کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

آیا می توانیم بعد از کاشت مو موها را کوتاه کنیم؟

17 اردیبهشت
آیا-می-توانیم-بعد-از-کاشت-مو-موها-را-کوتاه-کنیم؟

موهای کاشته شده نیز مانند موهای طبیعی برای سالم و خوش حالت ماندن نیاز به مراقبت و تقویت شدن دارند .مراقبت و رسیدگی موهای کاشته شده مخصوصا در روزهای اول بعد از عمل پیوند مو بسیار اهمیت دارد .زیرا هنگامی که فولیکول های مو از قسمت بانک مو برداشته می شوند و در قسمت جلوی سر کاشته می شوند به علت ضعیف و حساس بودن نیازمند مراقبت و تقویت هستند.

کوتاه شدن موها بعد از کاشت نیز از سوالات پرتکرار متقاضیان کاشت مو در جلسات مشاوره است. به‌همین دلیل، ما قصد داریم نکات مربوط به کوتاه شدن موهای کاشته شده را در این مقاله برای شما بازگو کنیم تا به تمام ابهامات تان در این زمینه پاسخ داده باشیم. اما قبل از آن بهتر است اطلاعات مختصری درباره چرخه رشد موهای کاشته شده برایتان بازگو شود.

چرخه رشد موهای کاشته شده

بطور کلی رشد موی کاشته شده و رسیدن به نتیجه نهایی بین 6 تا 12 ماه زمان می برد. برای درک بهتر این موضوع خلاصه ای از روند رشد مو پس از عمل کاشت را برایتان شرح می دهیم:

  • هفته اول بعد از کاشت مو : بعد از انجام عمل پیوند به مدت 1 هفته پیشانی فرد مورد نظر تورم خفیفی پیدا خواهد کرد. علاوه بر این بعد از کاشت، احتمال قرمز شدن محل پیوند مو وجود دارد.
  • هفته دوم بعد از کاشت مو : در این مدت مو ها به مدت 3 هفته دچار ریزش خواهد شد. این امر کاملا طبیعی می باشد. همچنین هنگام شستشوی سر متوجه بی حس بودن آن خواهید شد که امری طبیعی است و در ماه های آینده برطرف می گردد.
  • ماه اول تا سوم بعد از کاشت مو : در این زمان چند رشته موی جدید بر روی پوست سر خواهید دید که ممکن است به صورت یکسان رشد نکنند اما در نهایت همه آن ها به طور کامل رشد پیدا خواهند کرد. در ابتدا این موها کاملا نازک و کرکی هستند. اما با سپری شدن زمان، پر پشت و متراکم خواهند شد. در این مدت امکان آکنه زدن پوست امری طبیعی و مثبت است که نشان دهنده رشد موهای جدید است.
  • ماه پنجم تا نهم بعد از کاشت مو : در طی این دوره، موهای جدید دو تا سه اینچ رشد کرده اند.با نزدیک شدن به ماه نهم موها رشد بیشتری پیدا می کنند و ضخیم تر از قبل می شوند.پوست سر هم در این دوره به حالت طبیعی و اولیه خود بازمی گردد.
  • سال اول بعد از کاشت مو : بعد از گذشت یکسال از عمل پیوند مو، تراکم موها به حد قابل قبولی می رسد.رشد موهای کاشته شده در اغلب نواحی سر مشاهده می شود. بعبارت دیگر بعد از گذشت یکسال، خیال فرد از بابت مطلوب بودن نتیجه عمل راحت می شود.
این مطلب هم میتونه مفید باشه:
کاشت مو در افراد سالمند

کوتاه شدن مو بعد از کاشت مو

کوتاه شدن موها بعد از کاشت به تکنیک کاشت مو بستگی دارد. در کاشت مو به روش fut،یک استریپ (نوار) مو برداشته شده و پوست سر با استفاده از روش تریکوفیتیک بخیه می‌شود تا میزان زخم به حداقل برسد و مو راحت‌تر بتواند رشد کند. سپس استریپ به فولیکول‌های مجزا تقسیم شده تا در قسمت‌های طاس پیوند زده شود. از آنجاییکه اسکارهای بوجود آمده در این روش نیاز به ترمیم دارند. بنابراین تا زمانیکه مو درقسمت اهداکننده تثبیت نشده باشد و ناحیه مورد نظر ترمیم پیدا نکرده باشد نباید هیچ اقدامی برای کوتاه کردن مو انجام دهید .در واقع باید طی این مدت (که حداقل سه ماه خواهد بود) موهای آن قسمت را بعنوان بخشی از سر خود بپذیرید.

کوتاه-شدن-مو-بعد-از-کاشت-مو

در تکنیک کاشت مو FIT فولیکول های مو به طور جداگانه استخراج می شوند. ناحیه ی اهداکننده جراحت کمتری دارد. درنتیجه محدودیت کمی برای کوتاه شدن مو بعد از کاشت هست. موهای ناحیه اهداکننده را می توان از بعد از ماه اول کوتاه کرد و بعد از هفته ششم و ترمیم ناحیه اهداکننده، می توان موهای این ناحیه را به هر اندازه ای که خواستید کوتاه کنید.

 درمورد ناحیه کاشته شده از ماه دوم می توان با قیچی موها را کوتاه کرد و بعد از گذشت شش ماه کوتاه کردن مو با ماشین های اصلاح مخصوص کوتاهی مو بلامانع است.

موهای کاشته شده در ماه اول

مراقبت از موهای کاشته شده در ماه اول به ویژه هفته اول اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مدت پزشک جراح برای شستشوی موهای سر شامپوهای مخصوصی را تجویز می کند که به بهبودی غدد چربی و رشد موها کمک می کند.

این مطلب هم میتونه مفید باشه:
طاسی الگوی مردانه و درمان آن

درمورد نحوه شستشوی موهای سر نیز باید اینکار را با ملایمت و بدون هیچگونه اعمال فشار انجام دهید. بعد از گذشت تقریبا چهار ماه می توانید با مشورت پزشک متخصص موهای خودتان را اصلاح کنید و دیگر نگران اسیب رسیدن به نقاط پیوند و موهای جدید نباشید. البته این اصلاح فقط با قیچی مجاز هست و استفاده از وسایل مانند موزر بعد از ماه ششم مجاز می باشد.

در برخی از افراد روند بهبودی طولانی تر است. در این مواقع باید کوتاه کردن مو را تا رفع شدن کال قرمزی و التهاب پوشت به تاخیر بیندازند. در غیر این‌صورت امکان دارد وضعیت پوست سر بدتر و روند بهبودی آهسته‌تر شود. به یاد داشته باشید قبل از هر اقدامی حتما با پزشک متخصص تان مشورت کنید و وی را در جریان بگذارید.

مدل مو بعد از کاشت مو

موهای کاشته شده دقیقا مانند موهای طبیعی خود شما هستند. بنابراین محدودیتی برای انتخاب مدل مو وجود ندارد. بهتر است بعد از کاشت مو و بهبود کامل پوست سر، موهای خود را بسیار کوتاه کنید تا موهای کاشته شده و موهای عادی کاملا یکدست شوند.به این ترتیب موها با طول یکسان به رشد خود ادامه می دهند. بعد از آن می توانید به سلیقه خودتان مدل مویی انتخاب کنید که با ظاهرتان هماهنگ باشد.

اگر هنوز قسمتی از موهای ناحیه اهداکننده به طور کامل رشد نکرده است و می خواهید آنها را بپوشانید، می توانید مدل مویی انتخاب کنید که حجم موهایتان را زیاد نشان دهد. خوشبختانه بعد از کاشت مو حجم موها زیاد می شود و می توانید به راحتی مدل موی دلخواه تان را انتخاب کنید.

این مطلب هم میتونه مفید باشه:
دوام عمل کاشت مو

نکاتی در رابطه با مراقبت از موها بعد از کاشت مو

مراقبت از موهای کاشته شده نیز نقش مهم و اساسی در بهبود سریع و رشد بهتر آنها دارد.توصیه می کنیم بعد از عمل کاشت مو این موار را رعایت کنید:

1- سر خود را برای مدت طولانی به پایین خم نکنید و از فشار بر روی محل بخیه خودداری کنید.

2-استخر، سونا و جکوزی و اسکی تا یک ماه بعد از کاشت ممنوع است.

3-تا یک هفته بعد از جراحی هنگام خواب از چند بالشت استفاده کرده و به صورت نیمه نشسته و با زاویه 45 درجه استراحت نمایید و به هیچ وجه روی شکم نخوابید. با استفاده از بالش مسافرتی، از موهای تازه کاشته شده خود در هنگام خواب محافظت کنید.

4-نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید زیرا این امر می‌تواند به پوست سر شما آسیب برساند. برای جلوگیری از تابش نور خورشید، پیشنهاد می‌شود در صورت لزوم از چتر استفاده کنید یا از یک کلاه مخصوص استفاده کنید.

5-از روز سوم مجاز به استفاده از کلاه هستید اما در روز فقط تا حدود هشت ساعت از کلاه استفاده کنید. کلاه باید گشاد و بدون پرز باشد.

6-خارش بعد از کاشت مو یک امر طبیعی است. شما هرگز نباید مناطق گیرنده و اهدا کننده خود را بخارانید زیرا این امر می‌تواند بر نتایج آن تأثیر منفی بگذارد.

 

☎۰۲۱-۴۱۹۳۶

☎۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵

⭕شعب تهران بزرگ

♦شهرک غرب بلوار دادمان

♦قیطریه_اندرزگو

مشاورین تلگرام

@royanmoobot

 

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 1 میانگین رضایت کاربران: 5]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید