• 02141936

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی با تکنولوژی نانو

عمل زیبایی بینی نوعی عمل جراحی زیبایی است که برای ترمیم و اصلاح عیوب ظاهری بینی و زیباسازی آن انجام می‌شود، به گونه‌ای که ضمن حفظ فیزیولوژی و عملکرد بینی، ظاهر و شکل آن نیز زیباتر و مناسب‌تر میشود.

عمل جراحی زیبایی بینی معمولا توسط یک جراح گوش و حلق و بینی ، جراح فک و صورت و یا جراح پلاستیک انجام می شود .این تکنولوژی جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی می باشد که در آن بجای استفاده از ابزارهای تیغ جراحی از لیزرهای بسیار پیشرفته استفاده میشود که برش هایی در حد نانومتر ایجاد می نماید و این امر باعث میشود با حداقل برش زده شود و حداقل میزان خونریزی،حداقل تورم و کبودی،کمترین میزان بخیه و جای اسکار،طبیعی ترین حالت عمل را به دنبال داشته باشد.

همچنین تمامی نخ های جراحی بکار رفته از جنس نانو می باشند که باعث میشود کمترین مقدار حساسیت،رد خط بخیه و بهترین نمای عمل را به ارمغان آورد.

این تکنولوژی بهترین روش جراحی جهت بینی های گوشتی و استخوانی می باشد که نیازی به بکار بردن تامپون و گچ نمی باشد.

عمل در بیمارستان فوق تخصصی توسط بهترین جراحان پلاستیک ایران انجام می پذیرد .مدت زمان عمل 2 الی 3 ساعت می باشد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نمی باشد.

برای دریافت تعیین وقت مشاوره رایگان شما می توانید در ساعات 8 الی 20 با شماره های 41936(021) ، 95-22885890(021) تماس حاصل فرمایید.
عموما این افراد برای برطرف کردن پهنی یا افتادگی نوک بینی جهت انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی اقدام می کنند.
در رینو پلاستی ایراد های مختلف بینی را می توان برطرف کرد 
 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی و لب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی و غیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • عمل جراحی انحراف تیغه بینی
 • بد شکلی های بعد از عمل جراحی

مراحل جراحی رینوپلاستی:

در مرحله ی اول جراحی زیبایی بینی، بسته به میزان پیچیدگی جراحی و تصمیمات جراح، نیاز به بی  حسی موضعی یا بیهوشی عمومی دارد. بهتر است در مورد اینکه کدام نوع بیهوشی برای شما مناسب تر است با پزشک خود مشورت کنید.

 • بی حسی موضعی با آرام بخش. این نوع از بیهوشی معمولاً در عمل های سرپایی و محدود به یک منطقه خاص از بدن انجام می شود.پزشک داروی بی حسی را به محل مورد نیاز تزریق می کند. با این کار شما بی هوش نمی شوید، اما بی حس می شوید.
 • بیهوشی عمومی. در این روش شما داروی بی هوشی را از طریق استنشاق یا تزریق وریدی دریافت می کنید. بیهوشی عمومی کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث بیهوشی موقت فرد می شود. در روش بیهوشی عمومی نیاز است که برای بیمار لوله تنفسی نصب شود.

مرحله ی دوم برش بینی می باشد که ممکن است در داخل بینی و یا از طریق بریدگی کوچک خارجی (برش)در پایه بینی، بین پره های بینی شما انجام شود. جراح شما احتمالا استخوان و غضروف را در زیر پوست خود اصلاح خواهد کرد.

مرحله ی بعدی تغییر شکل ساختار بینی است که در آن جراح شما می تواند شکل استخوان بینی یا غضروف خود را به روش های مختلفی تغییر دهد، بسته به اینکه چه مقدار باید برداشته یا اضافه شود، ساختار بینی و مواد موجود. برای تغییرات کوچک، جراح ممکن است از غضروف گرفته شده از ناحیه ی عمیق تر در داخل بینی یا از گوش خود فرد استفاده نماید. برای تغییرات بزرگتر، جراح می تواند از غضروف بیمار، ایمپلنت یا استخوان از سایر قسمتهای بدن استفاده نماید. پس از این تغییرات، جراح پوست و بافت بینی را به عقب بر می گرداند و برش ها را در بینی شخص می چسباند.و اگر دیوار بین دو طرف بینی خمیده یا کج باشد، جراح می تواند آن را اصلاح کند تا تنفس را بهبود بخشد.

بعد از عمل جراحی به اتاق ریکاوری منتقل می شوید که در آن کارکنان بخش مانیتورینگ منتظر به هوش آمدن شما هستند. شما ممکن است همان روز از بیمارستان مرخص شوید و یا برای کنترل وضعیت سلامتی شما نیاز باشد که یک شب بستری شوید.

مزایای رینوپلاستی

 • تعادل

گاهی اوقات بینی ممکن است عضوی تاثیر گذار بر روی صورت فرد باشد. شکل خاص بینی ممکن است باعث ایجاد عدم تعادل بین بینی و صورت شود. بینی بزرگ ممکن است به عنوان یک نقص برای تعادل صورت به حساب بیاید.

 • بهبود جریان هوا در بینی

ساختارهای مختلف داخل بینی ممکن است موجب مشکل جریان هوا در بینی و تنفس شود. آسیب های بوجود آمده از ورزش، حوادث و یا اختلال ها ممکن است منجر به انحراف سپتوم بینی شود. این ساختار شامل یک دیوار است که سمت چپ و راست بینی شما را جدا می کند. اگر سپتوم شما کج شده باشد، یک یا هر دو طرف راه هوایی بینی ممکن است در برابر جریان هوا بلوکه شوند. اغلب اوقات یک سپتوپلاستی به همراه یک جراحی بینی به منظور صاف کردن سپتوم و بینی انجام می شود که موجب بهبود ظاهر و راه های هوایی میشود. توربینه های پایین تر شامل مجموعه ای از ساختارهای موجود در داخل بینی شما می شوند که ممکن است منجر به انسداد مجاری هوایی بینی شود. جراحی بینی ممکن است به منظور کاهش میزان توربینه برای بهبود جریان هوا انجام شود. اغلب، توربینوپلاستی در همان زمان با رینوپلاستی انجام می شود. توربینه ها بر روی ظاهر بینی تاثیر نمی گذارند.

 • اعتماد به نفس

در مواردی که افراد از مشکل اعتماد به نفس رنج می برند، تغییرات مثبت در بینی ممکن است باعث افزایش اعتماد به نفس افراد بعد از عمل جراحی بینی شود.

بهترین سن برای جراحی بینی

افراد برای چنین جراحی لازم است از نظر جسمی به تکامل رسیده باشند. خانم ها از سن 15 سالگی و آقایان از سن 17 سالگی می توانند برای جراحي بيني اقدام کنند.

چرا باید این عمل انجام شود؟

رینوپلاستی می تواند اندازه، شکل یا نسبت بینی شما را تغییر دهد. این عمل ممکن است برای اصلاح ناهنجاری های ناشی از آسیب یا تصحیح نقص های مادرزادی و یا بهبود مشکلات تنفسی انجام شود.

چه چیزی پس از جراحی انتظار می رود؟

پانسمان و گاز در داخل و اطراف بینی بعد از حدود یک هفته برداشته خواهد شد. تورم و کبودی در هر عمل جراحی رینوپلاستی وجود خواهد داشت، مقدار و طول مدت آن برای هر فرد بستگی به روش انجام و واکنش بدن فرد خواهد داشت. برای چند روز اول شما نیاز به استراحت کامل و بالا نگه داشتن سر خود دارید.

حدود 10 تا 14 روز در اطراف چشم و بینی تان احساس پف خواهید داشت. کمپرس سرد میتواند به تورم و درد کمک می کنند و دارو نیز برای تسکین درد تجویز می شود. ممکن است چند هفته طول بکشد تا بتوانید به فعالیتهای خود بازگردید.

چگونه برای عمل آماده شوید؟

قبل از برنامه ریزی عمل باید با جراح خود دیدار کنید تا جوانب کار را بسنجد. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • تاریخچه پزشکی شما مهم ترین سوالی است که پزشک از شما می پرسد.اینکه هدف و انگیزه شما از جراحی چیست. پزشک همچنین از شما درباره پیشینه پزشکی تانو اینکه آیا سابقه انسداد بینی و عمل جراحی داشته اید و چه د اروهایی مرف می کنید سوالاتی از شما می پرسد.اگر دچار بیماری های اختلال در انعقاد خون مانند هموفیلی هستید، ممکن است نامزد عمل رینوپلاستی نباشید.
 • معاینه فیزیکی. پزشک از شما یک معاینه کامل پزشکی شامل مواردی مانند آزمایش خون به عمل می آورد. او همچنین پوست داخل و خارج بینی شما را بررسی خواهد کرد. معاینه فیزیکی به پزشک کمک می کند که تغییرات لازم را به وجود بیاورد و از ویژگی های جسمی شما مثلا میزان ضخامت پوستتان یا قدرت غضروف انتهای بینی شما اطلاع حاصل می کند. این اطلاعات ممکن است نتایج عمل شما را تحت تأثیر قرار دهند. معاینه فیزیکی برای تأثیر رینوپلاستی بر تنفس شما نیز ضروری است.
 • عکس. ممکن است در مطب پزشک از بینی شما از زوایای مختلف عکس گرفته شود.جراح شما ممکن است با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری و به منظور نشان دادن نتایج عمل به شما، در عکستان تغییراتی ایجاد کند.پزشک از این عکس ها در قبل و بعد از جراحی برای ارزیابی نتیجه عمل استفاده می کند. مهمتر از همه این عکس ها اهداف جراحی را تبیین می کنند.
 • بحث در مورد انتظارات شما از عمل. شما باید با پزشکتان در مورد انگیزه ها و انتظاراتتان از عمل جراحی صحبت کنید.او توضیح می دهد که جراحی زیبایی بینی چه کارهایی را می تواند برای شما انجام دهد و چه کارهایی را نمی تواند. این امر از اهمیت بسیاری برخوردار است که بتوانید به راحتی با پزشک خود در مورد جراحی صحبت کنید.گاهی اوقات جراح در مورد فرم چانه با شما صحبت می کند؛ زیرا کوچکی چانه توهم بزرگی بینی را ایجاد می کند و در صورت تغییر فرم چانه این مشکل حل می شود.

پس از آنکه مقدمات انجام جراحی آماده شد، در روش سرپایی به کسی نیاز دارید که شما را تا خانه همراهی کند.

برای چند روز اول بعد از بیهوشی ممکن است با مشکلاتی از جمله اختلال حافظه، کند شدن واکنش و اختلال دید مواجه شوید.بنابراین تا زمان بهبودی کامل به فردی نیاز دارید که مراقبت های لازم را از شما به عمل بیاورد.

مراقبت‌های پس از عمل بینی گوشتی

بعد از عمل لازم است که در رخت خواب استراحت کنید و به منظور کاهش خون ریزی و تورم سر خود را بالاتر از قفسه سینه قرار دهید.

تورم بینی ممکن است به دلیل وجود ابزارهای جراحی در بینی به وجود بیاید. در اغلب موارد بخیه ها یک تا هفت روز پس از جراحی در بینی باقی می مانند. همچنین ممکن است پزشک برای محافظت از بینی شما تا حدود یک هفته بینی را پانسمان کند.

خونریزی ناگهانی و تخلیه مخاط بینی تا چند روز پس از عمل جراحی یا بعد از برداشته شدن پانسمان رایج است. پزشک ممکن است یک قطره با یک قطعه گاز استریل را در اتیار شما قرار دهد تا در زیر بینی خود قرار دهید. گاز را بر طبق دستور پزشک عوض کنید و از قرار دادن سر تیز قطره چکان در برابر بینی خود، خودداری کنید.

ممکن است پزشک از شما بخواهد برای کاهش خونریزی و تورم تا چند هفته بعد از جراحی این اقدامات را انجام دهید:

 • اجتناب از فعالیت های شدید مانند ایروبیک و دو تند.
 • به جای دوش از وان استفاده کنید و باندها را از بینی خود خارج نکنید.
 • از وارد شدن ضربه به بینی اجتناب کنید.
 • برای جلوگیری از یبوست از سبزیجات و میوه های حاوی فیبر استفاده کنید، زیرا یبوست ممکن است بر محل جراحی فشار وارد کند.
 • از تغییرات شدید چهره مثل لبخند یا خنده اجتناب کنید.
 • به آرامی مسواک بزنید.
 • لباس های جلوباز بپوشید و لباس را بر روی سر خود نکشید.

علاوه بر اینها بهتر است برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی تا چهار هفته از عینک طبی یا آفتابی استفاده نکنید.

از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید زیرا نور خورشید ممکن است منجر به تغییر رنگ دائمی پوست بینی شما شود.

گاهی اوقات به مدت دو یا سه هفته پلک ها به طور موقت تغییر رنگ می دهند و سیاه یا کبود می شوند. برای کم کردن تورم بینی نیز باید مصرف نمک را کاهش دهید و بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده نکنید.

بینی شما در طول زندگی تان تغییر می کند بنابراین ایجاد رضایت کامل از نتیجه عمل دشوار است. با این حال تورم بینی ممکن است تا یک سال طول بکشد.

فرم درخواست مشاوره

سوالات متداول

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس ایمیل

info@royanmoo.com

دانلود اپلیکیشن

محاسبه هزینه کاشت مو
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید