کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو: چگونه ابرو های خود را بعد از کاشت برداریم؟

4 مرداد

جراحی کاشت ابرو روشی دائمی و غیرتهاجمی برای ترمیم موهای از دست رفته‌ی ابرو شما است. در عمل کاشت ابرو، واحدهای فولیکولی از قسمت پشت سر یا کنار گوش استخراج و به ابروی شما پیوند داده می شوند. موهای قسمت پشت سر یا کنار گوش بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل، امکان ریزش مجدد موهای کاشته شده در ابرو تقریبا صفر درصد است.

اصلاح و مرتب کردن ابرو بعد از کاشت از مسائلی است که باید با دقت و اصولی انجام شود. زمانیکه قصد برداشتن ابروهای خود را دارید، نباید به فولیکول های پیوندی اسیبی برسد. مرتب کردن ابرو بعد از عمل پیوند ابرو باید طبق نظر پزشک متخصص انجام شود. اصلاح و برداشتن صحیح ابرو بسیار اهمیت دارد و به زیباترشدن نتیجه کاشت ابرو کمک می کند.

 

دلایل ریزش ابروی طبیعی

کاشت ابرو یکی از جراحی های زیبایی است که محبوبیت زیادی در بین خانم ها و دختران دارد. برخی از خانم ها و حتی آقایان بطور ارثی ابروهای نازک و کم پشتی دارند یا ابروهای زیبا و پرپشت خود را به دلایل مختلف از دست داده اند. علت ریزش ابروی طبیعی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

  • بالارفتن سن
  • استفاده از محصولات آرایشی بی کیفیت یا غیراستاندارد
  • ابتلا به برخی بیماری ها مانند سرطان
  • جراحت یا سوختگی در ناحیه ابرو

 

زمان مناسب برای برداشتن ابرو بعد از جراحی کاشت

امروزه، روش های نوین پیوند ابرو توانسته به این افراد در بازگرداندن موهای از دست رفته ابرویشان و داشتن ابروهای پرپشت و زیبا بسیار کمک کند. جراحی کاشت ابرو یک تکنیک طبیعی است و به سختی می توان بین موهای کاشته شده و موهای طبیعی فرد تمایز قائل شد. بعد از پیوند ابرو، رشد ابروها به گونه ای است که بهتر است آن‌ها را اصلاح و مرتب نمایید. همانطور که در بالا نیز اشاره شد؛ در جراحی کاشت ابرو از موهای پشت سر یا کنار گوش استفاده می شود. جهت رویش ابروی کاشته شده در ابرو باید به شکلی باشد که با موهای طبیعی ابرو فرقی نداشته باشد.

موهای کاشته شده در ابرو بعد از مدتی دچار ریزش شده و بعد از گذشت تقریبا 6 ماه بعد از کاشت، به طور طبیعی رشد می کنند. رشد موهای کاشته شده در ابرو تا یک سال طول می کشد. بعد از جراحی کاشت، مراقبت از موهای پیوندی اهمیت زیادی دارد. اگر بلافاصله بعد از کاشت ابرو، با قیچی یا موچین ابروها را اصلاح کنید، ناخواسته روی نتیجه کاشت ابرو تاثیر منفی می گذارید و در مواردی ممکن است موهای ابرو دیگر رشد نکنند.

اصلاح و مرتب کردن ابرو چند ماه بعد از کاشت ابرو و با بلند شدن موهای کاشته شده با صلاحدید پزشک موردی ندارد. برای مشخص شدن زمان برداشتن ابرو بعد از جراحی کاشت ابرو بایستی با پزشک خود مشورت نمایید.

 

شیوه صحیح اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو

برداشتن ابرو بعد از کاشت دو حالت دارد: کوتاه کردن ابروهای کاشته شده و برداشتن ابروهای اضافه اطراف. روش های اصلاح ابرو بعد از کاشت می تواند به یکی از صورت های زیر انجام شود:

  • کوتاه کردن ابرو با قیچی
  • برداشتن ابرو با موچین
  • اصلاح ابرو با بند
  • مرتب کردن ابرو با وکس

 

کوتاه کردن ابرو با قیچی بعد از کاشت ابرو

بعد از گذشت یک ماه از کاشت ابرو، می توانید با قیچی مخصوص اصلاح ابرو، ابروهای کاشته شده را که اکنون بسیار بلندتر از زمان کاشت شده اند، به آرامی کوتاه کنید. توجه داشته باشید که قیچی باید تیز باشد. اگر از قیچی کُند یا قیچی که تیغه های بزرگ دارد، برای کوتاه کردن ابرو استفاده کنید، احتمال دارد موهای ابرو از ریشه کنده شوند.

برداشتن ابرو با موچین بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو، ممکن است موهای ناحیه زیر ابرو درآمده و ظاهر نامرتبی به ابروی شما بدهد. در این حالت می توانید با موچین یا منقاش موهای زیر ابرو را بردارید. این کار بایستی حتما با دقت انجام شود زیرا ممکن ست ناخواسته ابروهای کاشته شده را با موچین بردارید و با این کار آسیب دائمی به موهای کاشته شده ابرو بزنید. برای جلوگیری از این اشتباه بهتر است یکماه صبر کنید. سپس ابروهای های خود را با موچین اصلاح نمایید. اگر قصد دارید قبل از پایان یک ماه ( بطور مثال یکهفته بعد از کاشت) قاب ابروهای تان را مرتب کنید، بهتر است این کار را با تیغ ابرو انجام دهید.

البته استفاده از تیغ ابرو بعد از کاشت نیز در صورتیکه هنوز یکهفته از کاشت ابرو نگذشته است، ممکن است باعث از جای درامدن موهای ابرو کاشته شده شود.

بنابراین بهتر راه این است که صبر کنید تا حداقل یک ماه از کاشت ابرو بگذرد. انگاه با خیال راحت می توانید حتی ابروهای کاشته شده را نیز با موچین بردارید. البته نباید در این کار زیاده روی کنید. زیرا برداشتن مکرر ابرو با موچین به موهای کاشته شده آسیب زده و رشد آن‌ها را مختل می کند.

اصلاح ابرو با بند بعد از کاشت ابرو

استفاده از بند جهت اصلاح و مرتب کردن ابرو، یکی از بهترین روش های برداشتن ابروی اضافه است. شما می توانید از بند برای برداشتن موهای زیر ابرو و نیز اصلاح موهای اضافه استفاده کنید. برای مرتب کردن ابروها با بند بعد از کاشت بایستی یک ماه صبر کنید. چنانچه زودتر از این زمان اقدام به اصلاح ابرو با بند نمایید؛ احتمال آسیب رساندن به گرافت های کاشته شده وجود خواهد داشت. حتی ممکن است موهای کاشته شده نیز به همراه موهای طبیعی ابرو با بند از ریشه درآمده و منجر به عدم رشد ابرو در این ناحیه شود. بنابراین بهتر است یک ماه بعد از جراحی کاشت ابرو، ابروهای تان را بدون هیچ گونه دغدغه ای با بند اصلاح نمایید.

مرتب کردن ابرو با وکس

در این روش شما با استفاده از یک نوار موم اقدام به برداشتن و از بین بردن موهای زائد ابرو می کنید. وکس ابرو یکی از روش های خوب برای تمیز کردن  یکدست موهای اطراف ابرو است. اگر عمل کاشت ابرو انجام داده اید؛ بهتر است یک ماه صبر کنید. سپس قاب ابروی خود را با وکس تمیز و مرتب نمایید. توجه داشته باشید که وکس ابرو یکهفته بعد از کاشت ممنوع است. زیرا احتمال دارد اشتباها گرافت های کاشته شده ابرو از ریشه خارج شده و دیگر رشد نکنند.

 

اهمیت شیوه صحیح اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو

ابروها نقش زیادی در زیبا نشان دادن چشم ها دارند. رعایت قالب کلی ابرو در اصلاح آن یکی از تکنیک های زیبایی ابرو است. برخی از افراد بدلیل نداشتن این قاب ابرو، جراحی پیوند ابرو انجام می دهند. کاشت ابرو یکی از موثرترین و طبیعی ترین روش ها برای ترمیم موهای ابروی از دست رفته است.موهای کاشته شده در ابرو هماند موهای طبیعی ابرو هستند؛ رشد می کنند و بلند می شوند.  شما می توانید بعد از مدتی آنها را اصلاح و مرتب نمایید.

اما مرتب کردن ابرو بعد از جراحی کاشت کار بسیار حساسی است و نیاز به دقت فراوانی دارد. هر گونه اشتباه در برداشتن و اصلاح ابرو می تواند به موهای کاشته شده اسیب زده و دیگر رشد نکنند. بنابراین زمانیکه قصد مرتب کردن ابروی خود بعد از راحتی پیوند ابرو را دارید، حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map