کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

چرا باید بعد از 25 سالگی کاشت مو انجام دهیم؟

25 تیر
چرا بعد از 25 سالگی کاشت مو انجام میدهیم

بهترین سن برای کاشت مو چه زمانی است؟

بهترین سن برای کاشت مو به چند عامل مختلف بستگی دارد. نخست باید الگوی از دست دادن مو مشخص شده باشد و چرخه ریزش مو نیز کامل شود. همچنین باید میزان فولیکول کافی در بانک مو برای پیوند زدن به ناحیه طاسی موجود باشد. در واقع سن مناسب برای کاشت مو بر اساس جنسیت و علت طاسی متفاوت است.

در خانم‌ها هم یک بازه زمانی گسترده از دوره جوانی تا پیری، برای انجام کاشت مو فراهم است. بهترین سن برای کاشت مو بیشتر برای آقایانی مهم خواهد بود که از ریزش موی آلوپسی آندوژنی یا ریزش مو با الگوی مردانه مواجه هستند. در واقع اگر الگوی ریزش موی مردانه کامل و مشخص شده باشد، می‌توان عمل کاشت را انجام داد. یعنی ریزش موی فرد متوقف شود و مطمئن باشیم دیگر این ریزش ادامه نخواهد داشت.

کاشت مو در چه سنی مناسب است؟

چرا باید بعد از 25 سالگی کاشت مو انجام دهیم؟

از چه سنی می توان کاشت مو را انجام داد؟ در حقیقت، هیچ محدودیت سنی برای عمل پیوند مو خانم ها و بیمارانی که بدلیل سوختگی، تصادف و یا … موهای خود را از دست داده اند، وجود ندارد. اما در مورد آقایانی که از طاسی آلوپسی آندروژنی رنج می برند، کاشت مو در سنین بالای 25 سالگی توصیه می شود.

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا باید بعد از 25سالگی جراحی کاشت مو انجام داد.

کاشت مو بعد از 25 سالگی

در سنین زیر 25 سالگی، ریزش مو معمولا در نواحی اهداکننده تثبیت نشده است.و پیش بینی وضعیت و قدرت بانک مو یعنی تشخیص موهای دائمی و موهایی که قرار است در آینده دچار ریزش شوند، دشوار خواهد بود. بنابراین، نمی توان گفت کدامیک از فولیکول های بانک مو نسبت به ریزش مقاوم هستند و در اینده نمی ریزند.

اما اگر کاشت مو در سنین بالاتر انجام شود، وضعیت ریزش مو تا حد زیادی قابل پیش بینی است. یعنی می توان تشخیص داد که آیا بانک موی فرد تعداد مناسبی از فولیکول های مقاوم را دارد یا خیر.

علاوه بر این، ممکن است ریزش مو سبب طاسی شدید شود. یک سر طاس دیگر پوششی برای جای زخم‌های بسیار ریز که در روش‌های FIT، Micro FIT، SUT و … ایجاد شده‌اند یا زخم بزرگ‌تری که در روش FUT ایجاد می‌شود، ندارد. در این حالت پوست سر ظاهر بدی پیدا می‌کند.

ریزش موی زود هنگام و طاسی های وسیع

در برخی از افراد ریزش مو از سنین جوانی شروع می شود. در این افراد احتمال ابتلا به طاسی های وسیع بسیار زیاد است. حال اگر چنین فردی در سنین زیر 25سال متقاضی کاشت مو باشد، خطر گسترش طاسی بیشتر خواهد بود. زیرا برای پرکردن نواحی طاسی متناسب با سن بیمار، پزشک می بایست تعداد بسیار زیادی فولیکول مو از ناحیه اهدا کننده برداشت کند. این به معنی خالی شدن بانک مو می باشد. حال با ادامه ریزش مو و با این فرض که موهای کاشته شده نریزد، جبران طاسی های پیش رو بسیار دشوار خواهد بود.

در این حالت، سری خواهیم داشت که در قسمتهایی مو دارد و در قسمت های دیگر طاس است. این حالت به هیچ وجه زیبا نیست. و بیمار ترجیح می دهد که سر خود را به صورت کامل بتراشد. در اینصورت باز هم مشکل دیده شدن آثار زخم کاشت مو وجود دارد.

شاید با خود بگویید این مسئله در مورد بیمارانی که در سنین بالا دچار طاسی های وسیع شده اند نیز اتفاق می افتد. اما اینگونه نیست. درست است که در بیماران بالای 30 سال، پزشک با توجه به محدودیت بانک مو تنها می تواند در نواحی خط رویش و بالای سر مو بکارد. اما ظاهر این مدل کاشت مو مطلوب است. موهای بیمار، در این حالت، بیشتر شبیه فردی است که در دهه دوم زندگی‌اش به سر می برد و کمی دچار ریزش مو شده است.

جمع بندی

کاشت مو در سنین بالاتر از 25 سال برای افرادی که دچار ریزش شدید مو هستند، توصیه می شود. اما اگر ریزش موی شما در حد متوسط یا کم است، هیچ محدودیت سنی برای انجام جراحی کاشت مو وجود ندارد.

در مورد افراد جوان زیر 25سال که دچار ریزش شدید مو هستند، توصیه می کنیم تا رسیدن به سن 25سالگی از درمان های دارویی مانند مانند ماینوکسیدیل (دارویی موضعی)، قرص فیناستراید و سایر درمان‌های مشابه جهت کنترل روند ریزش مو استفاده شود.

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 1 میانگین رضایت کاربران: 5]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید