کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95
آیا کاشت مو برای بیماران هپاتیتی و ایدزی قابل انجام است ؟

آیا کاشت مو برای بیماران هپاتیتی و ایدزی قابل انجام است ؟

چکیده مطلب

ریزش مو وضعیت بسیار آزاردهنده و غم انگیز برای هر فردی ( چه مرد و چه زن) است. گاهی برخی از افرادی که ریزش مو دارند، آنقدر افکار منفی بر آن‌ها فشار می آورد و این افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد که آن‌ها فکر می‌کنند که دیگران همیشه به آن‌ها نگاه می کنند و به همین دلیل یک اضطراب همیشگی در این افراد دیده می‌شود.

امروزه نارضایتی ، احساس کمبود اعتماد به نفس و فشار روانی ایجاد شده بر اثر ریزش مو در انسان ، به لطف انجام عمل کاشت مو ،کمتر شده است. بنابراین ، افرادی که دچار ریزش مو هستند ، با انجام کاشت مو ، از شر مناطق کم پشت مویشان خلاص می‌شوند.

البته اگرچه نتیجه کاشت مو با توجه به نوع و ضخامت ریشه‌هایی که از موهای خود فرد گرفته می‌شود ، متفاوت خواهد بود، اما تضمین می‌شود که بعد از انجام کاشت مو موهای پر پشت بیشتری خواهید داشت.

با این حال ، همه افراد نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند و قبل از هر اقدامی، لازم است مشخص بدانید که آیا شما برای این کار مناسب هستید یا خیر؟

بحث ما در این مطلب در مورد این است که آیا کاشت مو در بیمارانی که بیماری خاصی مانند ایدز یا هپاتیت دارند و یا عفونت HIV یا هپاتیت C در خونشان است، ، انجام می شود یا خیر؟

کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی

قرار گرفتن در معرض تماس با افرادی که این بیماری را دارند، در حین عملی مانند کاشت مو می‌تواند برای بسیاری از افراد خطرناک است. جدا از ترس از آلوده شدن ، نگرانی در مورد کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی به خاطر نقص ایمنی و وضعیت عمومی نامطلوب کاملاً طبیعی است.

اما از نظر جراح ، در حالی که بیمار در مرحله کنترل شده بیماری است ، هیچ دلیل برای عدم انجام عمل جراحی وجود ندارد.

اما بیمار هپاتیتی و یا ایدزی که متقاضی کاشت مو است باید توجه کند که یک عفونت جراحی ثانویه ساده یک عارضه خفیف برای بیماران سالم است ، اما می تواند برای بیماران مبتلا به HIV یا هپاتیت C نسبتاً شدید باشد و خطر مشکلات بالینی بسیار بدتری بعد از کاشت مو در این بیماران وجود دارد.

معمولا کاشت مو برای بیماران هپاتیت C انجام نمی شود. برای بیماران HIV و هپاتیت B ، کاشت مو با تجهیزات محافظ ویژه قابل انجام است.

کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی

آیا کاشت مو برای بیماران ایدزی انجام می‌شود؟

بیش از هپاتیت C ، داشتن HIV مثبت هنوز هم برای بسیاری از افراد ، از جمله پزشکان و جراحان ترسناک است.

معمولا قبل از شروع مراحل کاشت مو ، معاینات خاصی بر روی متقاضیان انجام شده و بررسی می شود که آیا فرد متقاضی بیماری دارد یا خیر.

اگر فردی ویروس HIV یا ایدز دارد ، طبیعی است که دچار مشکلات ریزش مو شود و بیماران HIV به خاطر ریزش مویشان نیز ممکن است بخواهند کاشت مو انجام دهند، اما آیا بیماران HIV می‌توانند کاشت مو انجام دهند؟

با انجام آزمایش و معاینه قبل از کاشت مو، بیماران به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ دسته اول افرادی هستند که در حال استفاده از دارو هستند و از بیماری خود مطلع می‌باشند که این افراد می توانند در مورد وضعیت خود با پزشکی که عمل کاشت مو را انجام می‌دهد بحث کنند و براساس آنچه پزشک صلاح می‌داند، تصمیم بگیرند.

دسته دوم افرادی هستند که حین انجام آزمایش خون قبل از کاشت مو ، در کلینیک کاشت مو ، متوجه می شوند که بیمار هستند، که این خبر ممکن است برای آن‌ها شوکه کننده باشد. در این حالت نیز، برای انجام کاشت مو باید با پزشک کاشت مو مشورت کنند.

در بیماری HIV ، سیستم ایمنی بدن ضعیف تر می‌شود و بدن نمی تواند در برابر پاتوژن های عفونی مقاومت کند. با این حال ، شما همچنین باید بدانید که حمل ویروس HIV نشانگر این نیست که شما به ایدز مبتلا هستید.

امروزه با کمک داروها می‌توان از گسترش ویروس با موفقیت جلوگیری کرد، با این حال ، انجام عمل کاشت مو برای بیماران HIV نیز عملی ایمن نیست.

این ویروس ممکن است از طریق خون به پزشک یا تیم پزشکی منتقل شود و به همین دلیل پزشک باید در کاشت مو برای بیماران ایدزی نکات بهداشتی و ایمنی را به طور جدی رعایت کند و برای جلوگیری از انتقال این بیماری به بیماران دیگر ، ابزارهای پزشکی مورد استفاده در کاشت مو برای بیماران ایدزی کاملاً منهدم شوند.

به خاطر خطرات ناشی از کاشت مو بیماران ایدزی ، برخی از کلینیک ها ، هم به خاطر کادر درمانی و هم به دلیل اثرات منفی که کاشت مو بر روی بیمار می‌گذارد، از کاشت مو برای بیماران امتناع می کنند.

اما پزشكانی كه به اندازه كافی از این بیماری آگاهی دارند و معتقدند كه می‌توانند از خود محافظت كنند ، با رعایت اقدامات امنیتی این عمل را انجام می‌دهند.

پزشک معمولاً این کار را به تنهایی انجام می‌دهد و البته هزینه کاشت مو برای بیماران ایدزی نیز گران تر است ، زیرا هم این عمل خطرناک است و هم اینکه ابزارهای مورد استفاده در این عمل بعداً دور ریخته می شوند و در بیماران مختلف استفاده نمی‌شوند.

نکات مهم برای کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی

البته همه کلینیک های کاشت مو در حال حاضر این روش جراحی را در بیماران هپاتیتی و مبتلا به HIV انجام نمی دهند. بسیاری از کلینیک‌های زیبایی به بیماران توصیه می‌کنند که درمان خود را به پایان برسانند و سپس کاشت مو را انجام دهند.

با این حال ، در صورت انجام کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی ، نکات مهمی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

 • احتمال عفونت از طریق استفاده از ابزارهای تیز و استریلیزه نشده در حین کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی بالا است.
 • انجام کاشت مو برای بیماران هپاتیتی و ایدزی علاوه بر مشکلاتی که دارد، به معنای قرار دادن سایر بیماران سالم و تیم پزشکان و دستیاران تخصصی در معرض خطر است.
 • متخصصان کاشت مو همچنین توصیه می کنند قبل از کاشت مو ، آزمایش خون انجام شود، به خصوص اگر متقاضی مشکوک به HIV یا هپاتیت C باشد. این اطلاعات در صورتی ضروری است كه یكی از اجزای تیم پزشکی با وسیله ای كه با خون بیمار در تماس بوده مجروح شود، در این حالت می توان اقدامات فوری برای به حداقل رساندن احتمال عفونت انجام داد. امروزه درمان ضد ویروسی وجود دارد که می‌تواند بلافاصله پس از تماس با خون آلوده انجام شود.
 • یکی از جنبه های منفی انجام آزمایش خون (در این آزمایش هپاتیت، HIV و دیابت بررسی می‌شود) قبل از کاشت مو این است که بعضی اوقات این آزمایشات قبل از چند ماه مثبت نمی‌شوند. این جنبه می‌تواند برای تیم متخصصان نگران کننده باشد ، زیرا هیچ گونه اطمینانی در مورد اینکه بیمار واقعا آلوده باشد یا خیر ، وجود نخواهد داشت. چه آزمایش خون قبل از عمل لازم باشد یا چه نه ، همه تیم های پزشکی به همان روش عمل می کنند و از قوانین سختگیرانه پیروی می کنند ، گویی بیماران یکی از این دو ویروس را دارند.
 • در برخی موارد وضعیت ایمنی بیماران هپاتیتی و ایدزی به خطر افتاده یا ضعیف است و خطر عوارض و پیامدهای نامطلوب بیمار بعد از کاشت مو بسیار بالا می‌باشد به همین دلیل است که کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی پیشنهاد نمی‌شود.
 • با توجه به همه این موارد ، با پیگیری قوانین دقیق و بدون بی احترامی به بیمار ، کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی در برخی از کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود.

خطرات کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی

شرط مهم در کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی این است که کلینیکی که عمل در آن انجام خواهد شد از استانداردهای بهداشتی بسیار بالایی برخوردار باشد. با این حال ، پزشکان و دستیاران باید بسیار مراقب باشند، زیرا خودشان و بیمار در خطر هستند:

 • از آنجا که بیمار مبتلا به ویروس HIV و یا هپاتیت از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار است و وضعیت عمومی مناسبی ندارد ، خطر عفونت وجود دارد و اگر کاشت مو در شرایط استاندارد بهداشتی انجام نشود، این خطر بسیار بالاتر است.
 • ممکن است زخم‌هایی که در طول کاشت مو روی سر بیمار ایجاد می شوند، بعد از کاشت مو ملتهب شوند و حتی قارچ نیز روی این زخم ها ایجاد شود، بنابراین این التهاب مزمن پوستی نیز ممکن است تا مدتی بعد از کاشت مو برای بیماران ایدزی باقی بماند. این التهاب مزمن پوستی علاوه بر اینکه از نظر سلامتی منفی است ، ظاهر بد شکلی نیز روی سر ایجاد می کنند.

مشکل ریزش مو ممکن است به اندازه‌ای از نظر روحی بیماران ایدزی را تحت تأثیر قرار دهد که با وجود این خطرات باز هم اقدام به کاشت مو کنند.

چه روشی برای کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی استفاده می‌شود؟

با وجود تمام خطراتی که ممکن است کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی داشته باشد، با این حال برخی از کلینیک های زیبایی این کار را با یک تیم پزشکی مجرب و فناوری های جدید انجام می‌دهند. فناوری در این زمینه روز به روز در حال توسعه است و کاشت مو بدون هیچ مشکلی حتی برای بیماران هپاتیتی و ایدزی انجام می‌شود.

کلینیک هایی که از آخرین روش های کاشت مو مانندFue ، SUT ، FUT ، Super FUE و DHI برای کاشت مو استفاده می‌کنند، از این روش‌ها در بیماران ایدزی با تدابیر امنیتی بالاتر استفاده می‌کنند.

روش کاشت مو بیماران ایدزی و هپاتیتی

البته روش مناسب برای هر بیمار پس از معاینات دقیق توسط پزشکان تعیین می شود. روش های به کار رفته در کاشت مو با توجه به نیاز فرد بصورت جداگانه تعیین می شود.

یک تیم پزشکی حرفه ای در کلینیک رویان مو سلامت با موفقیت کاشت مو برای بیماران هپاتیتی و ایدزی را انجام می دهند.

اگر مایل به دریافت مشاوره از متخصصان کلینیک رویان سلامت هستید، می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های ۴۱۹۳۶(۰۲۱) , ۹۵-۲۲۸۸۵۸۹۰(۰۲۱)  تماس حاصل فرمایید تا برای شما در اولین فرصت قرار ملاقاتی برای انجام آزمایش و معاینات پزشکی تنظیم شود.

اقدامات بعد از کاشت مو بیماران هپاتیتی و ایدزی

 • برای خلاص شدن از اثرات بی حسی موضعی و عمل ، به وفور استراحت کنید .
 • سعی کنید خواب کافی داشته باشید.
 • برای خواب راحت از بالش های مسافرتی استفاده کنید
 • سعی کنید حدود دو هفته ورزش نکنید.
 • مراقب وضعیت سلامتی خود باشید.
 • نکات بهداشتی بعد از کاشت مو را رعایت کنید.
 • سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.

آیا قبل از کاشت مو لازم است مصرف داروهایتان را قطع کنید؟

برای رشد و نمو موهای جدید ، نواحی طاس و یا کم پشت سر با فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده (پشت سر) پر می شوند. موها با میکرونیدل‌های چرخان (سوزن‌های کوچک چرخان) برداشته می شوند و فولیکول با قلم چوی در ناحیه گیرنده کاشته می‌شود.

برای رشد خوب موهای کاشته شده ، باید از اکسیژن و مواد مغذی تغذیه شوند. داروهایی که فشار خون را تحت تأثیر قرار می‌دهند ، بر گردش خون نیز تأثیر می گذارند. از طرفی دیگر تزریق انسولین با تنظیم سطح قند خون بر رگ‌های خونی تأثیر می گذارد. بنابراین ، پس از مشورت با پزشک ، باید دو هفته قبل از کاشت مو مصرف این داروها قطع شود.

ماینوکسیدیل و فیناستراید نیز باید قطع شود زیرا این قرص ها مستقیماً روی رشد مو تأثیر می‌گذارند. در مورد استفاده از داروهای ضد HIV و یا هپاتیت، قبل از کاشت مو باید با پزشک مشورت کرد؛ وقتی برای مشاوره قبل از کاشت مو مراجعه می‌کنید ، در مورد آنچه باید انجام دهید ، اطلاعات دقیق به شما داده می‌شود.

آیا بیماران مبتلا به هپاتیت یا HIV از نتایج کاشت مو رضایت دارند؟ آیا آن‌ها عوارضی دارند؟

کسانی که در کلینیک‌های مجهز و معتبر کاشت مو انجام داده‌اند، اظهار داشتند که مشکلی ندارند و از رشد موهای خود راضی هستند. از آنجا که آن‌ها از شر ریزش مو و طاسی خلاص شده‌اند ، این امر بر سلامتی آن‌ها تأثیر مثبت دارد.

 

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن زیرتماس حاصل فرمایید.

☎۰۲۱-۴۱۹۳۶

☎۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵

⭕شعب تهران بزرگ

♦شهرک غرب بلوار دادمان

♦قیطریه_اندرزگو

مشاورین تلگرام

@royanmoobot

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید