کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

عمل بینی نوعی عمل جراحی زیبایی است که برای ترمیم و اصلاح عیوب ظاهری بینی و زیباسازی آن انجام می‌شود، به گونه‌ای که ضمن حفظ فیزیولوژی و عملکرد بینی، ظاهر و شکل آن نیز زیباتر و مناسب‌تر میشود.

از مشکلات شایع در جراحی رینوپلاستی  می توان به افتادگی نوک بینی پس از گذشت یکسال وهمچنین عدم قرینگی سوراخهای بینی و مشکلات تنفسی پس از عمل  و عدم آگاهی از قیافه ی بعد از عمل اشاره کرد که موجب نارضایتی مراجعه کننده می شود .در تکنولوژی (TIG (Tongue-in-Groove Technique که نسل جدید جراحی زیبایی بینی می باشد تمامی این مشکلات برطرف گردیده است.

این تکنولوژی جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی می باشد که در آن بجای استفاده از ابزارهای تیغ جراحی از لیزرهای بسیار پیشرفته استفاده میشود که برش هایی در حد نانومتر ایجاد می نماید و این امر باعث میشود با حداقل برش زده شود و حداقل میزان خونریزی،حداقل تورم و کبودی،کمترین میزان بخیه و جای اسکار،طبیعی ترین حالت عمل را به دنبال داشته باشد.

همچنین تمامی نخ های جراحی بکار رفته از جنس نانو می باشند که باعث میشود کمترین مقدار حساسیت،رد خط بخیه و بهترین نمای عمل را به ارمغان آورد.این تکنولوژی بهترین روش جهت جراحی بینی های گوشتی و استخوانی می باشد که نیازی به بکار بردن تامپون و گچ نمی باشد.

عمل در بیمارستان فوق تخصصی توسط بهترین جراحان پلاستیک ایران انجام می پذیرد .مدت زمان عمل 2 الی 3 ساعت می باشد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نمی باشد.

جراحی بینی

جراحی بینی با تکنیک TIG و با طراحی سه بعدی

امروزه جدیدترین روش جراحی بینی در دنیا تکنیک TIG می باشد که با توجه به نتایج عالی آن به نسل جدید رینوپلاستی شهرت یافته است .یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک،جراحی زیبایی بینی می باشد که با پیشرفت علم و تکنولوژی روش ها و راههای متعددی برای رسیدن به بهترین نتیجه میسر شده است.
در نسل جدید رینوپلاستی با تکنیک TIG سعی شده است که با کیفیت ترین نتیجه عمل حاصل گردد.در این تکنیک و طراحی سعی شده است که جراح خواسته های بیمار را بداند و همچنین بیمار از خواسته های معقول و نا معقول خود آگاه شود .

تکنیک TIGچیست؟

در عمل جراحی بینی (TIG (Tongue-in-Groove از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ،به همین علت تکنیک های بسیار زیادی در جراحی زیبایی بینی استفاده شده که همه آنها مشکل مشترکی داشته است و آن هم افتادگی نوک بینی می باشد که در این تکنیک جدید TIG این مشکل (افتادگی نوک بینی) رفع شده است.
در این تکنیک غضروفهای تحتانی بینی به تیغه بینی بخیه زده می‌شود که با این تکنیک هم زاویه بینی(rotation)و هم طول بینی (projection)اصلاح و زیبا می شود و همه چیز در کنترل جراح می باشد.
قبل از جراحی بهتر است بیمار به همراه پزشک به وسیله طراحی سه بعدی از نتیجه بعد از جراحی مطلع شود تا از خواسته های معقول و نا معقول خود آگاه شود.

برای دریافت تعیین وقت مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات، شما میتوانید با مشاوران ما در ساعات 8 الی 20 با شماره های 41936(021) ، 95-22885890(021) تماس حاصل فرمایید.

فیلم جراحی بینی به روشTIG

مراحل جراحی زیبایی بینی با تکنیک TIG

در ابتدا با دستگاه بسیار پیشرفته 3DscanTIG از بیمار عکس های سه بعدی گرفته میشود که علاوه بر مشخص نمودن نمای ظاهری ، باعث پی بردن به مشکلات ناهنجاری و آناتومی دقیق بینی می گردد که جراح با مشاهده نتایج حاصل از دستگاه می تواند مدل جراحی را با توجه به نظر شخصی مراجعه کننده طراحی نماید و همچنین مراجعین می توانند ظاهر بعد از عمل خود را مشاهده نمایند و با آگاهی کامل به عمل مبادرت نمایند و همچنین در این مرحله آنالیز کامل بینی مشخص می گردد که جراح می تواند بر پایه این گزارشات عمل بینی را با ظرافت کامل انجام دهد.

در مرحله ی بعدی جهت غلبه بر افتادگی نوک بینی که مهمترین قسمت در جراحی بینی می باشد و همچنین قرینه سازی سوراخهای بینی و رفع مشکل تنفسی بیمار از دستگاهها و تجهیزات TIG کمک گرفته می شود که این باعث میشود نیاز بیمار به جراحی مجدد بینی (ریویژن)کاسته گردد و همچنین باعث کم شدن کبودی و محل زخم و اسکار گردد.

در جراحی با روش TIG برشهای جراحی صرفا با لیزر مخصوص انجام می شود که حداقل برش انجام می پذیرد و تمامی نخ های بکار رفته از جنس نانو می باشند که هم باعث می شود اسکار حداقل گردد و باعث عدم حساسیت شود.

مزایای جراحی بینی با تکنولوژی TIG

 • جدیدترین تکنولوژی جراحی دیجیتالی بینی
 • تصویر سازی (مجسم سازی) نتیجه ی عمل
 • حداقل اسکار عمل
 • حداقل نقاهت بعد از عمل
 • طراحی دیجیتال با اسکنر 3 بعدی
 • بدون تامپون
 • حداقل کبودی و ورم
 • بدون افتادگی نوک بینی
 • بهترین تکنولوژی جهت بینی گوشتی
 • حداکثر قرینگی سوراخهای بینی
 • پیشرفته ترین ظرافت عمل با بهترین بخیه

 

تصاویر قبل و بعد از جراحی بینی

بهترین سن برای جراحی بینی

افراد برای چنین جراحی لازم است از نظر جسمی به تکامل رسیده باشند. خانم ها از سن 15 سالگی و آقایان از سن 17 سالگی می توانند برای جراحي بيني اقدام کنند.

چرا باید این عمل انجام شود؟

رینوپلاستی می تواند اندازه، شکل یا نسبت بینی شما را تغییر دهد. این عمل ممکن است برای اصلاح ناهنجاری های ناشی از آسیب یا تصحیح نقص های مادرزادی و یا بهبود مشکلات تنفسی انجام شود.

چه چیزی پس از جراحی انتظار می رود؟

پانسمان و گاز در داخل و اطراف بینی بعد از حدود یک هفته برداشته خواهد شد. تورم و کبودی در هر عمل جراحی رینوپلاستی وجود خواهد داشت، مقدار و طول مدت آن برای هر فرد بستگی به روش انجام و واکنش بدن فرد خواهد داشت. برای چند روز اول شما نیاز به استراحت کامل و بالا نگه داشتن سر خود دارید.

حدود 10 تا 14 روز در اطراف چشم و بینی تان احساس پف خواهید داشت. کمپرس سرد میتواند به تورم و درد کمک می کنند و دارو نیز برای تسکین درد تجویز می شود. ممکن است چند هفته طول بکشد تا بتوانید به فعالیتهای خود بازگردید.

معرفی دکتر جراح زیبایی بینی

دکتر شهیاد سامانی در سال 1379 در دانشگاه علوم پزشکی تهران مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت کرد و پس از به پایان رساندن پزشکی عمومی، دوره تخصص خود را در رشته گوش و حلق و بینی در سال 1385 در دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت کرد.شرکت در دوره های متعدد جراحی زیبایی بینی و گوش و انجام بیش از هزار عمل جراحی بینی از سوابق کاری دکتر شهیاد سامانی می باشد. ایشان هم اکنون به عنوان یکی از بهترین جراحان پلاستیک ایران در زمینه جراحی زیبایی و جراحی ترمیمی بینی با شیوه های نوین و حفظ عملکرد تنفسی، جراحی زیبایی پلک،جراحی آندوسکوپی سینوس می باشند و همچنین از محدود افرادی هستند که مسلط به پیشرفته ترین تکنولوژی جراحی بینی به روش TIG می باشند که در این متد به هیچ وجه افتادگی بینی رخ نمیدهد ، در این زمینه به هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.از دیگر مدارک ایشان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • دریافت مدرک بورد تخصصی گوش و حلق و بینی شهریور ۱۳۸۵
 • عضو انجمن جراحان گوش و حلق و بینی
 • عضو انجمن راینولوژی (درمان و جراحی بیماری‌ های بینی ، اطراف بینی ، سر و صورت)ایران
 • کسب گواهی یازدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی جراحان گوش ، گلو ، بینی و سر و گردن ایران
 • کسب گواهی اولین گنگره بین المللی راینولوژی ایران
 • کسب گواهی دهمین کنگره بین المللی انجمن علمی جراحان گوش ، گلو ، بینی و سر و گردن ایران

 

چگونه برای عمل جراحی بینی آماده شوید؟

قبل از برنامه ریزی عمل باید با جراح خود دیدار کنید تا جوانب کار را بسنجد. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • تاریخچه پزشکی شما مهم ترین سوالی است که پزشک از شما می پرسد.اینکه هدف و انگیزه شما از جراحی چیست. پزشک همچنین از شما درباره پیشینه پزشکی تانو اینکه آیا سابقه انسداد بینی و عمل جراحی داشته اید و چه د اروهایی مرف می کنید سوالاتی از شما می پرسد.اگر دچار بیماری های اختلال در انعقاد خون مانند هموفیلی هستید، ممکن است نامزد عمل رینوپلاستی نباشید.
 • معاینه فیزیکی. پزشک از شما یک معاینه کامل پزشکی شامل مواردی مانند آزمایش خون به عمل می آورد. او همچنین پوست داخل و خارج بینی شما را بررسی خواهد کرد. معاینه فیزیکی به پزشک کمک می کند که تغییرات لازم را به وجود بیاورد و از ویژگی های جسمی شما مثلا میزان ضخامت پوستتان یا قدرت غضروف انتهای بینی شما اطلاع حاصل می کند. این اطلاعات ممکن است نتایج عمل شما را تحت تأثیر قرار دهند. معاینه فیزیکی برای تأثیر رینوپلاستی بر تنفس شما نیز ضروری است.
 • عکس. ممکن است در مطب پزشک از بینی شما از زوایای مختلف عکس گرفته شود.جراح شما ممکن است با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری و به منظور نشان دادن نتایج عمل به شما، در عکستان تغییراتی ایجاد کند.پزشک از این عکس ها در قبل و بعد از جراحی برای ارزیابی نتیجه عمل استفاده می کند. مهمتر از همه این عکس ها اهداف جراحی را تبیین می کنند.
 • بحث در مورد انتظارات شما از عمل. شما باید با پزشکتان در مورد انگیزه ها و انتظاراتتان از عمل جراحی صحبت کنید.او توضیح می دهد که جراحی زیبایی بینی چه کارهایی را می تواند برای شما انجام دهد و چه کارهایی را نمی تواند. این امر از اهمیت بسیاری برخوردار است که بتوانید به راحتی با پزشک خود در مورد جراحی صحبت کنید.گاهی اوقات جراح در مورد فرم چانه با شما صحبت می کند؛ زیرا کوچکی چانه توهم بزرگی بینی را ایجاد می کند و در صورت تغییر فرم چانه این مشکل حل می شود.

پس از آنکه مقدمات انجام جراحی آماده شد، در روش سرپایی به کسی نیاز دارید که شما را تا خانه همراهی کند.

برای چند روز اول بعد از بیهوشی ممکن است با مشکلاتی از جمله اختلال حافظه، کند شدن واکنش و اختلال دید مواجه شوید.بنابراین تا زمان بهبودی کامل به فردی نیاز دارید که مراقبت های لازم را از شما به عمل بیاورد.

نمونه فیلم های رینوپلاستی

مراقبت‌های پس از عمل بینی گوشتی

بعد از عمل لازم است که در رخت خواب استراحت کنید و به منظور کاهش خون ریزی و تورم سر خود را بالاتر از قفسه سینه قرار دهید.

تورم بینی ممکن است به دلیل وجود ابزارهای جراحی در بینی به وجود بیاید. در اغلب موارد بخیه ها یک تا هفت روز پس از جراحی در بینی باقی می مانند. همچنین ممکن است پزشک برای محافظت از بینی شما تا حدود یک هفته بینی را پانسمان کند.

خونریزی ناگهانی و تخلیه مخاط بینی تا چند روز پس از عمل جراحی یا بعد از برداشته شدن پانسمان رایج است. پزشک ممکن است یک قطره با یک قطعه گاز استریل را در اتیار شما قرار دهد تا در زیر بینی خود قرار دهید. گاز را بر طبق دستور پزشک عوض کنید و از قرار دادن سر تیز قطره چکان در برابر بینی خود، خودداری کنید.

ممکن است پزشک از شما بخواهد برای کاهش خونریزی و تورم تا چند هفته بعد از جراحی این اقدامات را انجام دهید:

 • اجتناب از فعالیت های شدید مانند ایروبیک و دو تند.
 • به جای دوش از وان استفاده کنید و باندها را از بینی خود خارج نکنید.
 • از وارد شدن ضربه به بینی اجتناب کنید.
 • برای جلوگیری از یبوست از سبزیجات و میوه های حاوی فیبر استفاده کنید، زیرا یبوست ممکن است بر محل جراحی فشار وارد کند.
 • از تغییرات شدید چهره مثل لبخند یا خنده اجتناب کنید.
 • به آرامی مسواک بزنید.
 • لباس های جلوباز بپوشید و لباس را بر روی سر خود نکشید.

علاوه بر اینها بهتر است برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی تا چهار هفته از عینک طبی یا آفتابی استفاده نکنید.

از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید زیرا نور خورشید ممکن است منجر به تغییر رنگ دائمی پوست بینی شما شود.

گاهی اوقات به مدت دو یا سه هفته پلک ها به طور موقت تغییر رنگ می دهند و سیاه یا کبود می شوند. برای کم کردن تورم بینی نیز باید مصرف نمک را کاهش دهید و بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده نکنید.

بینی شما در طول زندگی تان تغییر می کند بنابراین ایجاد رضایت کامل از نتیجه عمل دشوار است. با این حال تورم بینی ممکن است تا یک سال طول بکشد.

فرم درخواست مشاوره

 • لطفا باکس زیر را علامت بزنید

سوالات متداول

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید