کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95
همه آنچه که باید در باره تأثیر پلاسمای غنی شده با پلاکت بر ریزش مو بدانید

همه آنچه که باید در باره تأثیر پلاسمای غنی شده با پلاکت بر ریزش مو بدانید

همه آنچه که باید در باره تأثیر پلاسمای غنی شده با پلاکت بر ریزش مو بدانید

احتمالا در جریان هستید که درمانی برای جوان سازی پوست وجود دارد که در آن از فرد خون گرفته شده و دوباره به وی تزریق می شود. و این روش باعث می شود که چهره ای جوان  و درخشان داشته باشید. و احتمالا شنیده اید که درمان مشابهی نیز برای ریزش مو وجود دارد که در آن هم به خون شما نیاز است.

این پلاسمای غنی شده با پلاکت ، PRP نامیده می شود. جاشوا زیچنر مدیر مرکز تحقیقات بالینی پوست در نیویورک در این باره می گوید: «دو جزء اصلی یعنی پلاسما و گلبول های قرمز، اجزای اصلی تشکیل دهنده خون ما هستند. پلاسما شامل گلبول های سفید و پلاکت است که به وسیله فاکتور رشد غنی شده است».

فاکتورهای رشد در نقش پیام رسان ظاهر می شوند و با ارسال سیگنال به سلول های پوستی، آنها را به واکنش وا می دارند.این شیوه از درمان برای طیف وسیعی از بیماری ها مانن آرتریت، پیری زودرس و … مفید است و خبر خوب برای افرادی که به ریزش مو دچار شده اند این است که به گفته زیچنر «فاکتورهای رشد می توانند با تحریک فولیکول های مو، به تدریج باعث رشد مو شوند».

همه آنچه که باید در باره تأثیر پلاسمای غنی شده با پلاکت بر ریزش مو بدانید

استفاده از PRP درمانی فواید درمانی بسیاری برای معالجه ریزش مو دارد. دکتر Neil Sadick متخصص پوست در نیویورک می گوید: « برخی از مطالعات علمی که در این باره صورت گرفته اند نشان می دهند که این درمان باعث افزایش حجم مو، افزایش ضخامت تارهای مو و بهبود چرخه رشد مو می شود.» وی اضافه می کند «این درمان برای ترمیم و پیشگیری از ریزش مو در چند سال اخیر محبوبیت زیادی در سراسر جهان به دست آورده است».

روند درمان

PRP هم مانند اغلب شیوه های درمانی، در یک پروسه مشخص انجام می شود. در ابتدا مقدار معینی خون از بازوی فرد گرفته می شود. دکتر زیچنر می گوید: «خون گرفته شده در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار داده می شود که برای جداسازی گلبول های قرمز از پلاسما به کار می رود. پس از آن پلاسمای غنی از پلاکت به طور مستقیم به پوست سر و فولیکول های مو تزریق می شود».

این فرآیند دقیق با تزریق در سراسر پوست سر ادامه می یابد. تقریباً در هر نیم اینچ از پوست سر که دچار ریزش مو شده است، تزریق انجام می شود؛ با این وجود کل فرآیند PRP کمتر از نیم یاعت به طوی می انجامد.

خطرات

برای بسیاری از افراد تصور صحنه خون و فرورفتن سوزن در پوست ممکن است دردناک باشد؛ اما در حقیقت در هنگام تزریق PRP هیچ دردی احساس نخواهید کرد. دکتر زیچنر می گوید: «اکثر بیمران در هنگام تزریق چیزی حس نخواهند کرد و یا شاید درد بسیار کمی احساس کنند». وی اضافه می کند: «با این حال استفاده از کمپرس سرد احتمال احساس درد را به حداقل می رساند». اگر پس از درمان بیمار احساس درد کند، می تواند از قرص های مسکن استفاده کند. همچنین پس از اتمام کار تا چند روز ممکن است کبودی هایی در پو.ست فرد دیده شود که در عرض یک تا دو هفته برطرف خواهد شد.

پس از اتمام درمان، زمان کوتاهی استراحت مورد نیاز است. زیچنر می گوید: «توصیه شخصی من این است که پس از پایان درمان دوش اب گرم بگیرید، زیرا باعث افزایش جریان خون در سرتاسر پوست سر می شود». لازم است یک تا دو روز بعد از انجام PRP از انجام اعمالی مانند رنگ کردن مو، سشوار کشیدن و … خودداری کنید.

این درمان چگونه عمل می کند

به اعتقاد سادیچ: «همه کسانی که با ریزش مو مواجه هستند، می توانند برای درمان به روش PRP اقدام کنند؛ اما افرادی که در اوایل پروسه ریزش مو هستند، نتایج بهتری می گیرند». زیچنر می گوید: «این درمان برای مبتلایان به آلوپسی آندروژنیک که به دلایل ژنتیکی با نازک شدن مو به ویژه در امتداد قسمت های بالای سر مواجه هستند، درمان مناسبی محسوب می شود». در مورد زنان ممکن است موهایی با ضخامت معمولی و مناسب در پشت سر دیده شود.

نتایج

برای دست یابی به نتیجه بهتر در درمان به روش PRP باید صبور باشید. درمان معمولا در طول سه تا چهار ماه اول هرما و پس از ان هر سه تا شش ماه یک بار انجام می شود و باید به این نکته توجه داشت که درمان بیمارن مختلف نسبت به درمان متفاوت است. به اعتقاد سادیچ نتایج گی آر پی درمانی بعد از دو تا سه ماه پس از شروه درمان دیده می شود.

نخستین چیزی که برای بیماران چند ماه پس از انجام درمان قابل توجه است، کاهش ریزش مو و به دنبال آن بهبود وضعیت رشد و افزایش استقامت مو است. سادیچ می گوید: به طور کلی درمان به مدت 3 تا 6 ماه به طول می انجامد تا تحریک عوامل رشد و سلول های بنیادی در دراز مدت منجر به رشد دوباره مو و جلوگیری از ریزش مو شود».

این مهم است که به یاد داشته باشید PRP می تواند بخشی از یک درمان چندگانه برای ترمیم و جلوگیری از ریزش موی شما باشد.  زیچنر می گوید: «پزشک شما ممکن است به منظور پیشگیری از ریزش مو و نیز جلوگیری از علایم یائسگی، اسپرنگونولاتون یا فیناستراید را برای شما تجویز کند. استفاده از درمان های موضعی مانند مونوکسیدیل،  یا فوم ضد عفونی کننده Rogaine یا Evolis نیز ممکن است برای شما ضروری باشد.

پاورقی: درحالی که PRP درمانی هزینه ای در حدود 750 تا 1000 دلار در هرجلسه، بسته به مکانی که درمان را در آن انجام می دهید متغیر است، این درمان لزوماً یک روش سریع و آسان نیست. این روش مناسب افرادی است که در تلاش هستند راهی برای بازگرداندن موهای از دست رفته شان بیابند.

مجموعه کلینیک های تخصصی کاشت موی رویان سلامت

  • کاشت مو و ابروی طبیعی
  • تنها مجموعه ارائه دهنده ضمانت نامه رویش مجدد موی سر از طرف بیمه ایران
  • ضمانت نامه کتبی از رویان کلینیک برای کاشت ابرو
  • شرایط اقساطی و انجام توسط جراح و متخصص پوست
  • در صورت عدم رشد موهای کاشته شده کل هزینه دریافتی توسط بیمه ایران عودت می شود

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از به روز ترین متد کاشت برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و … با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.

41936-021

02122885290-95

شعب تهران بزرگ

شهرک غرب بلوار دادمان

قیطریه-اندرزگو

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید