کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

کاشت مو در افراد سالمند

6 اردیبهشت
کاشت مو در افراد سالمند

کاشت مو در افراد سالمند

 کاشت مو یکی از عمل های زیبایی می باشد که هیچ محدودیت سنی ندارد. در واقع، تنها فاکتورهای وابسته به شرایط سلامت جسمی فرد و بانک موی مناسب است. بنابراین، برخلاف باور عموم، کاشت مو در افراد سالمند نیز امکان پذیر می باشد.

البته برای پیوند مو در افراد سالم بایستی یک تیم پزشکی کارآزموده و ماهر وجود داشته باشد. زیرا لازم است بهترین فولیکول های مو که مقاومت بهتری و نیز شباهت بیشتری به سایر تارهای مو دارند انتخاب شوند.

چه نکته هایی برای کاشت مو در افراد سالمند وجود دارد: 

1-یک مرد با سن  50 سال یا مسن تر ممکن است مبتلا به بیماری های مزمنی باشد که قبل از انجام عمل کاشت مو و یا هر گونه عمل دیگر باید برسی و درمان شود و یا این که حد اقل تحت کنترل قرار گیرد . این بیماریها به ندرت خطری جدی برای انجام عمل کاشت مو محسوب می گردد و کنترل آنها بیشتر به منظور کاهش احتمال خطرآفرینی صورت می گیرد . پزشکان متخصص در کلینیک رویان مو سلامت افرادی کار آزموده و دارای توانایی و مهارتهای لازم در برخورد و کنترل اینگونه بیماریهاهستند و در صورت لزوم با پزشکان متخصص در سایر رشته ها مشاوره می نمایدند .

2-یکی از مهم ترین نکته ها در عمل کاشت مو  این است که فرد بیمار چنان چه دارای هر گونه سابقه ی بیماری به خصوص بیماری های مزمن است،موظف است قبل از هر گونه اقدامی آن را به پزشک متذکر شود. اغلب این بیماریها چندان خطرناک نبوده و در صورت اطلاع پزشک به راحتی قابل کنترل می باشند .

3-در صورتی که فرد  به بیماری مزمن قلبی مبتلا باشد ممکن است پیوند موی طبیعی برای وی در چند مرحله کوتاه مدت انجام شود تا از هرگونه خطر ناشی از انجام چنین عملی در یک مرحله طولانی مدت اجتناب گردد . بیماریی هایی که قبل از انجام عمل پیوند مو نیاز به کنترل دارند عبارتند از :فشار خون ، بیماریهای قلبی ، دیابت و اختلالات خونی .اصلی ترین داروهایی که قبل از انجام پیوند موی طبیعی نیاز به تغییر دوز یا قطع مصرف دارند عبارتند از وارفارین (کومارین ) و آسپیرین . این داروها سبب کاهش قابلیت انعقاد خون می گردند .

نکات و توصیه های دیگر:

1-بیماران مسن اواخر دهه 60 یا 70  یا حتی 80 می‌توانند داوطلب مناسبی برای پیوند مو باشند زیرا بسیاری از این بیماران آرزو دارند تنها مقداری مو داشته باشند و تقاضای موی پرپشت ندارند.

2-رشد موها با افزایش سن و به خصوص در سنین بالای 50 سال به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد و کاشت مو می‌تواند یکی از راهکارهای درمانی مناسب در این افراد باشد.

3-یکی از نکته‌های ضروری، توجه به خط رویش مو است. بیشتر افراد مسن توقعات واقعی از نتیجه کاشت مو دارند و به خوبی با نتایج کاشت مو کنار می‌آیند(بیشتر دوست دارند خیلی طاس نباشند و با ایجاد یک خط موی بالا و ظریف موافقند).

4-رنگ جو گندمی یا خاکستری موها از دیگر مشکلات کاشت مو محسوب می‌شود و انتخاب منطقه دهنده از بخش‌های کناری و پشت سر می‌تواند با توزیع موهای خاکستری و تیره ظاهر فرد را طبیعی‌تر کند 

نتایج کاشت مو در افراد سالمند

معمولا نتایج عمل بعد از گذشت فاصله زمانی بین 3 تا 12 ماه قابل مشاهده می باشد. به این ترتیب، فرد سالمند می تواند از انجام عملی که باعث جوانتر دیده شدن وی شده است، رضایت داشته و اعتماد به نفس خود را در سنین بالا افزایش دهد.

این مطلب هم میتونه مفید باشه:
کاشت مو چرا و چگونه انجام می شود؟

عوارض و ریسک های احتمالی کاشت مو در افراد سالمند

کاشت مو در افراد سالمند بسیار حساس است و نیاز به دقت و ظرافت بیشتری در انتخاب فولیکول های مو و انتقال آنها به ناحیه طاسی دارد. بنابراین انتخاب یک کلینیک معتبر اهمیت زیادی پیدا می کند. درصورتیکه فرد سالمند به مراکز زیبایی نامعتبر و پزشک غیرماهر مراجعه کند، احتمال بروز عوارض جانبی زیر شدت می یابد:

  • آسیب به بافت سر
  • ایجاد عفونت
  • تورم زیاد در ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو
  • خونریزی بیش از حد این نواحی
  • کبودی‌های گسترده
  • باقی ماندن جای زخم در صورت برش‌های غیر ماهرانه توسط پزشک

هزینه کاشت مو در افراد سالمند

هزینه کاشت مو در افراد مسن به میزان زیادی به وضعیت بانک موی فرد،نوع و وسعت منطقه طاسی ، روش کاشت و تعداد فولیکول های موردنیاز فرد بستگی دارد. معمولا قیمت تمام شده‌ی جراحی کاشت مو در جلسه‌ مشاوره حضوری و بعد از شنیدن انتظارات بیمار و معاینه فرد مشخص می شود.

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن 41936-021 تماس حاصل فرمایید.
به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 1 میانگین رضایت کاربران: 5]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید