کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

آیا لیزر تراپی مو برای درمان ریزش مو موثر است؟

5 مرداد
آیا لیزردرمانی برای درمان ریزش مو موثر است؟
لیزر تراپی مو یکی از شگفت انگیزترین کشفیات علم پزشکی برای بهبود رشد مو و بیماری‌های مرتبط با پوست و مو است. تحقیقات نشان داده که انرژی لیزر نرم قابلیت ترمیم و احیای فولیکول‌های آسیب دیده مو، تحریک رشد موهای جدید، متوقف کردن ریزش مو و در عوض تقویت رشد مو را دارد.اگر شما نیز از ریزش مو رنج می برید یا احساس می کنید تارهای موی‌تان نازک شده است، می توانید با این روش ضمن کنترل این موارد، شاهد رشد و تقویت موهای سرتان باشید.
 
 
آیا لیزر درمانی برای درمان ریزش مو موثر است؟
 

اگر با مشکل ریزش مو مواجه هستید، احتمالا بارها در فضای مجازی با ادعاهایی نظیر درمان ریزش مو و رشد مجدد مو مواجه شده اید. این درحالی است که این درمان ها ممکن است عوارض جانبی داشته باشند یا باعث تحریک پوست سر شوند؛ اما لیزر درمانی غیر جراحی، غیر موقت و موثر است که توسط FDA نیز تایید شده است.

هم زنان و هم مردان با هر مدلی از ریزش مو می توانند لیزر درمانی را انجام دهند. معمولا این درمان برای افرادی که دنبال رشد مو و جلوگیری از ریزش موهایشان هستند، درمانی ایده آل محسوب می شود. لیزر تراپی مو به منظور ترمیم مو،اغلب با استفاده از لیزرهایی با فرکانس پایین  (LLLT) ، لیزرهای ملایم، لیزرهای نور قرمز، لیزر سرد و محرک های زیستی انجام می شود.

این نوع از درمان مو، یک نوع استراتژی جایگزینی برای افردی است که از الگوهای طاسی رنج می برند. اگه شما مرد هستید، یک نشانه ابتلا به طاسی این است که متوجه کاهش حجم مو در منطقه خط رویش مویتان یا ریزش مو و طاسی در فرق سرتان می شوید و اگر زن هستید با ریزش موی ناگهانی یا ریزش مو در همه نقاط پوست سر مواجه می شوید.

در این مقاله قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که برای شما مشخص می کند آیا لیزر تراپی مو مناسب برای شما محسوب می شود یا خیر.

 

کاندیدای مناسب لیزر تراپی مو چه کسانی هستند؟

ما هر روز در کلینیک با مراجعان مرد و زن زیادی برخورد داریم و نحوه درمان با استفاده از لیزر را برای آنها شرح می دهیم تا بدانند تا چه حد می توانند از این درمان نتیجه بگیرند.لیزر تراپی مو باعث تقویت فولیکول های مو می شود؛ بنابراین در مناطقی از سر که کاملا از مو خالی شده است، این درمان نتیجه بخش نخواهد بود.در مواردی که افراد به دلایلی مانند زایمان یا یائسگی به ریزش مو دچار شده اند، امکان موفقیت در درمان وجود دارد.

لیزرتراپی مو هم برای آقایان و هم خانم‌هایی که ریزش موهای آنها در مراحل ابتدایی است و یا افرادی که فولیکول‌های مناسب برای لیزر درمانی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که سابقه طاسی در خانواده شان دارند، بهتر است هر چه زودتر لیزرتراپی مو را شروع کنند.در این روش، جریان خون و رساندن اکسیژن به پوست، باعث تغذیه شدن فولیکول های مو می شود. با روش لیزرتراپی، نه تنها ریزش مو متوقف می شود، بلکه به رشد موها و پرپشت شدن موها نیز کمک بسزایی می کند.

 

آیا درمان مو با لیزر برای همه کسانی که به ریزش مو مبتلا هستند، مناسب است؟

همه کسانی که با ریزش مو مواجه هستند، می توانند از درمان ریزش مو به وسیله لیزر استفاده کنند. قبل از صرف هزینه برای درمان یا استفاده از دستگاه خانگی، مهم است که با یک کارشناس ریزش مو مشورت کنید.

هدف از انجام درمان های ترمیم مو این است که در نهایت با رسیدن به حجم موی دلخواهتان خوشحال شوید. بهتر است پیش از اقدام به لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو با پزشک معالجتان صحبت کنید تا علل ریزش موی شما مشخص شود.

اگر به دلیل کمبود آهن یا مشکلات تیروئیدی ریزش مو دارید، لیزر نمی تواند درمان مناسبی برای شما باشد. لیزرتراپی بیشتر برای افرادی مناسب است که به دلایل ژنتیکی مانند طاسی الگوی مردانه، زنانه یا آلوپسی آندروژنیک به ریزش مو مبتلا شده اند.

 

لیزر تراپی مو با دوز پایین ( Low level laser ) چیست؟

عموما لیزرتراپی مو با  (LLLT (Low-level laser therapy که به لیزر سرد یا لیزر کم توان معروف است، انجام می شود. لیزر کم توان، یک روش نوین برای درمان ریزش مو و ضخیم کردن و پرپشت کردن مو نیز به حساب می آید. از مهمترین تفاوتی که در لیزر کم توان و لیزر پر توان می توان نام برد، ایجاد گرما می باشد. در لیزر پرتوان گرمای زیادی تولید شده و برای بریدن بافت ها به کار میرود  ولی در لیزر کم توان، گرمایی در کار نبوده و با داشتن انرژی فوتونی، باعث درمان می شود.

لیزر تراپی مو با دوز پایین روش محبوبی برای درمان طاسی در افراد است که اکثرا برای درمان طاسی الگوی مردانه به کار گرفته می شود. در این روش از “فوتون” ها استفاده می شود که بر بافت های پوست سر اشعه زده می شود و توسط سلول های ضعیف جذب می شود تا رشد مو را تقویت کند.

این پروسه روشی غیر تهاجمی و غیر شیمیایی برای درمان طاسی است که در بسیاری از کلینیک های ترمیم مو در جهان به کار گرفته می شود.

در مقایسه با مکمل ها ، درمان های موضعی و جراحی ها درمان با لیزر روشی فوق العاده برای تحریک رشد مو است.

لیزر تراپی مو

مدت زمان لیزر تراپی مو چند ماه است؟

عموما افرادی که از این روش برای رشد مو ها و کاهش ریزش مو استفاده می کنند، مطابق با مقدار ریزش، از سه ماه تا شش ماه، درمان آنها طول می کشد و  هر جلسه باید به مدت 30 دقیقه در زیر دستگاه لیزر قرار بگیرند.

 

مزایای لیزر درمانی یا سطح پایین:

از جمله روشهای موثر در درمان طاسی پیوند مو است که شامل خروج واحدهای فولیسلی و پیوند آنهاست. لیزر درمانی با سطح پایین نیز از جمله روش هایی است که در تسریع رشد مو موثر است.

لیزر درمانی برای افزایش رشد مو عوارض جانبی 0 درصدی دارد که باعث شده از محبوب ترین روش ها باشد در زیر به چند مورد از این مزایا در درمان طاسی و آلوپسیا  اشاره میکنیم:

  • بدون هرگونه عوارض جانبی:

به دلیل اینکه این روش لیزر درمانی با سطح پایین در دوره های کوتاه مدت است ، اکثر بیماران هیچ عوارض جانبی را تجربه نمی کنند . از آنجا که درمان غیر تهاجمی است بیمار نسبت به درمان های جراحی با ریسک کمتری مواجه خواهد بود. البته شما باید قبل از انجام هر پروسه ی درمانی با پزشک خود مشورت کنید.

  • رشد موی بیشتر:

متخصصین بر این باورند ، این روش درمانی نه تنها باعث افزایش تحریک مو می شود بلکه  ظاهر و استحکام مو را هم ارتقا می دهد . ضخامت موی بیشتر بافت موی نرم تر و متراکم تر از جمله ی تاثیرات بکارگیری این روش است.

  • توقف ریزش مو:

برخی از کلینیک ها در این زمینه گزارش داده اند که نه تنها اکثر  بیماران بعد از لیزر درمانی رشد موی بیشتری تجربه کرده اند از طرفی میزان ریزش مو در آنها نیز کمتر شده است.

  • مقرون به صرفه بودن:

این روش از روش های درمانی کلینیکی است که برای بیماران از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه خواهد بود.

از آنجا که این تکنولوژی به نسبت جدید است روز به روز رو به پیشرفت است. باید گفت نتایج لیزر درمانی از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است و هزینه ها نیز با توجه به کلینیک های اجرا کننده متفاوت خواهد بود.

 

عوارض لیزرتراپی مو

به دلیل اینکه در روش لیزرتراپی مو از لیزرهای کم توان و ملایمی استفاده می گردد، حرارتی از این لیزرها به پوست تابیده نخواهد شد و از سوی دیگر این نوع لیزرها، تمامی استانداردهای ایمنی جهانی و قانونی را دارا هستند، لذا هیچ نوع آسیب ناشی از سوختگی و تغییر رنگ بر روی پوست ایجاد نخواهد شد.

 

هزینه لیزرتراپی مو

قیمت لیزر درمانی به تعداد جلسات مورد نیاز مو های فرد بستگی دارد . پکیج درمانی  معمولا یک دوره شش ماهه است که به صورت جلسات هفتگی انجام می شود. تعداد جلسات با توجه به میزان نیاز فرد و مدت درمان آن توسط متخصص تعیین میشود.

 

چه مدت زمانی طول می کشد تا نتایج درمان قابل مشاهده باشد؟

مطالعات نشان می دهد که نتایج لیزر درمانی پس از چند جلسه قابل مشاهده خواهد بود. این زمان برای هر فرد متفاوت است. به طور متوسط، بیماران می توانند نتایج را حدود 20 تا 26 هفته پس از شروع درمان ببینند.  

علاوه بر این پاسخگویی به درمان در نقاط مختلف سر نیز متفاوت است. این امر نشان می دهد که تا چه اندازه رفتارهای روزمره افراد در سلامت موی آنها تاثیرگذار است.

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر تراپی مو

اگر لیزردرمانی را برای درمان ریزش مو یا پست سر خود انتخاب کرده اید، بسیار مهم است که جلسات درمانی را به طور مرتب پیگیری کنید. این درمان ممکن است در یک مرکز تخصصی با کادر متخصص انجام شود .

در نظر داشته باشید که هرچه زودتر درمان خود را آغاز کنید، برای رسیدن به نتایج دلخواه و بالا بردن احتمال موفقیت در درمان، به یک متخصص ریزش مو مراجعه کنید تا علت ریزش مو، نوع ریزش مو و بهترین روش های ممکن که ممکن است لیزر هم یکی از آنها باشد، بهره مند شوید.  

 

مجموعه کلینیک های تخصصی کاشت موی رویان سلامت

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از به روز ترین متد کاشت برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و … با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.

41936-021

02122885290-95

شعب تهران بزرگ

شهرک غرب بلوار دادمان

قیطریه-اندرزگو

 

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map