کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

هزینه کاشت موی طبیعی در ایران سال 1400

14 مرداد
قیمت-کاشت-مو

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو یکی از مسائلی است که تقریبا تمامی متقاضیان این جراحی زیبایی در جلسه مشاوره از متخصصین سوال می‌کنند. همانطور که می دانید چندین روش کاشت مو وجود دارد که پزشک متخصص با توجه به انتظارات بیمار، کیفیت بانک مو، وسعت ناحیه طاسی، سن بیمار و … مناسب ترین آنها را انتخاب می کند. بنابراین نمی توان قیمت یکسانی را برای جراحی پیوند موی طبیعی درنظر گرفت. در این مطلب سعی شده در رابطه با هزینه کاشت مو طبیعی در ایران تا تمام عواملی که در تعیین هزینه کاشت مو تاثیرگذار هستند، آورده شوند تا بتوانیم به ابهامات شما مخاطب عزیز در این زمینه پاسخ داده باشیم با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.

 

هزینه کاشت مو

عوامل موثر در تعیین هزینه کاشت مو

همانطور که گفتیم، فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت کاشت مو دخیل هستند. در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

1-روشی که برای کاشت مو انتخاب می شود:

دو نوع عمل کاشت مو وجود دارد: نخست پیوند واحد فولیکولی SUT و روش دیگر استخراج فولیکولی یا Super FUE , SuperFUE Plus که هر کدام هزینه های متفاوتی دارند.

2-میزان طاسی فرد

نوع طاسی ، وسعت آن نیز از مهم‌ترین فاکتورهای تعیین کننده هزینه کاشت مو هستند. در برخی از بیماران نیاز هست که جلسات بیشتری برای درمان درنظر گرفته شود که طبیعتا بر روی هزینه کاشت تاثیر خواهد گذاشت.

3-کیفیت بانک موی بیمار

برخی از افراد بانک موی ضعیفی دارند. در این شرایط، پزشک متخصص مجبور خواهد بود نواحی بیشتری را بعنوان بانک مو انتخاب کند. همچنین، تکنیک کاشت مو برای این افراد به دقت و ظرافت بیشتری نیاز دارد که بر روی قیمت کاشت تاثیر خواهد گذاشت.

4-تعداد گرفت‌های مورد نیاز

تعداد فولیکول هایی که می توان به طور متوسط در هر جلسه درمانی پیوند زد، حدودا بین سه هزار تا چهار هزار فولیکول است. اگر به گرافت های بیشتری نیاز باشد، کاشت مو در دو جلسه انجام می شود. همچنین، کاشت مو با تراکم بالا نیاز به دقت زیادتری دارد. همگی این موارد قیمت کاشت مو را افزایش می دهد.

5-موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی که عمل کاشت مو را انجام می دهد می تواند روی هزینه کاشت تاثیرگذار باشد. هزینه پیوند مو در برخی از شهرها یا مناطق کشور بالاتر است. البته بدلیل رقابت زیادی که در بین کلینیک های تخصصی پوست و مو وجود دارد، قیمت ها رقابتی شده است و شما می توانید در برخی از مراکز درمانی کاشت مو را با هزینه منطقی انجام دهید.

6- میزان مهارت جراح

 اگر جراحی را انتخاب کنید که مهارت زیادی داشته باشد، ممکن است مجبور شوید هزینه بیشتری پرداخت کنید. البته همیشه پرداخت هزینه بیشتر به معنای مهارت بیشتر جراح نیست و لازم است تحقیقات لازم را در این زمینه به عمل بیاورید.

7-هزینه سفر

گاه لازم است برای انجام جراحی سفر کنید. بنابراین قبل از انجام جراحی زیبایی کاشت مو بایستی هزینه بلیط و اقامت را نیز درنظر داشته باشید.

 

هزینه کاشت مو براساس نوع روش‌های جراحی

روش‌های کاشت مو به دو دسته جراحی و غیرجراحی تقسیم می‌شوند.

هزینه کاشت مو به روش های همراه با جراحی نسبت به سایر روش های کاشت مو بدون جراحی بسیار پایین تر می باشد.

در روش‌های جراحی، بدلیل برداشت نواری گرافت‌ها از ناحیه بانک مو چون به سرعت انجام می شود لذا مدت زمان کاشت مو کاهش می یابد و خونریزی شدید و درد بسیاری را شاهد هستیم. این روش‌ها به دلیل عدم استقبال متقاضیان کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد،در نتیجه هزینه این عمل نیز ارزان تر از سایر روش های کاشت مو باشد.

اما در روش بدون جراحی به این دلیل که فولیکول ها بصورت تکی و با حساسیت بالایی از بانک مو برداشت می شود. این روش‌ها عارضه بسیار کمتر و دوره بهبودی سریع‌تری دارند و زمان بیشتری هم صرف آن می شود، در نتیجه هزینه بیشتری نسبت به روش با جراحی دارد.

 

ریکاوری عمل کاشت مو چقدر هزینه دارد؟

علاوه بر هزینه این درمان، برای بهبودی نیز باید هزینه هایی بپردازید؛ از جمله:

  • داروهایی که در دوران بهبودی نیاز است مصرف کنید
  • داروهای ضد التهاب برای کاهش تورم بعد از جراحی

 

هزینه کاشت مو در کلینیک رویان سلامت

از آنجایی که کاشت مو در نواحی مختلفی از جمله، سر، ابرو و ریش صورت می‌گیرد و متخصصان و پزشکان زیبایی مجموعه رویان سلامت متناسب با شرایط هر شخصی از روش‌های متعددی برای رسیدن به نتیجه مثبت در زمینه موهای پرپشت استفاده می‌کنند هزینه‌ها متغیر هستند و معمولا براساس فاکتورهای زیر تعیین میشود:

  1. تعیین هزینه بر اساس نوع تکنیک برداشت و کاشت مو
  2. تعیین هزینه بر اساس وسعت طاسی

ما در ابتدا برای فرد مراجع کننده کاشت مو معاینه کامل را انجام می دهیم اندازه گیری های وسعت طاسی و وسعت و تراکم بانک مو را مشخص می نمایم و برای بیمار تعیین می کنیم کدام روش بهتر است و اگر روش های دیگر انجام شود چقدر از سر پوشش داده می شود و بر این اساس قیمت کاشت مو تعیین می شود و قیمت پیشنهادی اعلام می شود.

به طور کلی در کلینیک رویان سلامت از 3 روش کاشت مو از جمله sut، superfue، superfue Plus انجام می شود.که هر کدام از این روش ها براساس وسعت ناحیه طاسی و میزان تراکم کاشت مو هزینه متفاوتی دارند.

برای دریافت هزینه تقریبی کاشت مو خود می توانید در ساعات کاری کلینیک رویان سلامت با شماره های ۴۱۹۳۶(۰۲۱) ، ۹۵-۲۲۸۸۵۸۹۰ تماس حاصل فرمایید و نوبت مشاوره حضوری رایگان دریافت کنید. اما اگر امکان حضور ندارید می توانید از طریق پیام رسان واتسآپ پیام ارسال کنید و عکس سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود را ارسال نمایید تا بعد از بررسی پزشک متخصص هزینه تقریبی کاشت مو شما را اعلام نماید.

ناحیه طاسی مو

 

هزینه کاشت مو در سایر کشورها

اکثر جراحی های زیبایی به علت تقاضای بالا و همچنین تعداد بیشمار جراحان و متخصصین زیبایی در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان هزینه پایین تری دارند.

به عنوان مثال در کشور ترکیه که به مهد جراحی های پزشکی اروپا تبدیل شده است، هزینه تقریبی کاشت مو حدود 25000 دلار می باشد. سایر جراحی های زیبایی نیز در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد.در واقع یکی از جنبه های جذب توریسم در کشور ترکیه توریسم پزشکی می باشد

در سال های اخیر و به دنبال کاهش ارزش ریال در کشور و قیمت بالای دلار در ایران تعداد متقاضیان کاشت مو از سایر کشورهای دنیا بیشتر شده است.

دلیل تخصص بالای جراحان کشور میزان زیاد انجام این عمل در طی این سال هاست، این امر سبب شده تجربه آن ها بسیار بیشتر از جراحان کشورهای دیگر دنیا باشد و افراد بیشتری از کشورهای اروپایی، آمریکا و همسایگان حوزه خلیج فارس برای انجام عمل کاشت مو و سایر عمل های زیبایی به ایران سفر کنند.

 

کمترین هزینه کاشت مو چقدر میباشد؟

عده‌ای بنا به شرایط اقتصادی خود می‌خواهند که کمترین هزینه‌ی ممکن را پرداخت کنند و عده‌ای هم این تصور را دارند که هرچه بیشتر هزینه کنند نتیجه‌ی بهتری می‌گیرند.

هر دو طرز فکر ناشی از افراط‌ و تفریط و رعایت نکردن اعتدال است.مراجعه به کلینیک و متخصصی که هزینه‌ای کمتر از عرف دریافت می‌کنند برای صرفه‌جویی در مخارج ممکن است عوارض بسیار ناخوشایند و جبران‌ ناپذیری را ایجاد کنند که ده‌ها برابر به‌ اصطلاح سودی که از ارزان بودن برده‌اید به شما خسارت وارد کند. خساراتی مانند عفونت، از بین رفتن بانک مو، ماندن زخم‌های دائمی بر روی سر شما و…

همچنین اگر فکر می‌کنید که چون هزینه‌ی زیادی قرار است پرداخت کنید پس لزوماً ‌کاشت موی خوبی خواهید داشت، شما هم سخت در اشتباهید. در هیچ کجای دنیا و در هیچ زمینه‌‌ای تضمینی وجود ندارد که در صورت پرداخت وجه بیشتر خدمات یا محصولات بهتری دریافت ‌کنید.حتی ممکن است با وجود هزینه‌ی بیشتر از عرف بازار خدماتی با کمترین کیفیت و غیر استاندارد به شما ارائه شود. هیچ ارزانی‌ای بی‌دلیل نیست و هیچ گرانی‌ای تضمین‌کننده‌ی کیفیت مناسب نیست.

 

حرف آخر

اگر قصد دارید پول خود را به مصرف عمل کاشت مو صرف کنید، باید تحقیقات لازم را در این رابطه انجام دهید.

شما می توانید با کمک مشاوره، مناسب ترین جراح را با توجه به بودجه خود پیدا کنید. تنها به خاطر داشته باشید که اگر برای یک جراح با تجربه هزینه بیشتری پرداخت می کنید، آن پول را از دست نداده اید؛ بلکه به شما کمک می کند نتایج بهتری کسب کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که بسیاری از کلینیک ها، کمک هزینه هایی برای بیماران درنظر می گیرند.از جمله کلینیک رویان سلامت با پرداخت هزینه های کاشت مو به صورت اقساط سعی در رفاه حال شما مراجع کنندگان عزیز را دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map