کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

کاشت مو به روش SuperFUE plus

8 خرداد
کاشت-مو

کاشت مو یکی از عمل هایی بسیار حساس از نظر افراد می باشد که باید به بهترین روش و توسط متخصصین خبره انجام پذیرد، چون در غیر این صورت کوچکترین اشتباه در انجام این عمل می تواند اثر سوء داشته و در اعتماد به نفس افراد تأثیر منفی گذارد. پس با انتخاب مجموعه ای متخصص بهترین را برای خود رقم زنید.

با اطمینان خاطر عمل کاشت موی خود را به مجموعه متخصص کلینیک کاشت موی رویان سلامت بسپارید.

شما در این مجموعه می توانید با شرایط پرداختی اقساطی و بهره مندی از پزشکانی متخصص که با بکارگیری جدیدترین متد تکنولوژی دنیا عمل کاشت مو را انجام می دهند، عمل کاشت موی خود را انجام دهید.

روش کاشت SuperFUE ثابت شده است و نمونه های انجام شده گویای این امر می باشد.افراد با موهای نازک، موهای مجعد و افرادی که بر روی آنها روش FUT با متد قبلی انجام شده ، میتوانند کاندید برای روش FUE باشند. نتیجه این روش کاشت بر روی این نمونه ها اثبات شده و با روش SuperFUE عمل کاشت مو برای آنها بسیار خوب عمل می کند. این روش کاشت می تواند پیشنهاد ویژه برای این دسته از افراد باشد.

کاشت مو به روش SuperFUE

روش SuperFUE یک روش جدید کاشت مو با پیشرفته ترین تکنولوژی دنیاست که به انحصار کلینیک رویان سلامت درآمده و این کلینیک تنها مجموعه ای در ایران و خاورمیانه است که این متد را به انحصار خود درآورده است. این فرآیند شامل تکنیک ها و پروتکل های پیوند، ایجاد استراتژی و اجرای آخرین فن آوری روش کاشت FUE است.

این تکنیک با استفاده از حداکثر توان (انطباق گرفت ها با پیوند خطی روش FUT)، دوره درمانی جهت بهبود آسایش بیمار و زمان پیوند را کاهش داده و آمار تعداد پیوندهای با دوام را بالا برده است.در این روش با اسکن ریشه های مو  ضخامت و چند ریشه بودن آن را شناسایی می کند و بدون هیچ گونه آسیبی و با دقت فراوان عمل برداشت مو را انجام می دهد.

این تکنولوژی در دستیابی به کیفیت بالا، سرعت و قابلیت انقباض روش کاشت FUE، بر سایر روش های سنتی برتری دارد. تکنولوژی روش SuperFUE با انجام چند برابری تراکم موهای کاشته شده نسبت به روش های قدیمی باعث توجه خیلی از افراد شده است.

در این روش بدون نیاز به جراحی ، خونریزی و بخیه و گذران دوره نقاهت در کوتاهترین زمان توسط بکارگیری لیزر تراپی ، همچنین رشد سریع مو  نسبت به روشهای قدیمی برتری آن اثبات شده است.تمامی این رویه ها فقط در کلینیک کاشت مو رویان سلامت انجام می پذیرد.

کاشت مو به روش Super FUE plus

این روش نوع پیشرفته تر Super FUE می باشد که علاوه بر مزیت های قبلی موارد زیر به این دستگاه اضافه شده است که کیفیت و تراکم کاشت مو را مضاعف می کند.

کاشت مو با دستگاه هوشمند Super FUE plus، به روز ترین تکنیک پیوند مو در جهان است. اسکن و آنالیزی که قبل از کاشت مو به روش Super FUE plus انجام می شود، تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و نتایج کاشت مو دارد. علاوه بر این ، در این روش تقریبا هیچ هدر رفت گرافت مو وجود دارد و به پزشکان کمک می کند تا بهترین گرافت ها استخراج شوند و کاشت مو بدون کمترین آسیب به فولیکول ها در جهت مناسب و با رعایت خواب و استاندارد و نیز حداکثر تراکم صورت گیرد.

مجموعه رویان سلامت مفتخر است که بصورت انحصاری مجری این شیوه ی کاشت مو در ایران و خاورمیانه می باشد و با دستیابی به این تکنولوژی جزء چند کلینیک برتر دنیا قرار گرفته است.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مدرن ترین تکنیک کاشت مو، نحوه انجام و مزیت های ان بدست آورید، مقاله ما را تا انتها مطالعه کنید.

راه های ارتباطی برای دریافت مشاوره رایگان کاشت مو

تماس از طریق تلفن با شماره های 41936-021 و یا 22885890 – 021 الی 95

مشاوره از طریق واتس اپ:

سرکار خانم کمندلو

سرکار خانم قائمی

 

 

تصاویر قبل و بعد از کاشت مو
کاشت مو
کاشت مو
کاشت مو
کاشت مو
کاشت مو

 

استخراج گرافت مو در روش Super FUE plus

برای درک بهتر استخراج مو به روش Super FUE plus، بهتر است ابتدا روش‌های مختلف برداشت گرافت را با هم بررسی کنیم.

بطورکلی، روش استخراج گرافت‌ها  را به دو صورت انجام می‌شود:

1-برش نواری یا FUT

2-برداشت دانه دانه ای یا FUE (در ایران به روش FIT شناخته می شود )

  • برداشت گرافت در روش FUT: در این روش فولیکول های مو بصورت یک نوار نازک از پشت سر برداشته می شود .
  • برداشت گرافت در روش FIT: در روش FIT فولیکول ها دانه دانه وبه‌ صورت دستی برداشت شده و در ناحیه گیرنده کاشته می شوند. در نتیجه تعداد گرافت‌های برداشته شده و تراکم نسبتا کمتر می‌باشد. این روش پایه و اساس روش های دیگر کاشت مو از جمله  SUT و Super FUE می باشد .
  • برداشت گرافت در روش SUT: در روش کاشت مو SUT از یک دستگاه نیمه خودکار به نام SAFE برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. به این ترتیب تعداد گرافت‌های برداشته شده در این روش بیشتر از روش FIT می‌باشد. اما هوشمند نبودن دستگاه پانچ باعث می‌شود که تنها 70-80درصد گرافت‌ها سالم برداشت شوند. این مسئله برای بیمارانی که بانک موی خوبی دارند و شاید در آینده نیاز به کاشت مو مجدد داشته باشند، مشکل ایجاد می کند.
  • برداشت گرافت در روش Super FUE: در این روش، ویژگی های گرافت‌های بیمار از طریق اسکن و آنالیز مشخص می‌شود. سپس میکروموتور بر اساس این داده ها اقدام به برداشت فولیکول‌های مو می کند.
  • برداشت گرافت در روش Super FUE plus: این تکنیک در حقیقت نوع پیشرفته‌ی Supe FUE است. در این روش قدرت میکروموتور قابل تنظیم است. همین امر باعث برداشت گرافت‌های با کیفیت‌تر و حفظ بانک مو می‌شود. این مسئله برای افرادی که شاید در اینده نیاز به کاشت مو مجدد داشته باشند، بسیار مهم است.علاوه بر این، با این تکنولوژی و به کمک دستگاه تمام هوشمند جهت رویش موها در مقایسه با روش Super FUE بهتر حفظ می شود. به این ترتیب، تقریبا تمام گرافت‌های کاشته شده سالم می‌مانند و خواب مو کاملا رعایت می‌شود.

مزایای روش SuperFUE plus 

مهمترین مزیت های کاشت مو به روش super FUE plus:

۱ -بکارگیری دستگاه هوشمند super FUE plus که قابلیت اسکن و شناسایی موهای ضخیم و چند ریشه که مناسب جهت کاشت مو می باشد را دارد و بدون هیچ گونه آسیبی به ریشه موها، عمل برداشت مو را با دقت فراوان انجام میدهد که نتیجه ی کاربا این دستگاه باعث ایجاد تراکم موههای کاشته شده به میزان ۳ – ۴ برابر نسبت به روشهای سنتی گذشته می باشد.

2- استفاه از سلولهای بنیادی خون خود فرد جهت نگهداری بافت های برداشت شده 

3-قطر پانچ ها در مرحله برداشت پلاس قابل تغییر است که باعث می شود علاوه بر گرافت های چندتایی، گرافت های تکی با قطر کمتر برداشت شود، این ویژگی باعث می شود هم تعداد بیشتری گرافت از پشت سر برداشت شود (حداکثر ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ گرافت یا ۱۶ تا ۲۰ هزار تار مو) و هم بانک مو بهتر ترمیم شود و نمای پشت سر پوشش بهتری داشته باشد.

 4- بیحسی سر با دستگاه بدون درد و بدون سوزن که در این دستگاه هیچ گونه سوزنی بکار نرفته است و هیچگونه دردی ایجاد نمی گردد.

5-بدون نیاز به برش جراحی ، خونریزی و بخیه و بجای ماندن خط بخیه و اسکار

6-استفاده از لیزر کم توان بعد از کاشت جهت تسریع ترمیم زخم و افزایش رشد موهای کاشته شده می شود.

7-رویش سریعتر موههای کاشته شده نسبت به روشهای گذشته ، در این روش موههای کاشته شده پس از ۶-۹ماه به حداکثر تراکم کاشته شده می رسند در حالی که در روشهای گذشته ۱۲-۱۴ ماه زمان جهت رسیدن به تراکم کاشته شده لازم بود .

8-ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو بدلیل استفاده از گرافت های تکی 

9-استفاده از دستگاه DBD پلاسما جهت استرلیزاسیون پوست سر و استفاده از دستگاه Cold Plasma 

11-امکان برداشت مو از سایر مناطق بدون بجای گذاشتن اسکار و خط برش

12- تمامی پروسه Super FUE فقط در کلینیک های فوق پیشرفته و دارای مجوز رویان با نظارت مستقیم اساتید برجسته دانشگاهی انجام می پذیرد .

13-شایان ذکر است که به علت موفقیت بی نظیر این روش ، تنها شیوه مورد تایید بیمه ایران می باشد که به تمامی عزیزانی که از این روش جهت کاشت مو استفاده نمایند ضمانت نامه کتبی بیمه ایران تعلق می گیرد که این بیمه نامه بدون قید شرط در صورتی که فرد نتیجه مناسب از عمل را نداشته باشد عودت هزینه را تقبل می نماید .

مراحل کاشت مو به روش Super FUE plus :

اسکن و انالیز سر در روش Super FUE plus

روش عمل super FUE : در روز عمل پس از مراجعه متقاضی به یکی از کلینیک های تخصصی طرف قرارداد با رویان سلامت پس از طی شدن مراحل پذیرش و تشکیل پرونده و آماده شدن ابتدایی و ویزیت توسط متخصصین پوست و مو جهت آغاز عمل با مراجعه به اتاق مربوطه به super FUE در ابتدا با واردکردن پسورد متقاضی به سایت super FUE نقشه ی کلی کاشت مرحله به مرحله ترسیم می گردد

در این مرحله با اسکن پوست سر و آنالیزر کامل موهای منطقه ی برداشت،توسط دستگاه های فوق پیشرفته super FUE به اطلاعات ارزشمندی به شرح زیر دست می یابیم.

۱-طراحی کامپیوتری خط رویش مو با توجه به فنوتیپ و استانداردهای کاشت موی امریکا

۲-اندازه گیری وسعت منطقه ی کاشت و مشخص نمودن تعداد فولیکول های مورد نیاز جهت حداکثر تراکم کاشت مو در منطقه مورد نظر

۳-ترسیم الگوی کاشت مو با مشخص نمودن تعداد گرافت مورد نیاز

۴-آنالیزر و اسکن منطقه برداشت مو که پس از آنالیزر کامپیوتری اطلاعات با ارزشی به شرح زیر بدست می آید:

اسکن و آنالیز سر اولین مرحله از کاشت در روش Super FUE plus است. در این اسکن، چندین فاکتور اساسی در تعیین کیفیت و نتیجه کاشت مو مورد بررسی قرار می گیرند:

1-میزان خون‌رسانی پوست سر

میزان خونرسانی نقش مهمی در رشد مو دارد. هرچه خون‌رسانی سر بیشتر باشد، پیوند و رشد گرافت‌های کاشته شده بهتر خواهد بود.

در افرادی که دخانیات یا مشروبات الکلی مصرف می‌کنند یا بیماران دیابتی خون‌رسانی سر کمتر است. در نتیجه کیفیت کاشت مو پایین خواهد آمد و پیوند برخی از گرافت ها با مشکل روبرو شود. به همین دلیل، برای این افراد توصیه می شود که قبل از کاشت  از روش‌های PRP و مزوتراپی جهت بهبود خون رسانی پوست سرشان استفاده کنند.

2-برداشت گرافت‌ها

تعداد کل فولیکول های قابل برداشت موی سر مشخص می شود و گرافت‌هایی که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد، بایستی به صورت 2، 3 یا 4 تایی باشد. این نوع گرافت‌ها هم ضخامت بهتری و هم کیفیت مناسبی برای کاشت دارند. گرافت‌های تکی و نازک مناسب کاشت نیستند.و همچنین  درصد موهای سفید و سیاه منطقه برداشت مو در جهت برداشت حداکثر موهای سیاه مشخص می شود.

در روش Super FUE plus فقط گرافت‌های باکیفیت و مناسب انتخاب می شوند. این باعث می شود هم بانک مو بیخودی به هدر نرود و هم گرافت‌های استخراج شده از ضخامت خوبی برای پیوند برخوردار باشند.

3-الاستیسه پوست (مقاومت پوست)

الاستیسه پوست در افراد مختلف متفاوت است. تشخیص میزان مقاومت پوست قبل از کاشت، در تعیین قدرت میکروموتور جهت برداشت فولیکول مو بسیار موثر خواهد بود.

بطور کلی، سه نوع الاستیسه پوست سر وجود دارد: پوست شل، پوست متوسط و ضخیم.

قدرت میکروموتور (پانچ) در افرادی که پوست ضخیم دارند، باید زیاد باشد تا بتواند بخوبی به عمق ریشه برسد و عمل استخراج را انجام دهد. ازطرف دیگر، قدرت پانچ برای پوست های شل بایستی پایین تر باشد تا حداقل اسیب به ریشه مو وارد شود. به این ترتیب، در روش Super FUE plus هدر رفت گرافت وجود ندارد.

در روش Super FUE، قدرت میکرو موتور معمولا برای تمامی بیماران یکسان است. این امر سبب آسیب به ریشه موها و پایین آمدن کیفیت نتیجه کاشت می گردد.

3-میزان رطوبت پوست

میزان رطوبت پوست نقش مهمی در پیوند گرافت‌های کاشته شده دارد. ترمیم زخم در بیمارانی که پوست‌های خشکی دارند، دشوار است و کمی بیشتر طول می کشد. برای این افراد توصیه می‌شود که از مزوتراپی مخصوص آبرسانی پوست قبل از عمل کاشت، استفاده کنند.

در بیمارانی که پوست سر خیلی چربی دارند، تنفس پوستی مختل شده و همین امر تاثیر بدی بر روی پیوند و رشد گرافت‌های کاشته شده خواهد داشت. از این رو، این افراد باید  قبل از کاشت از درمان‌های مناسب نظیر مزوتراپی مخصوص موهای چرب و یا استفاده از شامپو یا لوسیون‌های مخصوص کمک بگیرند. 

4-میزان رنگ‌دانه های پوستی

تعیین میزان‌رنگ دانه های پوستی عمدتا برای افراد سیاهپوست و کسانیکه پوست بسیار تیره ای دارند، صورت می‌گیرد. زیرا نوع کاشت در این افراد کمی متفاوت خواهد بود. البته این ویژگی در ایران زیاد کاربرد ندارد.

5-عمق ریشه مو

عمق ریشه در افراد مختلف متفاوت است. بعنوان مثال ممکن است عمق ریشه‌های مو در یک فرد 1.2میلی‌متر باشد و در فرد دیگر 1.1میلی‌متر. در روش‌های سنتی، عمق ریشه ها را برای بیماران مختلف یکسان در نظر می‌گیرند. اما در روش Super FUE plus، عمق ریشه‌های بیمار از طریق اسکن و آنالیز مشخص می‌شود و میکروموتور را بر روی همان عمق تنظیم می‌کنند. به این ترتیب، ریشه‌ها نه خیلی عمیق برداشته می‌شوند ( این موضوع باعث طولانی شدن مرحله رشد گرافت‌ها) و نه خیلی سطحی (این موضوع باعث آسیب رساندن به گرافت و هدر رفت آن می شود).

6-معاینه کامل پوستی در جهت رد هرگونه بیماری پوستی و قارچی و

  • طراحی لیزری خط رویش مو در Super FUE plus

خط رویش نمای اصلی کاشت را نشان می‌دهد.به همین دلیل طراحی آن قبل از جراحی اهمیت زیادی دارد. خط رویش باید هم طبیعی باشد و هم تا جاییکه امکان دارد انتظارات بیمار را برآورده سازد. فاکتورهای مختلفی در طراحی خط رویش تاثیرگذارند. آناتومی صورت فرد یکی از این عوامل است.

آناتومی صورت هر فرد منحصر بفرد است. با توجه به آناتومی چهره و سن فرد خط رویش تغییر می کند. بعنوان مثال خط رویش در بیماران بالای 30 سال بالاتر و در افراد جوان پایین تر می باشد. البته در تعیین خطر رویش مو، انتظارات بیمار نیز باید مورد توجه قرار گیرد. ممکن است فردی بخواهد خط رویش پایین تری داشته باشد و یا در خط رویش قسمت شقیقه ها خالی تر باشد.

اسکن و آنالیزی که در روش Super FUE plus و قبل از کاشت انجام می شود، اطلاعات مفیدی در اختیار پزشک قرار می دهد که در طراحی خط رویش بسیار کمک می کند. در اسکن و آنالیز، با استفاده از دوربین‌های مخصوص، از زوایای مختلف چهره فرد عکس گرفته می شود. با آنالیز عکس‌های گرفته شده، ابعاد آناتومی صورت بیمار مشخص می‌شود.

در روز کاشت، پزشک با توجه به اطلاعات مربوط به آناتومی چهره بیمار و انتظارات وی، با دستگاه لیزر laser hair line طراحی خط رویش را روی صورت فرد انجام می‌دهد. این فرایند معمولا بین 15 تا 20 دقیقه طول می کشد زیرا قرینه بودن آن و برآورده کردن انتظارات بیمار بسیار اهمیت دارد.

همچنین، به کمک این دستگاه پیشرفته لیزری می توان خط رویش مو را با طبیعی ترین حالت ممکن با دقت میلی متری ترسیم نمود که نتیجه ی  آن کاشت مو با رویش بسیار طبیعی خواهد بود.

آماده سازی جهت استخراج واحد های فولیکولی مو

آماده سازی جهت استخراج واحد های فولیکولی مو

 

و سپس با اخذ قبولی از متقاضی چند سی سی خون جهت جداسازی سلول های بنیادی فرد و نگهداری بافت بیمار گرفته می شود.خون گرفته شده در داخل دستگاه super FUEقرار داده می شود که پس از نیم ساعت سلول های بنیادی جداسازی شده آماده می باشد که در عمل جهت نگهداری بافت بیمار استفاده میشود.

و پس از خاتمه طراحی منطقه کاشت و خط رویش کل پوست سر با دستگاه DBD  پلاسما جهت از بین بردن کلیه میکروب ها و آلودگی های موجود بر روی پوست سر ضدعفونی می شود.

استخراج فولیکول مو از مناطق اهدا کننده

استخراج فولیکول مو از مناطق اهدا کننده

 

پس از خاتمه طراحی منطقه کاشت و خط رویش ، بیحسی با دستگاه جدید بیحسی Needel Less super FUE انجام میشود که از مزیت های این دستگاه  میتوان به بدون سوزن بودن آن اشاره کرد ، به این دلیل که در روشهای سابق جهت بیحسی ناحیه برداشت مو ، از بیحسی توسط سرنگ و سوزنهای عمیق تزریق استفاده می شد ، این امر علاوه بر ایجاد درد شدید باعث وارد شدن صدمه به ریشه های مو نیز می گشت .

در مرحله بعدی ،آماده سازی منطقه جهت برداشت با دستگاه super FUE را خواهیم داشت که مجهز به سنسور هوشمند می باشد و با توجه به آنالیز انجام شده خط رویش و مشخص شدن عمق ریشه ی مو،شروع به برداشت فولیکول های اسکن شده که دارای حداکثر قابلیت از نظر ضخامت و چند ریشه ای بودن هستند می گردد.

شایان ذکر است در این مرحله با توجه به هوشمند بودن دستگاه و آنالیز کامپیوتری و مشخص بودن عمق ریشه های مو انجام شده توان برداشت حداکثری گرافت های چند ریشه ای ( 3 تا 4 برابر بیشتر) حاصل می گردد .

دستگاه super FUE به دلیل هوشمند بودن تیغه برداشت هیچ گونه آسیبی به ریشه ی موهای برداشت شده وارد نمی نماید و به دلیل شیوه منحصر به فرد برداشت باعث می شود بافت برداشت شده با کمترین آسیب در حداقل زمان بدون بجا گذاشتن نمای اسکار جوش بخورد و ترمیم یابد.

ذخیره واحدهای فولیکولی مو

بلافاصله بعد از برداشت فولیکول مو برای اینکه واحدهای فولیکولی تا زمان کاشته شدن، سالم بمانند، باید در شرایط و دمای مناسب نگهداری شوند و هیدراته باقی بمانند که برای این مسئله از دستگاه نگهدارنده گرافت  HGPLS  استفاده میشود.

در روشهای سنتی فولیکولهای برداشت شده داخل مایع سرم قرار می گرفت که به دلیل عدم تغذیه و شوک وارد شده ،20% حداقل بافت از بین می رفت ولی در این روش به کمتر از 0.5 رسیده ،این تکنولوژی مجهز به یک محوطه بسته و کامل استریل با کولینگ 2 درجه می باشد که محتوی ماده ای به اسم HGP می باشد که این ماده با فرمولاسیونی بسیار پیچیده نیاز های بیولوژیک فولیکولهای مو در خارج از بدن را بر طرف می سازد که در نتیجه باعث عدم ایجاد شوک به فولیکول  مو پس از برداشت می گردد و تمام نیازهای غذایی فولیکولی مو را تأمین می نماید در نتیجه به کارگیری این دستگاه پیشرفته باعث افزایش طول عمر و مقاومت فولیکولی مو می گردد.

سپس یک فرد متخصص شروع به آماده سازی واحدهای فولیکولی سالم با بزرگ نمایی استریوسکوپی با میکروسکوپ می‌کند. آماده سازی دقیق واحدهای فولیکولی برای موفقیت کاشت مو ضروری است.

کاشت واحدهای فولیکولی مو

کاشت واحدهای فولیکولی مو

در این مرحله نیز بی حسی موضعی انجام می‌شود و میکروشکافهای یکنواخت و کاملا یک جهت و در عمق مناسب توسط دستگاه هوشمند sp pneumatic جهت کاشت فولیکول‌های مو ایجاد می گردد.

استفاده از این دستگاه باعث می شود در عمق مناسب میزان شکافهای موثر،۳ تا ۴ برابر افزایش یابد که امکان کاشت مو ۳ تا ۴ برابر بیشتر می شود و خطر نکروز، اسکار، آسیب به پوست و عفونت از بین برود و همچنین نمای بعد از کاشت مو کاشت بسیار طبیعی با حالت خواب و رشد طبیعی مو میگردد.

با کمک این دستگاه در بازه زمانی بسیار کوتاهتر با تراکمی بیشتر از ۷ برابر کاشت مو صورت می گیرد و نتایج کاشت ،بسیار طبیعی ،در یک جهت مناسب و با تراکم یکنواخت انجام می پذیرد.

بعد از کاشت مو

حدود ۸۰ درصد موهای کاشته شده بین ۴-۲ هفته بعد از عمل می‌ریزند، سپس بین ۴-۳ ماه بعد از کاشت مو، از ریشه فولیکول‌های کاشته شده موهای جدیدی رشد می‌کنند. از آنجایی که واحدهای فولیکولی از لحاظ سلامت بررسی شده‌اند، این موهایی که رشد کرده‌اند، دچار ریزش مو نمی‌شوند.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map