کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95

لیفت صورت با نخ

روش لیفت با نخ چیست؟

امروزه روش لیفت با نخ یکی از جدیدترین روش هایی است که برای جوانساری صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد . بنا بر نتایج به دست آمده این روش تاثیرگذاری بالایی داشته و بدون ایجاد هرگونه شکاف یا برش انجام میشود. در روش لیفت با نخ هیچ نیازی به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد. در این عمل نخ های مخصوصی بوسیله سوزنهای بسیار باریک وارد پوست شده و پوست و عضلات آن قسمت را به بالا می کشند و از طرفی باعث کلاژن سازی و جوانسازی پوست نیز میگردند. مراقبت های محیطی مانند آفتاب و مصرف روزانه آب و سبزیجات به ماندگاری بالا و چند ساله این روش کمک فراوانی می کند.

لیفت نخ
لیفت نخ

ليفت صورت

نیروی جاذبه زمین، قرارگيري در برابر خورشيد و استرس هاي روزانه زندگي مي تواند صورت و گردن ما را پر چين و چروك كند. چروك هاي عميقي كنار دهان، خط خنده را شل كرده و آن را عميق تر مي كند و باعث چين خوردن گردن و انباشت چربی در این منطقه می شود. ليفت صورت با سفت كردن ماهيچه ها، حذف چربي و حذف پوست اضافي، اين نشانه ها را بي اثر كرده و چهره شما را جوان تر و شاداب تر نشان مي دهد. بعد از جراحي، بعضي از افراد مي توانند 10 تا 15 سال جوان تر به نظر برسند.

چگونگی تاثیر لیفت صورت با نخ بر روی پوست صورت

وقتی که این نخ در زیر پوست قرار میگیرد هم باعت تحریک کلاژن سازی شده و هم باعث تحریک ساختن الاستین و اسید هیالورونیک میشوند که مجموع این سه عامل نقش به سزایی درجوانسازی ، شادابی و طراوت پوست دارند.

عمل لیفت با نخ در کدام نواحی کاربرد دارد؟

لیفت با نخ را می توان در همه نواحی گردن و صورت استفاده کرد. از لیفت با نخ میتوان برای از بین بردن چین و چروک های روی پیشانی ، خطوط بالای لب ، خط خنده و گردن و همچنین افتادگی گونه ها استفاده کرد.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

در این روش ابتدا متناسب با نوع نخ و ناحیه مورد نظر، تعداد نخ های مورد نیاز توسط پزشک متخصص تعیین می گردد. قبل از آنکه نخ در محل مورد نظر قرار گیرد نقاط ورود و خروج و همچنین مسیر عبور نخ ها نشانه گذاری شده و سپس توسط یک سوزن بسیار باریک از زیرپوست و مسیر مشخص شده عبور داده میشود. به عنوان مثال برای حجیم کردن و برجسته کردن گونه ها از چندین نخ یا چند حلقه نخ ممکن است استفاده گردد و یا در ناحیه گردن معمولا از نخ های خاردار استفاده میشود تا پوست به فک پایینی چفت شود.

این نخ ها نارک و غیر قابل رویت می باشند. سوراخ های ایجاد شده برای قرار دادن نخ ها بسیار کوچک بوده و جراحت پوستی بوجود نمی آورند. اگرچه بلافاصله بعد از عمل لیفت با نخ تاثیر آن قابل مشاهده است اما در هفته های پس از انجام این روش فرد شاهد بهترین نتیجه خواهد بود. بافت کلی پوست بهبود یافته و محکمتر و ضخیم تر و شادابتر میشود و چین و چروک ها صافتر میشوند. این نخ ها معمولا پس از هشت ماه جذب بدن می شوند اما تاثیر لیفت با نخ دو تا پنج سال باقی می ماند.

 

ليفت صورت براي من چه كاري انجام مي دهد؟

ليفت صورت به لحاظ فني به عنوان ريتيدكتوميز (برداشتن چروك) شناخته شده نيمه تا پايين صورت و گردن را جوان تر مي كند. عمل لیفت صورت در موارد زیر مؤثر است:

 • افتادگي میانه صورت
 • چروك هاي عميق زير چشم ها
 • چروك هاي عميق بين بيني و دهان (خط خنده)
 • افتادگی پوست به دلیل ضعف عضلات
 • افتادگی بافت های چربی
 • افتادگی پوست و چربی در زير چانه و فك

کدام موارد با لیفت صورت تصحیح نمی شوند؟

ليف صورت در ظاهر يك نفر با مشكلاتي كه در بالا ذكر شد، اصلاحات چشمگيري را ايجاد مي كند. با وجود اين، ليفت صورت قادر به توقف نشانه های پیری که به تدریج در صورت ظاهر می شوند، نیست. ليفت صورت نمی تواند افتادگی های ابرو، پلك ها، بيني و میانه صورت را اصلاح کند. اشخاصي كه مي خواهند اين قسمت ها را اصلاح كنند ممكن است نیاز باشد ليفت صورت را همراه با ليفت ابرو يا جراحي پلك (بلفاروپلاستي) استفاده كنند. فيلرهاي قابل تزريق در بافت نرم، ايمپلنت هاي صورت و صاف كردن پوست نيز مي تواند تاثيرات ليفت صورت را بهتر كند.

آيا براي انجام عمل ليفت صورت مناسب هستم؟

بهترين افراد براي ريتودكتومي:
 • افرادی که مي خواهند يك نشانه يا چند نشانه هاي پيري را كه در بالا ذكر شد اصلاح كنند
 • مردان يا زناني كه چهره هايشان شروع به افتادن كرده ولي پوست صورت آن ها هنوز كشساني خود را حفظ کرده است.
 • سلامت عمومي
 • انتظارات واقعي
 • مدنظر قراردادن ليفت صورت بخاطر دلايل شخصي نه به سبب فشار

پزشكان كلينيك رويان در مورد مناسب بودن ليفت صورت با شما مشورت خواهند كرد.

ريتودكتومي چگونه اجرا مي شود؟

ليفت صورت نوعا سرپايي بوده و ممكن است در مطب، مركز جراحي يا بيمارستان به انجام برسد. اشخاص ممكن است روش بی حسی با تزریق داخل وريدي يا بيهوشي عمومي را دریافت کنند. انجان این عمل در حدود 2 ساعت به طول مي كشد. روش انجام ليفت صورت بسته به انتخاب با جراح، ساختار چهره شخص و میزان کشسانی مطلوب متفاوت است.

سه روش متداول برش عبارتند از:

 • ليفت سنتي صورت: ليفت كامل صورت براي جوان سازي صورت، فك ها و گردن، پيكرتراشي چربي، ليفت و ليفت ماهيچه و بافت هاي عميق تر، و تراشيدن پوست و كشيدن پوست صورت را شامل مي شود. برش ها در شقيقه ها شروع شده و از پايين به سمت گوش، اطراف لاله گوش، و پشت گوش تا پايين پوست سر در خط رویش مو پيش مي رود. گاهي اوقات، برش ديگري در زير چانه ايجاد مي شود.
 • برش محدود ليفت صورت: براي جوان سازي محدود اطراف چشم ها و دهان، چين خوردگي هاي لب و بيني و ساير چين خوردگي هاي عميق را شامل مي شود. برش هاي كوتاه در شقيقه ها و در اطراف گوش و احتمالا در پايين پلك ها ويا زير لب پاييني ايجاد مي شود.
 • ليفت گردن: بر فك ها، پوست شل گردن و چربي زير چانه متمركز است. برش در اطراف لاله گوش و پشت گوش تا پايين پوست سر ايجاد مي شود.

در همه روش ها، برش ها با بخيه يا چسب بافت بسته مي شوند. اسكارها در خط مو و خطوط برجسته اطراف صورت پنهان می شوند.

ليفت میانه صورت چيست؟

ليفت میانه صورت سرزندگي جواني را به شما برگردانده و خطوط لبخند را به منظور دست یابی به ظاهری جوان و شاداب و طبیعی اصلاح می کند، بدون اینکه نیازی به لیفت کامل صورت داشته باشید. ليفت هاي مایانه  صورت براي كاهش پف زير چشم ها ايده ال بوده و برجستگي زير گونه ها و چين خوردگي هاي اطراف بيني و دهان را تصحيح مي كند. برش های ایجاد شده در این روش زیبایی كوچك بوده و در پلك ها يا در دهان پنهان می شوند. ليفت هاي میانه صورت اغلب اوقات همراه با بلفاروپلاستي پلك پايين براي جوان سازي قسمت چشم ها يا با ايمپلنت براي برجسته سازي گونه ها اجرا مي شود.

لیفت صورت با نخ

ریکاوری بعد از عمل لیفت صورت

بعد از ليفت صورت، پزشكان كلينيك رويان برش ها را بانداژ می کنند و ممكن است لوله هایي را در آن قسمت بدن جاي گذاري كنند که روز بعد بيرون آورده مي شوند. اگر گيره هاي پزشكي براي بسته نگهداشتن برش ها استفاده شوند، يك هفته بعد از ليفت صورت به موازات بخيه هاي شما برداشته مي شوند.

در ابتدا، شما ممكن است اندکی تورم، بيحسي، كبودي و احساس سفتي يا تنش در صورت و گردن را تجربه كنيد. چهره شما ممكن است ناصاف يا كج به نظر بيايد و ماهيچه هاي صورت شما ممكن است سفت شوند. اكثر اين موارد به طور معمول در مدت 3 تا 6 هفته حل شده و حس عمدتاً در مدت چند ماه به شرايط عادي بر مي گردد. ممکن است تا مدتی اسکارها سرخ و برجسته به نظر آمده ایجاد خارش کنند.

بسياري از اشخاص در سومين هفته پس از درمان به سركار بر مي گردند. می توان برای پنهان کردن تورم صورت، از آرایش استفاده کرد.. شما بايد پس از عمل تا زمان بهبود، با پوست و موی خود به آرامي برخورد كنيد. ممکن است نیاز باشد آقایان موهای پشت گردن و گوش ها در مناطقی که پوست برداشته شده است را اصلاح کنند.

ليفت چهره و گردن

چهار روش لیفت چهره و يا گردن وجود دارد كه براساس نيازها و اهداف شما متفاوت است.

بررسي كلي ليفت صورت و گردن

بسياري از اشخاص نگران هستند كه چهره هاي آن ها سفت به نظر خواهد رسيد، يا اینکه فردی را مي شناسند كه عمل لیفت صورت وی دوام کمی داشته است. متاسفانه، برخي جراحان عوارض و نشانه های بالا رفتن سن را برای بیماران بیان نمی کنند. در چنین شرایطی اجزای صورت شل و افتاده مي شوند. به این مثل توجه کنید: اگر شما یک تشك ناهموار داريد، هرچقدر هم بر آن فشار وارد کنید، صاف و هموار نمی شود و دوباره ناهموار به نظر کی رسد. درنتیجه اگر جراحي تنها به لايه بيروني پوست، بدون توجه و شکل دادن زیر ساختار صورت توجه کند، نتايج ليفت صورت با رضایت کمتری همراه خواهد بود.

جراحان كلينيك رويان به دقت آناتومي چهره شما را براي تعين آن چيزي كه به درستي به سبب بروز علائم سالخوردگي رخ داده است، ارزيابي مي كنند. ما بعد از آن برنامه جراحي ليفت صورت مخصوص شما را طراحی مي كنيم كه در حد بسيار زيادي مانند طراحی معماري است. اين كار بيشتر هنري به نظر می رسد تا علمی. ماهيچه هاي چهره با دقت سفت می شوند، به طوري كه ليفت چهره و يا ليفت گردن نه تنها در كوتاه مدت بهتر به نظر مي رسد بلكه سال ها دوام خواهد داشت.

میزان ليفت صورت به نيازهاي و اميال فرد بستگي دارد. اگر پوست شما كشساني را تا حدودی حفظ کرده باشد داشته باشد و صورتتان ساختار استخواني خوبي داشته باشد، برای انجام عمل لیفت صورت مناسب هستید. اكثر افرادی كه ليفت صورت و گردن را انجام داده اند، سنی در حدود 40 تا 70 سال داشته اند.

ليفت صورت و گردن تنها بخش پاييني چهره را تحت تاثير قرار مي دهد. براي ايجاد نتايج بهتر و داشتن صورتی صاف و متوازن، ممکن است نیاز باشد دیگر روش های زیبایی مانند جراحي پلك، ايمپلنت چانه، ليفت ابرو، بوتاكس، فيلرهاي پوستي، تزريق چربي، يا صاف كردنه پوست را نیز انجام دهید. برخي از اشخاص لازم است همران با ليفت صورت، عمل جوانسازي صورت را نیز انجام دهند؛ طوري كه هر دو بخش پاييني و بالايي چهره آنها به يكباره اصلاح شود. تركيب این روش ها كمي گرانتر است؛ اما در عوض انجام همزمان آنها باعث می شود که تنها به یک بار بیهوشی و یک دوره نقاهت نیاز داشته باشید.

حتي براي اشخاصي كه نمی توانند جوان سازي كامل صورت را انتخاب كنند، ما اغلب اوقات فيلرهاي پوستي بيشتر، بوتاكس، يا صاف كردن پوست را بعد از ليفت صورت به خاطر دستیابی به نتایج بهتر پشنهاد مي كنيم. براي مثال، خطوپروک های سطحی پوست با ليف صورت اصلاح نمي شوند؛ ولي با درمان های سطحی پوست مانند لیزرها، ليرزي، لایه برداری پوست با مواد شيميايي، يا درم ابریژن اصلاح مي شوند.

انواع لیفت

لیفت صورت و ليفت گردن

در هر عمل جراحي پلاستيك، سردرگمي هايي وجود دارد؛ در جراحی لیفت صورت و گردن نیز چنین وضعیتی مشاهده می شود. ما از دایره واژگانی خاصی برای روش های خاص خود استفاده می کنیم؛ اما به خاطر داشته باشید که شیوه های دیگر می توانند از همان واژگان به نحو دیگری استفاده کنند.

در رويه ما، چهار نوع ليفت صورت و يا گردن وجود دارد:

 • ليفت صورت براي درمان افتادگی گونه ها و چانه استفاده می شود.
 • ليفت گردن قسمت هاي شل را در گردن درمان مي كند. ليفت صورت و ليفت گردن به طور معمول با يك روش ديگر همراه است.
 • ليفت میانه صورت فقط افتادگی گونه ها را درمان مي كند. اين روش براي اشخاصي كه نشانه هاي پيري را در فك يا گردن ندارند، انجام مي شود.
 • ليفت بخش كوچكي از صورت (يا ليفت S) فقط فك را درمان مي كند. براي اشخاصي كه نشانه هاي پيري را در گونه يا گردن ندارد به انجام مي رسد.

مشاوره

مشاوره در مورد چهره و گردن در گروه مشاورين پزشكي كلينيك رويان

زماني كه در مورد جوانسازي صورت با ما مشورت مي كنيد؛ ما درباره علایق، انتظارات و نگراني هاي شما صادقانه صحبت می کنیم و در کنار مزایا، محدودیت ها و عوارض جراحی لیفت و صورت را به شما خاطرنشان خواهیم کرد. علاوه بر این تاريخچه پزشكي شما را مرور كرده و گزينه هايي را توصيه مي كنيم كه به شما کمک می کن که به اهداف خود از جراحی برسید. ما براي آمادگي هرچه بیشتر شما براي جراحي ليفت صورت، توصیه هایی را به صورت مکتوب ارائه کرده و به سوالات شما پاسخ مي دهيم. 

در گروه پزشكي كلينيك رويان، شخص احساس خواهد كرد كه براي ما مهم است. ما ليفت صورت/ليفت گردن را برای هر فرد به سفارشي طراحی کرده و انجام مي دهيم، به طوري كه کاملا متناسب با چهره و شرایط شما باشد. ما در صورتی روش ليفت صورت و يا ليفت گردن را به شما توصيه مي كنيم كه از نتایج مثبت آن اطمینان داشته باشیم.

هدف ما ارائه يك كار ايمن و باكيفيت است که نتایج آن بتواند شما را خوشحال كند. براي خوشحال كردن شما لازم است با یک دیگر صحبت کنیم و هدف و انتظارات شما از عمل را بدانیم. برنامه ريزي خيلي مهم است. ما براي درك درست و تأمین دقیق خواسته شما، برای اصلاح و بهبود بخش های مورد نیاز بدنتان، زمان زيادي را صرف خواهيم كرد. بعد از آن عمل لیفت صورت مخصوص شما را به صورت سفارشی طراحی می کنیم تا نتایج دلخواهتان را کسب کنید.

چه انتظاراتی دارید؟

انتظار از ليفت صورت و ليفت گردن

جراحي ليفت صورت شما و یا ليفت گردن با بيهوشي عمومي به انجام خواهد رسيد، ولي اكثر اشخاص لازم نيست در بيمارستان بستری شوند.

برش هاي پايين ليف صورت و ليفت گردن به طور معمول پشت گوش و با چين هاي گوش و در داخل خط مو در در قسمت شقيقه ها، زير چانه يا خط ریش قرار دارند. ما هر نهایت تلاش خود را به کار می بریم تا برش ها در مناطقی از چهره انجام شوند که قابل مشاهده نباشند و شما نتیجه دلخواهتانم را از عمل کسب کنید. اگر قصد انجام عمل ترمیمی در ناحیه گردن را دارید، امکان ایجاتد برش در شقیقه ها و پشت گوش ها وجود ندارد. همچنین، ما نمي توانيم گونه ها را با برشي در پشت گوش ها ليفت كنيم؛ بنابراین اصلاح این مناطق باید با دقت بسیار زیادی همراه باشد.

در طي ليفت صورت و يا ليفت گردن، پوست و بافت چربي اضافي برداشته می شوند؛ ماهيچه ها و زير ساخت چهره سفت شده، و دوباره شکل داده می شود. پس از آن پوست زيرين به آرامي سفت شده و بعد از بسته شدن به محل بخيه زده مي شود.

لیفت صورت با نخ

ریکاوری

ریکاوری بعد از عمل لیفت صورت و  گردن

بعد از انجام عمل، دستوراتی به صورت مکتوب در اختیار شما قرار داده خواهد شد. مدت زمان ریکاوری در ليفت صورت و ليفت گردن در حد بسيار زيادي براي همه روش هاي متفاوت يكي است. در اغلب موارد باید انتظار كمي درد، كبودي، تورم، سفتي و كرختي را داشته باشيد. میتوانید برای کنترل و تسکین درد، از داروهای مسکن استفاده کنید.

كبودي و درد معمولا در مدت 7 تا 10 روز كاهش می يابد، و 90% تورم به طور معمول در مدت 3 هفته بعد از جراحي ليفت صورت ناپديد مي شود. ممكن است رفع سفتي و كرختي چند ماه به طول بكشد.

اطراف صو.رت و خط فک شما در اولین شب بعد از جراحی بانداژ می شود. در برخي موارد، ممكن است لوله هایی براي خالي كردن مايعات اضافي در طي يك يا دو روز اول بهبودي، در زیر پوست شما تعبیه شود. در روز بعد از انجام جراحی حال عمومی شما تا میزان زیادی بهتر می شود.

به طور معمول، همه بخيه ها در مدت 1 هفته برداشته مي شوند. در اكثر موارد، پس از  2 روز می توانید دوش بگيريد و پس از 3 هفته موهاي خود را رنگ كنيد. اكثر اشخاص موهاي خود را در مدت چند روز قبل از جراحي ليفت صورت رنگ مي كنند.

شما لازم است كه به مدت چند روز براي كاهش تاول به صورت نشسته و سر بالا بخوابيد. پس از گذشت 2 هفته قادر خواهید بود به سر کار خود بازگشته و فعالیت های روزمره را بدون وارد آوردن فشار به ناحیه جراحی شده از سر بگیرید. تا مدت 3 هفته باید از انجام ورزش هایی که منجر به بالا رفتن فشار خوت شما می شود اجتناب کنید؛ زیرا فشار خون بالا همان چيزي است كه موجب خونريزي زيرپوستي مي شود. تمرين سبك مي تواند پس از 3 هفته و تمرينات شديد پس از 6 هفته شروع شود.

شما می توانید 1 هفته پس از جراحی، کبودی های صورتتان را با آرایش بپوشانید و در ملأ عام ظاهر شوید. اكثر اشخاص بعد از حدود يك هفته مي توانند رانندگي كنند. بهتر استپس از انجام عمل ليفت صورت و ليفت گردن از فعاليت هاي اجتماعي به مدت 2 هفته اجتناب کنید. ما توصيه مي كنيم كه شما به مدت 2 تا 3 ماه قبل از عمل، برای انجام یک رویداد بزرگ برنامه ریزی کنید؛ همان طوري كه براي عروسي يا جلسه آشنایی منتظر مي مانيد. بعد از جراحي ليفت صورت عينك ضد آفتاب را با دقت استفاده كنيد.

شما لازم است كه به صورت دوره اي با جراح خود به مدت 1 سال براي كنترل بازيابي ليفت صورت خودتان ارتباط داشته باشيد.

زماني كه بخيه ها برداشته مي شوند، ما رژيم اسكار خودمان را شروع مي كنيم كه براي چند ماه براي اصلاج بريدگي ها تا حد امكان ادامه دهيم. اغلی برای بیمار استفاده از کرم های ترمیم کننده تجویز می شود و گاه نیز در مناطقی که اسکار برجسته مشاهده می شود، نیاز است کورتون تزریق شود. اين كار از برجسته شدن و بزرگ شدن اسكارها جلوگيري مي كند.

ليفت صورت چه مدت دوام دارد؟ این امر به شخص و روش جراحي استفاده شده بستگي دارد. همان طوري كه گفته شد، از آن جايي در کلینیک رویان عمل لیفت با دقت و ریزه کاری های بسیاری انجام می شود، دوام عمل بیشتر خواهد بود. در اشخاص 70 ساله، روند پيري تسريع مي شود، طوري كه دوام عمل ممكن است 5 تا 7 سال باشد. اهميتي ندارد، شما هميشه ظاهر بهتري داشته باشيد اگر عمل ليفت صورت را به مدت 20 تا 40 سال تجربه نكرده باشيد.

بهتر است كه از پوست خود مراقبت كنيد، در این صورت نتايج بلندمدت ليفت صورت دوام بیشتری خواهند داشت. براي مثال، شما مي توانيد با استفاده از محصولات مراقبتي پوست و انجام ميكرودرم ابریژن،، تزریق بوتاكس و فيلرهاي پوستي، ليفت صورت را ماندگارتر كنيد تا جوان تر به نظر برسيد. اشخاص اغلب اوقات چند سال بعد از اولين ليفت صورت، براي بازبيني هاي كوچك به سراغ پزشكان كلينيك رويان مي آيند.

منابع :

منبع1

منبع2

 

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و... با شماره تلفن زیرتماس حاصل فرمایید.
021-41936
02122885890-95
شعب تهران بزرگ
♦شهرک غرب بلوار دادمان
♦قیطریه_اندرزگو
مشاورین تلگرام : royanmoobot@

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید