پیوند مو نوعی جراحی زیبایی است که با هدف رسیدن به ظاهر دلخواه انجام می شود. اما به یقین نمی توان انتظار داشت که همه افراد از نتایج عمل کاشت مو راضی باشند.

امروزه مراکز درمانی بسیاری در سراسر دنیا اقدام به جراحی کاشت مو می کنند. اما عملکرد همه‌ی آنها یکسان نیست و استانداردهای متفاوتی در آنها دیده می شود.

از طرف دیگر، نتیجه‌ی کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای موفقیت آمیز بودن نتیجه این جراحی زیبایی بایستی مجموع این عوامل را مانند تکه های یک پازل در کنار هم قرار داد.

عوامل موثر درنتیجه کاشت مو

مهم ترین عواملی موثر در نتیجه کاشت مو به شرح زیر است:

1-انتخاب جراح ماهر و با تجربه

اولین مرحله برای عمل پیوند مو، پیدا کردن یک جراح باتجربه در این زمینه است تا بتواند بهترین و طبیعی ترین کاشت مو را برای شما انجام دهد. جراحی را انتخاب کنید که مدرک تخصصی پوست و مو یا جراحی پلاستیک داشته و در زمینه جراحی پیوند مو تجربه کافی کسب کرده باشد.

2-انتخاب کلینیک معتبر

امروزه مراکز درمانی بسیاری اقدام به جراحی کاشت مو می کنند. اما چطور می توان به آنها اعتماد کرد. پاسخ این سوال چندان دشوار نیست. یک کلینیک معتبر در وهله اول می بایست مجوز رسمی از وزارت بهداشت داشته باشد. مجهز بودن به دستگاه ها و ابزارهای پیشرفته و مدرن، ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی مناسب و نیز دارا بودن تیم پزشکی مجرب و ماهر از دیگر فاکتورهایی است که یک کلینیک معتبر باید داشته باشد.

3-انتخاب تکنیک مناسب کاشت مو

انتخاب تکنیک مناسب و سازگار با شرایط بیمار یکی از کلیدهای اصلی برای رسیدن به نتیجه موفق است. بدیهی است که هر بیمار شرایط مخصوص به خود دارد. در نتیجه نمی توان از یک روش کاشت مو برای تمام افراد استفاده کرد.

آزمایشات و جلسات مشاوره قبل از عمل نیز به همین دلیل صورت می گیرد تا با توجه به سوابق پزشکی بیمار، نوع و وسعت طاسی، کیفیت موهای سر و… بهترین و سازگارترین تکنیک برای بیمار در نظر گرفته شود.

4-اقدامات قبل از عمل پیوند مو

در جلسه مشاوره، پزشک به شما دستورالعمل هایی می دهد که رعایت آنها به بهتر شدن نتیجه کار و کاهش عوارض کمک زیادی خواهد کرد. اقداماتی از قبیل عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون، مشروبات الکلی و دخانیات تاثیر شگرفی در نتایج نهایی این فرایند خواهد داشت.

5-بانک موی قوی

زمانیکه از بانک موی قوی در مقایسه با دیگران، برخوردار باشید، شانس بیشتری برای پشت سر گذاشتن یک کاشت مو موفق دارید. تشخیص اینکه کدام ناحیه‌ی سر گزینه بهتری برای اهدای مو است بر عهده پزشک می باشد. اگر وی این ناحیه را به درستی انتخاب نماید و فولیکول های مو را با مهارت استخراج کند، نیمی از راه کاشت طبیعی مو با موفقیت سپری شده است.

6- استخراج صحیح فولیکولهای مو و رعایت تناسب

در جریان فرایند کاشت مو، پزشک بایستی تناسب کافی بین تراکم مو در ناحیه اهدا کننده و نیز وسعت طاسی فرد به وجود آورد. به عبارت ساده تر، نباید بعد از اتمام کار نقطه هایی از سر فرد بدون مو دیده شود.

از طرف دیگر نحوه استخراج فولیکول های مو نیز بسیار اهمیت دارد. زیرا در صورت آسیب گرافت ها، موهای کاشته شده دیگر قادر به رشد نخواهند بود.

امروزه تکنیک های جدید کاشت مو نظیر روش Super FUE وجود دارد که در آن تمام مراحل از استخراج گرافت ها گرفته تا کاشت آنها به کمک دستگاه های تمام الکترونیکی هوشمند انجام می شود. به این ترتیب، احتمال صدمه دیدن گرافت ها به حداقل رسیده است و میزان موفقیت نتایج آن در مقایسه با روش های قبلی بسیار زیاد می باشد.

7-آماده سازی گرافت ها

آماده سازی گرافت ها یکی از حساس ترین مراحل کاشت مو است که عمدتا توسط تیم جراحی صورت می گیرد. به همین دلیل است که استفاده از تیم تخصصی در کنار پزشک برای انجام کاشت مو بسیار ضروری است.

8- دقت در بازکردن کانال ها

برای اینکه کاشت مو بصورت ایده آل انجام شود و عوارض آن به حداقل برسد، می بایست کانال های کاشت فولیکول ها را خیلی دقیق باز کرد. این مرحله تاثیر زیادی در نتایج نهایی دارد.

9- مراقبت های بعد از عمل کاشت

بعد از اتمام عمل، پزشک توصیه هایی برای مراقبت از موهای کاشته شده به بیمار می دهد. رعایت دقیق و منظم این مراقبت ها به اندازه نحوه انجام عمل مهم و حیاتی هستند. پرهیز از فعالیت های شدید بدنی یا قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید و یا عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون، دخانیات و مشروبات الکلی از جمله اقداماتی است که فرد بیمار بایستی بعد از عمل آنها را رعایت کند.

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن زیرتماس حاصل فرمایید.