کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95
لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن

این روزها راه‌های کاهش وزن و لاغری موضعی به طور جدی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و به یک صنعت و تجارت کامل تبدیل شده است. به همین دلیل است که پیدا کردن خدمات مناسب برای لاغری موضعی برای شما می‌تواند مشکل باشد.

یکی از روش‌های درمانی که ممکن است به لاغر شدن شما کمک کند، استفاده از دستگاه کویتیشن اولتراسونیک است. اما دستگاه کویتیشن اولتراسونیک دقیقا چیست و چگونه می‌تواند به شما در هدف کاهش وزن کمک کند؟

چاقی و راه‌های لاغری
چاقی مشکلی است که بسیاری از مردم دنیا از آن رنج می‌برند و زمینه سازی بیساری از بیماری‌های دیگر مانند بیماری‌های قلبی سکته، دیابت ، کمر درد، پا درد و … است .

این مشکل معضلی است که بسیاری از مردم دنیا را نگران کرده و به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان به دنبال پیدا کردن روش‌هایی برای لاغری موضعی و کاهش وزن هستند.

در واقع یکی از بزرگترین دغدغه‌های همه مردم، شناخت روش‌های لاغری کم خطر است که موثر بوده و موجب لاغری سریع شوند.

یکی از این روش‌ها که مدتی است بسیاری از مردم از آن استفاده کرده‌اند، روش کویتیشن اولتراسونیک است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه کویتیشن ادامه مطلب را بخوانید، اطلاعات دقیق و جامعی را راجع به این دستگاه لاغری موضعی گردآوری کرد‌ه‌ایم که دانستن آن‌ها به شما کمک خواهد کرد.

دستگاه کویتیشن چیست؟
به عبارت ساده ، دستگاه کویتیشن اولتراسونیک یک دستگاه مناسب برای لاغری موضعی است که از امواج صوتی با فرکانس پایین برای شکستن و از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند ، که ممکن است باعث کاهش چند سایز از مناطق تحت درمان شده و در نهایت اندام شما را لاغرتر و یاریک کند.

دستگاه کویتیشن طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و استفاده از این دستگاه برای لاغری موضعی روز به روز در حال افزایش است زیرا در حالی که لیپوساکشن سنتی برای از بین بردن چربی نیاز به عمل جراحی دارد ، استفاده از دستگاه کویتیشن هیچ احتیاجی به عمل جراحی ندارد و به همین دلیل عوارض و خطرات آن کمتر است.

برای آشنایی کامل با معایب و مزایای دستگاه کویتیشن و گرفتن پاسخ سؤالات خود در مورد این روش لاغری موضعی ، ادامه این مطلب را به طور کامل بخوانید.

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن

چگونه دستگاه کویتیشن اولتراسونیک کار می‌کند؟
دستگاه لاغری موضعی کویتیشن ، دستگاه‌ غیر تهاجمی است که مناطق چاق و پر چرب بدن را با استفاده از امواج صوتی با فرکانس پایین مورد هدف قرار می‌دهد.

این امواج سلول‌های چربی زیر پوست را گرم و مرتعش می‌کند و سپس فشار ناشی از دستگاه کویتیشن، سبب می‌شود که سلول‌های چربی ، ذوب شده و به جریان خون آزاد شوند.

در آخر این سلول‌های چربی آزاد شده در بدن ، طی یک فرایند طبیعی در سیستم لنفاوی بدن پردازش شده و از بین می‌روند. به این ترتیب اندام فرد بعد از استفاده از این دستگاه لاغری موضعی باریک می‌شود.

انواع مختلف دستگاه کویتیشن اولتراسونیک
کلینیک‌های مختلف و مطب پزشکان برای انجام مراحل کویتیشن از دستگاه‌های مختلف کویتیشن استفاده می‌کنند اما آیا تفاوت ‌های عمده ای بین آن‌ها وجود دارد؟
دستگاه‌های کویتیشن می‌توانند با توجه به فرکانس امواج صوتی متفاوتی داشته باشند اما اساس کار آن‌ها یکسان است و پزشک با توجه به نیاز خود دستگاه کویتیشن مناسب را خریداری می‌کند.

برخی مارک‌های متداول دستگاه کویتیشن عبارتند از: UltraShape و Cavi-Lipo .

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن

موارد منع مصرف دستگاه لاغری کویتیشن
رسیدن به تناسب اندام با کمک دستگاه کویتیشن برای همه مقدور نیست. با وجود اینکه این روش لاغری موضعی یک روش کم ایمن محسوب می‌شود، اما گاهی استفاده از دستگاه کویتیشن برای برخی افراد با بیماری‌های زمینه‌ای زیر منع مصرف دارد:

 • نارسایی کلیوی
 • نارسایی کبدی
 • بیماری قلبی
 • تپش قلب
 •  زنان باردار و شیرده

قبل از اقدام به لاغری با دستگاه لاغری کویتیشن باید چه کارهایی انجام دهیم؟

توصیه می‌شود که برای رسیدن به تناسب اندام و کسب بهترین نتایج لاغری با دستگاه کویتیشن اقدامات زیر را انجام داد :

 • فرد از رژیم غذایی کم کالری پیروی کند.
  حداقل قبل و بعد از هر جلسه درمان با دستگاه کویتیشن 1.5 لیتر آب ، بنوشید. مصرف آب آشامیدنی عاملی ضروری برای از بین بردن چربی و سلولیت است.
 • به انجام ورزش منظم مانند پیاده روی و سایر فعالیت‌های هوازی ، عادت کنید. این کار به سیستم تصفیه بدن برای حذف چربی‌های ذوب شده در اثر استفاده از دستگاه کویتیشن ، کمک خواهد کرد.

در چه مناطقی می‌توان از دستگاه لاغری کویتیشن برای لاغری موضعی استفاده کرد؟
می‌توان از دستگاه کویتیشن اولتراسونیک برای لاغری موضعی قسمت‌های زیر استفاده کرد:

 • شکمباسن
 • ران
 •  بازو
 •  پهلوها
 •  زانو
 •  صورت (گونه و چانه)
 •  پشت کمر (خط سینه بند)

تعداد جلسات استفاده از دستگاه کویتیشن برای لاغری موضعی چقدر است؟
اگرچه برخی از افراد بر این باورند که نتیجه استفاده از دستگاه کویتیشن بعد از اولین جلسه قابل مشاهده است اما نظر ما این نیست و پیشنهاد می‌کنیم که برای دستیابی به نتایج مطلوب 12-8 جلسه دستگاه کویتیشن را استفاده کنید.

البته تعداد دقیق جلسات مورد نیاز برای لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن ، به سن، وزن و وسعت منطقه تحت درمان بستگی دارد و باید توسط پزشک متخصص تعیین شود. هر جلسه درمان با دستگاه کویتیشن باید حدود 50-30 دقیقه طول بکشد.

چه انتظاراتی می‌توانیم از دستگاه کویتیشن داشته باشیم؟
همانطور که گفتیم، نتایج حاصل از استفاده از دستگاه کویتیشن ، در افراد مختلف، متفاوت است. اما در اکثر موارد، افراد می‌توانند بعد از استفاده از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن ، این نتایج را انتظار داشته باشند:

 • کمتر شدن سلولیت‌های بدن
 • سفتی پوست (به علت تولید الیاف کلاژن و الاستین جدید)
 • کاهش سایز در منطقه تحت درمان
 • تناسب اندام بیشتر

معایب دستگاه لاغری کویتیشن
دستگاه کویتیشن یک روش بدون جراحی ، بیهوشی و غیر تهاجمی است که این روش بدون برش، بدون زخم و بدون نیاز به دوران استراحت بعد از عمل (فرد می‌تواند سریعا به روال عادی زندگی بازگردد.) ، برای کاهش سایز و لاغری موضعی می‌باشد.

تاکنون گزارش خاصی مبنی بر وجود عارضه ناشی از لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن ارائه نشده است؛ به طور کلی لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن ، روشی ایمن و با عوارض بسیار کم ( بدون عارضه) برای کاهش سایز و رسیدن به تناسب اندام ایده آل است.

آیا لاغری با دستگاه کویتیشن دردناك است؟
ممکن است گاهی در موضع تحت درمان، قرمزی خفیفی ظاهر شود، اما بعید است که درد خاصی ایجاد کند، دستگاه کویتیشن ، یک روش بدون درد برای لاغری موضعی است.

آیا واقعا دستگاه کویتیشن اولتراسونیک برای لاغری موضعی موثر است؟
پاسخ ما به این سوال، بله است، اما نتایج استفاده از دستگاه کویتیشن در هر فردی بسته به تاریخچه سلامتی و نوع اندام او، ممکن است متفاوت باشد! شما ، ممکن است بیشتر و یا کمتر از دیگران لاغر شوید.

آیا دستگاه کویتیشن سلولیت را درمان می‌کند؟
طبق گفته پزشکان دستگاه کویتیشن اولتراسونیک احتمالاً کاری برای از بین بردن سلولیت انجام نمی‌دهد.

با این حال ، همانطور که در بالا گفته شد ، گزارش‌های افرادی که تجربه استفاده از دستگاه کویتیشن را داشته‌اند، حاکی از آن است که استفاده از این دستگاه لاغری به کاهش سلولیت کمک می‌کند.

دستگاه کویتیشن سلولیت را بدون آسیب رساندن به سیستم عروقی از بین می‌برد و موجب تناسب اندام و کاهش سایز فرد می‌شود. البته روش‌های بهتر دیگری برای درمان سلولیت وجود دارد.

لیپوساکشن VASERدر مقابل کویتیشن اولتراسونیک
در حالی که درمان‌های لاغری کویتیشن اولتراسونیک و لیپوساکشن VASER هر دو از امواج فراصوت برای از بین بردن چربی استفاده می‌کنند ، VASER نوعی جراحی لیپوساکشن است و به همین دلیل با برش همراه بوده و دوره بهبودی طولانی‌تری دارد.

هزینه کویتیشن چقدر است؟
هزینه لاغری موضعی با دستگاه لاغری کویتیشن به وسعت منطقه درمانی و تراکم چربی، تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به اندام مطلوب و هزینه دریافتی توسط کلینیک لاغری و یا پزشک بستگی دارد.

خوشبختانه در کلینیک تخصصی رویان سلامت هزینه هر جلسه کویتیشن کاملا استاندارد و اصولی است، اگر مایل به دریافت مشاوره از متخصصان کلینیک رویان سلامت هستید، می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های 41936(021) , 95-22885890(021) تماس حاصل فرمایید ، اما اگر امکان حضور ندارید می‌توانید از طریق فرم ویزیت آنلاین و یا پیام رسان‌های تلگرام به آی دی @royanmoobot و واتس آپ پیام ارسال کنید و عکس چاق بدن خود را ارسال نمایید تا بعد از بررسی ، مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل نمایند و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

نتایج لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن چقدر ماندگاری دارد؟
دستگاه کویتیشن اولتراسونیک سلول‌های چربی را از بین نمی‌برد‌ بلکه محتوای آن‌ها را خالی می‌کند ، به این صورت که سلول‌ها قادر به ذخیره مجدد چربی هستند. یک رژیم متعادل تنها راه برای اطمینان از ماندگار بودن نتایج استفاده از دستگاه کویتیشن است.

کسانی که در خوردن زیاده روی می‌کنند و فعالیت ورزشی ندارند که کالری مصرفی شان سوزانده شود، سریع‌تر شروع به چاق شدن مجدد می‌کنند.

در واقع کسانی که کالری بیشتری مصرف می‌کنند، میزان تأثیر حاصل از لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن را به مرور زمان، کاهش خواهند داد.

اگر مایل به دریافت مشاوره از متخصصان کلینیک رویان سلامت هستید، می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های 41936(021) ,

95-22885890(021) تماس حاصل فرمایید ، اما اگر امکان حضور ندارید می‌توانید از طریق فرم  ویزیت آنلاین  و یا پیام رسان‌های تلگرام  به آی دی @royanmoobot  و واتس آپ پیام ارسال کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید