کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

میکرودرم ابریژن روش غیر تهاجمی برای لایه برداری پوست

23 خرداد
میکرودرم

یک نوع جراحی زیبایی پوست است که در آن لایه های خارجی یا بیشتر سطحی پوست با استفاده از یک ساینده قوی به آرامی انجام می شود، برداشته می شود.

این درمان در یک جلسه تکمیل نمی شود؛ اما معمولا با فاصله انجام میگیرد که منجر به ایجاد یک لایه پوست نرم تر و شاداب تر می شود و در کل هدف از انجام این روش درمانی، بهبود ظاهر پوست است.

موارد درمان میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن معمولاً در موارد زیر استفاده می شود:

• چین و چروک و خطوط پوستی
• پوست کدر
• زخم های آکنه خفیف
• لکه های ایجاد شده به علت اشعه مضر آفتاب یا لکه های ناشی از افزایش سن
• منافذ باز
• استرچ مارک ها یا آستریا

روش انجام میکرودرم ابریژن

یک فرایند مکانیکی است که با هدف حذف لایه های پوستی مرده یا آسیب دیده انجام می شود که دچار مشکلات بزرگ و قابل مشاهده ای مانند لکه های پوستی، تجمع رنگدانه ای، زبری و چین و چروک شده اند.

این روش درمانی در حدود ۴۵ دقیقه به طول می انجامد و معمولاً بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد. درمان با پاکسازی پوست از مواد آرایشی یا دیگر مواد مواد بیرونی آغاز می شود.

سپس تراشه های الماس طبیعی یا کریستال اکسید آلومینیوم، بی کربنات سدیم یا کلرید سدیم روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

این عناصر ممکن است به مدت یک دقیقه بر روی سطح پوست به شکل کریستال هایی به وسیله اسپری دستی اسپری شوند، در حالی که یک وکیوم کوچک به وسیله تراشه های موجود در آن، به طور همزمان سلول های پوست را از بین می برد.

ابزار دیگر وسیله ای دستی است که بر سر آن الماسی برای لایه برداری پوست تعبیه شده است. این روش در شرایط استریل انجام می شود و در بیشتر موارد بهتر است که آن را با کرم های کاهش دهنده عوارض بالا رفتن سن، روشن کننده های پوست و لایه بردارهای شیمیایی ترکیب کنید.

برنامه درمانی و ریکاوری میکرودرم

در میکرودرم ابریژن، درمان بر روی لایه اپیدرم پوست انجام می شود که در آنجا عروق خونی وجود ندارد و این بدان معنا است که امکان خون ریزی در این روش بسیار اندک است. درمان معمولا در شش جلسه درطول۱۲ هفته، یعنی هر دو هفته یک بار انجام می شود تا نتیجه مثبت حداکثری حاصل شود.

تکرار این روش هر ۴ تا ۸ هفته، باعث تقویت و سلامت پوست شده و موجب تحریک سلول سازی در عمق لایه اپیدرم پوست می شود.

پس از عمل، پوست ممکن است قرمز شود و تا مدت کوتاهی ممکن است احساس ناراحتی خفیف داشته باشد. پس از عمل، استفاده از کرم های ضد آفتاب اجباری است و فرد باید تا چند روز از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کند.

کبودی و خونریزی های میکروسوپی در این درمان به ندرت اتفاق می افتد و دلیل آن اعمال فشار زیاد و به مدت طولانی است.

برجای ماندن اسکار در این روش بسیار نادر است و مواردی از ابتلا به عفونت پس از میکرودرم ابریژن مشاهده نشده است، مگر اینکه بیمار مبتلا به تبخال فعال، زرد زخمیا دیگر ضایعات پوستی باشد. گاهی اوقات نیز ممکن است بیماری روزاسه بعد از انجام میکرودرم ابریژن فعال شود.

نتایج و عوارض میکرودرم آبریژن

• روش نسبتا راحتی است
• بی خطر و کم عارضه است
• نیاز به استراحت مطلق ندارد
• اگر از پاک کننده های شیمیائی پوست اجتناب شود، می توان آن را در دوران بارداری انجام داد

از سوی دیگر، میکرودرم ابریژن در یک جلسه اثربخش نیست. این عمل تنها در لایه سطحی اپیدرم پوست صورت می گیرد و به همین دلیل چین و چروک های عمیق، زخم های جراحی، رنگدانه یا آکنه شدید را بهبود نمی بخشد.

درمان های شیمیایی و یا لیزر برایاین موارد مناسب تر است. همچنین در مورد عوارض ناشی از افزایش سن بی اثر است. در نهایت، برای درمان بهینه، چندین درمان همزمان لازم است.

ميکرودرم ابريژن براي بهبود چه مشکلاتي استفاده مي شود؟

۱- رفع جاي جوش: فرورفتگي هاي ناشي از جوش ها و جاي آکنه، با ميکرودرم قابل رفع است. طي جلسات لازم، پوست صاف و کشيده مي شود.

۲- جوان سازي پوست: از اين روش در درمان چروک هاي سطحي و کم عمق پوست مي توان استفاده کرد. چندين جلسه درمان در اين مورد بکار مي رود. فواصل درمان را بر حسب وضعيت بيمار مي توان تغيير داد.
چروک هاي خيلي عميق با اين روش درمان نميشوند، ولي قوام کلي پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر مي شود.

۳- لک هاي پيري يا کبدي: لک هاي پيري مربوط به نور آفتاب بوده و يا در سنين بالا در پوست هاي روشن ديده مي شوند. اين لک ها با ميکرودرم ابريشن قابل درمان مي باشند.

۴- لک هاي حاملگي: مهم ترين اثر ميکرودرم ابريژن، کمرنگ يا محو کردن لک هاي حاملگي يا ملاسما است، مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهاي لک بر (تحت نظر پزشک) استفاده شود.

۵- جاي جوش (اسکار) آبله مرغان: اسکارها نبايد زياد عميق باشند و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن، به چندين جلسه درمان هفتگي نياز دارد.

۶- کوچک کردن منافذ پوستي: منافذ باز پوست يکي از مشکلات عمده در خانم ها مي باشد. يکي از راه هاي درمان اين مشکل استفاده از ميکرودرم ابريشن است.
بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازي و محکم تر شدن پوست، منافذ پوستي نيز کوچک تر مي شوند.

۷- برطرف کردن تاتو يا خالکوبي: تاتو و خالکوبي هاي سطحي پوست را مي توان با اين روش درمان کرد.

۸- تميز کردن پوست و از بين بردن جوش هاي سرسياه: براي از بين بردن جوش هاي سر سياه که بسيار شايع مي باشند نيز مي توان از ميکرودرم ابريژن استفاده کرد. کاهش جوش هاي سر سياه پوست به کم شدن ضايعات جوش‌هاي غرور جواني نيز کمک خواهد کرد.

۹- درمان ترک هاي پوستي: در درمان ترک هاي پوستي در زمان حاملگي يا چاقي و بلوغ نيز مي توان از اين روش استفاده نمود که البته خيلي خوب به درمان پاسخ نمي دهد.

۱۰- چروک گردن: براي درمان چروک هاي ناحيه گردن و ضايعات اين ناحيه نيز مي توان از ميکرودرم استفاده کرد.
بعد از انجام ميکرودرم ابريژن، تا حدامکان زير نور آفتاب قرار نگيريد و در صورت نياز از کرم ضدآفتاب به ميزان کافي استفاده کنيد.

مجموعه کلینیک های تخصصی کاشت موی رویان سلامت
 برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و … با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.
۴۱۹۳۶-۰۲۱
۰۲۱۲۲۸۸۵۲۹۰-۹۵
شعب تهران بزرگ
شهرک غرب بلوار دادمان
قیطریه-اندرزگو
مشاورین تلگرام
royanmoobot@

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map