کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95
میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چقدر است؟

میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چقدر است؟

چکیده مطلب

دست یافتن به اندامی متناسب و زیبا خواسته هر فردی است و امروزه با استفاده از روش‌های لاغری موضعی مانند لیپوماتیک و جراحی‌های مختلف، انسان می‌تواند سریع‌تر به اندام دلخواه خود برسد، اما سوال اینجاست که آیا احتمال چاقی مجدد و برگشت چربی‌ها بعد از پیکرتراشی لیپوماتیک وجود دارد؟ میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چقدر است؟

میزان ماندگاری لاغری با جراحی لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک با شکستن و ذوب کردن بافت چربی و سپس ساکشن کردن آن با دستگاه شاهد کاهش سایز و لاغری موضعی در نواحی تحت درمان مانند شکم، پهلو و … هستیم.

در واقع در جراحی لیپوماتیک چربی‌ها به صورت مایع از بدن خارج می‌شوند و به همین خاطر است که فرد بعد از استفاده از این روش، تغییر سایز قابل توجهی را مشاهده می‌کند، اما آیا نواحی که تحت درمان با لیپوماتیک قرار می‌گیرند، هرگز دوباره چاق نمی‌شوند؟

نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که جراحی لیپوماتیک برگشت ناپذیر است، به طور کلی تا به حال هیچ روش لاغری پیدا نشده است که بتواند برای همیشه چربی را از بدن حذف کند.

اگر برخی از کلینیک‌های لاغری هم به شما می‌گویند که این روش لاغری دائمی است، فقط به دنبال جذب مشتری هستند و ماندگاری دائمی لاغری با لیپوماتیک فقط یک جمله تبلیغاتی است.

تنها در صورتی روش لیپوماتیک برگشت ندارد که فرد بعد از لاغری با لیپوماتیک به رژیم غذایی خود توجه کند و مواد غذایی چاق کننده مصرف نکند، در عین حال ورزش کردن نیز می‌تواند تاثیر زیادی در ماندگاری لاغری با لیپوماتیک داشته باشد.

برگشت پذیری لیپوماتیک

اگرچه با لیپوماتیک چربی‌های اضافی خارج می‌شود، اما بعد از آن باید رژیم غذایی و ورزش را رعایت شود و اگر نه، تضمینی برای عدم برگشت مجدد چربی‌های اضافه وجود ندارد. چنانچه فرد پس از کاهش قابل توجه سایز بدن بعد از جراحی لیپوماتیک، به رعایت رژیم غذایی خود توجهی نکند ، مسلما این چربی‌های حذف شده مجددا باز خواهند گشت.

البته پزشکان و جراح‌های زیبایی ادعا می‌کنند که برگشت پذیری چربی در نواحی که تحت درمان با لیپوماتیک قرار گرفته‌اند به شکل اولیه و مانند نواحی دیگر بدن که تحت درمان با لیپوماتیک قرار نگرفته‌اند، نخواهد بود. در واقع برگشت پذیری در نواحی که لیپوماتیک شده‌اند، بسیار کندتر است.

البته آنچه در بحث لاغری موضعی با لیپوماتیک برای افراد مهم است، این موضوع است که چربی‌های حذف شده در نواحی از بدن که با استفاده از دستگاه لیپوماتیک کاهش سایز داده‌اند، هرگز باز نمی‌گردند.

به همین دلیل ما و بسیاری از متخصصین به افراد مراجعه کننده روش لیپوماتیک را توصیه می‌کنیم، زیرا اگر فرد بعد از انجام عمل لیپوماتیک به توصیه‌های پزشک خود توجه کند، با رعایت رژیم غذایی مناسب هم می‌تواند اندام ایده آلش را حفظ نماید هم به سلامتی خود کمک کند، در عین حال اصلا چربی‌های برداشت شده با لیپوماتیک، باز نمی‌گردند.

در واقع زمانی که فرد بعد از جراحی لیپوماتیک به اندام زیبا و دلخواه خود رسیده است، حفظ آن با رژیم غذایی مناسب  و ورزش کار سختی نیست ، زیرا زمانی که فرد به تناسب اندام ایده آل خود رسیده است ، آنقدر از این موضوع خوشنود می‌شود که می‌تواند با روحیه بالاتری رژیم غذایی مناسب را رعایت کرده و برای حفظ تناسب اندام خود ورزش کند.

بنابراین ماندگاری لاغری بعد از عمل لیپوماتیک، بستگی به خود فرد دارد و اوست که انتخاب می‌کند که تناسب اندامش بعد از لیپوماتیک ماندگار باشد و یا مجددا چاق شود.

میزان برگشت عمل لیپوماتیک چقدر است؟

روش‌های جراحی مختلفی مانند لیپولیز، لیپوساکشن و لیپوماتیک برای حذف چربی‌های اضافی در نواحی از بدن که چاقی موضعی دارند، استفاده می‌شود.

شاید به نظر بسیاری از افراد که اطلاعات کاملی راجع به این روش‌ها ندارند، در یک نگاه کلی، هر سه این روش‌ها یکسان به نظر برسد، اما آیا با توجه به هزینه‌ای که فرد برای انجام این روش‌ها می‌پردازد، همه این روش‌ها لاغری، ماندگاری یکسانی دارند؟ آیا عوارض بعد از عمل این روش‌های لاغری موضعی یکسان است؟ آیا با وجود صرف هزینه‌های بالا برای این عمل‌ها، فرد بعد از گذشت مدتی از عمل، باز هم شاهد برگشت چربی خواهد بود یا خیر؟

اگر چه کار روش‌های مختلفی مانند لیپولیز، لیپوساکشن و لیپوماتیک حذف چربی‌های اضافی است، اما روش کار ، عوارض، میزان ماندگاری و هزینه این جراحی‌ها با هم متفاوت است. قبل از اینکه برای انجام این روش‌های لاغری، تصمیمی بگیرید، راجع به آن‌ها مطالعه کنید تا بعد از عمل از کاری که کرده‌اید پشیمان نشوید.

با توجه به عوارض کمتر، برگشت پذیری کندتر و میزان ماندگاری بالاتری که روش لیپوماتیک دارد، اکثر پزشکان به خصوص پزشکان کلینیک رویان سلامت این روش را برای لاغری موضعی توصیه می‌کنند، لیپوماتیک نسبت به روش‌هایی مانند لیپوساکشن ، یک روش ایمن، کم هزینه و با ماندگاری بالا است که با دستگاه‌های پیشرفته و هماهنگ با روش‌های روز دنیا انجام می‌شود.

میزان برگشت لاغری بعد از لیپوماتیک بستگی به خود فرد دارد، همانطور که گفتیم، به طور کلی آن چربی‌هایی که از بدن خارج شدند، برگشت دوباره ندارند و به صورت دائمی حذف می‌شوند، اما اگر فردی بعد از انجام جراحی لیپوماتیک رژیم غذایی مناسبی را رعایت نکند و به صورت افراطی پرخوری کند، مطمئنا چاق می‌شود.

طبیعتا اگر فردی چاق شود، نواحی که تحت لیپوماتیک قرار گرفته‌اند نیز چاق شده و چربی‌های مجددی وارد آن نواحی می‌شود. در واقع میزان برگشت چربی به میزان پرخوری و ورزش نکردن فرد بستگی دارد.

 

جهت مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید.

021-41936

22885890-95(021)

آدرس:

♦قیطریه_اندرزگو
♦شهرک غرب_ بلوار دادمان

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

 

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید