتیک باید انجام دهید.لطفا جهت تعیین وقت مشاوره رایگان با شماره ی 41936-021 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید