کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

قیمت ایمپلنت دندان

12 آبان
قیمت ایمپلنت دندان

در گذشته دندان مصنوعی تنها راه جایگزین کردن دندان های از دست رفته بود که بدلیل شکل ظاهری و مشکلات دیگری که دارد، هنوز هم چندان موجب رضایت بیمارنیست.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی های روز دنیا از تکنیک ایمپلنتولوژی بعنوان جایگزین دائم و کامل دندان از دست رفته استفاده می شود. کاشت دندان به هزاران بیمارشانس دوباره داده است تا از غذاهایی که دوستشان دارند لذت ببرند، با اعتماد به‌ نفس بخندند و زندگی خود را بعد از، از دست دادن دندان‌هایشان دوباره به دست آورند .

اگر بدنبال دریافت اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان، قیمت ایمپلنت دندان و مراحل ایمپلنت هستید، این مطلب به شما کمک می کند تا اطلاعاتی دقیق درباره ایمپلنت دندان کسب کنید.

ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان، مانند هر عمل جراحی دیگر، به عوامل بسیاری از جمله به شرایط دندانی فرد بستگی دارد .بهترین راه برای گرفتن دقیق قیمت ایمپلنت دندان گرفتن یک جلسه مشاوره رایگان است .بطورکلی، قیمت ایمپلنت دندان به عوامل زیر بستگی دارد:

 • مخارج دندانپزشکی
 • موقعیت جغرافیایی
 • وضعیت دندان های بیمار
 • وضعیت فک و لثه (بطور مثال آیا نیاز به پیوند استخوان، کشیدن دندان است یا خیر؟)
 • هزینه های بیهوشی
 • برند و کشور سازنده و تکنولوژی های مربوط به ساخت ایمپلنت
 • کیفیت قطعات و تجهیزات مورد استفاده
 • هزینه پزشک معالج
 • ضمانت قطعات ساخته شده

۱۰ تا اقداماتی که قبل از ایمپلنت باید انجام شود، مانند جراحی های اضافی ،سینوس لیفت و بازسازی استخوان

متخصص ایمپلنت در جلسه مشاوره بعد از معاینات مربوط به ایمپلنت دندان و بسته به وضعیت استخوان فک فرد متقاضی می تواند درباره تعداد ایمپلنت لازم برای وی تصمیم بگیرد و قیمت دقیق را مشخص و با توجه به بودجه ی فرد متقاضی، مناسب ترین ایمپلنت را انتخاب کند.

چنانچه بودجه شما برای شروع درمان ایمپلنت محدود باشد، می توانید از شرایط اقساطی و ایمپلنت ارزان در کلینیک رویان سلامت بهره مند شوید و نگران قیمت ایمپلنت دندان خود نباشید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار میباشد و جایگزین ثابت و دائمی به جای دندان از دست رفته، توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک قرار میگیرد و قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده، بر روی آن قرار میگیرد. ایمپلنت های دندانی میتوانند یک پارچه و یا دو تکه باشند و توسط پیچ اتصال قسمت تاج و ریشه به هم وصل شوند .

ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی رویان سلامت

ایمپلنت دندان؛بهترین جایگزین دندان های از دست رفته

بی توجهی به دندان های از دست رفته سبب جا به جا شدن دندان های اطراف و مقابل ناحیه بی دندانی ، پوسیده شدن فواصل بین دندان ها، شل شدن دندان ها مجاور به علت جابه جایی و در نهایت خرابی کامل و جداشدن دندان های اطراف و تحلیل بافت استخوان فک می شود.

ایمپلنت به موقع و سریع بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته می باشد.زیرا اولا همانند ریشه دندان عمل کرده مانع تحلیل استخوان فک می شوند، و ثانیا به دلیل اینکه از داخل فک منشا می گیرند (مشابه دندان طبیعی) عمل جویدن بسیار راحت صورت می پذیرد . همچنین به دلیل اینکه ثابت در فک و دائمی قرار می گیرند مشکل در تکلم و گفتار نیز بوجود نخواهد آمد.

معرفی انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان، بطور کلی  به دو نوع می باشد؛  نوع اول آن ایمپلنت تک مرحله ای و نوع دوم آن ایمپلنت دو مرحله ای است که برای کاشت در فک دهان برای دندان کشیده شده جایگزین می شود. هر کدام از این دو نوع برای مکان های خاصی در دهان مورد استفاده قرار می گیرد که این انتخاب را دکتر متخصص دندان پزشکی انجام می دهد .

 • ایمپلنت تک مرحله ای

در ایمپلنت تک مرحله ای یکبار عمل جراحی انجام می شود.در این نوع ایمپلنت یک پیچ بلند از جنس تیتانیوم را در داخل فک قرار می دهند. طوری که مقداری از این پیچ در بیرون از لثه قرار می گیرد و بعد از آن لثه را بخیه می زنند. بعد از گذشت چند ماه که ایمپلنت به فک جوش می خورد روکش آن را قرار می دهند یا می توان گفت روکش را به پیچ متصل می کنند و نیازی نیست تا دوباره عمل جراحی بر روی لثه صورت بگیرد.

متداول ترین ایمپلنت تک مرحله ای :

ایمپلنت های subperiosteal رایج ترین ایمپلنت تک مرحله ای و به شکل یک پیچ فلزی است.این نوع ایمپلنت بعد از کاشت در بیرون از استخوان فک و لثه قرار می گیرد.و عمدتا برای بیمارانی مناسب است که ارتفاع استخوان فک شان کافی نیست و برای ثابت کردن دندان مصنوعی این بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.

 • ایمپلنت دو مرحله ای

در این روش برای بررسی دقیق تر بدنه ایمپلنت نیاز به جراحی در دو مرحله دارد.در جراحی اول، عمل جراحی بر روی استخوان فک و لثه انجام می شود و پیچ را در داخل استخوان فک قرار می دهند. بعد از گذشت چند ماه و جوش خوردن پیچ به استخوان فک یک بار دیگر یک عمل جراحی جزئی روی لثه انجام می دهند و در این عمل کناره های لثه را ترمیم می کنند و روکش را روی پیچ قرار می دهند و یک دندان دیگر عین دندان اول فرد درست می شود.

متداول ترین ایمپلنت دو مرحله ای

ایمپلنت های Endosteal یکی از رایج ترین ایمپلنت دو مرحله ای است که در انواع پیچی و سیلندری و تیغه ای می باشند. این نوع ایمپلنت ها عمدتا برای جایگزینی یک بریج یا پل یا یک دندان مصنوعی متحرک مورد استفاده قرار می دهند.

ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی رویان سلامت

مناسب ترین سن برای ایمپلنت دندان

برای انجام ایمپلنت دندان باید تا سن ۱۸ سالگی صبر کرد زیرا در آن زمان اسکلت صورت شکل کامل خود را پیدا کرده است.کاشت ایمپلنت زودتر از ۱۸سالگی باعث کوتاه تر دیده شدن ایمپلنت می شود.

البته در سنین پایین ترمی توان برای تک دندان از ایمپلنت استفاده کرد. ولی باید پروتز ایمپلنت دندانی بعد از ۱۸سالگی تعویض شود تا اندازه آن با دندان های مجاور تناسب داشته باشد.

مناسب ترین زمان برای انجام ایمپلنت دندان

بهترین زمان برای ایمپلنت دندان همزمان با کشیدن دندان است.البته به شرطی که بیمارعفونت لثه یا دیابت نداشته باشد.در حالت کلی، زمان کاشت لمینت دندان با توجه به فک بالا و پایین متغییر است؛ مناسب ترین زمان ایمپلنت برای فک پائین حدود دو تا سه ماه و برای فک بالا حدود چهار تا شش ماه پس از کشیدن دندان می باشد.

ایمپلنت دندان چه مزیت هایی دارد؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده تکنیک ایمپلنت دندان یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های درمانی جایگزین دندان های از دست رفته شود:

 • جدیدترین روش جایگذین دندان است
 • باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود
 • باعث راحتی در تکلم و گفتار می شود
 • دندان های مجاور دندان از دست رفته و استخوان فک حفظ می شوند
 • فرد همانند دندان طبیعی اش توانایی جویدین پیدا می کند.
 • باعث زیبایی بیشتر لبخند می شود.

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت دندان

انجام برخی مراقبت ها بعد از کاشت ایمپلنت در ماندگاری و نتایج بهتر آن کمک بسیاری خواهد کرد:

 • تا سه روز اول بعد از کاشت از کشیدن سیگار، نوشیدن قهوه و چای خودداری کنید(بطورکلی مصرف دخانیات و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش می دهد)
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور منظم مصرف کنید
 • تا ۲۴ساعت بعد از کاشت از زدن مسواک خودداری کنید
 • بهتر است تا ۸ ساعت بعد از انجام ایمپلنت از شستن دهان خودداری کنید
 • در روز بعد از جراحی می توان از دهان شویه برای شستشوی دهان استفاده کرد
 • آب دهان خود را قورت دهید و آن را به بیرون تخلیه نکنید. مکیدن و تف کردن باعث تشدید خونریزی میشود.
 • نوشیدن مایعات خنک و پر انرژی برای ۲۴ ساعت اول توصیه می شود
 • برای کاهش تورم بعد از کاشت، از کمپرس یخ پس از اتمام جراحی استفاده کنید.
 • درصورت ترشح بیش از حد خونابه، بهتر است به کمک یک تکه گاز استریل کوچک بر روی ناحیه جراحی فشار وارد کنید تا خونریزی کنترل شود.
ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی رویان سلامت
ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی رویان سلامت

ایمپلنت دندان چه عوارضی دارد؟

مانند هر جراحی دیگر، درد مختصر و تورم جزئی بعد از کاشت ایمپلنت ، ممکن است اتفاق بیفتد. اما این عوارض طبیعی وموقتی است و بعد از چند روز برطرف می شود.

با این وجود، اگر جراحی ایمپلنت دندان توسط فرد متخصص انجام نشود ممکن است عوارض جدی تری داشته باشد که در اینصورت باید فورا پزشک معالج را در جریان قرار داد:

۱-لق شدن روکش ایمپلنت: لق شدن روکش ایمپلنت ممکن است بدلیل شل شدن پیچ داخل ایمپلنت باشد.این مشکل با خارج کردن روکش و حذف فشار احتمالی و درنهایت چسباندن دوباره روکش توسط دندان پزشک رفع می شود.

۲-شکستگی پروتز ایمپلنت: وارد آمدن فشار بیش از حد به روکش (مانند دندان قروچه یا جویدن غذای سفت) ممکن است باعث شکستگی پروتز ایمپلنت شود.در این مورد دندان پزشک پروتز ایمپلنت را خارج و تعویض می کند.

۳-خارج شدن روکش ایمپلنت:روکش ایمپلنت تا حدود یکسال با چسب موقت چسبانده می شود.بنابراین امکان خارج شدن روکش طی این مدت وجود دارد. برای رفع این مشکل می توانید به پزشک خود مراجعه کنید و بدون هزینه روکش را مجددا بچسبانید. روکش ایمپلنت درصورت تشخیص پزشک و با درنظرگرفتن تمام شرایط استاندارد بعد از مدتی با چسب دائم چسبانده می شود.

۴-شکستگی بدنه ایمپلنت: پروتز نامناسب یا فشار بیش از حد می تواند سبب شکستگی بدنه ایمپلنت شود. برای رفع این مشکل، ایمپلنت با جراحی خارج  شده و یک ایمپلنت دیگر در ناحیه مورد نظر کاشته می شود.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان نیستند؟

 • افرادی که دچار بیماری لثه هستند.این افراد بعد از درمان عفونت و بیماری های لثه می توانند کاشت لمینت انجام دهند.
 • افراد سیگاری. کشیدن دخانیات و مواد مخدر درصد موفقیت جراحی ایمپلنت را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • بیماران دیابتی که قند خون ناشتای آنها بالای عدد ۱۴۰ بماند
 • افرادی که عادت به دندان قروچه شبانه دارند.این افراد درصورت کاشت ایمپلنت باید از occlusal splintاستفاده کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map