کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

آشنایی با 7 روش متداول کاشت مو برای دنیا

14 تیر
آشنایی با 7 روش متداول کاشت مو برای دنیا

 روش‌های کاشت مو

در تمام دنیا کاشت مو به روش‌های بسیار متنوعی در حال انجام است و ما نمی‌خواهیم همه این روش‌ها را برای شما توضیح دهیم، چرا که شما در انتخاب بهترین روش کاشت مو گمراه می‌شوید. به طور کلی کاشت مو طبیعی برای جایگزین کردن موهای از دست رفته است و در کاشت مو از فولیکول موهای موجود در نواحی مقاوم به ریزش یعنی پشت و یا دور سر ( بانک مو ) برای انجام کاشت مو استفاده می‌شود. فولیکول مو از ناحیه مقاوم به ریزش برداشته شده و در نواحی کم پشت کاشته می‌شوند، بنابراین فولیکول یا پیاز موی پیوند شده نه تنها یک موی کاملا طبیعی است بلکه نسبت به ریزش مقاوم می‌باشد.

بهترین روش کاشت مو دغدغه ای است که ذهن خیلی از شما عزیزان را درگیر خود می کند. در این مقاله می خواهیم شما را با روش های کاشت مو آشنا کنیم.

کاشت مو می تواند یکی از روش های زیر باشد:FIT یکی از این روش ها کاشت مو است که از حدود 15 سال پیش در آمریکا اجرا می شد است.

FUT و SUT از دیگر روش هایی است که استفاده می شود برای آشنایی بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

 


روش هایی که برای کاشت مو استفاده می شود را در ادامه بررسی می کنیم:

کاشت موی طبیعی با روش Super FUE:

کاشت مو به روش SUPER FUE جدیدترین تکنولوژی روز دنیا می باشد که برای نخستین بار در خاورمیانه ، دانش و تکنولوژی این روش به صورت انحصاری در اختیار مجموعه کلینیک های پوست رویان قرار گرفته است .

مجموعه رویان مفتخر است که بصورت انحصاری مجری این شیوه کاشت مو در ایران و خاورمیانه می باشد .

 

کاشت مو به روش انحصاری super-fue

کاشت مو به روش SUT

از معروفترین روش های کاشت مو می باشد. در SUT  شما بدون بیهوشی و جراحی کاشت مو انجام می دهید.در این روش که SUT نام دارد زخمی بر بدن شما باقی نمی ماند و عوارضی برای شما ندارد.

کاشت مو در این روش با دستگاه های خودکار و پیشرفته انجام می شود  است. از مزایای این دستگاه ها تعداد زیاد کاشت مو در یک جلسه می باشد زیرا چندین برابر دستگاه های دیگر می تواند کاشت مو انجام دهد. کاشت طبیعی مو از مزایایی دیگر این روش است که بسیار شبیه موی طبیعی شما می باشد.

 

کاشت مو sut

کاشت مو با روش FIT:

FIT یکی از این روش ها کاشت مو است که از حدود 15 سال پیش در آمریکا اجرا می شد و از آن زمان مورد استقبال قرار گرفته است. کاشت مو به روش FIT به صورت بدون بیهوشی انجام می شود که این از مزایای کاشت مو FIT است. 

در این روش که FIT نام دارد روش متعارفی است که توسط متخصصین کاشت موی رویان سلامت برای شما عزیزان انجام می شود.

کاشت مو با روش FUT:

این روش یعنی FUT بسیار شبیه به FIT است که اکثر شما عزیزان تصور می کنید که این روش یعنی FIT و FUT یکی هستند در صورتی که این گونه نیست. در روش FUT از تجهیزات پیشرفته تری استفاده می شود .

همچنین زمان کاشت با این روش در یک جلسه کمتر می باشد. بیمار در این روش هوشیاری کامل دارد و پزشک متخصص رویان مو سلامت، کاشت موی طبیعی شما را انجام می دهد.

كاشت مو به روش  HRT

کاشت مو گاهی برای برخی از بیماران قابل انجام نیست، زیرا برخی از بیماران بانک موی مناسبی ندارند که بتوان از موی آن قسمت برداشت و به ناحیه دیگری از سر پیوند زد.

در نتیجه برخی از افراد در چنین شرایطی ترجیح می‎دهند پزشک با استفاده از روش دیگری که نیاز به بانک مویشان ندارد، ترمیم مو را انجام دهند؛ برای این بیماران کاشت مو به روش HRT توصیه می‎شود.

در روش HRT نیاز به بانک موی بیمار نخواهد بود و پزشک بانک موی 100 % طبیعی که با جنس و رنگ موی بیمار شباهت زیادی دارد را به او معرفی می‎کند.

تفاوت اساسی روش HRT با سایر روش‌های کاشت مو در این است که در روش HRT نیازی به برداشت مو نیست و در نتیجه زخمی برای دریافت گرافت روی سر بیمار ایجاد نمی‎شود.

موهای طبیعی دریافتی در کاشت مو به روش HRT به سه روش کاشته می‎شود:

  • زیر پوست
  • روی پوست
  • لا به لای موهای کم پشت

اگر فرد طاسی شدید داشته باشد کاشت مو زیر پوست یا روی پوست انجام می‌شود، اما اگر بخواهیم موی طبیعی را در ناحیه کم پشت مو بکاریم، باید آن را لا به لای موهای کم پشت بکاریم.

کاشت مو به روش DHI

در کاشت مو به روش DHI، برداشت مو با دستگاه میکروموتور انجام می‌شود و به همین خاطر برداشت مو بدون خونریزی و اسکار می‌باشد و از طرفی برداشت مو با دستگاه درصد خطا را در برداشت مو به صفر می‌رساند.

در این روش، کاشت مو با کمک مدادی به نام ایمپلنتر (قلم مخصوص DHI ) انجام می‌شود.

ایمپلنتر به طور همزمان شکافی روی پوست ایجاد می‌کند و همزمان موها را نیز در آن قرار می‌دهد. در واقع تفاوت این روش کاشت در این است که ابتدا شکاف ایجاد نمی‌شود و سپس مو در آن قرار داده شود، بلکه با ورود سوزن ایمپلنتر، هر دو به طور همزمان انجام می‌شود.

 كاشت مو به روش سلول‌هاي بنيادي

هر فولیکول مو شامل مناطق مختلفی از جمله سلول‌های بنیادی مو هستند که در وسط فولیکول قرار دارند. نیازی به استخراج کل فولیکول مو برای کاشت مو نیست، تنها کافی است یک قسمت کوچکی از فولیکول یعنی سلول بنیادی را از فولیکول مو استخراج کرد تا موهای جدید تولید کند.

کاشت مو با سلول‌های بنیادی روشی غیر جراحی برای تحریک رشد فولیکول‌های مو می‌باشد که بسیار موثر است. در واقع سلول‌های بنیادی به سرعت موجب تولید و تقسیم سلول‌های مو می‌شود، به این ترتیب است که به درمان طاسی کمک می‌کند.

در کاشت مو با سلول‌های بنیادی از یک سوزن توخالی (با قطر ۰٫۵ میلی متر) برای استخراج سلول‌های بنیادی از فولیکول مو استفاده می‌شود. در این استخراج، ساقه مو به عنوان یک راهنما برای برداشت سلول بنیادی از فولیکول مو استفاده می‌شود، سپس سلول‌های بنیادی استخراج شده به ناحیه کم پشت مو تزریق شده تا رشد مجدد مو در آن ناحیه تحریک شود.

معمولا کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی ، می‌تواند موجب تولید دو فولیکول از یک فولیکول مو شود.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه انواع کاشت مو می توانید با شماره تلفن 41936-021 تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان رویان مو سلامت استفاده نمایید.

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 1 میانگین رضایت کاربران: 5]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید