کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95

ژل پروفایلو 

چکیده مطلب

پیری پوست امری اجتناب ناپذیر است که هر انسانی با مرور زمان و پا گذاری به سن میانسالی، با آن مواجه می‌شود. اما همه افراد به دنبال یافتن راهی برای جلوگیری از چین و چروک خوردن پوست و افتادگی آن هستند.

امروزه با پیشرفت علم، روش‌های مختلفی مانند جراحی برای جلوگیری از پیری و افتادگی پوست در حال استفاده است، اما اگر به دنبال راهی به غیر از جراحی و ارزان برای حفظ جوانی پوست و جلوگیری از افتادگی آن، هستید، پروفایلو، روشی جدید برای جوانی پوست است که در این مطلب درباره آن صحبت می‌کنیم.

ژل پروفایلو

 فهرست مطالب:

 1. پروفایلو چیست؟
 2. فرایند تولید پروفایلو
 3. عملکرد پروفایلو
 4. کاربرد پروفایلو
 5. جوانسازی پوست با تزریق پروفایلو
 6. مزایای پروفایلو چیست؟
 7. مراقبت‌های قبل از تزریق پروفایلو
 8. مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو
 9. تفاوت بین فیلرهای پوستی و پروفایلو چیست؟
 10. تزریق پروفایلو به چه کسانی توصیه می‌شود؟
 11. تزریق پروفایلو برای چه سنی مناسب است؟
 12. تزریق پروفایلو برای کدام نواحی بدن امکان پذیر است؟
 13. نتایج تزریق پروفایلو چند روز بعد دیده می‌شود؟

پروفایلو چیست؟

پروفایلو یک روش درمانی منحصر به فرد برای ترمیم پوست است که برای جوانسازی پوست شما طراحی شده است و به شما چهره‌ای درخشان و جوان می‌بخشد.

اگر پوست شما چروکیده و خشک شده باشد، پروفایلو روش درمانی مناسبی برای طراوات و جوانی بخشیدن به پوست شما است. از سن 30 سالگی، کلاژن ، الاستین و اسید هیالورونیک (HA) پوست شما شروع به از بین رفتن می‌کند.

درمان با پروفایلو با انتشار آرام هیالورونیک اسید (HA) ،باعث تولید کلاژن و الاستین می‌شود که به طور قابل توجهی ظاهر خطوط و چین و چروک‌های پوست را بهبود می‌بخشد.

پروفایلو Profhilo® باعث بهبود هیدراتاسیون در پوست شما و در عین حال بهبود ظاهر کلی پوست شما می‌شود.

ژل پروفایلو

فرآیند تولید پروفایلو

پروفایلو اولین هیالورونیک اسید تثبیت شده است که بدون استفاده از عوامل شیمیایی BDDE در پروسه پیوندهای شیمیایی  کراس لینکینگ به دست آمده است و مطابق با استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا  BDDE این محصول کمتر از ۲ ppm  می‌باشد.

پروفایلو در کمپانی داروسازی IBSA واقع در کشور ایتالیا که دارنده نشان FDA سازمان غذا و داروی آمریکا می‌باشد تولید می‌شود و نه تنها برای پر کردن چین و چروک‌های صورت بلکه برای درمان و ترمیم افتادگی پوست به کار می‌رود.

پروسه حرارتی انحصاری و ایمن کمپانی داروسازی IBSA برای تولید کمپلکس‌های ترکیبی پایداری از هیالورونیک اسید در سه مرحله انجام می‌شود:

 1. ترکیب اولیه: این تکنولوژی جدید امکان تهیه ترکیبی از۲ نوع هیالورونیک اسید را با وزن‌های مولکولی سنگین (1400-1100 کیلو دالتون) و سبک ( ۱۰۰-۸۰ کیلو دالتون) ،  هر کدام ۳۲ میلی گرم  همزمان با حفظ قابلیت کنترل کامل آن‌ها را فراهم کرده است در صورتی که تکنولوژی‌های قبلی محدودیت‌های زیادی برای تهیه غلظت کلی ۶۴ میلی گرم  هیالورونیک اسید داشته و قبلاً این غلظت به هیچ وجه بدست نیامده بود. این فرایند بدون استفاده از عوامل پیوندهای شیمیایی کراس لینکینگ صورت می‌گیرد و به بیان دیگر BDDE Free  می‌باشد.
 2. فرایند پردازش حرارتی انحصاری: فرایند پردازش حرارتی انحصاری و ابتکاری IBSA ، بدون استفاده از هیچ گونه عامل شیمیایی کراس لینک کننده این محصول را متمایز ساخته است.  در این مرحله پیوندهای ضعیف هیدروژنی بین زنجیره‌های بلند  H-HA  شکسته می‌شوند و سپس ۲ بخشH-HA  و L-HA  با هم ترکیب می‌شوند. در حالی که در سایر برندها از BDDE  برای کراس لینک شدن محصول استفاده می‌شود، در کمپانی IBSA  برای تولید ژل پروفایلو Profhilo  از طریق تکنولوژی ترکیبی گرمایش و سرمایش که اختصاصاً ابداع این کمپانی می‌باشد برای تولید محصول استفاده شده است و هیچ ماده شیمیایی به خصوصBDDE  در آن وجود ندارد. همانطور که گفتیم BDDE  در ژل‌های تزریقی به عنوان ماده کراس لینک استفاده می‌شود که بعد از جذب هیالورونیک اسید موجود در ژل ممکن است تا سال‌ها در محل تزریق باقی بماند و در تزریق‌های بعدی موجب بروز عوارض شود.
 3. پیوندهایترکیبی پایدار :  پیوندهای مولکولی مقاوم است که باعث شده ۶۴ میلی گرم هیالورونیک اسید با وزن‌های مولکولی متفاوت به صورت یک ترکیب واحد در کنار هم قرار گیرند.  خنک سازی مخلوط موجب تشکیل چندین پیوند ضعیف به هیدروژن بین زنجیره‌های اسید هیالورونیک بلند و کوتاه می‌شود و این پیوندها منجر به تشکیل کمپلکس‌های ترکیبی پایدار هیالورونیک اسید می‌شود.  

ژل پروفایلو

عملکرد پروفایلو

بر خلاف فیلرهای پوستی، پروفایلو حجمی به صورت یا پوست شما اضافه نمی‌کند و بیشتر به هیدراتاسیون پوست و جوانسازی آن کمک می‌کند.

در تزریق پروفایلو غلظت بسیار بالایی از هیالورونیک اسید از پنج نقطه اصلی مختلف به اطراف پوست صورت تزریق می‌شود. پروفایلو یک درمان زیبایی منحصر به فرد است که در مراحل مختلفی کار می‌کند و به دو دوره درمانی با فاصله چهار هفته‌ای نیاز دارد. بلافاصله بعد از درمان دوم با ژل پروفایلو نتایج را مشاهده خواهید کرد.

ژل پروفایلو حدود 28 روز پس از تزریق در پوست باقی می‌ماند و به سختی کار می‌کند تا چهار نوع مختلف کلاژن و الاستین را تحریک کند زیرا اسید هیالورونیک را به آرامی در پوست آزاد می‌کند.

طی چند هفته اول بعد از تزریق ژل پروفایلو شما هیدراتاسیون شدید ، پوستی نرم‌تر و سفت‌تر و چهره‌ای درخشان را مشاهده خواهید کرد.

کاربرد تزریق پروفایلو

اگر به دنبال نتایج بسیار ظریف و دقیق برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک بدون حجم دهی هستید ، این روش درمانی برای شما مناسب است اما، اگر به دنبال لیفت صورت ، گردن یا هر ناحیه دیگری هستید ، می‌توانید به همراه تزریق ژل پروفایلو از روش‌های ترکیبی مانند تزریق فیلرها (چربی، ژل و ...) ، نخ‌ها یا جراحی استفاده کنید.

جوانسازی پوست با تزریق پروفایلو

شما بعد از رسیدن به سی سالگی ، مقدار قابل توجهی از کلاژن ، الاستین و اسید هیالورونیک پوستتان را از دست می‌دهید ، این بدان معناست که علائم پیری را به شکل خطوط ریز ، چین و چروک‌ها و خشک و کدر شدن پوست خواهید دید.

در این سن ، شما باید به فکر حفظ جوانی پوست خود باشید، بنابراین تزریق پروفایلو برای افراد بالای 30 سال توصیه می‌شود، که مایلند پیری و چروک‌های پوست را هدف قرار دهند و پوستی جوان و شاداب داشته باشند.

اگر نمی‌خواهید حجم قسمت‌ خاصی از صورت و یا قسمت دیگری از بدنتان را اضافه کنید، اگر شما مایل به اضافه کردن حجم به مناطق خاص نیستید ، پروفایلو یک انتخاب عالی برای شما است زیرا به جای افزایش حجم، موجب افزایش هیدراتاسیون در سراسر پوست شده و به همین دلیل است که ظاهر پوست شما جوان‌تر می‌شود. در صورتی که فیلرهای دیگر بیشتر بر روی افزایش حجم تمرکز می‌کنند.

ژل پروفایلو

مزایای پروفایلو چیست؟

پروفایلو تنها یک تزریق زیبایی نیست و آثار درمانی بسیاری برای پوست به همراه دارد، در واقع شنونده با شنیدن نام تزریق ژل نباید این تصور را داشته باشد که با یک تزریق زیبایی همانند گونه سازی با تزریق ژل یا ژل لب سر و کار دارد. 

ژل پروفایلو با تحریک کلاژن سازی پوست منجر به بهبود جوانی پوست، افزایش سلامت و شادابی آن و در نهایت جوانسازی واقعی می‌شود. اگر بخواهیم مزایای ژل پروفایلو را نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بازدهی عالی تزریق ژل پروفایلو
 • لیفت پوست
 • سفت کردن پوست
 • هیدراته شدن پوست
 • افزایش شفافیت و درخشانی پوست
 • تعداد جلسات درمانی کم
 • کاهش نقاط تزریق
 • کاهش احساس درد حین تزریق ژل پروفایلو

 

مراقبت‌های قبل از تزریق پروفایلو

 • 24 ساعت قبل از تزریق ژل پروفایلو مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 • چند روز قبل از استفاده تزریق ژل ، از مصرف سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی خودداری کنید . اجتناب از این داروها خطر کبودی در محل تزریق پروفایلو را کاهش می‌دهد.
 • قبل از انجام این تزریق حتما به پزشک مراجعه کنید تا اول از همه موثر بودن این روش را برای شما تایید کند و همچنین توصیه‌های لازم برای دوران قبل از تزریق پروفایلو را به شما یاداوری کند.

مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

 • شما می توانید بعد از استفاده از پروفایلو فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهید.
 • بهتر است از تماس آب با محل تزریق خودداری نمایید.

 

تفاوت بین فیلرهای پوستی و پروفایلو چیست؟

امروزه فیلرهای پوستی مختلفی در دسترس است که کار آن‌ها افزایش حجم و پر کنندگی پوست است . پروفایلو در درجه اول یک آبرسان است که با آزاد سازی هیالورونیک اسید در پوست، جوانی و طراوت خاصی به پوست شما می‌بخشد.

 

تزریق پروفایلو به چه کسانی توصیه می‌شود؟

قطعا افرادی را دیده‌اید که گذر عمر و پیری منجر به ایجاد خطوط خنده عمیق و افتادگی صورت در نواحی دهان شده است، تزریق  پروفایلو بهترین گزینه برای این افراد است. پروفایلو ، به نواحی شل شده و مناسب تزریق شده و ظاهری یکدست، جوان و شاداب را به فرد اهدا می‌کند.

 

تزریق پروفایلو برای چه سنی مناسب است؟

معمولا تزریق پروفایلو از 30 سالگی شروع می‌شود و حد بالای سنی هم برای آن وجود ندارد. در حقیقت ، ما با تزریق ژل پروفایلو در بیماران مسن اغلب شاهد نتایج چشمگیرتری بوده‌ایم.

با این حال ، اگر شما بیش از 60 سال سن دارید ، لازم است که درمان شما با پروفایلو با دقت مدیریت شود ؛ به عنوان مثال ، اگر چین و چروک پوست شما عمیق است یا پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است ، ممکن است نیاز باشد درمان‌های ترکیبی همراه با تزریق ژل پروفایلو انجام شود.

به همین دلیل قبل از درمان با پروفایلو مشاوره انجام می‌شود و نتایج این مشاوره پزشکی بسیار مهم است!

 

تزریق پروفایلو برای کدام نواحی بدن امکان پذیر است؟

تزریق پروفایلو معمولاً برای تمام نواحی بدن امکان استفاده دارد، اما می‌تواند برای جوان سازی گردن ، دکلته ، بازوها ، زانوها و دست‌ها به صورت موثرتری استفاده شود.

جوانسازی و رفع چین و چروک پوست گردن کمک شایانی به جوان کردن سن شما می‌کند و هر کسی شما را با گردنی جوان ببیند، نمی‌تواند سن اصلی شما را حدس بزتد. جوانی شما اعتماد به نفس و عزت شما را بیشتر می‌کند و موجب می‌شود که ، امید به زندگی شما نیز بیشتر شود.

نتایج تزریق ژل پروفایلو چند روز بعد دیده می‌شود؟

بعد از کنترل و مراقبت 4 روزه ، می‌توانید شاهد هیدراتاسیون پوست خود باشید. بعد از گذشت 4 روز از تزریق ژل پروفایلو شاهد درخشش و اصلاح خطوط ظریف پوست خواهید بود.

 

 

این تکنیک در حال حاضر به طور انحصاری در کلینیک رویان سلامت در حال انجام است و متخصصان ما از این روش برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست استفاده می‌کنند. اگر مایل به دریافت مشاوره از متخصصان کلینیک رویان سلامت هستید، می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های 41936(021) , 95-22885890(021) تماس حاصل فرمایید

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید