کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

فیشیال صورت چیست؟ (مراحل و مزایای فیشال صورت)

7 اردیبهشت
مراحل و مزایای فیشال صورت

چکیده مطلب

بی تردید مراقبت از پوست جز موضوعات بسیار پر اهمیت در مبحث زیبایی است. اگر چه راهکارهای خانگی مانند شستشوی روزانه، استفاده از کرم‌های مرطوب کننده، ضد آفتاب، ماسک‌های خانگی و ... برای مراقبت از پوست وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی از پوست خود مراقبت کنید، اما امروزه روش‌های متنوعی در مراکز پوست و زیبایی ارائه می‌شوند که پاسخگوی نیاز آن دسته از افرادی است که قصد دارند با خدمات حرفه ای تری از پوست خود مراقبت کنند.

این خدمات زیبایی با عنوان فیشیال صورت معروف شده است و با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توان برخی مشکلات پوستی پیچیده مانند جوش‌های زیر پوستی مزمن، لک، جای زخم را از بین برد و پوست را پاکسازی کرد.

فیشیال پوست روشی بسیار کارآمد برای پاکسازی پوست و مراقبت از آن است و مزایای متعددی برای پوست دارد که در ادامه مطلب به طور مفصل راجع به آن توضیح خواهیم داد.

فهرست مطالب:

 1. فیشیال صورت چیست؟
 2. مراحل فیشیال صورت
 3. فواید فیشیال صورت چیست؟
 4. فیشیال برای پیشگیری از پیری پوست
 5. آیا فیشیال صورتی وجود دارد که بتواند به رفع چین و چروک کمک کند؟
 6. آیا فیشیال صورت برای آقایان وجود دارد؟
 7. فیشیال صورت چه مدت ، طول می‌کشد؟
 8. چند وقت یک بار فیشیال صورت انجام دهید؟
 9. هزینه فیشیال صورت چقدر است؟

 

فیشیال صورت چیست؟

فیشال صورت در اصل یک روش درمانی چند مرحله‌ای و یکی از بهترین راه‌های مراقبت از پوست است.

فیشیال صورت باعث پاکسازی ، لایه برداری ، تغذیه پوست و ایجاد چهره‌ای شفاف و آبرسان می‌شود و می‌تواند به پوست شما جوانی و طراوت ببخشد. همچنین در مورد بهترین روش برای مراقبت از پوست ، مشاوره دریافت می‌کنید.

معمولا برای انجام فیشیال پوست در کلینیک‌های زیبایی، طی جلسه مشاوره و با بررسی نوع پوست شما ، در مورد بهترین روش برای مراقبت از پوستتان به شما مشاوره داده مى‌شود تا بتوانید از پوست خود مراقبت کنید.

فیشیال صورت یک درمان پوستی شامل پاکسازی و ماساژ پوست است که منافذ را تمیز می‌کند ، سلول‌های مرده پوست را بیرون می‌کشد و مشکلات رایج پوستی را با یک ماسک معمولی درمان می‌کند.

فیشیال صورت یک درمان چند مرحله‌ای برای جوانسازی و تغذیه پوست است که باعث می‌شود پوست سالم‌تر و جوان‌تر به نظر برسد.

مراحل فیشیال صورت

فیشیال صورت با یک جلسه مشاوره آغاز می شود و در این جلسه، متخصص پوست و زیبایی محصولات پوستی مناسب برای نوع پوست و مشکل پوستی شما را تعیین می‌کند. پس از مشخص شدن ،قسمت آرامش بخش درمان شروع می‌شود! بیشتر فیشیال های صورت شامل نسخه‌ای از مراحل زیر هستند:

1.پاکسازی پوست

پزشک متخصص پوست و زیبایی یک پاک کننده را بر روی صورت و گردن ماساژ می‌دهد تا اثری از آرایش و کثیفی روی پوست صورت شما باقی نماند.

سپس با استفاده از آب گرم همراه با اسفنج صورت ، پارچه یا پنبه ، پاک کننده را از روی پوست پاک کرده، صورت را خشک کرده و سپس متخصص زیبایی، پوست را ارزیابی می‌کند.

این مرحله به آن‌ها کمک می‌کند تا تعیین کنند که چه نوع ماسکی برای مراحل بعد فیشیال صورت شما استفاده شود.

2.لایه برداری از پوست

در این مرحله، متخصص زیبایی ،با توجه به نوع پوست(خشک، چرب، مختلط، حساس یا طبیعی) و مشکل پوستی

(جوش‌های سر سیاه، جوش‌هاى سر سفید، آکنه، پیری پوست، آسیب ناشى از تابش نور خورشید، کم آبی و ... ) شما، سلول‌های مرده پوست را با استفاده از یک کرم لایه بردار یا اسکراب از سطح پوست جدا کرده و یا با بخار آب اقدام به باز کردن منافذ پوست می‌نماید، انتخاب روش مناسب بسته به نظر درمانگر دارد:

 • بخور صورت : در بیشتر درمان‌های فیشیال صورت، از بخور استفاده می‌شود که بخار آب گرمى را مستقیم به صورت شما هدایت می‌کند. با این کار پوست صورت آرام مى‌شود و جوش‌هاى سر سیاه و سر سفید نیز نرم مى‌شوند، در نتیجه تخلیه و پاکسازی آن‌ها راحت‌تر انجام خواهد شد. اگر پوست شما خیلی حساس باشد، ممکن است متخصص پوست و زیبایی از بخور استفاده نکند.
 • لایه بردار : در مرحله لایه برداری پوست، از مواد مکانیکی یا شیمیایی استفاده می‌شود. لایه بردار مکانیکی بافتى مخصوص دارند که سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برد، این نوع لایه برداری معمولا هنگام استفاده از بخور انجام مى‌شود.

لایه بردارهاى شیمیایی آنزیم‌ها و اسیدهایى دارند که پیوند بین سلول‌های پوستی را شل مى‌کند، تا عمل لایه برداری آسان‌تر انجام شود، در واقع یک درمان آنزیمی ملایم نیز ممکن است در طول فرایند بخور براى شما انجام شود.

لایه بردارهای شیمیایی قوی‌تر، که از نظر غلظت متفاوت هستند، می‌توانند به صورت یک درمان مستقل و یا بخشی از فیشیال صورت در نظر گرفته شوند.

استفاده از این نوع لایه بردارهاى قوى، معمولا به طور متوالی انجام نمى‌شود و فقط در موارد خاص برای برخی از افراد تجویز می‌شود.

3.استخراج و تخلیه جوش

این مرحله برای پاکسازی و باز کردن منافذ پوست فردی استفاده می‌شود که چربی اضافی یا سلول‌های مرده ، پوست او را مسدود کرده‌ است. در این مرحله، در صورت نیاز، جوش‌هاى سر سیاه و سر سفید پوست تخلیه مى‌شوند.

میزان تحمل درد در هر فردى، در مرحله تخلیه جوش ، متفاوت است و مطمئنا این فرایند براى کسانى که پوست نازک یا حساسى دارند ممکن است دردناک باشد .

اگر این مرحله به درستی انجام نشود، ممکن است مویرگ‌هاى صورت پاره شوند و یا تغییر رنگ و کبودی در برخی از نواحی صورت دیده شود.

4.ماساژ صورت

گام بعدی در اجرای فیشیال صورت، ماساژ صورت و گاهاً گردن و ناحیه بالای بدن است. هر چقدر این ماساژ با اهتمام بیشتری از سوی متخصص صورت پذیرد، تأثیر گذاری آن بیشتر شده و حتی می‌تواند به گردش مناسب مایع لنفاوی در بدن کمک کند و فرایند سم زدایی بدن را تسریع بخشد.

5.ماسک و موارد دیگر

سپس متخصص زیبایی برای مقابله با خشکی و جوانسازی پوست ، ماسک مخصوص استفاده می‌کند ، که این ماسک برای هر فردی منحصر به فرد است و ممکن است حاوی سرم ، مرطوب کننده و ضد آفتاب باشد تا آبرسانی و جوانسازی نهایی پوست صورت انجام شود.

6.مرحله پایانی فیشیال پوست

در این مرحله با استفاده مجدد از تونر، سرم، آبرسان و کرم ضد آفتاب سلامت پوست را حفاظت می‌کنند. در آخر تکنسین فیشیال صورت به شما توصیه‌هایی برای مراقبت از پوستتان در منزل ارائه می‌دهد.

مراحل و مزایای فیشال صورت

فواید فیشیال صورت چیست؟

 • فیشیال صورت پوست را عمیقاً تمیز می‌کند .
 • با ماسک و روش‌های طبیعی، شرایط پوست را بهبود می‌بخشد.
 • این روش راهی برای مبارزه و درمان برخی مشکلات پوستی مانند آکنه خفیف یا خشکی است.
 • فیشیال صورت پوست را جوان و درخشان می‌کند.
 • این روش آبرسان پوست‌های خشک است.
 • کدری پوست را برطرف کرده و به آن شادابی می‌بخشد.
 • فیشیال صورت ، در کوتاه مدت نتایج چشمگیری را در ظاهر پوست نشان می‌دهد.
 • فیشیال صورت بسیار آرامش بخش ( آرام بخش پوست، بدن و ذهن ) است، زیرا یک مرحله از آن شامل ماساژ می‌شود.

فیشیال برای پیشگیری از پیری پوست

فیشیال یکی از روش‌های موثر برای پیشگیری از پیری پوست است. فیشیال مخصوص پیشگیری از پیری پوست، در بسیاری مراحل فرقی با فیشیال عادی ندارد ولی در مراحل آخر از سرم‌ها و ماسک‌های مخصوص و ضد پیری استفاده می‌شود. این مواد و ماسک‌های ضد پیری در نواحی مخصوصی که مورد نظر مشتری است، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وقتی افراد پا میانسالی می‌گذارند، به مرور زمان پوست بدنشان الاستین و کلاژن کمتری تولید می‌کند. این فرایند باعث می‌شود که پوست به مرور زمان شل‌تر و افتاده‌تر شود. همچنین با افزایش سن، سلول‌های جدید به سختی به سطح پوست راه پیدا می‌کنند.

فیشیال مخصوص پیشگیری از پیری پوست ،با تکنیک‌های خاصی، کلاژن سازی را تحریک می‌کنند، گاهی این کار را با برداشتن یک لایه میکروسکوپی از روی پوست انجام می‌دهند تا سرعت رشد یک لایه جدید را بیشتر کنند و در برخی تکنیک‌های دیگر ، جراحات و آسیب‌های بسیار ریزی روی پوست ایجاد می‌شود که ساخت کلاژن را تحریک می‌کند.

آیا فیشیال صورتی وجود دارد که بتواند به رفع چین و چروک کمک کند؟

ممکن است فیشیال‌های صورت معمولی ، بتوانند به طور موقت پوست را بهبود ببخشند ، اما آن‌ها نمی‌توانند مشکلات شدید پوستی از جمله چین و چروک و هر چیز دیگری را جز آکنه‌های خفیف درمان کنند.

این مشکلات پوستی به طور معمول نیاز به راه حل‌های جدی‌تر و فیشیال‌های پیشرفته همراه با تکنیک‌هایی مانند لایه برداری شیمیایی  و میکرودرمابراسیون (لایه برداری مکانیکی پوست) یا درمان با لیزر ایجاد کننده کلاژن دارند.

آیا فیشیال صورت برای آقایان وجود دارد؟

اگرچه صورت‌های مردانه تقریباً شبیه به صورت خانم‌ها است اما نیازهای منحصر به فرد خودشان را دارند. آن‌ها معمولاً با مشکلات پوستی متفاوتی مانند سوزش در اثر اصلاح صورت با تیغ ، موهای زائد فرو رفته در پوست ، افتادگی و حساسیت پوست مواجه هستند و به همین خاطر فیشیال پوست آقایان مراحل و ماسک‌های مخصوص خودش را دارد.

فیشیال صورت چه مدت ،طول می‌کشد؟

اگر چه انجام فیشیال صورت چندین مرحله دارد اما بیشتر فیشیال‌های صورت ، 60 دقیقه طول می‌کشد.

چند وقت یک بار فیشیال صورت انجام دهید؟

سعی کنید که حداقل سه ماه یک بار فیشیال پوست را انجام دهید و اگر احساس کردید که پوست شما به جلسات بیشتری احتیاج دارد، انجام بیشتر فیشیا صورت مانعی ندارد، اما انجام بیش از یک بار در ماه نیز می‌تواند به پوستتان آسیب بزند.

هزینه فیشیال صورت چقدر است؟

مانند اکثر خدمات زیبایی ، قیمت فیشیال صورت نیز بر اساس معالجات خاص و ماسک و لایه بردارهایی که استفاده شده است، تعیین می‌شود.

برای نمونه فیشیال صورتی که شامل میکرودرم ابریژن یا یک لایه برداری شیمیایی ویژه است ، بیشتر از یک پایه اصلی، هزینه دارد. البته ، خوشبختانه در کلینیک تخصصی پوست و زیبایی رویان سلامت تمام مراحل فیشیال صورت کاملا استاندارد و اصولی و با بهترین ماسک‌ها انجام می‌شود.

از مزیت‌های دیگر انجام فیشیال در این کلینیک ، می‌توان به مجهز و استاندارد بودن تجهیزات و همچنین معتبر بودن مواد مصرفی اشاره کرد که همگی دارای تاییدیه وزارت بهداشت می‌باشند.

شما می‌توانید با خیال راحت از بهترین خدمات فیشیال صورت با نازلترین قیمت‌ها بهره ببرید. شما می‌توانید با تماس با این کلینیک برای انجام فیشیال صورت وقت مشاوره بگیرید.

 

جهت مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید.

021-41936

22885890-95(021)

 

جهت مشاهده نمونه های بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه نمایید.

royan.clinics.group@

آدرس:

♦تهران-قیطریه_اندرزگو
♦تهران -شهرک غرب_ بلوار دادمان

مشاورین تلگرام

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map