کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

آشنایی با روش های کاشت مو بدون درد، جراحی و خونریزی

29 مرداد
کاشت طبیعی مو بدون عمل جراحی و خونریزی

اگر الان در حال خواندن این مقاله هستید،احتمالا قصد دارید برای کاشت یا ترمیم مو اقدام کنید .اما می خواهید قبل از آن اطلاعات کافی درباره جدیدترین روش های کاشت مو داشته باشید.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی، جدیدترین روشهای کاشت مو در کلینیک های کشورمان انجام می شود. در این روش ها،برخلاف روشهای قبلی، خبری از جراحی ،درد یا خونریزی نیست .

در این مقاله قصد داریم درباره روش های کاشت طبیعی مو بدون عمل جراحی صحبت کنیم. و بهترین روش کاشت مو بدون جراحی را که درحال حاضر در برخی از کلینیک های فوق تخصصی کشورمان در حال انجام است را به شما معرفی کنیم .

 

چه کسانی بهترین کاندید کاشت مو هستند؟

اگر یکی از مشخصات زیر را دارید، بهترین گزینه برای کاشت مو هستید:

 • ریزش موی ژنتیکی دارید.
 • موهای شما در قسمت جلو و نواحی مرکزی کم پشت یا نازک شده است (این مورد در خانم ها بیشتر دیده می شود)
 • بدلیل تصادف یا سوختگی بخشی از موی سرتان را از دست داده اید.

روش کاشت مو بدون عمل جراحی به چه صورت است ؟

عموما کاشت مو به این صورت است که فولیکول های مو از قسمت های دارای پیاز مو و فولیکول مو برداشته و در نواحی کم مو یا خالی از مو کاشته می شود.

موهای کاشته شده به دلیل زنده بودن و سازگاری با سایر موهای سرمی توانند رشد کنند که به آن کاشت موی طبیعی می گویند.

در روش های سنتی، فولیکول های مو را با جراحی برداشته ، قسمتی از پشت سر را برش داده و در نهایت در نواحی  کم مو جایگزین می کنند .این روش ها هم بسیار زمان بر هستند و هم درد، خونریزی، دوران نقاهت طولانی و … را به همراه دارد.

اما همانطور که گفتیم ،خوشبحتانه روشهای جدید کاشت مو طبیعی بدون عمل جراحی هم وجود دارد.

کاشت طبیعی مو بدون عمل جراحی و خونریزی

کاشت مو به چه روش هایی انجام می شود؟

بطور کلی روش های کاشت مو را به دو دسته می توان طبقه بندی کرد:

۱-روش های جراحی:روشFUT و روش ترکیبی

۲-روش های بدون جراحی:روش FIT و سایر روش هایی که بر پایه آن صورت می گیرد از جمله supper fue،Micro FIT،SUT

کاشت مو طبیعی با عمل جراحی

 • روش کاشت موی FUT

روش FUT مخفف اصطلاح follicular unit transplantation است که در دنیا به روش برداشت مو با تکنیک جراحی و بخیه شناخته می شود.این روش یکی از اولین روش های کاشت موی طبیعی در جهان است .

در روش FUT از طریق عمل جراحی و با استفاده از تیغ جراحی نواری به عرض ۲سانتی متر و طولی بین ۱۵تا۲۰ سانتی متر از قسمت اهدا کننده سر برداشته و پس از ایجاد شکاف های ظریف ۱ میلی متری در ناحیه گیرنده ،کاشته می شوند.

از آنجا که در روش FUT محل برداشت بخیه زده می شود و احتمال درد و خونریزی وجود دارد به آن روش کاشت مو طبیعی با جراحی می گویند.

 • روش کاشت موی ترکیبی

روش ترکیبی همانطور که از اسمش پیدا است، از ترکیب دو روش FUT و FIT حاصل می شود. متخصصین اغلب برای افرادی که طاسی سر آن ها بسیار بالا است، روش سوپر ترکیبی را پیشنهاد می کنند.

در روش ترکیبی ابتدا یک نوار به روش جراحی از پشت سر برداشته و در ناحیه گیرنده کاشته می شود.سپس ازمنطقه ی بالای گوش و بالا و پایین نوار به وسیله دستگاه موها پانچ و کاشته می شود.

در روش ترکیبی بسته به نوع مو فرد،می توان تا ۵۰۰۰گرافت مو را در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه موردنظر کاشت.

علی رغم برداشت بسیار بالای تعداد گرافت در این روش،توجه داشته باشید که بخشی از این عمل بصورت جراحی انجام می شود و امکان وجود اسکار در ناحیه اهدا کننده وجود دارد.

کاشت مو طبیعی بدون جراحی و جراحت

خوشبختانه امروزه با بروز شدن علم کاشت مو ،پیشترفت های سخت افزاری وبا تکنیک های  جدید دیگر شاهد وجود اسکار یا بخیه نیستیم . و شخص متقاضی کاشت مو می تواند روشی بدون جراحی ودرد را در یک جلسه با بالاترین تراکم تجربه کند.

 • کاشت مو به روش FIT

در روش FIT فولیکول ها بصورت دانه دانه برداشت شده و در ناحیه گیرنده کاشته می شوند.عمل کاشت و برداشت با ابزار بسیار کوچک انجام می شود . به این ترتیب ، فقط منافذ کمتر از ۱ میلی متری روی پوست سر ایجاد می شود .

بنابراین در روش FIT ، جراحات و خونریزی بسیار کم و ناچیزاست و نیاز به بخیه ندارد.درنتیجه زخم ها بعد از چند هفته کاملا ناپدید می شوند.

درحال حاضر،با بروز شدن دستگاه ها و پیشرفت علم روش های جدیدتر کاشت مو بر پایه FIT انجام می شود که نتایج مطلوب تری به همراه دارد.

 • کاشت مو به روش SUT

SUT یکی از نوین ترین روشهای کاشت مو بر پایه FIT می باشد که در آن مرحله برداشت مو توسط دستگاه های اتوماتیک و مرحله کاشت مو توسط دست و زیر نظر متخصص انجام می شود.

 در این روش فولیکول های مو توسط پانچ لیزری از بانک موی مورد نظر که معمولاً ناحیه پشت سر می باشد جدا شده و در نهایت به ناحیه کاشت انتقال می یابد.

SUT تحت بی حسی موضعی در یک مرحله (یک تا سه روز) انجام می شود و دوران نقاهت آن کوتاه می باشد.

در کاشت مو به روش SUT، بسته به بانک موی فرد، می توان تا ۱۴۰۰۰ تار مو را از ناحیه برداشت به ناحیه کاشت انتقال داد که سه برابر روشهای سنتی و قدیمی کاشت مو می باشد.

 • کاشت مو به روش Micro Fit

یکی دیگر از روش های کاشت مو بدون جراحی روش کاشت میکرو اف آی تی (Micro Fit) است که بر پایه FIT انجام می گیرد. بنابراین تمام سه مرحله کلی کاشت مو :برداشت واحدهای فولیکولی،آماده سازی آنها و کاشت گرافت ها تقریبا شبیه سایر روش های کاشت مو بدون جراحی است.

مهمترین تفاوت روش MFIT با سایر تکنیک های FIT در این است که برای برداشت و کاشت موها از ابزار دقیق میکروسکوپی استفاده می‌شود تا آسیب‌ها و خونریزی به حداقل ممکن برسد، زخم‌ها در عرض چند روز بهبود می‌یابند و پس از خوب شدن، اسکار یا جای زخمی برجای نمی‌گذارند.

نکته دیگر اینکه ، در روش MFIT از دستگاه های تمام اتوماتیک و پانچ های بسیار ریز(در حد ۰/۸میلی متر) استفاده می شود،بنابراین درصورت وجود بانک موی خوب حداکثر تا ۹۰۰۰تار مو در یک جلسه برداشت کرد.

 • کاشت مو به روش SUPER FUE

روش کاشت موی SUPER FUE ، یکی از به روز ترین روش های کاشت مو در جهان است که تاییدیه بین المللی از FDA آمریکا دارد.

روش های قدیمی برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند،نتیجه بخش نیست.اما خوشبختانه روش SUPER FUE در افرادی که تراکم موی سر آنها بسیار کم شده است  و یا پوست سر سفتی دارند نیز جواب می دهد.

معمولا در روش SUPER FUE از موهای پشت سر و یا کناره های سر که ریزش مو شامل آنها نمی شود، استفاده می شود. بدین ترتیب موهای پشت سر با استفاده از دستگاه مخصوص استخراج شده و سپس به ناحیه کم پشت سر که اغلب جلوی سر می باشد، منتقل می شوند.

همانطور که متوجه شدید در تکنیک Super FUE نیاز به برش نواری در پشت سر نیست،درنتیجه خبری از خونریزی،درد،بخیه هم نخواهد بود.

 • کاشت مو به روش Superfue plus

در روش Superfue plus، کلیه مراحل برداشت و کاشت مو با دستگاه های هوشمند و تمام الکترونیک انجام می شود. به همین دلیل،این روش یکی از مطلوب ترین و موثرترین روش های به روز کاشت مو در دنیا به شمار می رود.

علاوه بر این،در تکنیک Superfue plus به کمک دستگاه های فوق هوشمند، بهترین گرافت ها با ضخامت مناسب و چند ریشه ای (بدون بجا ماندن اسکار محل برداشت و آسیب به بافت های زیزین) با تراکم ۵-۷برابر بیشتر برداشته می شود و کاشت مو هم با دستگاه و بدون واردنمودن آسیب به فولیکول ها در جهت مناسب و با رعایت نکات استاندارد ،با حداکثر تراکم صورت می گیرد.

مراکز متعددی در دنیا کاشت مو با این دستگاه را انجام می دهند و درخاورمیانه و کشورعزیزمان ایران نیز تنها مجموعه کلینیک های وابسته به رویان سلامت توانسته است با در اختیار داشتن دانش و تکنولوژی های پیشرفته،بصورت انحصاری مجری این شیوه از کاشت مو باشد.

کاشت مو به روش superFUEplus

کاشت مو طبیعی بدون جراحی چه برتری و مزیت هایی دارد؟

۱-کاشت مو بدون جراحی هیچ درد و خونریزی و بخیه ندارد.

تمامی روش های بدون جراحی کاشت مو که در بالا به آنها اشاره شد،جزء ایمن ترین و کم تهاجم ترین روش های کاشت مو محسوب می شوند.

البته تمامی این روش ها به نوعی عمل جراحی هستند اما به قدری کم خطر،کم عارضه و کم تهاجمی اند که به روش بدون جراحی شناخته می شوند.

۲-احتمال خطر عوارض جانبی در آن تقریبا صفر است.

همانطور که گفتیم روش های کاشت مو بدون جراحی بدون استفاده از چاقوی جراحی انجام می شوند و خبری از جای زخم،اسکاروخط زخم دائمی نیست.بنابراین نواحی بانک مو و گیرنده به سرعت ترمیم می شوند.

علاوه براین چون هیچ برشی برروی چوست سر ایجاد نمی شود،خطر عفونت بعد از عمل تقریبا صفر درصد است.

۳-دوره نقاهت و بهبودی کوتاه و راحت تری دارد.

دوره بهبودی بعد از کاشت مو بدون جراحی بسیار ساده و سریع است. حتی بیمار خیلی زود می تواند فعالیت های ورزشی سنگین را از سر بگیرد.

۴-خطاهای جراحی به حداقل می رسد.

از آنجایی که در کاشت مو بدون جراحی(مخصوصا روش های Super FUE و Superfue plus) تمامی مراحل کاشت مو با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود،خطاهای جراحی به حداقل رسیده است .

۵-کیفیت گرافت ها بسیار بالا است.

دستگاه های مدرن که در روشهای جدید کاشت مو بدون جراحی بکار می روند،بسیار ظریف و دیقی هستند و کیفیت گرافت ها را بسیار بالا برده اند.حال اگر این دستگاه ها دردستان یک جراح ماهر و باتجربه باشد،بهترین و باکیفیت ترین گرافت ها استخراج می شود.

۶-روش کاشت مو بدون جراحی انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد.

روش های جدید کاشت مو انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد.زیرا دستگاه های بکار رفته در انها دقت و ظرافت بالایی دارند.بنابراین می توانید از این تکنیک ها برای کاشت ابرو،ریش و یا کاشت موهای محدود(مثلا پوشاندن ناحیه کوچکی از سر که دچار طاسی شده است) استفاده کنید.

علاوه براین، به دلیل اتوماتیک بودن دستگاه ها می توان در مدت زمان کمتر تعداد گرافت بیشتری را برداشت کرد.

۷-بهترین روش برای افرادی است که نمی توانند از روشFUT استفاده کنند.

در روشFUT از آنجا که از پوست ناحیه اهدا کننده نواری به ضخامت ۱ تا ۲ سانتی متر برداشته می شود،باید پوست سر شل باشد.

بنابراین کسانیکه پوست سر سفتی دارند یا ورزشکار هستند و نیز افرادی که سابقه زخم های گوشتی دارند،بهتر است از روش های جدید کاشت مو بدون جراحی استفاده کنند .به این ترتیب،خطر ایجاد اسکارو بدشکلی زخم نواری در آنها به حداقل می رسد.

سخن پایانی

اکنون که با روش های  کاشت مو بدون جراحی آشنا شدید، دیگر نیازی نیست نگران عوارض احتمالی بعد از کاشت موی خود باشید.

اگر متقاضی عمل کاشت مو هستید،خبر خوبی برایتان داریم: جدیدترین تکنیک کاشت مو بدون جراحی  (Superfue plus) توسط تیم فوق تخصصی کلینیک پوست و مو رویان سلامت ،به عنوان یکی از بهترین کلینیک کاشت مو در تهران که سالها تجربه در زمینه کاشت مو طبیعی را به دست آورده اند، انجام می شود.

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 5 میانگین رضایت کاربران: 3]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید