کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

پاسخ به ۳۰ سوال متداول بعد از تزریق چربی صورت

8 مرداد
سوالات-متداول-تزریق-چربی
فهرست مطالب: نمایش
نمونه کارهای قبل و بعد از تزریق چربی به صورت
در این بخش سوالات متداول تزریق چربی که برای متقاضیان این روش درمانی ممکن است مطرح شود، جمع آوری شده است. پاسخ این پرسش ها از دیدگاه متخصصان زیبایی تهیه و جمع بندی گردیده است.

1.تورم پیش آمده حاصل از تزریق چربی چه زمانی برطرف میشود؟

بیشترین تورم چربی صورت در دو هفته اول بعد از تززیق است اما اغلب افراد بعد از 4-3 هفته کم کم متوجه بسیاری از نتایج ارزشمند تزریق چربی می شوند با این حال در بعضی قسمتهای صورت ممکن است تورم کمی به مدت 1-2 ماه  باقی بماند.

2.در صورتم احساس کشیدگی و فشار دارم آیا این احساس برطرف میشود؟

وجود این حالت در روزهای اول بعد از تزریق امری طبیعی است ومعمولا در عرض یک تا دو هفته برطرف میگردد.و اغلب به عات خشکی پوست است که می توانید از مرطوب کننده استفاده کنید.

3.پس از تزریق چربی مجاز به استفاده از لوازم آرایش هستم یا نه؟

بعد از یک روز از تزریق چربی میتوانید از لوازم آرایشی استفاده کنید ولی از هر گونه فشار شدید بر روی صورت و یا ماساژ پرهیز کنید.

4.چه مدت بعد از تزریق میتونم اصلاح کنم؟

اصلاح کردن با بند و وکس یک ماه بعد از تزریق چربی بلامانع است.

5.محدودیت های غذایی بعد از تزریق چربی چیست؟

دو هفته اول سیب زمینی مصرف نکنید.چند روز اول غذای کم نمک مصرف شود(تورم را افزایش میدهد).توصیه میشود مصرف آب آناناس و مایعات زیاد داشته باشید.

6.تا چه مدت منطقه برداشت چربی باید پانسمان بماند؟

سوراخ محل برداشت چربی به اندازه نوک سوراخ خودکار هست و بخیه هم نمیخورد .ممکن هست تا ۴۸ ساعت دفع خونآبه از این محل داشته باشید. روی محل را پانسمان کنید و پماد موپیروسین یا تتراسایکلین بزنین.

7.چند وقت بعد تزریق برای ترمیم بیایم؟

بستگی به تشخیص پزشک دارد.چون برای هر صورتی متفاوت است که در ویزیت سه هفته بعد زمان تقریبی ترمیم تزریق چربی صورت مشخص می شود.

8.آیا چربی با وراد کردن فشار به صورت  یا انجام ماساژ جابه جا میشه و تغییر شکل میده؟

چربی با ماساژ جا به جا نمیشود اما بهتر است یک ماه اول از هرگونه دستکاری خوددرای شود.

9.تا چه مدت در جای برداشت چربی احساس درد  یا کبودی میکنیم؟

کبودی هم در محل تزریق و هم در محل برداشت چربی ممکن است دیده می شود. در اغلب موارد در ناحیه تزریق ظرف یک هفته برطرف می شود.و احساس درد بسیار نادر است که با یک مسکن ساده برطرف می شود.

10.آیا همزمان با تزریق چربی یا یکی دو روز بعدش میشه تزریق بوتاکس و ژل داشته باشیم؟

همزمان با تزریق چربی میتوان تزریق ژل لب داشت ولی بوتاکس بستگی به نظر پزشک است.

11.از کی میتونم ورزش رو شروع کنم ؟

ورزش شدید در ماه اول ممنوع می باشد. برای ورزش ابتدا از فعالیتهای کمتر شروع کنید و کم کم فعالیتهایتان را بیشتر کنید. چنانچه متوجه افزایش تورم صورت شدید از میزان فعالیتتان کم کنید.

12.قسمت های مناسب برای برداشت چربی کدام است ؟

معمولا از چربی های مناطقی استفاده می شود که با رژیم غذایی حجم آنها کم نمی شود . مانند قسمت های خارجی ران و باسن .

قسمت هایی که بیشتر استفاده می شود مانند پهلو ، ران ، چربی زیر شکم و … می باشد .

13.انجام کارهای روزانه در تورم تاثیر داره؟

خیر

14.چند روز بعد از تزریق چربی میتوان استحمام کرد؟

از روز بعد از تزریق می توان استحمام کرد و شستشوی محل برداشت چربی یا محل تزریق چربی هیچگونه اثر منفی درنتیجه نهایی ندارد.

15.بعد از تزریق چربی احساس غیرهماهنگی در صورت می کنم

در اغلب موارد تورم ایجاد شده بعد از تزریق چربی کاملا به صورت قرینه نیست و تا چند روز یا چند هفته بعد عدم تقارن تزریق چربی برطرف می شود.و در بعضی موارد عدم قرینگی از قبل بوده که با تزریق بهتر شده ولی در مواردی کامل برطرف نمی شود.(مخصوصا عدم قرینگی های فک و استخوان های صورت) که در ترمیم باز بهتر می شود.

فیلم توضیحات پزشک در مورد تزریق چربی به صورت

 

16.تا چند وقت باید طاق باز بخوابم؟

تا دو هفته به صورت طاق باز باید بخوابید و زیاد سر را خم نکنید

17.برای تورم زیر چشم باید چیکار کرد؟

داروهای تجویز شده را مصرف کنید و برای بهبودی بیشتر کمپرس تی بگ چای سبز و آناناس و ماساژ زیر چشم استفاده کنید.

18.سن مناسب برای تزریق چربی چه سنی است؟

پاسخ؛ با توجه به هدف این عمل، که افزایش حجم اندام و جبران جای خالی چربی در اندام های مختلف مانند صورت، لب و … است، می توان گفت که حداقل سن مراجعه کننده بهتر است 18 سال به بالا باشد.

19.عمل برداشتن چربی از بدن، نیازمند بیهوشی می باشد؟

پاسخ : معمولاً خیر، نیازی به بیهوشی نیست و تزریق چربی در اکثر موارد با بی حسی موضعی قابل انجام می باشد و درد غیرقابل تحملی نخواهد داشت. 

20.عمل تزریق چربی به بدن چقدر طول می کشد؟

پاسخ؛ یکی از سوالات متداول تزریق چربی، مدت زمان انجام تزریق است که با توجه به ناحیه مورد نظر شما برای تزریق، می تواند متغیر باشد. تزریق چربی به باسن و دیگر بخش هایی که به تزریق گسترده نیاز دارد معمولاً نزدیک به سه ساعت طول می کشد در حالیکه تزریق صورت و لب که محدودتر هستند به زمان کمتری مانند یک ساعت نیاز دارد.

21.آیا پائین آمدن وزن روی انجام عمل تزریق چربی تاثیر دارد؟

به دلیل اینکه چربی تزریق شده مانند چربی قسمتهای دیگر بدن رفتار می کند، یعنی اگر بعد از تزریق چربی، بیمار کاهش وزن زیادی داشته باشد، روی چربی های تزریق شده تاثیر منفی می گذارد و چربی های تزریق شده نیزتحلیل می رود و ممکن است فرد مجدد مجبور به تزریق چربی شود.بنابراین توصیه می شود اگر قصد کاهش وزن را دارید، قبل از تزریق چربی این کار را انجام دهید.

22. آیا محدودیت تغذیه در روزهای قبل و بعد از تزریق وجود دارد؟

محدودیت خاصی و جود ندارد اما خوردن آناناس تازه یاقرص اناهیل می تواند در کاهش التهاب و ورم موثر باشد در زمانى چربى در نواحى باسن ،سينه و ....

تزريق مى شود پزشك ممكن است دستورات خاصى را توصيه كند.

23.قبل از تزریق چه نکاتی باید رعایت شود؟

بهتر است هفت تا ده روز قبل بیمار از آسپرین یا دیگر داروهائی که خون را رقیق می کند همانند ویتامین E یا مسکن ها و یا قرص سیر، جينسينگ مصرف نکرده باشد . باید قبل از عمل آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک را مصرف نماید . صورت و اطراف چشم نباید هیچگونه آرایش داشته باشد و بهتر است با صابون و بتادین شسته شده باشد.اين عمل نياز به ناشتا بودن نيست اما غذاى سنگين نخوريد.اگر شب قبل از عمل خوابتان نمى برد از ارام بخش استفاده كنيد.

24.مراقبت های بعد از تزریق چربی چیست؟

روز اول استفاده از کمپرس سرد هر پنج تا ده دقیقه یک بار توصیه می شود و روزها ی بعد استفاده از کمپرس گرم بصورت ملایم برای کاهش ورم موثر است . استفاده از چند بالشت زیر سر که سر بالاتر از بدن باشد در دو روز پس از عمل منجر به عدم تشدید تورم می شود و لازم است بیمار بصورت تاق باز بخوابد و از خوابیدن روی گونه ها. پرهیز نماید . از ماساژصورت باید خود داری شود .

25.به چه علائم هشدار دهنده ای بیمار باید توجه کند؟

چنانچه در دو هفته اول درد و تورم ناگهانی همراه با تب و لرز وجود داشته باشد بیمار باید سریعا به پزشک خود مراجعه نماید

26. تزریق چربی برای چین و چروک بهتر است یا ژل یا prp ؟

در پاسخ به سوال تزریق چربی بهتر است یا ژل باید گفت تزریق چربی یک حجم دهنده است و فرورفتگی چین ها را کمتر می کند و برای برجسته کردن گونه ها گودی زیر چشم و حتی پوشاندن و مخفی کردن پف زیر چشم قابل انجام است از تزریق چربی می توان در کاهش خط خنده و خط اخم استفاده کرد اما prp مکانیسم و کاربرد دیگری دارد و استفاده از آن برای خطوط ریز بیشتر توصیه می شود،البته نقش عمده كاربرد prp براى ترميم زخم ها مى باشد حتى اگر بعداز ليزر يا عوامل ديگرى باشد. هزینه تزریق چربی بسیار کمتر از هزینه تزریق ژل است.در یکبار تزریق ممکن است هزینه تزریق ژل کمتر باشد ولی هزینه تزریق چربی بسیار کمتر از هزینه تزریق ژل است زیرا اغلب ژلهای خوب و کم عارضه، گران بوده و اثر آنها بعد از مدتی از بین می رود و نیاز به تزریق مجدد دارند.

27.هزینه مورد نیاز برای تزریق چربی، چقدر است؟

با توجه به شرایط هر بیمار و پزشک ایشان، ممکن است هزینه تزریق چربی متفاوت باشد و بستگی به میزان چربی مورد نیاز برای تزریق، ناحیه مورد نظر برای تزریق، تبحر و معروفیت پزشک، امکانات کلینیک و دستمزد پزشک مورد نظر و تعداد دفعات مورد نیاز برای تزریق دارد.

28.آیا کسی که لاغر است هم می تواند چربی تزریق کند؟

در اغلب افراد لاغر، باز هم مناطقی از بدن وجود دارند که دارای چربی می باشند. در چنین مواردی بسته به درخواست بیمار، تغییرات کم یا متوسط بوسیله تزریق چربی قابل اجراست ولی تغییرات زیاد ممکن است به دلیل کمبود چربی قابل انجام نباشد

29.آیا کاهش وزن روی عمل تزریق چربی تاثیر دارد؟

چون چربی تزریق شده مانند چربی دیگر قسمتهای بدن رفتار می کند، به این معنی که اگر بعد از تزریق چربی، بیمار وزن زیادی را از دست بدهد، چربی های تزریق شده نیز تحلیل می رود و فرد ممکن است نیازمند تکرار تزریق می شود. لذا توصیه می شود اگر قصد کاهش وزن را دارید، قبل از تزریق چربی این کار را انجام دهید.با این حال چربی تزریق شده از بین نرفته است و اگر وزن کم شده مجددا اضافه شود، نتیجه قبلی مجددا برقرار می شود.

30.آیا امکان برداشت چربی اضافه و فریز کردن آن برای تزریق های بعدی وجود دارد؟

 بله این امکان وجود دارد، اما به طور کلی، با توجه به هزینه مناسب این نوع جراحی، می توان از چربی تازه برای تزریق های بعدی استفاده نمود زیرا فریز کردن غیراصولی و ناصحیح ممکن است باعث آلودگی چربی به میکروب یا قارچ شود. بنابراین توصیه می شود در این مورد با پزشک خود مشورت کرده و تصمیم بگیرید.

 

 

جهت مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید.

021-41936

22885890-95(021)

 

جهت مشاهده نمونه های بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه نمایید.

royan.clinics.group@

آدرس:

♦قیطریه_اندرزگو
♦شهرک غرب_ بلوار دادمان

 

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map