کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

لیفت سانترال لب

15 آبان
جراحی لیفت سانترال لب چیست؟

 

لب ،بعد از چشم، دومین عضو از صورت است  که نه تنها در جذابیت صورت نقش بسیار زیادی دارد .بلکه در ارتباطات انسانها مورد توجه قرار می گیرد. با بالارفتن سن حجم لب بالا کاهش می یابد و فاصله بین لب و بینی زیاد می شود . افتادگی لب بالا و پوشیده ماندن دندانهای بالایی در زیر لب، به عنوان یکی از علائم پیری، اثر نامطلوبی را در زیبایی هر فرد ایجاد می نماید.

جراحی زیبایی لب یا لیفت سانترال لب یکی از پرطرفدارترین اعمال زیبایی صورت است. این جراحی به جوان سازی کلی ظاهر شما کمک می کند و زیبایی و اعتماد به نفس را به شما بر می گرداند.

اگر قصد انجام جراحی لیفت لب را دارید، پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی مطلب ما را مطالعه کنید.ما در این مقاله درباره نحوه انجام ان ،آمادگی و مراقبت های پس از آن و نحوه افزایش ماندگاری لیفت لب توضیحات کاملی به شما خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

 

جراحی لیفت سانترال لب چیست؟

جراحی لیفت سانترال لب یکی از محبوبترین و کم تهاجم ترین روش های دائمی برای حجیم کردن لب است که تاثیر بسزایی در زیبایی و فرم زیبای لب دارد. این جراحی در مطب انجام می شود و در آن فضای میان بینی و لب کوتاه تر می شود. در واقع ، با جراحی لیفت لب، لب ها برجسته تر و پرتر به نظر می رسند و فرم اصلی لب بیشتر نمایان می شود.

اگر می خواهید حجم لب بالای خود را افزایش دهید، جراحی لیفت سانترال بهترین گزینه برای این هدف است.

لیفت سانترال لب

جراحی لیفت سانترال لب چه مزیت هایی دارد؟

از جراحی لیفت سانترال لب می توان در موارد زیر استفاده کرد:

 • جوانسازی لب
 • ضخیم سازی لب
 • نمایان شدن دندان های پیشین ( هالیوودی کردن لب ها)
 • افزایش فاصله بین لب و بینی
 • اصلاح چین افقی بین لب و بینی
 • کم کردن فاصله لب و بینی
 • رفع اسکار زیر بینی

جراحی سانترال یا لیفت لب بالا چگونه انجام می شود؟

جراحی سانترال یا  لیفت لب بالا که به عنوان کوتاه کردن فاصله لب بالا تا بینی شناخته شده است ، مناسب افرادی می باشد که از طول منطقه فوقانی لب تا بینی خود ناراضی هستند .این جراحی تکنیک های مختلفی دارد.

اما به طور کلی، در این نوع جراح برشی در زیر بینی ایجاد می‌کنند و پوست اضافی در این ناحیه برداشته میشود تا طول عمودی آن کوتاه شود.سپس مجددا بخیه می‌کنند. در طی این جراحی هیچ عصب یا ماهیچه‌ای برداشته یا قطع نمی‌شود .این جراحی بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد.

 

 

جراحی لیفت لب چه انواعی دارد؟

جراحی لیفت لب بالا بر اساس روش انجام به ۳ نوع تقسیم بندی می شود :

 • لیفت سانترال لب بالا: جراحی لب سانترال در مطب پزشک بدون بیهوشی و فقط با تزریق بی حسی موضعی به بافت لب و محدوده بینی انجام می شود و دو نوع دارد.
 • نوع اول جراحی لیفت سانترال لب

پزشک باتوجه به فرم لب ها و لبخندتان الگویی در قاعده بینی طراحی می کند که معمولا به دلیل شکل آن ، الگوی شاخ گاوی نامیده می شود .پس از اندازه گیری دقیق و طراحی الگوی مناسب چهره شما ،ناحیه مورد نظر بی حس می شود .سپس جراح با ایجاد برش کوچکی در زیر بینی ، نواری باریک از مقداری پوست و بافت زیرین آن را طبق الگوی خاص کشیده شده قبلی ، از قاعده بینی را برداشته و سپس شکاف ایجاد شده بخیه می شود . به این جراحی لیفت لب ایتالیایی نیز گفته می شود .

این نوع جراحی لیفت لب معمولا در افرادی انجام می شود که فاصله بین بینی و لب بالاییشان زیاد بوده و در نتیجه دندانهایشان در زمان لبخند زدن مشخص نمی شود و نوعی افتادگی لب بالایی به حساب می آید و با کشیده شدن حداقل ۳ میلیمتر از لب به سمت بالا با برداشتن بافت زیرین بینی مشکل متقاضی کاملا برطرف می شود .

لیفت سانترال لب

 • نوع دوم جراحی لیفت سانترال لب (لیفت لب گال – وینگ)

برخی مواقع فاصله بینی تا لب بالایی متقاضی مناسب بوده اما لب بالایی باریک است. در این حالت برای فرم دهی و برجسته کردن لب فقط پوست اضافی در ناحیه لب بالایی برداشته شده و طول عمودی آن کاهش می‌یابد و نیازی به برداشتن از بافت قاعده بینی نیست.

در این روش از لیفت سانترال لب یک شکاف در امتداد مرز قرمز رنگ لب ایجاد می شود و قسمت کوچکی از پوست آن برداشته شده و در نتیجه لب بالایی به سمت بالا کشیده شده و کوتاه‌تر می‌شود تا کمی برجسته تر به نظر برسد.

لیفت سانترال لب

لازم بذکر است در افرادی که هم لب بالایی باریکی دارند و هم فاصله بین بینی و لب بالایی زیاد است، پزشک هر دو نوع جراحی لیفت سانترال لب را بطور همزمان انجام می دهد .به این معنی که هم بخشی از پوست و بافت زیر قاعده بینی و هم قسمت کوچکی از پوست لب بالایی برداشته می شود تا نتیجه کاملا رضایت بخش باشد.

 • لیفت گوشه لب

جراحی لیفت گوشه لب مناسب افرادی است که لب هایشان به دلیل افتادگی و شل شدگی پوست صورت یک حالت اخم دائمی پیدا کرده و گوشه های لبهایشان به سمت پایین کشیده شده است. این نوع جراحی اکثرا مناسب افراد مسن است که تمایل دارند فرم لب ها و لبخندشان را به حالت طبیعی برگردانند .

در جراحی لیفت گوشه لب ، افتادگی لب ها با برداشتن یک برش مثلثی کوچک از پوست گوشه دهان و ترمیم آن با بخیه‌های قابل جذب برطرف شده و بالا برده می‌شوند .این جراحی سرپایی بوده و نیازی به بیهوشی ندارد و در مطب پزشک با بی حسی موضعی انجام می گیرد .

لیفت سانترال لب

قبل از عمل جراحى لیفت سانترال لب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

۱-یکهفته قبل از عمل سیگار نکشید

۲-۴۸ساعت قبل از عمل از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید

۳- در صورتیکه به دارویی حساسیت دارید به پزشک اطلاع دهید

۴-مصرف برخی از داروها مانند آسپرین به مدت یک هفته قبل از عمل ممنوع است.

۵- ۶ ساعت قبل از عمل از خوردن و نوشیدن خودداری کنید.

لیفت سانترال لب مناسب چه افرادی است؟

افرادی که شرایط زیر را داشته باشند گزینه‌های مناسبی برای انجام عمل لیفت لب هستند:

۱-لب‌های باریک و نازک داشته باشند

۲-بین لب بالا و بینی فاصله دارند

۳-گوشه‌های لب آنها به سمت پایین تمایل دارد

۴–دندان‌های بالایی آنها توسط لب بالا پوشیده شده است

۵-تمایل به رفع چین و چروک های اطراف لب دارند

۶-نسبت لب‌ها با اجزای دیگر صورت متناسب نیست

۷-از سلامت کلی روانی و فیزیکی برخوردار باشد

۸- قصد جوانسازی چهره شان را دارند و انتظارات واقع ‌بینانه‌ای داشته باشند.

دوره نقاهت جراحی سانترال لب چقدر طول می کشد؟

به طور معمول بعد از گذشت ۷ روز بعد از جراحی فرد می تواند به محل کارش برگردد و فعالیت‌های خود را آغاز کند. پس از جراحی لیفت، لب بالا متورم و کبود خواهد شد همچنین بخیه‌های کوچکی در امتداد برش‌های ایجاد شده زده می شود. پزشک از شما می‌‌خواهد که یک هفته پس از جراحی به مطب او مراجعه کنید تا بخیه‌های شما را بکشد.

محل برش ایجاد شده کمی قرمز خواهد شد اما با توجه به موقعیت آن زیر بینی باعث جلب توجه نمی‌شود. معمولا جای زخم ظرف ۶ تا ۱۲ هفته محو شود و به تدریج تا یک سال از مشخص بودن آن کاسته شود.در صورتی که جای بخیه مشخص باشد و شما از این مسئله ناراحت باشید می‌توانید به کمک لوازم آرایشی آن را بپوشانید.

لیفت سانترال لب
لیفت سانترال لب

بعد از جراحی سانترال لب چه اقداماتی را باید رعایت کرد؟

انجام دقیق مراقبت ها و توصیه های متخصص بعد از جراحی لیفت لب بالا به کوتاه تر شدن دوره ریکاوری و به حداقل رساندن خطرات و عوارض بعد از عمل کمک بسیاری می کند.خوشبختانه، مراقبت های بعد از این جراحی زیبایی بسیار راحت و اسان هستند. مهم ترین انها عبارتند از:

 • به مدت ۵ روز از خم شدن خودداری کنید
 • هنگام خوابیدن بالش اضافی زیر سر قرار دهید
 • در ۳ تا ۴ روز اول باید از غذاهای آبکی ونرم(مانند تخم مرغ عسلی، سوپ، سیب زمینی پخته شده و غیره) استفاده کنید .
 • هفته اول نباید دهان خود را زیاد باز کنید یا حرف بزنید
 • یک هفته بعد از جراحی می توانید ورزش سبک را شروع کنید
 • از فعالیت سنگین تا ۴ هفته بعد از جراحی اجتناب کنید
 • طبق تجویز پزشک تا یکهفته بعد از عمل از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید
 • تا چند هفته بعد از جراحی ورزش شدید و سیگار کشیدن خودداری کنید.

نتیجه نهایی جراحی سانترال لب چه زمانی قابل مشاهده است؟

بهبود شکل لب بالا بلافاصله پس از عمل لیفت قابل مشاهده است. تورم لب بین ۳ تا ۵ روز طبیعی است و پس از ۲ تا ۳ هفته نتایج نهایی مشخص می‌شود.

هزینه جراحی سانترال لب چقدر است؟

هزینه‌ لیفت لب به نوع مشکل شما، دستمزد جراح ، موقعیت جغرافیایی مطب یا مرکز زیبایی و آزمایشات قبل جراحی و داروهای بعد از عمل بستگی دارد.اگر شما به طور همزمان بجز بالا کشیدن لب عمل‌های دیگری نیز روی لب خود انجام دهید، هزینه‌ها بالاتر می‌رود. معمولاً این عمل‌ها، عمل زیبایی محسوب می‌شوند و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند.

لیفت سانترال لب
لیفت سانترال لب

میزان ماندگاری جراحی سانترال لیفت لب چقدر است؟

تقریبا می توان گفت این جراحی یک جراحی دائمی است .البته بعد از انجام جراحی، کمی بازگشت وجود دارد. که  پزشک جراح با در نظر گرفتن این بازگشت، محاسبات را انجام میدهد تا پس از بازگشت نتیجه مطلوب حاصل شود.

جراحی سانترال لب چه عوارضی دارد؟

جراحی سانترال لب یک عمل بیخطر و ایمن برای زیبایی لب ها است.با این وجود، برخی مواقع با عوارضی همراه است.

تورم و درد از عوارض طبیعی بعد از عمل است که با مصرف داروهای مسکن و ضدالتهابی که توسط پزشک تجویز شده، به سرعت برطرف می شود.

علاوه بر این، خونریزی و کبودی از عوارض احتمالی بعد از جراحی است .برای پیشگیری از این عارضه بهتر است از خم کردن سر به جلو و پایین خودداری کنید و در زمان استراحت و خواب از دوبالش زیر سر خود استفاده نمایید.

بهترین دکتر برای جراحی سانترال لب کیست؟

انتخاب بهترین جراح یکی از کلیدی ترین نکات برای عمل سانترال لب است. یک جراح متخصص و باتجربه می تواند متناسب با فرم بینی و صورت، بهترین روش لیفت لب بدون هرگونه عوارض را برای شما انجام دهد تا از داشتن لب های برجسته و چهره جوان و جذاب لذت ببرید.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map