کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

چه انتظاری از کاشت ابرو دارید: مزایا و معایب، هزینه و دوره نقاهت

15 تیر
عوارض کاشت مو

استفاده از محصولات آرایش برای “پر کردن” موهای ابرو شیوه سنتی برای پر کردن موهای ابرو محسوب می شد. با این حال افراد تمایل بیشتری به انتخاب یک شیوه دائمی برای رفع این مشکل داشتند و آن پیوند مو ابرو بود.

کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک با انتقال موهای خود شما انجام می شود.

میلیون ها بیمار ایرانی و خارجی هر ماه تحت عمل جراحی کاشت ابرو در ایران قرار می گیرند. پیوند ابرو در ایران از نظر متخصصان و پزشکان ماهر در سطح بالای خاور میانه قرار دارد.

ابروها نقشی اساسی در زیبایی صورت دارند. بسیاری از افراد در سراسر جهان می خواهند شکل، طول یا تراکم ابروهای خود را تغییر دهند تا به شکل ایده آل خود برسند.مداد ابرو یا سایه ابرو لوازم آرایشی و موقت است و معمولاً به موهای ابرو آسیب می رساند، در حالی که کاشت ابرو یک روش دائمی است. این روش می تواند ابروهای طبیعی و متراکم با شکل مورد انتظار را فراهم کند.  موهای ابرو کاشته شده مانند سایر موهای ابرو خواهد بود.

در حالی که روش کار رو به جلو به نظر می رسد، جنبه های مختلف از هزینه گرفته تا خطرات و عوارض جانبی باید در نظر گرفته شود. این مقاله را بخوانید تا بدانید چه انتظاری از پیوند ابرو دارید و چگونه می توانید مناسب بودن این جراحی را تعیین کنید.

 

 

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن پیوند مو (شاخه) به ناحیه ابرو شما منتقل می شود. هدف این است که از این گرافت ها موهای جدید رشد کرده و نمای کامل تری ایجاد می کنند.

روش کاشت ابرو

روش واقعی مشابه کاشت موی سنتی است.پیوند موی ابرو از روی موهای بالای گوش شما گرفته می شو. یک جراح نه فقط موهای فردی، بلکه فولیکول های مو را نیز منتقل می کند.  این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که پس از ریزش موهای اولیه منتقل شده، موهای جدید می توانند در ابروهای شما رشد کنند.

بعد از انجام بیهوشی عمومی، یک جراح برش های کوچکی را در محل های اهدا کننده فولیکول و همچنین در محل های پیوند در ابروهای شما ایجاد می کند. کل مراحل کار حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

کاشت ابرو

مزایا و معایب کاشت ابرو

طرفداران کاشت موی ابرو توجه داشته باشند که موهای جدید طبیعی به نظر می رسند زیرا متعلق به خود شما هستند. این روش همچنین ممکن است نیاز به آرایش ابرو را محدود کند. با این حال، موارد منفی نیز برای این روش گزارش شده است همچنی این مسئله هزینه بر است. علاوه بر این ممکن است چندین ماه طول بکشد تا فولیکول های جدید “گرفته” شود و نتایج کامل را مشاهده کنید. سرانجام، این احتمال وجود دارد که این فولیکول های جدید موهای جدید تولید نکنند.

بهبودی برای کاشت ابرو چگونه است؟

دوره نقاهت برای کاشت ابرو نسبتاً سریع است. طی چند روز اول متوجه برخی از جرم ها در اطراف ابروها خواهید شد انتخاب کردن در این موارد مهم است. ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید پرهیز کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل، با جراح خود تماس بگیرید. بعد از چند هفته می بینید که موهای پیوند خورده از بین می روند. این کاملا طبیعی است. موهای ابروی جدید شما باید طی چند ماه آینده رشد کنند. در این میان، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را کوتاه کنید تا طول ابرو بریده شود.

کاشت ابرو

هشدارها و عوارض جانبی کاشت ابرو

یک خطر احتمالی برای پیوند ابرو این است که فولیکول های جدید مو پس زده شوند. در چنین مواردی، ممکن است در آینده مجبور شوید دوباره این روش را انجام دهید.

همچنین خطرات مرتبط با خود جراحی وجود دارد.

عوارض بالقوه کاشت ابرو

 • خون ریزی بیش از حد
 • آسیب عصبی
 • تورم
 • کبودی
 • عفونت جای زخم

قبل از پیوند ابرو، جراح سابقه پزشکی شما را مرور می کند.  مطمئن باشید که هر بیماری زمینه ای سلامتی، و همچنین هر گونه دارو یا مکمل که در حال حاضر مصرف می کنید را فاش کنید.

کاشت ابرو

پیوند ابرو در صورت انجام موارد زیر ممکن است مناسب نباشد.

 • آلوپسی آره آتا
 • تریکوتیلومانیا
 • اختلالات خونریزی
 • تاریخچه عوارض مربوط به جراحی زیبایی

قبل از کاشت ابرو

بیماران باید 3-5 روز قبل از عمل سیگار کشیدن را قطع کنند. سیگار کشیدن بر جریان خون تأثیر می گذارد که زمان بهبودی را به تأخیر می اندازد. آنها نباید سه روز قبل از درمان الکل مصرف کنند. پزشکان باید سابقه پزشکی داشته باشند. از آنجا که برخی از داروها و هر داروی ضد التهابی و مکمل باید تحت نظارت پزشک باشد، به دلیل افزایش خطر خونریزی در طول جراحی باید قطع شوند. ابروها با ورودی بیمار طراحی شده اند تا اطمینان حاصل کنند که نتیجه با خواسته آنها مطابقت دارد.

در حین کاشت ابرو

جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود. جراح هر یک از فولیکول های مو را از پشت پوست سر (قسمت اهدا کننده) با یک میکرو پانچ مخصوص می گیرد.  جراح پس از ایجاد سوراخ در ناحیه مورد نظر، پیازهای مو را یکی یکی در آنجا پیوند می زند.  این روش تا زمانی که بیمار راضی نشود به پایان نمی رسد.

کاشت ابرو

دوره ی نقاهت کاشت ابرو

شاید پزشک برای جلوگیری از عفونت چند قرص ضد درد یا آنتی بیوتیک تجویز کند. بیماران باید سر را بالاتر از بدن در وضعیت خواب قرار دهند. آنها باید حداقل به مدت سه روز از مصرف الکل و تا 2 هفته پس از جراحی از استعمال سیگار خودداری کنند.  بهبود ناحیه اهدا کننده سریع است و حداقل زخم باقی مانده است.

 برخی از بیماران می توانند 2 تا 5 روز پس از عمل به محل کار خود بازگردند. موها معمولاً در هفته های دوم تا سوم می ریزند. بعد از 1-3 ماه، موهای جدید رشد می کنند که ممکن است در ابتدا ضعیف و نازک باشند، اما اگر بیمار 5-6 ماه صبر کند، موها قوی تر و حدود 2-3 اینچ می شوند. همچنین ذکر این نکته مطلوب است که بیشتر افراد پس از حدود یک سال می توانند نتیجه نهایی را مشاهده کنند.  بیماران باید سعی کنند حداقل شش ماه ابروهای خود را جمع نکنند.

هزینه پیوند ابرو چقدر است؟

پیوند ابرو یک روش “غیر پزشکی” در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی نیست. کاشت ابرو مانند سایر روش های زیبایی از جمله مواد تزریقی است.

قیمت دقیق کاشت ابرو بر اساس نیازهای فردی، ارائه دهنده و محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. به طور متوسط ​، این روش ممکن است از 3000 تا 6000 دلار هزینه داشته باشد. در برآورد هزینه های اضافی مربوط به خود تاسیسات، جراح و متخصص بیهوشی (در صورت نیاز) لحاظ شده است.

یک استثنا در قانون بیمه درمانی این است که اگر کاشت ابرو به دلیل ریزش مو در اثر یک حادثه یا یک بیماری پزشکی ضروری تشخیص داده شود. هرچند چنین مواردی کمتر معمول است. شما همچنان مسئول کلیه هزینه های حق بیمه و کسر هزینه های مورد نیاز برنامه بیمه خود هستید.

همچنین آگاهی از هزینه های احتمالی خارج از روش اولیه نیز مهم است. به عنوان مثال، اگر بعد از مرحله بهبودی مایل به کاشت اضافی هستید، باید هزینه آن را به ازای هزینه ارائه دهنده خود پرداخت کنید.

بسیاری از ارائه دهندگان گزینه های پرداخت را دارند تا به بیماران خود کمک کنند تا هزینه های عمل زیبایی خود را جبران کنند. این ممکن است به صورت تخفیف ویژه ، تأمین مالی یا برنامه پرداخت باشد. قبل از رزرو کاشت ابرو از ارائه دهنده خود در مورد این گزینه ها سوال کنید.

کاشت ابرو

هزینه های کاشت ابرو در ایران

بین هزینه کاشت ابرو در ایران و سایر کشورها تفاوت معنی داری وجود دارد. مهمترین عوامل پایین بودن قیمت آن در ایران عبارتند از:

     تعداد زیادی از کلینیک های کاشت ابرو در ایران.

     پرداخت هزینه کاشت ابرو به دلار

هزینه کاشت ابرو در ایران بسته به پزشک و بیمارستان متفاوت است

چرا باید برای کاشت ابرو به ایران سفر کنید؟

 • هزینه پایین کاشت ابرو در ایران
 • هزینه کم اقامت در ایران
 • پزشکان باتجربه ای
 • تعداد بالای پیوند ابرو در ایران

مراکز آرایشی و بهداشتی مطابق با استانداردهای امروز اروپا با بالاترین کیفیت عملیات را در ایران انجام می دهند. دلیل دیگر پیوند ابرو در ایران هزینه کمتر آن در مقایسه با سایر کشورها است.

کاشت ابرو

این روش را از کجا باید انجام دهید؟

کاشت ابرو توسط جراحان پوست، زیبایی یا پلاستیک انجام می شود. یک پزشک ممکن است جراحی را در یک مرکز سرپایی یا آبگرم پزشکی انجام دهد.

بهتر است قبل از اقدام به این روش، از تهیه کننده مناسب خرید کنید. از جراح در مورد مدارک و تجربه آنها سوال کنید. در حالت ایده آل، آنها همچنین باید مجموعه ای از کارها را به شما نشان دهند تا بتوانید احساس مهارت آنها را بدست آورید.

مشاوره فرصتی است که شما می توانید نمونه کارهای جراح احتمالی را بررسی کرده و در عین حال به خودتان وقت دهید تا از آنها سوالاتی بپرسید.  بسیاری از ارائه دهندگان مشاوره “رایگان” ارائه می دهند. تا زمانی که جراحی را پیدا نکنید که با آن راحت کار کنید، شما موظف به رزرو این روش نیستید.

سرانجام، شما هرگز نباید این روش را با ارائه دهنده نامعتبر به عنوان راهی برای پس انداز هزینه کنید. این نه تنها می تواند منجر به عوارض جانبی خطرناکی شود، بلکه احتمالاً از کار ناراضی خواهید بود و ممکن است مجبور شوید این کار را دوباره انجام دهید.

اگر در یافتن ارائه دهنده مشکلی دارید، از یک متخصص پوست توصیه می کند. همچنین می توانید از طریق انجمن جراحان پلاستیک آمریکا جراحان پلاستیک معتبر را در منطقه خود جستجو کنید.

نتیجه گیری

اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و می خواهید یک راه حل دائمی داشته باشید، کاشت ابرو ممکن است نتایج طولانی مدت داشته باشد. با این حال، نتایج ممکن است متفاوت باشد و همیشه خطر عوارض جانبی با جراحی زیبایی وجود دارد. این واقعیت حتی با روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو نیز صادق است.

تمام گزینه های خود را با دقت بسنجید و از پزشک خود راهنمایی بخواهید. اگر تصمیم دارید با پیوند ابرو جلو بروید، وقت خود را صرف تحقیق کنید و یک ارائه دهنده معتبر را پیدا کنید که بهترین کار ممکن را انجام دهد.

 

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن زیرتماس حاصل فرمایید.

☎۰۲۱-۴۱۹۳۶

☎۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵

⭕شعب تهران بزرگ

♦شهرک غرب بلوار دادمان

♦قیطریه_اندرزگو

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 1 میانگین رضایت کاربران: 5]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید