کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

ساکشن شکم به چه روش هایی انجام می شود؟

6 فروردین
ساکشن شکم چگونه چربی را حذف می کند؟
فهرست مطالب: نمایش

ساکشن شکم یا خارج کردن چربی اضافه شکم یک روش جراحی پرکاربرد در زیبایی اندام است که با استفاده از دستگاه های خاص برای حذف چربی اضافه و کوچک کردن شکم استفاده می شود.این عمل زیبایی در زنان بیشتر طرفدار دارد.زیرا خانم ها بدلیل ظرافت اندامشان دوست دارند شکمی تخت و بدون برآمدگی داشته باشند تا ظرافت اندامشان حفظ شود.

در ساکشن شکم همزمان با خارج کردن چربی،عمل لیفت و کشیدگی پوست شکم هم انجام می شود و برای این کار از روش های جراحی و غیرجراحی مختلفی استفاده می کنند.در این مطلب قصد داریم انواع روش های ساکشن شکم را توضیح دهیم تا قبل از تصمیم گیری برای انجام این عمل،اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

 

 

ساکشن شکم به چه روش هایی انجام می شود؟

ساکشن شکم در گذشته تنها از طریق عمل جراحی امکان پذیر بود.اما خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و تجهیزات آن،روش های زیادی برای ساکشن چربی های شکم وجود دارد که در کنار حذف چربی اضافی به لیفت پوست شکم و جلوگیری ازافتادگی آن کمک می کند.

۱-ساکشن شکم به روش لیپوساکشن

لیپوساکشن یک عمل جراحی است که جهت حذف یا کاهش چربی موضعی بدن بکار می رود.

چه کسانی بهترین کاندید برای عمل لیپوساکشن هستند؟

بهترین متقاضی برای لیپوساکشن فردی با وزن تقریبا طبیعی با پوستی سالم و قابل انعطاف است که دچار مناطقی از چربی اضافی باشد. سن فاکتور مهمی نیست ولی اصولا هر چه سن بالاتر باشد، انعطاف پذیری پوست کم تر می شود.

در لیپوساکشن چگونه چربی اضافه حذف می شود؟

لیپوساکشن با استفاده از مکش چربی ها را از بدن بیرون می سازد. در موقع لیپوساکشن لوله های نازک و کوچک با سر پهن( کانولا) از طریق برش های کوچک وارد بدن میشود و پزشک لوله را زیر پوست حرکت میدهد تا به منطقه ای برسد که چربی در آن جا جمع شده است بعد از طریق این لوله چربی از بدن بیرون می شود.

ساکشن شکم چگونه چربی را حذف می کند؟

۲-ساکشن شکم به روش لیپولیز

لیپولیز روشی است کم تهاجمی، این روش با استفاده از لیزرفیبرنوری انجام می گیرد. این لیزر با کمک گرما موجب تخریب شدن بافت چربی می شود.این روش با لیپوساکشن متفاوت است و باعث سفت شدن و کشیده شدن پوست می شود. لیپولیز در مقایسه با لیپوساکشن قادر به کم کردن چربی بدن است .

چه کسانی بهترین کاندید برای عمل لیپولیز هستند؟

افرادی که در بدن خود چربی اضافی دارند و با رژیم غذایی و ورزش نمی توانند این چربی ها را حذف کنند می توانند از لیپولیزر استفاده کنند.لازم بذکر است آندسته از افرادی که دچار عارضه های قلبی، دیابت کنترل نشده، عارضه های کلیوی و … هستند نمی توانند کاندیدای مناسبی برای انجام لیپولیز باشند. برای انجام لیپولیز باید افراد ۱۸ سال به بالا داشته باشند.

در لیپولیزر شکم چربی اضافه چگونه حذف می شود؟

ابتدا پزشک متخصص محلول بی حس کننده توموسنت را به ناحیه های مورد نظر تزریق می نماید. سپس با بی حسی موضعی سوراخی کوچک در پوست ایجاد کرده و از سوراخ ایجاد شده یک میکروکانولا که دارای قطر تقریبی ۱ تا ۲ میلی متر می باشد و حاوی فیبر نوری است را داخل پوست می کند.

انرژی مشخصی از لیز به چربی ها تابیده می شود که باعث تخریب سلولهای چربی می شود . تخلیه چربی ها توسط فرآیندهای متابولیسمی طبیعی بدن صورت می گیرد. انرژی لیزر بر روی لایه دوم پوست اثر می کند و باعث سفت شدن و جمع شدن پوست می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می کند.

 لیزر لیپولیز چه مزیت هایی نسبت به عمل لیپوساکشن دارد؟

 • لیزر لیپولیز یک عمل غیرجراحی ظریف است که در آن دستکاری بسیار کمتری صورت می گیرد.در نتیجه درد و تورم کمتری نسبت به لیپوساکشن دارد.همچنین به علت ظرافت کار با لیزر نتایج نهایی بسیار رضایت بخش بوده و آثار ناهمواری برخلاف لیپوساکشن های معمولی وجود ندارد.
 • تابش لیزر در زیر پوست باعث تحریک و ساخته شدن کلاژن و سفت شدن همزمان پوست می شود.
 • از آنجا که در لیپولیزرمیزان تورم نسبت به لیپوساکشن کمتر است ،دوره نقاهت و بهبودی بسیار کوتاه خواهد بود.
 • تاباندن لیزردرلایه سطحی باعث رفع سلولیت می شود.
 • از نظر میزان و مقدار حذف چربیها هیچ فرقی با لیپوساکشن ندارد .در عوض عوارض و خطرات احتمالی آن بسیار ناچیز و نتیجه عمل مطلوب تر خواهد بود.
 • افزایش کلاژن سازی، سفت شدن و جمع شدن پوست بلافاصله پس از عمل از دیگر برتری های لیزر لیپولیز نسبت به لیپوساکشن است.

۳-ساکشن شکم به روش لیپوماتیک

لیپوماتیک  با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی گردد، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید. به همین دلیل از سلولهای چربی خارج شده توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود.

لیپوماتیک
لیپوماتیک

چه کسانی بهترین کاندید برای عمل لیپوماتیک هستند؟

اغلب افرادی که از رژیم های مکرر خسته شده اند و یا حجم چربی شکم و پهلو زیاد است و یا ورزش نمی کنند بیشتر تمایل به استفاده از این روش ها را دارند.بهتر است بدانی که  روش لیپوماتیک بر روی بیماران مبتلا به اضافه وزن تا ۶۰ کیلوگرم انجام می شود.

در لیپوماتیک شکم چگونه چربی اضافه حذف می شود؟

در ابتدا پزشک مقدار چربی و عملی که باید بر روی قسمت های اضافی بدن اعمال کند را مشخص می کند. سپس با ایجاد یک برش کوچک به طول چند میلی متر یک راه برای استخراج چربی های زائد باز می شود. پس از آن با استفاده از لوله کانولا که یک لوله بسیار باریک می باشد، چربی های زائد در آن ناحیه را با ایجاد ارتعاش و لرزش توسط کانولا تخریب کرده و آن را به حالت امولسیون در می آورند.در نهایت نیز چربی ها توسط خود دستگاه از داخل بدن استخراج می شوند و برش ایجاد شده بخیه زده می شود

لیپوماتیک چه مزیت هایی نسبت به عمل لیپوساکشن دارد؟

 • چربی های برداشت شده از بدن توسط لیپوماتیک قابل استفاده بوده و می توان در صورت نیاز بیمار آن ها را در برخی قسمت های بدن از جمله در چین و چروک ها یا بینی تزریق کرد.
 • به سیستم عصبی آسیبی وارد نمی شود.
 • در لیپوماتیک بافت هایی غیر از بافت چربی، به لطف استفاده از تکنیک های پیشرفته هیچ آسیبی نمی بینند، درنتیجه خونریزی کمتر است و ماهیچه یا پوست آسیب نمی بیند.
 • زمان بهبودی بعد از عمل سریع تر است.
 • درد پیکرتراشی لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن کمتراست .

۴-ساکشن شکم به روش بادی جت

در روش بادی جت فشار آب باعث جداسازی بافت چربی از پوست بدن می شود و چربی ها به آسانی از بدن توسط دستگاه خارج می گردند در روش بادی جت به دلیل وارد نشدن فشار زیاد آسیب کمتری به عروق پوست و عصب  های پوست وارد می شود.

چه کسانی بهترین کاندید برای عمل بادی جت هستند؟

افراد بالای ۱۸سال و زیر ۶۰ سال که چاقی موضعی دارند و نتوانسته اند با رژیم غذایی و ورزش لاغر شوند، بهترین کاندید برای متد جراحی زیبایی بادی جت هستند.این افراد باید فاقد مشکلات قلبی باشند.

در بادی جت شکم چگونه چربی اضافه حذف می شود؟

در تکنیک بادی جت از جریان نسبتا پرفشار نمک به منظور جابجایی چربی و برداشتن همزمان سلول‌های چرب استفاده می‌شود.در این روش به جای از بین بردن سلول‌های چربی، آنها را شل کرده تا از این طریق بتوان با ملایمت بیشتری چربی‌ها را از بدن بیمار خارج کرد. طی لیپوساکشن به روش بادی جت مایع متورم ساز (نمک و دارو به همراه داروی بیهوشی موضعی) به ناحیه تحت درمان تزریق می‌گردد.

بادی جت چه مزیت هایی نسبت به عمل لیپوساکشن دارد؟

لیپوساکشن ممکن است فرد را در معرض ریسک های بیهوشی، کبودی شدید، تغییر محسوس در سطح پوست آسیب به بخش های مختلفی از بدن مثل اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها، شش و سایر اندام ها قرار دهد.

این در حالی است که در روش بادی جت اساس کار جابجایی بافت های چربی مازاد، فشار آب است که سبب می شود هیچ آسیب به عروق و سایر بافت های اطراف وارد نشود.

تفاوت روش بادی جت با لیپوماتیک در چیست؟

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت با اینکه خیلی زیاد نیست ودرنوع تکنیک بکار برده شده در تخریب سلول های چربی می باشد.در لیپوماتیک با بهره مندی ازدستگاه کمپرسور هوا که دارای ابزاری لوله ای شکل به نام کانولا می باشد و از چرخش ۳۶۰ درجه برخوردار است، سلول های چربی خورد و کاملا ریز می شوند تا از اندام تخلیه شوند.این در حالی است که در بادی جت از فشار آب برای این منظور استفاده می شود.

۵-ساکشن شکم به روش ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک روش پیکرتراشی است که بیشتر برای زیبایی و فرم دهی به اندام انجام می شود.در واقع  برای زنانی که بعد از بارداری و یا لاغری دچار افتادگی ناحیه شکم شده اند مناسب است و فقط در ناحیه شکم قابلیت انجام دارد.

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی

بنابراین در ابدومینوپلاستی هدف لاغری نیست. بلکه پیکر تراشی و زیبایی اندام است. در این تکنیک میزان برش و جراحی پوست اضافه ، به شلی پوست بیمار بستگی دارد و این جراحی مناسبت ترین روش برای جراحی زیبایی شکم زنان می باشد.

چه کسانی بهترین کاندید برای عمل ابدومینوپلاستی هستند؟

افرادی که شکم های بزرگ و پر چربی دارند که پوست آن آویزان است و با رژیم غذایی یا برنامه منظم ورزشی لاغر نمی شوند ولی در عین حال دیگر قسمت های دیگر بدن آن ها متناسب است،بهترین کاندید برای جراحی آبدومینوپلاستی هستند.

علاوه بر این، خانم هایی که حاملگی های متعدد داشته اند وپوست شکمشان دچار کشش شده و از طرفی عضلات شکمشان موقعیت طبیعی خود را از دست داده می توانند از این روش بهره مند شوند.

در ابدومینوپلاستی شکم چگونه چربی اضافه حذف می شود؟

در عمل ابدومینوپلاستی با ایجاد برشی در قسمت تحتانی شکم، پوست این ناحیه را از عضله زیرین جدا می سازند. این آزادسازی تا لبه دنده ها در بالا و درقسمت طرفین تا پهلوها ادامه می یابد؛ سپس عضلات شل جدار شکم در خط وسط به کمک دوختن با نخ های غیرقابل جذب چین داده می شود و پس از بریدن پوست اضافه و دوختن لبه های زخم، عمل پایان می یابد.

۶-ساکشن شکم با روش لیپوآبدومینوپلاستی

این روش ترکیبی از لیپوساکشن وآبدومینوپلاستی است که در یک جلسه انجام می شود در لیپو آبدومینوپلاستی ابتدا لیپوساکشن کل شکم انجام می شود.سپس به منظورسفت کردن پوست از تکنیک ابدومینوپلاستی استفاده می شود.

 

چه کسانی بهترین کاندید برای عمل لیپوآبدومینوپلاستی هستند؟

اکثر افرادی که کاندید عمل آبدومینوپلاستی باشند،می توانند لیپو آبدومینوپلاستی را انجام دهند.

در لیپوآبدومینوپلاستی چگونه چربی اضافه حذف می شود؟

در لیپو آبدومینوپلاستی ابتدا لیپوساکشن کل شکم انجام می شود. این کار باعث شل شدن پوست می شود. سپس برش پوستی مانند آبدومینوپلاستی داده می شود ولی آزادسازی فلپ به طور کامل انجام نشده و تا ناف و دور آن انجام می شود.

سپس آزادسازی فلپ در بالای ناف به صورت محدود با زدن تونل به عرض حدود ۴ سانتی متر تا قسمت تحتانی استخوان جناغ انجام می شود، در نتیجه بیشتر عروق خونی، لنفاتیک و اعصاب حفظ می شوند.

سخن آخر

تمام روش های ساکشن شکم که در این مطلب به آنها اشاره شد، در حذف چربی اضافی شکم و پهلوها بسیار موثر هستند. مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که عمل ساکشن شکم باید توسط پزشک متخصص که تجربه زیادی در زمینه ساکشن شکم  دارد، انجام شود.به این ترتیب می توانید علاوه بر به حداقل رساندن عوارض احتمالی و دوره نقاهت، از داشتن شکم تخت و صاف لذت ببرید.

 

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 4 میانگین رضایت کاربران: 2.5]
برچسب ها :
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید