• 02141936

پروتز متحرک دندانی را بیشتر بشناسید

پروتز متحرک دندانی را بیشتر بشناسید

پروتز متحرک دندانی را بیشتر بشناسید

دندان مصنوعی چیست؟

پروتزهای متحرک دندان، دندانی است که می تواند توسط خود شخص برداشته شود. پروتزهای متداول متحرک دندان مصنوعی بسيار رواج داشته و تاکنون یکی از متداول ترين روشي است که اکثر افراد مي توانند بجاي دندان طبيعي خود از آن استفاه كنند. علت این است که علیرغم تمام پیشرفت های دیگر در تکنولوژی دندانپزشکی، پروتز متحرک دندان ها روشي عالي بوده و به برش های جراحی یا بهبود به همراه با درد نياز نخواهند داشت. پروتز متحرک دندان ها در بافت های اطراف در حفره دهان ايجاد می شود و ممکن است بیمار به آن عادت كرده و از آن براحتي استفاده كند.

دندانپزشکان استفاده از پروتز متحرک دندان را برای بیمارانی که نمی خواهند تحت جراحی خاص دندان ها قرار بگیرند توصيه مي كنند. بيمار با پروتز متحرک دندان می تواند براحتي غذا را بجود و براحتي صحبت كرده و در نتيجه اعتماد به نفس او بيشتر مي شود.

پروتز متحرک دندانی را بیشتر بشناسید
پروتز متحرک دندانی را بیشتر بشناسید

انواع مختلف پروتز متحرک دندان چیست؟

پروتزهای متحرک دندان برای بیماران استفاده مي شود که فقط برخی از دندان هایشان را از دست داده اند و مي توان با پروتز دندان مي توان دندان هاي داخل دهان را تكميل كرد. دندانهای جایگزین در پروتزهای جزئی معمولا به یک پایه رنگی متصل می شوند که به چارچوب فلزی وصل شده اند و در هنگام قرار دادن در دهان بیمار پروتز را در محل نگهداری می کنند. دندانهای مجاور كنار هم قرار می گیرند، بادوام بودن پروتز به هنگام استفاده آن ها مشخص مي شود. پروتز نه تنها مي توانند فاصله بين دندان ها را پر كنند بلكه مي توانند از افتادن و حركت بقيه دندان ها نيز جلوگيري كنند.

از طرف دیگر با دندان مصنوعی مي توان فك پاييني دهان يا قوس فوقانی ماگزیلار را نيز تكميل كرد.  پروتز کامل نوعی پروتز متحرک دندان است که بعد از اینکه لثه ها پس از كشيدن دندان به طور کامل بهبود یافت، در دهان جايگذاري مي شود. از آنجایی که ممکن است بهبودی لثه ها طول بکشد، پروتز کامل بیمار مي تواند براي مدت معيني از پروتز كامل استفاده نكند،که در آن ممکن است بيمار دنداني نداشته باشد. از طرف دیگر، دندان های فوری کامل به بلافاصله پس از بيرون آوردن مي تواند بجاي همه دندان ها استفاده شوند. بیمار لازم نیست بدون دندان باشد، اما همان طور که لثه ها و بافت ها بهبود می یابند، چسبندگي دندان هاي پروتز كاهش مي يابد و این باعث می شود که پروتز متحرک دندان ها شل شود و پس از یک دوره معینی بايد دكتر آن ها را به لثه محكم كند.

من باید از پروتز متحرک دندان استفاده کنم؟

گاهي اوقات شخص به پروتز دندان نياز پيد مي كند. در ابتدا، پروتزهای جدید در برخی موارد احساس ناراحتی و حتی ناخوشایندي را ايجاد مي كنند. بزاق بيمار بیش از حد ترشح مي شود، غذا را مي تواند به سختي بخورد و به سختي هم صحبت خواهد كرد و احساس خواهد كرد كه دندان مصنوعی بسیار ضخیم است و زبان به اندازه کافی در داخل دهان حركت نمي كند. با این همه، همه اینها زمانی از بین میرود، كه بیمار به پروتز متحرك دنداني عادت كند.  

مجموعه کلینیک های تخصصی  رویان سلامت

  • شرایط اقساطی و انجام توسط جراح و متخصص

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از به روز ترین متد جراحی برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و … با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.

41936-021

02122885290-95

شعب تهران بزرگ

شهرک غرب بلوار دادمان

قیطریه-اندرزگو

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

منبع

پروتز متحرک دندانی را بیشتر بشناسید
لطفا به این مطلب رای دهید

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس ایمیل

info@royanmoo.com

دانلود اپلیکیشن

محاسبه هزینه کاشت مو
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید