کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

کاشت مو با تراکم بالا؛ چگونگی کاشت و مراحل آن

25 اردیبهشت
کاشت مو با تراکم بالا؛ چگونگی کاشت و مراحل

آیا  کاشت مو با تراکم بالا امکان پذیر است؟ بیشترین مقدار تراکم مو در پیوند مو طبیعی چقدر است؟ با چه روشی می توان موها را پرپشت نشان داد؟ اینها همه سوالاتی است که ممکن است ذهن هر متقاضی کاشت مو را به خود درگیر کرده باشد.

این روزها، وعده کاشت مو با بیشترین تراکم تقریبا در تبلیغات تمام کلینیک ها دیده می شود. اما حقیقت این است که نتایج پیوند مو به مشخصات بیمار بستگی دارد. اگر فرد متقاضی تار موهای ضعیف و تراکم کمی داشته باشد، کاشت مو با تراکم بالا برایش امکان پذیر نیست.

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست بیاوردید و با بهترین روشهای کاشت مو که بالاترین تراکم را ایجاد می کنند، آشنا شوید، توصیه می کنیم مطلب ما را تا انتها دنبال نمایید.

کاشت مو با تراکم بالا

کاشت مو با تراکم بالا

حتما در تبلیغات مربوط به کاشت موی طبیعی جمله ” کاشت مو با تراکم بالا ” به چشم تان خورده است. اما منظور از تراکم بالا چقدر است؟ و آیا رسیدن به این حجم از تراکم برای همه متقاضیان امکان پذیر است؟

در پاسخ به پرسش اول باید گفت از نظرعلمی و عملی بالاترین تراکم حداکثر ۴۵۰۰ گرافت است .و برای رسیدن به این میزان گرافت دو فاکتور مهم دخیل هستند:

  • الگوی طاسی و ویژگی موی بیمار مانند کیفیت مو، قدرت فولیکول ها ،تراکم بانک و ..
  • میزان تجربه و مهارت پزشک جراح

آیا با کاشت مو می توان به تراکم طبیعی مو رسید؟

قبل از پرداختن به این موضوع باید بدانید که تراکم طبیعی یک فرد که ریزش موی معمولی دارد، حدودا بین ۸۰ تا ۱۰۰ واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع از سر است.بعبارت دیگر، بطور معمول در افرادی که دچار طاسی مو نیستند حدود ۱۰۰هزار فولیکول مو وجود دارد.

از طرف دیگر، کاشت موی طبیعی زمانی صورت می گیرد که  فرد متقاضی ۵۰ درصد از موهای ناحیه ای که دچار ریزش شده است را از دست داده باشد. در اینصورت کاشت ۳۵ تا ۵۵ فولیکول مو در هر سانتی متر مربع برای پرکردن ناحیه طاسی و داشت ظاهر مناسب کفایت می کند.

بنابراین همانطور که متوجه شدید، بالاترین تراکم کاشت مو فاصله خیلی زیادی با تراکم طبیعی موی سر دارد .با این وجود می تواند به خوبی ناحیه طاسی را بپوشاند.

کاشت مو با تراکم بالا

عوامل تعیین کننده در میزان تراکم لازم و مناسب کاشت موی طبیعی

بطور کلی ،تراکم مناسب و لازم در کاشت موی طبیعی در بیماران مختلف متفاوت است و به چندین عامل بستگی دارد.

۱-گرافت مو: گرافت مو یکی از عوامل تعیین کننده میزان تراکم موی شخص است. گرافت همان فولیکول های برداشته شده از ناحیه اهداکننده مو می باشند که به دسته های مشخصی تقسیم شده و برای کاشت مو آماده می شوند.

در آندسته از بیمارانی که تعداد گرافت های اماده شده برای کاشت در مقایسه  با میزان طاسی یا کم پشتی موی بیمار کم باشد ، طبیعی است که کاشت مو با تراکم بالا امکان پذیر نیست.

۲-ظرفیت پذیرش مو در پوست سر: یکی از فاکتورهایی که تراکم موی کاشته شده را تحت تاثیر قرار می دهد، میزان پذیرش مو در پوست سر بیمار است. ظرفیت پوست سر برای کاشت مو در افراد مختلف متفاوت است. درصورتیکه کاشت مو با تراکم بالاتر از ظرفیت پوست سر انجام شود، احتمال بروز زخم هایی در پوست وجود خواهد داشت.

۳-فاصله بین تارهای مو : برای کاشت مو با تراکم مناسب و بالا باید بین تارهای مو فاصله ای وجود داشته باشد که بتوان عمل کاشت موی طبیعی را بخوبی انجام داد.

۴-بانک مو : همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، کاشت ۳۵ تا ۵۵ فولیکول مو در هر سانتی متر مربع برای پرکردن ناحیه طاسی کفایت می کند. اما برای آندسته از افرادی که می خواهند موهای کاشته شده شان تراکم بالاتری داشته باشد ، می بایست تعداد واحدهای فولیکول مو تقریبا دو برابر شود .یعنی بین ۷۰ تا ۱۰۰ واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع .برای رسیدن به این میزان تراکم ، بیمار باید از بانک موی خوبی برخوردار باشد.

۵- مهارت و تجربه جراح: توانایی و تجربه پزشک جراح و امکانات و تجهیزات کلینیکی که در آن عمل پیوند طبیعی مو انجام می شود، تاثیر بسیار زیادی در کاشت مو با تراکم بالا دارد. درصورتیکه عمل کاشت مو توسط یک جراح کارآزموده و ماهر و دقیق ترین ابزارها انجام شود، امکان برداشت فولیکول ها به تعداد زیاد و سالم نگه داشتن آنها و آسیب ندیدنشان در حین عمل فراهم می شود.

کاشت مو با تراکم بالا

کاشت مو با تراکم طبیعی و حتی بالاتر چه مشکلاتی بوجود می آورد؟

برای پوشاندن مکان‌های دچار طاسی، نصف تراکم طبیعی مو کافی است. کاشت گرافت بیش از حد طبیعی باعث هدر رفتن فولیکول های مو می شود.ممکن است ریزش موی بیمار ادامه پیدا کند و قسمت های دیگری از سر وی خالی شود .اگر در کاشت اولیه فولیکول های زیادی برداشته شده باشد، دیگر فولیکولی برای پرکردن نواحی کم پشت جدید باقی نمی ماند.

علاوه بر این، کاشت بیش از حد گرافت می تواند باعث اختلال در خون رسانی به فولیکول های دیگر شود.در اینصورت موهای طبیعی اطراف ناحیه کاشته شده دچار شوک می شوند و می ریزند.

به خاطر این دلایل، بالاترین تراکم کاشت مو معمولاً کمتر از تراکم طبیعی است.

معرفی تکنیک های کاشت مو با بالاترین تراکم

۱-کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی

روش کاشت موی ترکیبی همانطور که از اسم این روش مشخص است از دو روش FUT و FIT کمک گرفته می شود و ناحیه بدون موی سر که دچار ریزش مو شده است را پوشش می دهد.در این روش می توان تا ۵۰۰۰ گرافت مو را حتی در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه مورد نیاز کاشت.

روش کاشت موی ترکیبی برای افرادی که حجم طاسی آن ها بسیار بالاست استفاده می شود. چون در این روش هم از روش FUT و هم از روش FIT استفاده می شود در نتیجه تراکم کاشت مو در این روش بسیار بالاست.

۲-کاشت مو به روش Superfue Plus

کاشت مو به روش superfue plus  جز بهترین روش های کاشت مو در دنیا است که توسط دستگاه های هوشمند و تمام الکترونیک صورت می گیرد .

در این روش ، دستگاه بهترین گرافت ها با ضخامت مناسب و چند ریشه ای را بر می دارد .بدون اینکه آسیبی به بافت های زیرین پوست سر بزند و یا جای اسکار باقی بماند .

تراکم گرافت های برداشته شده در این روش بیش از ۵تا۷برابر روش های دیگر است . همچنین کاشت مو توسط دستگاه و بدون آسیب زدن به فولیکولها در جهت مناسب با رعایت خواب و استاندارد و با حداکثر تراکم انجام می شود .

3-کاشت مو به روش DHI

در کاشت مو به روش DHI، برداشت مو با دستگاه میکرومتر انجام می شود. همچنین گرافت‌ها با استفاده از مدادی به نام ایمپلنتز (قلم مخصوصDHI) انجام می شود. این مداد به طور همزمان شکافی روی پوست ایجاد می کند و همزمان موها را نیز در آن قرار می دهد.

این مطلب هم میتونه مفید باشه:
تاثیرات منفی سیگار بر کاشت مو

در این روش، در هر سانتی متر مربع تقریبا 80-90پیوند طبیعی مو بدون کاهش خون رسانی صورت می گیرد. به این ترتیب، حداکثر چگالی ممکن و تراکم پیوند مو طبیعی با DHI حاصل می شود. علاوه بر این، دادن زاویه و جهت جهت گرافت در روش کاشت DHI با Implanter مخصوص بسیار ساده تر و موفق تر است.

کاشت مو با تراکم بالا

کاشت مو با تراکم بالا در کلینیک های تخصصی رویان سلامت

تکنیک Super fue plus یکی از روش های جدید کاشت موی طبیعی با حداکثر تراکم ممکن است . تنها چند مرکز معتبر در امریکا و اروپا مجهز به تکنولوژی کاشت مو با دستگاه هستند. مجموعه رویان سلامت مفتخر است که بصورت انحصاری مجری این شیوه ی کاشت مو در ایران و خاورمیانه می باشد و با دستیابی به این تکنولوژی جزء چند کلینیک برتر دنیا قرار گرفته است.

نتایج کاشت مو با تراکم بالا

بعد از عمل کاشت موی طبیعی با تراکم بالا، ناحیه کاشت احتمالا دچار درد و بی حسی می شود و پزشک برای کاهش درد  و جلوگیری از التهاب و عفونت برای شما داروهای مسکن و آنتی بیوتیک تجویز می کند.در چند روز اول بعد ازعمل کاشت، طبق توصیه پزشک باید از باند و پانسمان بر روی ناحیه کاشت شده استفاده کنید.

انجام فعالیت های سنگین جسمانی ،مصرف سیگار،قلیان یا مشروبات الکلی در هفته های اول بعد از عمل کاشت مو می بایست کنار گذاشته شود.به این ترتیب دوره نقاهت و بهبودی کوتاه تر و ریسک ابتلا به عفونت به حداقل خواهد رسید.

بطورمعمول بعد از گذشت ۲الی ۵ روز از عمل پیوند مو می توانید فعالیت های روزانه و طبیعی خود را از سر بگیرید.

بعد از گذشت ۲الی ۳ هفته بعد از عمل زیبایی کاشت مو، موهای کاشته شده دچار شوک شده و می ریزند.اما این یک امرطبیعی است وبه چرخه رشد مو مربوط می شود.از آنجاییکه فولیکول های کاشته شده هنوز سرجای خود هستند موهای جدید با ضخامت و تراکم بیشتری رشد خواهند کرد.  

در نهایت بعد از گذشت ۶ الی ۹ ماه موهای شما به رشد کامل خود می رسند و شما صاحب موهای پرپشت، زیبا و طبیعی خواهید شد.

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 3 میانگین رضایت کاربران: 3.7]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید