کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95

روش های کاشت مو

2.1. كاشت مو به روش  HRT

کاشت مو گاهی برای برخی از بیماران قابل انجام نیست، زیرا برخی از بیماران بانک موی مناسبی ندارند که بتوان از موی آن قسمت برداشت و به ناحیه دیگری از سر پیوند زد. در نتیجه برخی از افراد در چنین شرایطی ترجیح می‎دهند پزشک با استفاده از روش دیگری که نیاز به بانک مویشان ندارد، ترمیم مو را انجام دهند؛ برای این بیماران کاشت مو به روش HRT توصیه می‎شود.

در روش HRT نیاز به بانک موی بیمار نخواهد بود و پزشک بانک موی 100 % طبیعی که با جنس و رنگ موی بیمار شباهت زیادی دارد را به او معرفی می‎کند. تفاوت اساسی روش HRT با سایر روش‌های کاشت مو در این است که در روش HRT نیازی به برداشت مو نیست و در نتیجه زخمی برای دریافت گرافت روی سر بیمار ایجاد نمی‎شود.

موهای طبیعی دریافتی در کاشت مو به روش HRT به سه روش کاشته می‎شود:

  • زیر پوست
  • روی پوست
  • لا به لای موهای کم پشت

اگر فرد طاسی شدید داشته باشد کاشت مو زیر پوست یا روی پوست انجام می‌شود، اما اگر بخواهیم موی طبیعی را در ناحیه کم پشت مو بکاریم، باید آن را لا به لای موهای کم پشت بکاریم.

2.2.کاشت مو به روش DHI

در کاشت مو به روش DHI، برداشت مو با دستگاه میکروموتور انجام می‌شود و به همین خاطر برداشت مو بدون خونریزی و اسکار می‌باشد و از طرفی برداشت مو با دستگاه درصد خطا را در برداشت مو به صفر می‌رساند. در این روش، کاشت مو با کمک مدادی به نام ایمپلنتر (قلم مخصوص DHI ) انجام می‌شود.

ایمپلنتر به طور همزمان شکافی روی پوست ایجاد می‌کند و همزمان موها را نیز در آن قرار می‌دهد. در واقع تفاوت این روش کاشت در این است که ابتدا شکاف ایجاد نمی‌شود و سپس مو در آن قرار داده شود، بلکه با ورود سوزن ایمپلنتر، هر دو به طور همزمان انجام می‌شود.

2.3 كاشت مو به روش سلول‌هاي بنيادي

هر فولیکول مو شامل مناطق مختلفی از جمله سلول‌های بنیادی مو هستند که در وسط فولیکول قرار دارند. نیازی به استخراج کل فولیکول مو برای کاشت مو نیست، تنها کافی است یک قسمت کوچکی از فولیکول یعنی سلول بنیادی را از فولیکول مو استخراج کرد تا موهای جدید تولید کند.

کاشت مو با سلول‌های بنیادی روشی غیر جراحی برای تحریک رشد فولیکول‌های مو می‌باشد که بسیار موثر است. در واقع سلول‌های بنیادی به سرعت موجب تولید و تقسیم سلول‌های مو می‌شود، به این ترتیب است که به درمان طاسی کمک می‌کند.

در کاشت مو با سلول‌های بنیادی از یک سوزن توخالی (با قطر ۰٫۵ میلی متر) برای استخراج سلول‌های بنیادی از فولیکول مو استفاده می‌شود. در این استخراج، ساقه مو به عنوان یک راهنما برای برداشت سلول بنیادی از فولیکول مو استفاده می‌شود، سپس سلول‌های بنیادی استخراج شده به ناحیه کم پشت مو تزریق شده تا رشد مجدد مو در آن ناحیه تحریک شود. معمولا کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی ، می‌تواند موجب تولید دو فولیکول از یک فولیکول مو شود.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه انواع کاشت مو می توانید با شماره تلفن 41936-021 تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان رویان مو سلامت استفاده نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید