کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95
هزینه جراحی پلک چقدر است؟

هزینه جراحی پلک چقدر است؟

جراحی پلك (Blepharoplasty) برای ظاهر جوان تر

در طول جراحی پلک چه اتفاقي مي افتد؟ ريكاوري بلفاروپلاستی. پيچيدگي هاي بلفاروپلاستی.

ليفت چشم چیست؟

پلک هاي افتاده یکی از مهم ترين دلایلي است كه مردم ترجیح می دهند به منظور جوان تر به نظر رسیدن برای جراحی آن اقدام کنند. جراحی پلک (blepharoplasty) به معنی برداشتن و سفت كردن پوست پلک است  که باعث جوان تر به نظر رسیدن ظاهر افراد می شود.

گاهی اوقات بلفاروپلاستی با درمان پلک های افتاده باعث بهتر شدن دید شما می شود.

کشیدن پلک بالا (گاهی اوقات به نام ” لیفت چشم” نیز شناخته می شود) نباید با عمل جراحی پتوز بالایی اشتباه گرفته شود، زیرا این روش برای بالا بردن موقعیت حاشیه پلک فوقانی با سفت کردن ماهیچه و تاندون استفاده مي شود که معمولا باعث سفت شدن بیشتر آن می شود. جراحی بلفاروپلاستی گاهی اوقات می تواند حاشیه بالایی پلک را سفت تر كند.

گاهی سنگین بودن بیش از حد پوست در واقع پلک فوقانی را افتاده تر می کند و موجب می شود که بيشتر به سمت پايين افتادگي داشته باشد.

جراحی-پلک

جراحی زیبایی پلک چيست؟

جراحی زیبایی بلفاروپلاستی یک روش جراحی است که از لحاظ پزشکی ضروری نیست و فقط برای بهبود ظاهر شما انجام می شود.

متأسفانه پلک های بالایی و گاهی اوقات پایینی ممکن است به عنوان بخشی از روند پیری دچار چروک یا افتادگی شوند. ابروهای شما نیز ممکن است به عنوان بخشی از همان فرایند آويزان شده يا افتادگي داشته باشند.

پوست پلك كشيده مي شود، عضلات تضعیف می شوند و کیسه های چربی زیر چشم متورم و برجسته مي شوند. ممکن است این وضعیت در خانواده شما به طور ارثی وجود داشته باشد.

از لحاظ زیبایی، چنین شرایطی ممکن است از جذابیت چهره شما کاسته و باعث شود تا شما خسته یا پیرتر به نظر بيايد.

 جراحان مختلفی می توانند عمل زیبایی بلفاروپلاستی را انجام دهند.

چشم پزشکان و جراحان چشم (متخصص جراحی چشم پزشکی) اغلب این روش ها را انجام می دهند. با این حال، جراحان عمومی پلاستیک، جراحان دهان و فک و جراحان گوش، حلق و بینی نیز عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی را انجام می دهند.

چه موقع نیاز به بلفاروپلاستی عملکردی دارید؟

بلفاروپلاستی عملکردی (بر خلاف بلفاروپلاستی زیبایی) عمل جراحی پلک است كه به دلایل پزشکی انجام می شود.

در اکثر موارد، استفاده از یک لیزر به عنوان عملکردی مجزا برای از بين بردن پوست شل از پلک بالا انجام می شود، اگر پلك شما افتادگي داشته باشد، باعث مي شود تا بينايي شما به هنگام رانندگي يا ديگر كارهاي بصري به درستي انجام نشود.

یکی دیگر از مشکلات عملکردی این است که پلك هاي بالايي باد كرده يا افتاده باعث مي شود تا عينك يا لنز به سختي استفاده شود.

سایر شرایط پزشکی که ممکن است نیاز به عمل جراحی پلک ها داشته باشد عبارتند از:

  • همزمانی تورم بیش از حد و چروک پوست
  • هنگامی که بر اثر ناراحتی از عضلات پیشانی بیش از حد معمول استفاده می شود، پوست پلك به سختي ليفت مي شود.

 بلفاروپلاستی عملکردی نیز مانند بلفاروپلاستی زیبایی اغلب توسط چشم پزشکان و جراحان گوش و حلق و بینی انجام می شود.

با این حال، جراحان عمومی پلاستیک، جراحان گوش، حلق و بینی و جراحان دهان و فک و صورت نیز عمل جراحی بلفاروپلاستی عملکردی را انجام می دهند.

بلفاروپلاستی در کلینیک رویان سلامت

جراحی پتوز و پلک

پتوز (TOE-sis) اصطلاح پزشکی برای از بین بردن افتادگی پلک فوقانی است – شرایطی که ممکن است در یک یا هر دو چشم تاثیر بگذارد.

پتوز مادرزادی است و از زمان تولد در فرد دیده می شود. پلک ها به طور کلی زماني دچار افتادگي مي شوند که لبه پلک بالایی (حاشیه پلک)  موقعیت نرمال خود را نداشته باشد.

هنگامی که لبه پلک پایین مي افتد و روي مردمك قرار می گیرد، می تواند  مانعي براي قسمت بالایی بینایی شما باشد. در اکثر موارد، افتادگی پلک بالا باعث پیری زودرس چهره می شود.

به طور معمول، تاندون عضله مسئول ليفت پلک بوده و  در صورت ضعف تاندون  پلک كشيده شده و مي افتد. در زمان جراحی، تاندون پلک بالا و پایین كشيده مي شود.

فرد می تواند لیفت پلک بالا را همزمان با جراحی آب مروارید یا سایر جراحی های چشم انجام دهد؛ زیرا دستکاری پلک در طول یک عمل می تواند موجب تضعیف عضله ای شود که چشم را باز نگه می دارد. سکته مغزی و تروما نیز می تواند باعث پتوز شود.

جراحی پتوز اغلب توسط چشم پزشکان و جراحان چشم پزشکی انجام می شود.

هزینه جراحی پلک چیست؟

هزینه جراحی پلک متغیر است و عامل‌های متعددی بر هزینه نهایی عمل تاثیر می‌گذارد. هزینه رفع پف پلک نزد تمام متخصصین یکسان نیست و همچنین ممکن است هزینه عمل دو بیمار در یک کلینیک با هم تفاوت داشته باشد. در ادامه به بررسی عامل‌هایی می‌پردازیم که هزینه نهایی عمل تابعی از آنها است.

  • موقعیت کلینیک

هزینه جراحی پلک در کلینیک‌های مختلف یکسان نیست. هزینه زندگی در هر ناحیه جغرافیایی متفاوت است، این تفاوت هزینه بر تعرفه متوسط تمام فراورده‌ها و خدمات، از جمله خدمات جراحی پلاستیک در یک ناحیه خاص تاثیر می‌گذارد.

  • هزینه جراح

جراح پلاستیک ماهر، مجرب و کاربلد که مراجعین بیشتری دارد، باطبع هزینه بالاتری نیز دریافت می‌کند و به این ترتیب هزینه جراحی پلک بالاتر می‌رود.

  • نوع جراحی

هزینه جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین معمولاً بیشتر از هزینه جراحی پلک بالا است. چنانچه هر دو عمل همزمان انجام شود، برای بیمار مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود. اگر عمل جراحی زیبایی پلک در کنار دیگر عمل‌های جراحی پلاستیک مانند لیفت صورت انجام شود، عمل باز هم اقتصادی‌تر خواهد شد.

  • هزینه‌های اتاق عمل

هزینه مربوط به اتاق عمل و تجهیزات جراحی در هزینه جراحی پلاستیک پلک لحاظ می‌شود. مسلماً هزینه درمان در یک کلینیک مدرن مجهز به تکنولوژی‌های پیشرفته، منابع به روز، کارکنان مجرب و خدمات و وسایل رفاهی گوناگون با هزینه عمل در یک کلینیک متوسط یکسان نیست.

  • گستردگی جراحی

پیچیدگی عمل و مدت زمانی که جراح برای انجام آن برآورد می‌کند بر قیمت عمل بلفاروپلاستی تاثیر می‌گذارد. گاهی جراح باید علاوه بر زیبا کردن پلک ناهنجاری‌های عملکردی را نیز اصلاح ‌کند. جراحی زیبایی پلک در بعضی موارد در کنار عمل‌های دیگری مانند لیفت ابرو و پیشانی انجام می‌شود.

  • هزینه‌های جانبی

هنگام تخمین قیمت کلی جراحی پلاستیک باید هزینه‌های جانبی مانند هزینه آزمایش، داروهای تجویز شده و ویزیت‌های پس از عمل را نیز در نظر گرفت. بیمار پس از برآورد صحیح هزینه عمل می‌تواند آگاهانه و متناسب با بودجه خود برای انجام عمل تصمیم بگیرد.

هزینه تمام جراحی‌ها در این کلینیک و با حداقل قیمت و بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از به روز ترین متد کاشت برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و … با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.

41936-021

02122885290-95

شعب تهران بزرگ

شهرک غرب بلوار دادمان

قیطریه-اندرزگو

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید