کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95

پیلینگ ها

Peelings

 

 پیلینگ ها چه تفاوت هایی دارند و چرا باید از آنها استفاده کنید؟

احتمالا همه تا به حال از پیلینگ استفاده کرده اند؛ حتی پیش از اینکه این عمل به صورت حرفه ای استفاده شود.اما معنای دقیق پیلینگ (لایه برداری) چیست و چرا باید به صورت منظم انجام شود؟ واژه “peel” از زبان انگلیسی گرفته شده و معنی آن پوست انداختن یا سایش پوست است. در صنعت زیبایی، واژه لایه برداری اغلب هم معنی با “peel” استفاده می شود.

 

چرا انجام پیلینگ ضروری است؟

هدف از لایه برداری حذف سلول های مرده پوست است. لایه برداری باعث لطیف شدن پوست و تحریک ساخت سلول های پوستی جدید می شود. پوست پس از انجام عمل پیلینگ، صاف تر، لطیف تر و درخشان تر به نظر می رسد و گردش جریان خون در آن افزایش می یابد. علاوه بر این باعث تمیز شدن عمقی پوست و تخلیه منافذ پوستی مسدود شده با چربی می شود. به وسیله پیلینگ محصولات پوستی سریع تر و بیشتر در پوست جذب می شود.

 

لایه برداری صورت

 

انواع مختلف پیلینگ

لایه برداری به اشکال مختلف ملایم مکانیکی و تهاجمی شیمیایی انجام می شود که تفاوت آنها در نوع لایه برداری پوست است. لایه برداری را می توان در منزل، سالن های زیبایی یا کلینیک های پزشکی انجام داد.

 

پیلینگ مکانیکی

پیلینگ مکانیکی، ملایم ترین روش لایه برداری پوست است. پیلینگ مکانیکی در سسطح پوست اتفاق می افتد و می توان آن را در منزل انجام داد. در این روش سلول های مرده پوست به وسیله ساینده هایی مانند دانه های میوه ها، گرانول بامبو و مشابه اینها حذف می شود. با این حال سایس پوست در این روش نباید بیش از حد باشد؛ زیرا ممکن است باعث آسیب هایی مانند قرمزی، ابتلا به آلودگی و خشکی شدید پوست می شود.به طور کلی این روش بهترین روش برای حل مشکلات مختلف پوستی نیست.

پیلینگ آنزیمی

اگر پوست بسیار حساس یا بسیار آسیب دیده ای دارید، بهتر است از آنزیم برای لایه برداری استفاده کنید. در این روش با استفاده از آنزیم ها پوست پیر و سلول های مرده پوستی حذف می شوند. هرچند این نوع لایه برداری نیز در سطح پوست انجام می دهد، از پیلینگ مکانیکی تهاجمی تر محسوب می شود. این روش ممکن است باعث تحریک و ق5رمزی پوست شود. در صورت نفوذ آلودگی و بروز عفونت در پوست، باید درمان به این روش متوقف شده و به سراغ روشی دگر رفت. امروزه امکان انجام پیلینگ آنزیمی در منزل وجود دارد.

اسیدهای میوه کار لایه برداری را به صورت عمیقتر انجام می دهد. اگرچه این روش عمیق تر است؛ اما هنوز در سطح پوست اتفاق می افتد و می توان این کار را هم در سالن های زیبایی و هم توسط متخصص پوست انجام داد. لایه برداری توسط اسید میوه با مقدار سطح اسید 20% یا بالاتر از 20% باید تنها توسط پزشک انجام شود.

 

پیلینگ شیمیایی

قوی ترین شکل لایه برداریف پیلینگ شیمیایی است که عمل لایه برداری را در عمق پوست انجام می دهد و تنها باید توسط کارشناسان آموزش دیده انجام شود. پیلینگ شیمیایی روشی بسیار تهاجمی است که با سوزاندن پوست در بلند مدت و در طی جلسات طولانی انجام می شود.

 

پیلینگ سبز

پیلینگ سبز یک روش بسیار ملایم لایه برداری است که با ماساژ مواد طبیعی و گیاهان دارویی بر روی پوست انجام می شود. در این روش می توانید مطمئن باشید که پوست به جای 28 روز، در مدت 5 روز بازسازی می شود.

 

آخرین مقالات جوانسازی پوست

قسمت دیدگاه بسته شده است.

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید