کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

لیفت کل صورت به روش آندوسکوپیک

7 اردیبهشت
لیفت کل صورت به روش آندوسکوپیک
فهرست مطالب: نمایش

فرایند پیری غیرقابل اجتناب است. با این وجود، می توان تاثیر آن بر بدن را کاهش داد. بطور کلی تغییرات مربوط به بالا رفتن سن در دهه های ۳۰ و ۴۰ زندگی بسته به فاکتورهایی مانند قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید، سبک زندگی، میزان خاصیت ارتجاعی پوست در چهره نمایان می‌شود.
لیفت کل صورت یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوانسازی و بهبود چهره افراد می باشد که به میزان قابل توجهی علائم اولیه پیری در صورت را از بین می‌برد. در این محتوا قصد داریم جراحی لیفت آندوسکوپ کل صورت را برای شما شرح دهیم تا به تمام ابهاماتی که در این زمینه دارید، پاسخ داده باشیم.

جراحی لیفت آندوسکوپ صورت چیست؟
برخی مواقع افتادگی و تحلیل بافت ماهیچه ای پوست صورت محدود به نواحی خاصی است. در چنین شرایطی جراح متخصص با کمک دستگاه دقیق آندوسکوپ نسبت به رفع این مشکلات اقدام می نماید. لیفت آندوسکوپ در مقایسه با جراحی معمول لیفت صورت بسیار کم تهاجم و از نظر هزینه قابل قبول تر می باشد. این تکنیک برای افراد نسبتا جوان که در دهه های ۳۰ یا ۴۰سالگی زندگی شان هستند، توصیه می شود.

لیفت آندوسکوپ کل صورت چه مزیت هایی دارد؟
همانطور که در بالا اشاره شد، لیفت آندوسکوپ به کمک دستگاه اندوسکوپ که دقت بالایی دارد انجام می شود. در نتیجه این تکنیک برای نواحی کوچک صورت که امکان لیفت آنها با روش های معمول لیفت مانند لیفت قسمت بالایی یا میانی صورت امکان پذیر نیست یا دشوار است مانند نواحی مرکزی صورت، خط اخم و چروک های اطراف بینی و دهان، انجام می شود. از دیگر مزیت های مهم لیفت کل صورت به روش آندوسکوپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:
● در این روش برش های کوچکتری زده می شود. در نتیجه جای زخم و اسکار برجا نمی ماند و دوره ریکاوری کمتری دارد.
●یک روش بسیار کم تهاجم است که درد و ناراحتی جزئی دارد.
●این روش نیاز به صرف زمان و پول کمتری دارد.

مشاوره قبل از لیفت اندوسکوپ صورت به چه منظوری انجام می شود؟
در جلسه مشاوره انتظارات بیمار از لیفت صورت پرسیده می شود. سپس جراح متخصص نواحی که نیاز به تغییرات دارند را با معاینه مشخص می کند و با بیمار درباره اینکه انتظاراتش چقدر واقع بینانه است صحبت می کند.
همچنین درمورد فرایند انجام کار، اقدامات پیش از عمل و نکاتی که باید در دوره ریکاوری رعایت شوند توضیحاتی به بیمار داده خواهد شد. سابقه پزشکی بیمار، داروهایی که در حال حاضر مصرف می کند و یا عمل های جراحی که سابقا داشته است از جمله مواردی است که در جلسه مشاوره مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نهایت هزینه تقریبی عمل و چگونگی روش پرداخت به اطلاع بیمار می رسد.

 


جراحی لیفت آندوسکوپ کل صورت چگونه انجام می شود؟
بهترین کاندید لیفت آندوسکوپ کل صورت چه افرادی هستند؟

افراد زیادی می توانند از جراحی آندوسکوپ برای لیفت و جوانسازی چهره بهره مند شوند. با این وجود بهترین گزینه ها افرادی هستند که:
●پوست صورت یا ناحیه گردن شان شل شده باشد
●چهره شان پیرتر از سن واقعی شان نشان داده می شود
●پوست انعطاف پذیری دارند . لازم بذکر است پوست های انعطاف پذیر در مقایسه با پوست های خشک و آسیب دیده سریع تر بهبود پیدا می کنند.
●از شرایط جسمانی خوبی برخوردار باشند.
●انتظارات واقع بینانه ای از جراحی آندوسکوپ صورت داشته باشند
●بتوانند مراقبت ها و توصیه های قبل و بعد از عمل را با دقت رعایت کنند
قبل از جراحی آندوسکوپ صورت انجام چه مراقبت هایی توصیه می شود؟
● بهتر است برای مدتی آسپرین و داروهای ضدالتهابی را متوقف کنید. برخی از این داروها ممکن است میزان خون‌رسانی به بدن را افزایش دهند که این امر موجب انباشت خون در نواحی مختلف بدن شده و کار را برای پزشک سخت می‌کند.
● از ۶ هفته قبل از جراحی مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی را کنار بگذارید. به این ترتیب احتمال بروز عوارض ومدت زمان دوره بهبودی زخم ها بسیار کاهش پیدا می کند.
● دو هفته مانده به جراحی مصرف آب آشامیدنی تان را افزایش دهید. تامین آب مورد نیاز بدن قبل از جراحی بسیار مهم است.
●آزمایشاتی که پزشک برای بررسی بالینی و پزشکی تان تجویز می کند را انجام دهید.

در تکنیک لیفت صورت به روش اندوسکوپ ، جراح یک اندوسکوپ را از طریق سه یا چند برش کوچک به طول کمتر از ۲٫۵ سانتی متر، در زیر پوست قرار می دهد. از طریق آندوسکوپ تصاویر ویدئویی از ساختار داخلی صورت بیمار به یک صفحه تلویزیون منتقل می شود. جراح با مشاهده تصاویر درمورد چگونگی بالابردن و تغییر مکان بافت های صورت تصمیم گیری می کند.

با کمک سَری دستگاه آندوسکوپ چربی‌های اضافه از بین رفته و بافت‌ها و ماهیچه‌ها شکل داده می‌شوند. در پایان، زخم ها بخیه می شوند. مدت زمان عمل بستگی به پیچیدگی لیفت دارد. به طور معمول بین ۱ تا ۴ ساعت طول می کشد. این عمل ناراحتی و درد جزئی دارد و کبودی ها و ورم حاصل از جراحی پس از یک هفته ناپدید می شود.
لیفت اندوسکوپیک برای چه مناطقی از صورت انجام می شود؟
●خط اخم
●خط خنده
●افتادگی گونه
●خطوط زیر لب

دوره نقاهت و ریکاوری لیفت آندوسکوپ کل صورت چگونه است؟
زخم های ایجاد شده در لیفت آندوسکوپ صورت جزئی است. به همین دلیل خونریزی و ورم مختصری را بعد از عمل تجربه خواهید کرد. ورم و کبودی معمولا بعد از گذشت دو هفته، از بین می‌رود. اگرچه اکثر بیماران بعد از یک هفته فعالیت‌های روزمره را شروع می‌کنند.

جراحی لیفت صورت و گردن
بعد از لیفت آندوسکوپ کل صورت رعایت چه نکاتی ضروری است؟
پزشک جراح، شما را برای مراقبت های بعد ازعمل راهنمایی می کند:
●در سه ماه اول بعد از عمل از سونای خشک و بخار بپرهیزید.
●بهتر است در روزهای ابتدایی بعد از عمل از کمپرس سرد بر روی نواحی جراحی شده استفاده کنید تا کبودی و التهاب کاهش پیدا کند. دقت داشته باشید که نباید یخ را مستقیما بر روی پوست قرار دهید.
● بین ۶ تا ۱۲ ماه، در معرض آفتاب قرار نگیرید.
●تا یکهفته بعد از عمل به حالت نیمه نشسته استراحت کنید و از خم کردن صورت بپرهیزید.
● از استامینوفن برای تسکین سردرد و درد خفیف ناحیه جراحی شده استفاده کنید و از داروهایی مانند ایبوبروفن، دیکلوفناک، ایندومتاسین،آسپیرین تا حد امکان خودداری کنید.
●پیاده روی سبک بعد از عمل می تواند تورم و کبودی صورت را به میزان زیادی کاهش دهد.
● بخیه ها معمولاً ظرف هفت روز پس از عمل برداشته می شوند.
●حتی المقدور تا سه هفته بعد از عمل از رنگ کردن موهایتان خودداری کنید.

عوارض لیفت آندوسکوپ صورت چیست؟
جراحی لیفت آندوسکوپ صورت یکی از کم تهاجم ترین درمان های زیبایی به شمار می رود. با این وجود درصورتیکه توسط متخصص کارآزموده و در یک کلینیک نامعتبر انجام شود، ممکن است عوارض ناخوشایندی را بدنبال داشته باشد.
●واکنش منفی نسبت به ماده بی حس کننده
● خونریزی
● هماتوم
●عفونت
● آسیب عصبی

میزان ماندگاری جراحی آندوسکوپ کل صورت چقدر است؟
این روش لیفت پوست ماندگاری بالا دارد و حداقل تا ۵ سال بعد به لیفت مجدد نیاز نخواهید داشت. البته توجه داشته باشید که با استفاده از لیفت اندوسکوپیک می‌توانید چهره‌ای جوان‌تر داشته باشید اما نشانه‌های افزایش سن به‌طور کامل از بین نمی‌رود

چگونه بهترین پزشک برای لیفت آندوسکوپ کل صورت را انتخاب کنیم؟
برای رسیدن به نتیجه مطلوب و طولانی مدت باید به یک فوق تخصص زیبایی یا متخصص عمومی با تجربه که دوره های جراحی پلاستیک و زیبایی را گذرانده باشد مراجعه کنید.در زمان انتخاب جراح فاکتورهایی مانند تحصیلات و مدرک پزشکی، تجربه جراح در لیفت آندوسکوپ را باید درنظر داشته باشید.
هزینه جراحی لیفت آندوسکوپ صورت چقدر است؟
عوامل زیادی از جمله تعداد نواحی صورت که نیاز به تغییر دارند، دستمزد جراح متخصص ، موقعیت جغرافیایی کلینیکی که لیفت آندوسکوپ در آن انجام می شود در تعیین هزینه جراحی دخیل هستند.

لیفت آندوسکوپ صورت چه تفاوتی با جراحی باز دارد؟
لیفت آندوسکوپ صورت مانند جراحی باز، چین و چروک و افتادگی صورت را از بین می برد. با این وجود در مقایسه با حراحی باز مزیت های قابل توجهی دارد که در ادامه به آنها اشاره می شود:
۱-برش ها در جراحی آندوسکوپ کوچکتر هستند.
۲-دوره نقاهت و ریکاوری کوتاهی دارد.

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 4 میانگین رضایت کاربران: 3.8]

دیدگاه در"لیفت کل صورت به روش آندوسکوپیک"

 1. مهرداد

  با سلام
  بهترين دكتر جراح جهت ليفت پيشاني شقيقه و گونه در ايران كدام دكتر است راهنمايي كنيد لطفأ

  • رویان سلامت

   با سلام و وقت بخیر
   پزشک مجموعه ما دکتر غلامحسین موسوی مجد هستند که فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی میباشند و نمونه کارهای ایشان در سایت موجود است.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید