کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95
درمان جای جوش با سابسیژن

درمان جای جوش با سابسیژن

درمان جای جوش با سابسیژن

سابسیژن روشی است که برای درمان زخم های آکنه، مخصوصا آکنه های افرو رفته استفاده می شود. زخم های آکنه فرو رفته زمانی ایجاد می شوند که رشته های فیبروتیک پوست به سمت پایین بکشند و باعث ایجاد فرورفتگی در سطح پوست شوند. در درمان با روش سابسیژن، سابسیژن یک سوزن کوچک این رشته های فیبروتیک را برش داده و در نتیجه با آزاد شدن پوست، ظاهرآن بهتر می شود.

درباره این روش درمانی

سابسیژن بر روی جوشگاه های فرو رفته ناشی از آکنه ها تأثیر می گذارد. بر خلاف درم ابریژن که با خراشیدن اسکارها، به پوست آسیب می رساند، سابسیژن با ایجاد زخم های زیر پوستی باعث بهبود اسکارها می شود. از جمله دیگر روش ها که برای درمان جوشگاه های ناشی از آکنه به کار برده می شود، استفاده از فیلرها یا پرکننده های پوستی است؛ اما مشکل اینجاست که اثرات این روش موقت هستند.

فرآیند درمان به روش سابسیژن به این صورت است که پزشک متخصص پوست با استفاده از یک سوزن که به پوست بیمار وارد می کند، به درمان اسکارها می پردازد. سوزن به عقب و جلو حرکت می کند سپاس از لبه تیز سوزن برای برش بافت اسکار فیبروتیک استفاده می شود. این برش ها به طور مؤثری اسکار را از بافت پوست جدا می کند. این امر باعث آزاد شدن پوست و بهبود ظاهر اسکار فرو رفته می شود و علاوه بر آن منجر به کلاژن سازی نیز می شود. پزشک باید در حین انجام عمل سابسیژن در مناطق حساس پوست مانند اطراف چشم و دهان برای جلوگیری از آسیب به اعصاب و عروق صورت بسیار احتیاط کند. برای تکمیل درمان و گرفتن نتایج هرچه بهتر، نیاز است که درمان چند جلسه تکرار شود.

هدف از انجام روش سابسیژن، بهبود ظاهر اسکار کنه فرورفته است.

با سابسیژن بعنوان یک تکنیک درمانی مفید سنتی آشنا شوید

ما همیشه برای دستیابی به پیشرفت های پزشکی تلاش می کنیم تا بتوانیم موثرترین درمان برای بیماران خود را با تکنولوژی پیشرفته ارائه دهیم. با این حال، تکنیک هایی که راه را برای وسایل پزشکی جدید باز کرده اند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

برای شرایط خاص، اثربخشی روش های کلاسیک اغلب با جانشینان مدرن آنها قابل مقایسه نیست. به عنوان مثال، سایسیژن برای درمان زخم های عمیق، اغلب یک گزینه موثرتر از میکرونیدلینگ است و می تواند نتایج بهتری را با زمان بهبودی کمتر، درمان کوتاه تر و قیمت ارزان تر در بر داشته باشد.

 

با سابسیژن بعنوان یک تکنیک درمانی مفید سنتی آشنا شوید

 

تفاوت دو روش سابسژن و میکرونیدلینگ

هر دو روش سابسیژن و میکرونیدلینگ با نفوذ به لایه های پوست و ایجاد روزنه هایی درآن و تحریک کلاژن سازی، به ترمیم و بهبود ظاهر اسکارهای پوستی منجر می شوند. میکرونیدلینگ با استفاده از یک قلم میکروسکوپی و چند سوزن کوچک، در عمق و سرعت مختلف در سراسر پوست حرکت می کند. سابسیژن  به وسیله یک سوزن بزرگتر انجام می شود که به زخم ها در زوایای مختلف و عمق تزریق می شود تا بافت زخم را جدا کند. سوزن های میکرونیدلینگ  باعث آسیب اپیدرمی بیشتری نسبت به سابسیژن می شود و علاوه باعث خونریزی بیشتری نیز شده و در نهایت مدت بهبودی را افزایش می دهد.

در سابسیژن با مکانیسم برداشتن بافت های آسیب دیده عمیق تر نیز به نظر می رسد که موثرتر از میکروندلینگ عمل کند. درمان به وسیله سابسیژن اغلب کمتر از میکرونیدلینگ طول می کشد و در درمان اسکارهای فرورفته مؤثرتر عمل می کند. سوزن های میکرونیدلینگ تنها تا 2.5 میلی متر در زیر سطح پوست نفوذ می کنند؛ در حالی که سابسیژن تا لایه های عمیق تر پوست نفوذ کرده و می تواند به عمق بافت آسیب دیده دسترسی داشته باشد. سابسیژن همچنین کانال های بزرگتر را در بافت اسکار ایجاد می کند که فضای بیشتری برای رشد کلاژن به وجود می آورد، در حالی که میکرونیدلینگ چنین امکانی ندارد.

در یک تکنیک که نتایج بهتری در بر دارد، استفاده از یک سوزن 26 یا 30 درجه ای است که به عقب و جلو حرکت می کند و در فاصله کمی در زیر بافت اسکار قرار می گیرد. همزمان لیدوکایین و سالین در کانال ایجاد شده درسابسیژن تزریق می شود. تزریق یک ماده مایع، به ویژه لیدوکائین، می تواند هم درد را کاهش دهد و هم  باعث بروز زخم در محل مورد نیاز می شود؛ به این ترتیب هم شاهد رشد دوباره کلاژن و رشد فاکتورهای ترمیم کننده زخم برای پرکردن شکاف ایجاد شده خواهیم بود.

مگر در زخم هایی که علاوه بر درد، تأثیر گسترده ای بر اپیدرم گذاشته اند، سابسیژن درمان مؤثرتر و سریع تری به شمار می آید. هر دو روش می توانند باعث کبودی، تورم و قرمزی پوست شود. با این حال، آسیب اپیدرمی که می تواند در میکرونیدلینگ  رخ دهد، به طور چشمگیری بیشتر است.

علاوه بر این، سابیسژن  یک درمان ارزان تر از میکرونیدلینگ است. مواد مورد نیاز برای سابسیژن محدود به موادی است که در تمام روش های درمانی مورد استفاده قرار می گیرند: سوزن، سرنگ، سالین و لیدوکائین.

از سوی دیگر میکرونیدلینگ  نیاز به خرید ابزار گران قیمت دارد، از جمله کاس های میکرونیزه، قلم های میکروسکوپی یک بار مصرف استریل و روکش های محافظ برای دستگاه، علاوه بر محصولات مراقبت از پوست موضعی، پس از درمان برای ارتقاء بهبودی ایمن استفاده می شود.

در حالی که میکرونیدلینگ برای درمان زخم های سطحی، خطوط ظریف و هیپوپیگمانتاسيون مؤثر است؛ سابسیژن برای درمان زخم های عمیق تر مانند زخم های آکنه جعبه ای موثرتر است.

ما عاشق استفاده از تکنولوژی جدید در شیوه های درمانی هستیم؛ با این حال، گاهی اوقات روش های سنتی ممکن است  گزینه بهتری برای درمان بیمار باشد.

مجموعه کلینیک های تخصصی کاشت موی رویان سلامت

  • کاشت مو و ابروی طبیعی
  • تنها مجموعه ارائه دهنده ضمانت نامه رویش مجدد موی سر از طرف بیمه ایران
  • ضمانت نامه کتبی از رویان کلینیک برای کاشت ابرو
  • شرایط اقساطی و انجام توسط جراح و متخصص پوست
  • در صورت عدم رشد موهای کاشته شده کل هزینه دریافتی توسط بیمه ایران عودت می شود

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از به روز ترین متد کاشت برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و … با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.

41936-021

02122885290-95

شعب تهران بزرگ

شهرک غرب بلوار دادمان

قیطریه-اندرزگو

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید