لیپوماتیک چیست؟

17 اردیبهشت
عمل لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک چیست؟

 لیپوماتیک تکنولوژی نوین برداشت چربی های زیر جلدی است و برای استخراج چربی های موضعی کاربرد دارد .

تکنولوژی به کار رفته در این ابزار با دقت بسیار بالا آن را از روش لیپوساکشن های قدیمی کاملا متمایز می کند .

در نسل چهارم لیپوماتیک با کانولای هوشمند آسیب به بافت به کمترین سطح کاهش یافته و بیشترین میزان برداشت چربی صورت می گیرد و به همین سبب به پیکرتراشی یا رسیدن به اندام با فرم ساعت شنی شهرت یافته است .

چربی حاصل از لیپوماتیک به علت دقت در برداشت خلوص بسیار بالایی دارد و 80 درصد از سلول های چربی برداشته شده با این روش سلامت هستند و مناسب برای ترنسفر (انتقال) به سایر نقاط بدن از جمله باسن ، سینه ، ساق پا و صورت می باشد.

لیپوماتیک چیست

 

مزایای عمل لیپوماتیک برای لاغری

 • ایمن بودن عمل
 • مؤثر و آسان بودن
 • درد کم
 • کوتاه بودن زمان عمل
 • دوره نقاهت کوتاه
 • تورم و ترشحات کم بعد از عمل لیپوماتیک
 • جمع شدن پوست بعد از عمل لیپوماتیک
 • ارزان بودن هزینه لیپوماتیک نسبت به روش‌های دیگر برای لاغری
 • تنها دو هفته بعد از عمل لیپوماتیک نیاز به استفاده از گن دارید ، در حالی که بعد از برخی از روش‌ها مانند لیپوساکشن ممکن است تا 6 ماه بعد از عمل نیاز به استفاده از گن باشد.
 • کم بودن احتمال آمبولی چربی در عمل لیپوماتیک نسبت به روش‌های دیگر مانند لیپوساکشن
 • در صورتی که کانول به بافت غیر چربی برخورد کند ، فوراً سیستم‌های امنیتی دستگاه لیپوماتیک فعال شده و دستگاه متوقف می‌شود.

آیا می‌توان با لیپوماتیک حجم زیادی از چربی را در یک جلسه خارج می‌شود؟

در هر جلسه از لیپوماتیک نباید بیش از 15% وزن بدن ، چربی خارج شود در واقع  نباید حجم بسیار بالایی از چربی را در یک جلسه خارج کرد.

اگر پزشکی به شما گفته است که در یک جلسه حجم چربی بسیار بالایی را از بدن شما خارج می‌کند، هرگز برای انجام لیپوماتیک سراغ او نروید؛ این کار خطرناک است و تورم و مشکلات بعد از عمل را تشدید می‌کند.

به طور کلی میزان برداشت چربی در هر جلسه به وزن و درصد چربی بدن هر فرد بستگی دارد و پزشک بعد از جلسه مشاوره قبل از عمل لیپوماتیک، با معاینه شما میزان خارج کردن چربی با انجام لیپوماتیک را به شما اطلاع می‌دهد.

همانطور که گفتیم ، اگرچه میزان خارج کردن چربی به وزن و درصد چربی هر فرد بستگی دارد، اما به طور کلی بعد از لیپوماتیک شاهد کاهش 4-2 سایز خواهید بود.

میزان ماندگاری لاغری با لیپوماتیک

آیا نواحی که تحت درمان با لیپوماتیک قرار می‌گیرند، هرگز دوباره چاق نمی‌شوند؟

نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که لیپوماتیک برگشت ناپذیر است، به طور کلی تا به حال هیچ روش لاغری پیدا نشده است که بتواند برای همیشه چربی را از بدن حذف کند.

اگر برخی از کلینیک‌های لاغری هم به شما می‌گویند که لیپوماتیک روش لاغری دائمی است، تنها به دنبال جذب مشتری هستند.

در صورتی بعد از انجام روش لیپوماتیک برای لاغری ، چاق نمی‌شوید که بعد از لاغری با لیپوماتیک به رژیم غذایی خود توجه کند و مواد غذایی چاق کننده مصرف نکند، در عین حال ورزش کردن نیز می‌تواند تاثیر زیادی در ماندگاری لاغری با لیپوماتیک داشته باشد.

زمان عمل پیکر تراشی لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

در این نوع عمل با توجه به اینکه تزریق مایه بی حسی به صورت اتوماتیک و هوشمند صورت می پذیرد بنابراین با سرعت بیشتری انجام می شود.و به دنبال آن تخریب سلولهای چربی همزمان تخلیه صورت می گیرد.

بنابراین زمان عمل لیپوماتیک کوتاهتر شده و زمان بیشتری در اختیار پزشک قرار می گیرد و پزشک می تواند با حوصله و ظرافت بیشتری عمل لیپوماتیک را انجام دهدو در نهایت نتیجه بهتری از عمل لیپوماتیک حاصل شود.

چگونه بعد از لیپوماتیک بیشتر لاغر شویم و نتیجه بهتری از انجام این عمل ببینیم؟

میزان لاغری و نتیجه بعد از انجام لیپوماتیک بستگی به خود شما دارد، به طور کلی آن چربی‌هایی که با انجام لیپوماتیک از بدن خارج شدند، برگشت دوباره ندارند و اگر فرد بعد از انجام لیپوماتیک، رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند و در عین حال فعالیت ورزشی داشته باشد، بیشتر لاغر می‌شود و چربی‌های خارج شده، هرگز باز نمی‌گردند.

آیا نواحی که تحت درمان با لیپوماتیک قرار می‌گیرند، هرگز دوباره چاق نمی‌شوند؟

نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که میزان برگشت پذیری لیپوماتیک امکان پذیر نیست، به طور کلی تا به حال هیچ روش لاغری پیدا نشده است که بتواند برای همیشه چربی را از بدن حذف کند. اگر برخی از کلینیک‌های لاغری هم به شما می‌گویند که لیپوماتیک روش لاغری دائمی است، تنها به دنبال جذب مشتری هستند.

در صورتی بعد از انجام روش لیپوماتیک برای لاغری ، چاق نمی‌شوید که بعد از لاغری با لیپوماتیک به رژیم غذایی خود توجه کند و مواد غذایی چاق کننده مصرف نکند، در عین حال ورزش کردن نیز می‌تواند تاثیر زیادی در ماندگاری لاغری با لیپوماتیک داشته باشد.

لیپوماتیک چیست

خطرات احتمالی لیپوماتیک

اگرچه در میان روش‌های لاغری موضعی، لیپوماتیک یکی از روش‌های ایمن و مطمئن برای از بین بردن چربی‌های موضعی بدن است، اما خطرات خاص خودش را هم دارد. زیرا لیپوماتیک که نوعی جراحی برای لاغری است و ممکن است عوارض خاصی در پی داشته باشد.

لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن خونریزی کمتری دارد و به همین خاطر است که خطر آمبولی در لیپوماتیک نسبت به روش لیپوساکشن کمتر است؛ اما همچنان اگر پزشک مورد نظر شما در این زمینه تجربه و تخصص کافی نداشته باشد ، در لیپوماتیک خطر پارگی عروق و آمبولی وجود دارد.

عوارض لاغری با لیپوماتیک

با وجود تمامی مزایایی که این دستگاه برای لاغری و تناسب اندام دارد، اما هیچ روش لاغری با دستگاهی بدون عارضه نیست، برخی از عوارض لاغری با لیپوماتیک عبارتند از:

 • جای زخم: در لیپوماتیک جای زخم جراحی بسیار کوچک است و پس از چند روز بهبود می‎یابد، پس جای نگرانی نیست. اما به هر حال ممکن است کمی از آثار آن باقی بماند
 • عفونت: اگر جراحی در شرایط استریل انجام شود و پزشک در حین عمل از مواد ضد عفونی کننده استفاده کند، احتمال عفونت پایین است چون که زخم‌های ناشی از جراحی لیپوماتیک بسیار کوچک هستند و مراقبت از آن‌ها آسان است. اما به هر حال انجام هر نوع جراحی با خطر عفونت همراه است.
 • خونریزی حین جراحی: اگر بیمار به توصیه‌های پزشک خود قبل از جراحی (استفاده نکردن از آسپرین و وارفارین دو هفته قبل از جراحی) عمل بکند خطر خونریزی حین عمل لیپوماتیک کاهش می‌یابد و اتفاق نمی‌افتد.
 • حساسیت به لیدوکائین: لیدوکائین داروی بی حس کننده موضعی است که در این جراحی قبل از وارد کردن کانولا به بدن، استفاده می‌شود، برخی از افراد ممکن است به این دارو حساسیت داشته باشند و به همین خاطر دچار مشکل شوند.
 • برگشت پذیری: اگر می‌خواهید مجددا بعد از لیپوماتیک چاق نشوید، باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و در حین آن به طور منظم ورزش کنید، وگرنه تضمینی برای عدم برگشت مجدد چربی‌های اضافه وجود ندارد.
 • خطر آمبولی : ارتعاش دستگاه لیپوماتیک می‌تواند موجب آسیب برخی از عروق شده و به این ترتیب چربی از طریق این عروق آسیب دیده وارد بدن شود و خطر آمبولی بیمار را تهدید نماید.

جهت مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید.

021-41936

22885890-95(021)

 

جهت مشاهده نمونه های بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه نمایید.

royan.surgery@

آدرس:

♦قیطریه_اندرزگو
♦شهرک غرب_ بلوار دادمان

مشاورین تلگرام

@royanmoobot

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 0 میانگین رضایت کاربران: 0]
دیدگاه خود را بنویسید

error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید