• 02141936

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن راه حل دائمی نیست لکه ها ايجاد مي شوند.

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن دندان باعث می شود دندان ها سفید تر شده  و به حذف لکه ها و تغییر رنگ کمک می کند. سفید کردن یکی از محبوب ترین روش های دندانپزشکی زیبایی است زیرا می تواند دندان های شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد. اکثر دندانپزشکان سفید کردن دندان را انجام می دهند.

سفید کردن دندان
سفید کردن دندان چیست؟

دلیل استفاده از سفید کننده های دندانی

لایه بیرونی دندان مینا نامیده می شود. رنگ دندان های طبیعی با انعکاس و پراکندگی نور از مینای دندان، همراه با رنگ دنتین تحت آن ایجاد می شود. ژن های شما بر ضخامت و صاف بودن مینای دندان تاثیر می گذارند. مینا نازک تر اجازه می دهد تا بیشتر رنگ دنتین را نشان دهد. مینای صاف تر یا زبرتر نیز بر بازتاب نور و در نتیجه رنگ تاثیر می گذارد.

هر روز، یک پوشش نازک (پوشه نازك) در مینای دندان شکل می گیرد و لکه ها را می گیرد. مینای دندان همچنین دارای حفره هایی است که می تواند لکه ها را نگه دارد.

متداول ترين دلايل زردشدگي دندان ها عبارتند از:

  • استفاده از تنباکو
  • نوشیدن مایعات تیره رنگ مانند قهوه، کولا، چای و شراب قرمز
  • عدم مراقبت از دندان هايتان

پیری باعث می شود که دندان ها کمتر روشن شوند زیرا مینای دندان نازک تر شده و دنتین تیره تر می شود.
همچنین ممکن است لکه های داخل دندان داشته باشد.این ها لکه های درونی نامیده می شوند. به عنوان مثال، لکه های درونی می توانند با قرار گرفتن بیش از حد فلوراید ايجاد شود ،  مانند ایجاد شدن برروی دندان کودکی که در حال رشد است. علل دیگر آنتی بیوتیک های تتراسایکلین هستند.اگر مادر در طول نیمه دوم بارداری یا کودکی که ۸ ساله یا کوچک تر است می تواند دندان های کودکان را لکه دار کنند.آسيب رواني ممکن است یک دندان را تیره کند.

سفید کردن دندان روی لکه های (بیرونی) موثر است.

آمادگي
سایر مشکلات دندان می تواند بر روند سفید شدن دندان تأثیر بگذارد. برای مثال، حفره ها باید قبل از اینکه دندان ها سفید شوند، درمان شوند. به این دلیل که محلول سفید کننده می تواند از مناطق فاسد عبور کند و به قسمت های داخلی دندان برسد. اگر لثه ها کاهش یافته باشد، ریشه های آشکار دندان های شما ممکن است زرد یا بی رنگ به نظر برسد. محصولات سفیدکننده آن ها را سفیدتر نمی کنند.

اگر دچار پوسیدگی دندان شده یا لثه هاي شما به عقب رفته باشد، سفید کردن دندان ها را حساس می کند. سفید کردن نیز روی تاج سرامیک و یا پرسلن و یا روکش موثر واقع نمي شود.

سفید کردن می تواند در مطب دندانپزشکی یا در خانه انجام شود. برای دندانپزشکی در مطب، دندانپزشک شما احتمالا از دندان های شما در جلسه اول، عكس مي گيرد. در این مرحله او مي تواند روند درمان را بررسي كند. دندانپزشک شما همچنین دندان های شما را بررسی خواهد کرد و از شما سوالاتی را برای پیدا کردن آنچه سبب لك شدن دندان ها شده، می پرسد.

بعد، دندانپزشک یا متخصص بهداشت دندان شما را تمیز می کند. در اين مرحله باکتری ها، مواد غذایی و مواد دیگر که بر روی دندان ها شما ایجاد می شود را حذف می کند و لكه هاي دندان را از بين مي برد. پس از انجام این کار، سفید کردن شروع می شود.

برای سفید کردن در خانه، دندانپزشک شما می تواند ژل سفيد كننده را درست كرده طوري كه با دندان شما تناسب داشته باشد. سفید كردن درخانه معمولا برای دو تا سه هفته تجویز می شود. کیت های بی شماری نیز برای استفاده در منزل در سطح گسترده اي در دسترس هستند. آنها سینی ها را برای نگه داشتن ژل، یا نوار های سفید کننده ای که روی دندان ها قرار می گیرند، فراهم می کنند. اگر می خواهید از این محصولات خانگی استفاده کنید، با دندانپزشک خود صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که جهت اجتناب از استفاده بیش از حد و آسیب احتمالی به دندان ها و دهان خود، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

روش های سفید کردن دندان

دو نوع از روش های اصلی سفید کردن دندان، سفید کردن به روش طبیعی و غیرطبیعی است. سفید کننده های طبیعی بر روی دندان هایی که عصب زنده دارند، انجام می شود. سفید کردن غیرطبیعی بر روی یک دندان که درمان کانال ریشه داشته و دیگر عصب زنده ندارد، انجام می شود.

سفيدكردن اساسي

رایج ترین نوع سفید کننده دندان، از یک ژل که به طور مستقیم به سطح دندان اعمال می شود، استفاده می کند. این محصول حاوی نوعی از آب اکسیژنه است.

سفید کردن دندان ها می تواند در مطب دندانپزشک یا در خانه انجام شود. سفيدكردن در مطب تا به دندانپزشک كمك مي كند  تا از ژل سفید کننده قوی تر استفاده کند. یک لیزر یا لیزر خاص ژل را فعال می کند و اجازه می دهد تا سفید شدن سریعتر رخ دهد.

سفید کردن در مطب معمولا 30 تا 90 دقیقه طول می کشد. شما به 1 تا 3 جلسه نیاز دارید. این تعداد به روش مورد استفاده ، سفتي لكه هاي دندان و نحوه سفيدكردن دندان شما بستگي دارد. انواع لکه های مختلف به درمان واكنش هاي متفاوتي دارند.

اول، دندانپزشک شما یک ماده را برای پوشش و حفظ لثه ها در اطراف دندان ها اعمال می کند. سپس، عامل سفید کننده روی دندان قرار می گیرد.

برخی از عوامل سفید کننده با نور لیزر یا چراغ های ویژه  فعال می شوند. پس از استفاده از ماده سفید کننده، دندانپزشک لیزر را بر روی دندان های شما می زند. اگر آنها دچار تغییر رنگ شده اند، دندانپزشک شما ممکن است پیشنهاد کند که چندین هفته را در  خانه به سفيدكردن دندان هایتان ادامه دهید.

برای سفید کردن در منزل، دندانپزشک شما عوارض دندان های بالایی و پایین تر خود را برداشته و دهان خود را به صورت مناسب تنظیم می کند. دهان باید به خوبی جا بیافتد. تناسب اندام به عامل کمک کننده برای سفید کردن با دندان هایتان کمک می کند.

در خانه، دندانپزشك در هر بار قسمتي از دهان شما را سفيد مي كند. در هر روز با عامل سفيدكنندگي دهان شما سفيد مي شود. بسیاری از مردم در عرض یک یا دو هفته دندان هايشان سفيد مي شود با این حال، ممکن است لازم باشد دهانتان را برای چهار هفته یا بیشتر با عامل سفيدكنندگي سفيد كنيد.

شما همچنین می توانید از چندين محصولات سفید کننده استفاده كنيد. آنها حاوی عامل سفید کننده ضعیف تر از محصولاتی هستند که می توانید از دندانپزشک خود دریافت کنید. بنابراین سفید کردن ممکن است طول بکشد. عامل سفید کننده به عنوان یک ژل و به عنوان عامل استفاده شود در یک دهانه یا به عنوان یک نواري که به دندان های شما مي چسبد. عامل هاي بسيار زيادي نسبت به عامل سفيدكننده اي كه از دندانپزشك خود دريافت مي كنيد دارای ايمی كمتری  هستند.  .

خميردندان های سفید کننده نیز در دسترس هستند. آنها حاوی مواد سایشی هستند که لکه ها را از روی مینای دندان حذف می کنند.

غیر سفید کننده اصلي

سفید سازی طبیعی ممکن است ظاهر یک دندان را که درمان کانال ریشه داشته باشد، اصلاح نكند زیرا لکه از داخل دندان ايجاد شده است. در صورتی که این مورد باشد، دندانپزشک شما از یک روش متفاوت استفاده می کند که دندان را از داخل دندان سفيد می کند. او یک عامل سفید کننده را درون دندان قرار داده و آن را به طور موقت پر می کند. این دندان برای چند روز باقی خواهد ماند. شما ممکن است فقط یک بار نیاز داشته باشید، یا آن را می توانید تکرار کنید تا دندان به رنگ دلخواه برسد.

پیگیری
اگر متوجه شوید که لثه هایتان سفید یا زخمی هستند، با دندانپزشک خود پیگیری کنید.

سفید کردن راه حل دائمی نیست لکه ها ايجاد مي شوند. اگر سیگار یا نوشیدنی های زیادی مصرف کنید ، ممکن است در مدت يك ماه سفيدي دندان هايتان محو شود. اگر از این منابع ايجاد كننده لك اجتناب کنید، ممکن است دیگر نیازی به سفید كردن دندان هايتان برای 6 تا 12 ماه نداشته باشید.

سفید کردن مجدد می تواند در مطب دندانپزشک یا در خانه انجام شود. اگر دندان مصنوعی و عامل سفید کننده را در خانه داشته باشید، می توانید دندان هایتان را همانطور که نیاز دارید سفيد كنيد. با دندانپزشک خو درباره برنامه سفيدكردن دندان هايتان صحبت کنید. شما می توانید در مورد محصولات سفیدكنندگي كه براي شما بهتر است از دندان پزشک خود کمک بگیرید.

سفید کردن احتمالا باعث عوارض جانبی جدی نخواهد شد، اگر چه دندانهای برخی افراد ممکن است برای مدت کوتاهی حساس شوند. ممکن است سوزش خفیف به همراه داشته باشد. زنان باردار نباید در دوران بارداری دندانهایشان را سفید کنند. اثر مواد سفید کننده بر رشد جنین شناخته نشده است.چون این روش زیبایی است، باید تا بعد از زایمان به تعویق بیفتد.

مجموعه کلینیک های تخصصی کاشت موی رویان سلامت

  • کاشت مو و ابروی طبیعی
  • تنها مجموعه ارائه دهنده ضمانت نامه رویش مجدد موی سر از طرف بیمه ایران
  • ضمانت نامه کتبی از رویان کلینیک برای کاشت ابرو
  • شرایط اقساطی و انجام توسط جراح و متخصص پوست
  • در صورت عدم رشد موهای کاشته شده کل هزینه دریافتی توسط بیمه ایران عودت می شود

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از به روز ترین متد کاشت برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و … با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.

41936-021

02122885290-95

شعب تهران بزرگ

شهرک غرب بلوار دادمان

قیطریه-اندرزگو

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

 

سفید کردن دندان چیست؟
لطفا به این مطلب رای دهید

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس ایمیل

info@royanmoo.com

دانلود اپلیکیشن

محاسبه هزینه کاشت مو
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید