کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

درمان چربی موی سر

7 تیر
کنترل-چربی-موی-سر

 یکی از قوی‌ترین علل بی حالتی و بد حالت بودن موها چربی موجود در کف پوست سر انسان است.

این چربی در افراد مختلف متفاوت است و می‌تواند علل مختلفی داشته باشد.

 ما در این مقاله سعی داریم به طور کلی این موضوع را بررسی کرده و به راهکارهای موجود و البته موثر برای این امر بپردازیم.

چربی موی سر

اگر در زمان کوتاهی بعد از حمام موهای شما چرب می شود به طوری که دوباره نیاز به حمام پیدا می‌کنید، دنبال علت خارجی نباشید، این امر برای خیلی از انسان ها رخ می‌دهد و دلیل آن هم می‌تواند ناهماهنگی غدد چربی ساز سر باشد.

در هر سانتی متر مربع پوست سر، حدود پنج عدد غدد چربی وجود دارد. کار این غده‌ها ترشح چربی است. این غدد از جایی چربی نمی‌گیرند، بلکه خود عامل مستقیم تولید آن هستند. غده‌ها چربی را می‌سازند و آن را به خارج پوست هدایت می‌کنند.

 

اگر چربی نباشد، پوست ترک می خورد و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.زیادی چربی هم باعث بسته شدن روزنه‌های پوستی می شود و عمل تنفس پوستی را مختل می‌سازد و ریزش شدید موها را سبب می‌گردد.

آیا می دانستید چربی بیش از حد پوست سر باعث افزایش ریزش مو ها می شود؟

چربی بیش از حد پوست سر باعث افزایش ریزش مو ها می شود؟

چربی مو از مهمترین عوامل ریزش مو در مردان و زنان می باشد، از این رو قصد داریم در این گزارش به ابعاد موضوع چربی مو و راه های کنترل و درمان آن بپردازیم.

علت مهم، چربی موی سر، افزایش فعالیت غدد چربی تحت اثر هورمون‌های جنسی و همچنین خصوصیات ژنتیکی فرد است که بعد از سن بلوغ روی می دهد و باعث چرب شدن پوست و مو می شود، البته توجه به این نکته ضروری است که ترشح چربی از غدد چربی پوست، ربطی به سطح چربی خون ندارد.

عواملی که منجر به چرب شدن پوست سر می شوند را این چنین بیان کرد: پرکاری تیروئید، کبد چرب، مصرف داروهای هورمونی و قرار گرفتن در شرایط محیطی مختلف.

یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده چربی، هورمون کورتیزول موجود در خون است، افزود: این هورمون در پاسخ به استرس و التهاب درون بدن ترشح شده و تنظیم آن از طریق هیپوتالاموس صورت می‌گیرد بنابراین وجود این مواد مضر در سر، باعث بر هم خوردن سازگاری و در نهایت افزایش بیش از حد چربی می شود.

آیا می دانستید کاهش چربی سر موجب کاهش شوره سر می شود؟

این اختلال، یکی از رایج‌ترین علل بروز شوره سر بوده و نشانه‌ی آن، پوستی قرمز و چرب است که با پوسته‌های سفید یا زرد پوشیده شده است. درماتیت سبوره‌ای ممکن است بر پوست سر و نواحی که در آن‌ها غدد چربی فراوان هستند، اثر بگذارد؛ مانند ابروها،موی سر ،…

آیا می دانستید کاهش چربی سر موجب کاهش شوره سر می شود؟

راهکارهای کنترل چربی سر

راهکارهایی وجود دارد که می‌تواند به فرد کمک کند تا چربی پوست سر ، او را اذیت نکند، در ادامه مطلب راهکارهای کنترل چربی سر را به شما معرفی می‌کنیم.

۱) مزوتراپی تقویت مو

مزوتراپی تقویت مو روش درمانی برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش آن است که در خانم‌ها و آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مزوتراپی تقویت مو محلول‌ها و داروهای تزریقی حاوی پروتئین، ویتامین‌، مواد مغذی و عوامل رشد مو در پوست سر هستند، با یک دستگاه مخصوص و سوزن ظریف به زیر پوست تزریق می‌شود.

سپس این مواد تزریق مواد مغذی ، تقویت کننده و تحریک کننده رشد را برای نواحی تحت درمان فراهم می‌کنند و موجب تحریک رشد مجدد مو و همچنین کاهش ریزش مو می‌شود. 

مزوتراپی تقویت مو

قابل ذکر است که ترکیبات کوکتل‌ها و مواد دارویی تزریقی که در مزوتراپی تقویت مو تزریق می‌شوند ، به صورت منحصر به فرد و ویژه برای هر فرد انتخاب می‌شود و این کوکتل‌های مزوتراپی بر طبق شرایط عمومی بدن فرد متقاضی مشخص و تهیه می‌شود.

مزوتراپی کاهش چربی

همانطور که در بالا توضیح دادیم ، مزوتراپی یک روش عمومی برای تقویت مو و رفع مشکلات مرتبط با آن بوده و به معنی تزریق یک ماده به لایه میانی پوست سر است، حال با توجه به نوع ماده تزریقی و محل تزریق می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد.

یکی از موارد دیگری که مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد درمان چربی سر به صورت موضعی است. داروهای مخصوص مورد استفاده در مزوتراپی چربی سر می‌تواند با اثر بر روی عملکرد غدد سبابه میزان ترشح چربی را تنظیم کنند.

۲)فیلر مو (hair filler)

فيلرها در واقع پركننده كانال مو هستند و توسط پزشک متخصص و با استفاده از سوزن های خیلی نازک به زیر پوست سر تزریق می شود، پس از تزریق فیلر مو  به زیر پوست مواد و محتویات آن آزاد می‌شوند و به سرعت بر سلول های پوست و مو تاثیر می‌گذارند.

بسته به اینکه محتوای ماده تزریقی در فیلر مو چه چیزی است، نتیجه تزریق فیلر مو متفاوت است. به طور کلی تزریق فیلر مو موجب حفظ سلامت ، شادابی و سلامت مو می‌شود و ریزش غیر طبیعی مو را قطع می‌کند.

در استفاده از فیلر مو برای کنترل چربی سر ، ماده تزریقی بر سلول‌های تولید کننده چربی تاثیر کرده و به این ترتیب میزان ترشح چربی را کنترل کرده و در نتیجه به کنترل چربی سر کمک می‌کند.

۳) کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی تزریق کربن دی اکسید به لایه میانی پوست برای تقویت مو است. از لحاظ علمی و در حالت طبیعی بدن ، این روش عوارضی برای بدن ندارد زیرا بدن انسان در حالت عادی کربن دی اکسید تولید می‌کند.

کربوکسی تراپی در واقع عامل تحریک عصب‌های زیر پوستی است، این عصب ها پیام وجود کربن دی اکسید را مخابره می‌کنند.

کربوکسی تراپی مو برای درمان آلوپسی

 

از لحاظ علمی و در حالت طبیعی بدن ، این روش عوارضی برای بدن ندارد زیرا بدن انسان در حالت عادی کربن دی اکسید تولید می‌کند.

کربوکسی تراپی در واقع عامل تحریک عصب‌های زیر پوستی است، این عصب ها پیام وجود کربن دی اکسید را مخابره می‌کنند.

برای بدن این علامت هشداری برای کمبود اکسیژن در آن ناحیه است، پس بعد از کربوکسی تراپی با افزایش خونرسانی به آن ناحیه مواجه خواهیم بود و این امر می‌تواند به تقویت هر چه بیشتر موها و سلول های کف سر کمک کند.

اما این روش برای همه افراد مناسب نیست و محدودیت‌هایی دارد که باید به آن‌ها توجه کرد، افراد با بیماری ها و مشکلات زیر نمی‌توانند کربوکسی تراپی کنند:

 • کسانی که مشکلات کلیوی دارند.
 • افراد دیالیزی
 • کسانی که دچار سرطان هستند و شیمی درمانی می‌کنند.
 • بانوان باردار یا شیرده
 • مبتلایان به کم خونی
 • مبتلایان به صرع و سایر بیماری ها مغزی

۴)تکنیک جدید کنترل چربی سر lipo hair control

با توجه به شرایط زندگی، آلودگی، مواد شیمیایی و سبک زندگی و حتی وراثت ، رنگ، استفاده از سشوار و اتوی مو آسیب دیدن موها اجتناب ناپذیر است.

تکنیک جدید کنترل چربی سر lipo hair control

همینطور بسیاری افراد از چربی بسیار زیاد پوست سر شکایت دارند که این امر به خودی خود می‌تواند یکی از عوامل ریزش موها باشد.

کنترل چربی پوست سر همیشه یکی از دغدغه های بزرگ به خصوص از لحاظ روانی و شاخص های ظاهری بوده است و از دید همگان چربی پوست سر به صورت مفرط بسیار ناخوشایند و زننده محسوب می‌شود.

ما با معرفی تکنیک جدید کنترل چربی سر به رفع این مشکل نائل آمده ایم. تکنیک lopo hair control پیشرفته ترین تکنولوژی سال ۲۰۲۰ برای رفع چربی افراطی پوست سر و بر طرف کردن آن است که با تکنیک پیشرفته و فیلرهای ویژه رفع چربی پوست سر ، ترشح چربی از غدد سباسه را کنترل می‌کند.

این تکنیک به صورت انحصاری و برای اولین باردر ایران  توسط پژوهشگران ‌و پزشکان عزیزمان در مجموعه رویان سلامت انجام میشود

تزربق فیلرهای ویژه برای جلوگیری از ریزش مو، تقویت فولیکول مو ، تسریع رشد مو و تزریق مکمل‌های کنترل چربی افراطی پوست سر، از تکنیک‌های تلفیقی به شمار می‌آیند که یکی از درمان‌های موثر و کارآمد برای احیای موهای آسیب دیده می‌باشد.

علاوه بر کنترل چربی پوست سر  همانطور که در بالا در بخش فیلر مو توضیح دادیم، فیلرهای  مو موادی از قبیل فاکتورهای رشد، آنزیم های لازم، مواد معدنی و ویتامین ها را به ریشه موها می رساند و می‌توانند به احیای موهای آسیب دیده یا موهای کاشت شده کمک کنند.

 مزایای استفاده از تکنیک کنترل چربی سر

از مزایای این روش درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متوقف کردن ترشح بیش از حد چربی از غدد سباسه
 • افزایش تعداد و ضخامت تار موها
 • افزایش گردش خون زیر پوست سر
 • رساندن ریز مغذی ها به ریشه موها
 • رساندن فاکتورهای رشد بافتی برای ازدیاد فولیکول‌های مو
 • کنترل ریزش مو
 • تقویت موهای نازک
 • تنظیم PHپوست سر
 • رطوبت رسانی به ریشه مو
 • مقاوم سازی مو در برابر استرس و عوامل خطرناک مانند اشعه UV
 • افزایش اثرگذاری عمل کاشت مو

نحوه ی دریافت مشاوره در کلینیک رویان سلامت

ما در کلینیک رویان سلامت بهترین برند فیلر مو را در تکنیک کنترل چربی سر استفاده می‌کنیم و شما می‌توانید زیر نظر پزشکان متخصص و مجرب و با استفاده از این تکنیک از شر چربی پوست سر خلاص شوید.

اگر مایل به دریافت مشاوره از متخصصان کلینیک رویان سلامت هستید، می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های ۴۱۹۳۶(۰۲۱) , ۹۵-۲۲۸۸۵۸۹۰(۰۲۱)  تماس حاصل فرمایید.

اما اگر امکان حضور ندارید می‌توانید از طریق  فرم ویزیت آنلاین  و یا پیام رسان‌های تلگرام  به آی دی @royanmoobot   و واتس آپ پیام ارسال کنید تا مشاوران ما در اولین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map