کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

دستگاه لیپو کنترل یا جی پی اس لیپوساکشن

lipocontrol دکتر پورمند lipocontrol

مطمئنا شما راجع به روش‌های مختلف پیکر تراشی مانند لیپوماتیک، لیپوساکشن ، کرایولیپولیز و ... شنیده‌اید و می‌دانید که هر کدام از این روش‌ها برای لاغری موضعی استفاده می‌شوند.

می‌خواهیم به شما خبر خوبی بدهیم تا بعد از این دیگر نگران چاقی خود نباشید، به تازگی کلینیک رویان سلامت به عنوان اولین کلینیک در ایران ، از دستگاه لیپو کنترل یا جی پی اس لیپوساکشن برای لاغری موضعی استفاده می‌کند؛ در این مطلب راجع به این دستگاه به شما توضیح می‌دهیم.

 

لیپو-کنترل

فهرست مطالب:

 1. دستگاه لیپو کنترل یا جی پی اس لیپوساکشن
 2. چرا استفاده از دستگاه لیپو کنترل یا جی پی اس لیپوساکشن پیشنهاد می‌شود؟
 3. مزایای دستگاه لیپو کنترل یا GPS Lipo ، لیپوساکشن با کمک لیزر چیست؟
 4. خطرات لیپوساکشن با کمک لیزر چیست؟
 5. دوران بهبودی بعد از جراحی با لیپو کنترل
 6.  کاندیدای مناسب استفاده از دستگاه جی پی اس لیپوساکشن یا لیپو کنترل
 7. هزینه جی پی اس لیپوساکشن چقدر است؟

 

دستگاه لیپو کنترل یا جی پی اس لیپوساکشن

دستگاه لیپو کنترل یا جی پی اس لیپوساکشن جدیدترین دستگاه پیکرتراشی دنیا با قابلیت اینفرارد و جی پی اس است و به همین دلیل پزشک با استفاده از این دستگاه با دید وسیع و آگاهانه‌ای چربی را از نواحی چاق بدن خارج می‌کند. در واقع پزشک با استفاده از این دستگاه می‌تواند چربی را با قابلیت سونوگرافی همزمان از بدن خارج کند و در واقع می‌تواند آنچه که زیر پوست انجام می‌دهد را ببیند.

لیزر دستگاه از طریق برش های کوچک به زیر پوست منتقل می‌شود و پزشک مقدار دقیق انرژی لیزر را که در منطقه درمان استفاده می‌شود را توسط دستگاه تنظیم می‌کند. درمان با لیزر تا زمانی که چربی به اندازه کافی ذوب شده و یک درمان یکنواخت انجام شود ، ادامه دارد.

پس از اتمام عمل لیزر ، چربی‌های مذاب با قرار دادن یک لوله کوچک و توخالی به نام کانول از طریق برش‌های مشابه تخلیه می شوند. برش‌ها معمولاً چند میلی متر طول دارند و تا آنجا که ممکن است به طور نامحسوس ، اغلب در لبه‌های پوستی یا خطوط کانتور قرار می‌گیرند تا زیبایی پوست را تحت تاثیر قرار ندهد.

دستگاه جی پی اس لیپوساکشن بی خطرترین، جدیدترین و با کیفیت ترین دستگاه پیکرتراشی دنیا است و شما می‌توانید در کمترین زمان و با کمترین درد و  دوران نقاهت به لاغری مورد نظر خود دست یابید. کلینیک رویان سلامت تنها کلینیکی است که با استفاده از دستگاه لیپو کنترل ، پیکرتراشی انجام می‌دهد و شما می‌توانید با مراجعه به این کلینیک از مزایای فوق العاده این دستگاه استفاده کنید.

چرا استفاده از دستگاه لیپو کنترل یا جی پی اس لیپوساکشن پیشنهاد می‌شود؟

دستگاه لیپو کنترل تنها دستگاه دارای FDA آمریکا و CE اروپا است که به صورت یکنواخت نواحی چاق بدن شما را درمان می‌کند و نتایج فوق العاده‌ استفاده از این دستگاه را بعد از یک جلسه درمان خواهید دید.

یکی از مشکلات مربوط به هر نوع لیپوساکشن ، این بود که ممکن است ناحیه ای از بدن شما بیش از حد تحت درمان قرار گیرد زیرا ، لیپوساکشن روشی "کور" است که توسط "احساس" انجام می‌شود ، بنابراین استفاده از لیپوساکشن ممکن است شاهد  نتایج ناهموار و نامتقارن باشید.

تاکنون ، راهی برای دیدن "آنچه" پزشکان در حین لیپوساکشن در زیر پوست انجام می دهند وجود نداشت، تا اینکه دستگاه لیپو کنترل پزشکان را قادر ساخت تا با استفاده از انرژی لیزر دستگاه ، بتوانند به صورت دقیق مراحل کار خود را انجام دهند.

مزایای دستگاه لیپو کنترل یا GPS Lipo ، لیپوساکشن با کمک لیزر چیست؟

در لیپوساکشن سنتی ، کانول لیپوساکشن با فشار وارد بافت چربی می‌شود تا با استفاده از آن بتوان چربی را تخلیه کرد. اما در لیپوساکشن با کمک لیزر ، ابتدا چربی با لیزر ذوب می شود ، سپس چربی مایع با کانول مکش خارج می‌شود.

این روش با کمک لیزر ملایم‌تر، یکنواخت تر، کم درد تر و کم خطر تر از لیپوساکشن سنتی است زیرا کانولای لیپوساکشن نیازی به نیروی زیادی برای حرکت در بین بافت ها و ورود به چربی ندارد، به همین دلیل معمولاً با لیپوساکشن با کمک لیزر تورم و کبودی کمتری نیز دیده میشود.

گرمای حاصل از لیزر در دستگاه لیپو کنترل باعث تحریک پوست در ایجاد کلاژن جدید می‌شود که این امر باعث سفت شدن و صاف شدن پوست می شود در حالی که لیپوساکشن سنتی تولید کلاژن را تحریک نمی کند زیرا هیچ گرمایی ایجاد نمی‌کند.

خطرات لیپوساکشن با کمک لیزر چیست؟

خوشبختانه ، عوارض لیپوساکشن با کمک لیزر نادر است. با این وجود ، هر کسی که اقدام به جراحی می‌کند ، باید از مزایا و خطرات آن آگاه باشد. برخی از عوارض احتمالی که ممکن است بعد از لیپو کنترل شاهد آن باشید عبارتند از:

 • خونریزی
 • عفونت
 • واکنش به بیهوشی
 • تجمع خون یا مایعات دیگر (هماتوم یا سرم) در زیر پوست: این عارضه امکان پذیر است ، اما این حالت به طور معمول به خودی خود برطرف می شود و به ندرت نیاز به برداشتن دارد.
 • بی حسی پوست : اگرچه بی حسی پوست به دنبال لیپوساکشن به کمک لیزر تقریباً موقتی است ، اما ممکن است در برخی موارد این بی حسی و یا تغییر رنگ پوست در نواحی تحت درمان ماندگار باشد که باید با پزشک راجع به آن صحبت کنید.
 • سوختگی پوست: سوختگی پوست با لیپوساکشن به کمک لیزر امکان پذیر است.
 • چین و چروک پوست: این عارضه ممکن است در بعضی از بیماران ایجاد شود ، اما معمولاً روش‌های درمانی برای آن وجود دارد.

دوران بهبودی بعد از جراحی با لیپو کنترل

درک این نکته مهم است که مقدار زمانی که برای بهبودی طول می کشد از فرد به شخص دیگر بسیار متفاوت است. شما می‌توانید همان روز عمل خود را به خانه برسانید و دوران بهبودی شما اینگونه سپری خواهد شد:

 • بسیاری از افراد بسته به میزان لیپوساکشنی که انجام داده اند و در چه مناطقی تحت معالجه قرار گرفته اند ، روز بعد به کار خود بازگشتند. به طور کلی ، اکثر افراد تنها پس از گذشت یک یا دو روز قادر به رانندگی هستند و بیشتر افراد نیز می‌توانند چند روز بعد از عمل (یک هفته)، به سر کار خود بازگردند.
 • بعد از عمل در هر یک از برش های ریز ، بخیه های کوچکی خواهید داشت که معمولا جذبی هستند و نیاز به کشیدن ندارند.
 • شما بعد از انجام جی پی اس لیپوساکشن متوجه برخی تورم و شاید برخی از کبودی ها خواهید شد که انتظار می‌رود، ورم بعد از عمل معمولاً بعد از یک هفته شروع به فروکش کردن می‌کند ، در حالی که کبودی می تواند سه هفته یا بیشتر طول بکشد.
 • همچنین ممکن است در برخی مناطق دچار بی حسی شوید و ممکن است بازگشت احساس ، چندین هفته (یا چند ماه) طول بکشد.
 • پزشک شما با توجه به عملی که انجام داده‌اید به شما توصیه می‌کند که چه زمانی مجاز به استحمام هستید. تا زمانی که پزشکتان به شما اجازه دوش گرفتن، نداده است ، این کار را شروع نکنید.
 • خیلی مهم است که کمی بعد از عمل جراحی بلند شوید و حرکت کنید ، زیرا این کار به جلوگیری از لخته شدن خون در پاها کمک می کند.
 • پزشک به شما گن مخصوص بعد از عمل لیپوساکشن را برای پوشیدن در مناطق تحت درمان ، توصیه خواهد کرد. در بیشتر موارد ، لازم است این گن را حدود 6 هفته بپوشید تا پوست بدن شما کاملا کشیده و سفت شود.
 • ماساژ لنفاوی بعد از هر نوع لیپوساکشن بسیار مفید است و دکتر ، معمولاً در هفته دوم بعد از عمل ، شما را به یک درمانگر معتمد برای این درمان ارجاع می‌دهد. ماساژ لنفاوی به کاهش تورم و سفتی بافت اسکار کمک می‌کند.
 • ممکن است هر زمان که احساس راحتی کردید ، معمولاً در هفته اول بعد از عمل، بتوانید شروع به ورزش کنید.
 • روند بهبودی بعد از عمل به تدریج است ، بنابراین شما باید انتظار داشته باشید که کمی صبر کنید تا کاملاً از نتایج لیپوساکشن خود لذت ببرید. بیشتر تورم در حدود 6 هفته فروکش می‌کند ، اما بهبودی واقعی تا یک سال کامل بعد از عمل طول می‌کشد.

 

کاندیدای مناسب استفاده از دستگاه جی پی اس لیپوساکشن یا لیپو کنترل

کاندیدای ایده آل برای هر نوع لیپوساکشن کسی است که به وزن بدنی ایده آل خود نزدیک است اما نواحی از بدن او چاقی های موضعی دارد که با رژیم های غذایی یا ورزش از بین نمی روند.

به یاد داشته باشید که هیچ نوع لیپوساکشنی برای "کاهش وزن" مناسب نیست ، بلکه این روش تنها برای لاغری موضعی نواحی چاق بدن شما مناسب است. ما با شما صادق هستیم و نمی‌خواهیم به شما وعده چیزی را بدهیم که نمی‌توانیم انجام دهیم، کافی است برای لاغری موضعی با جدیدترین دستگاه لیپوساکشن به کلینیک رویان سلامت مراجعه کنید، مشاوران ما صادقانه راجع به این دستگاه به شما توضیح خواهند داد تا شما تصمیم درستی برای لاغری خود بگیرید.  

بعد از ورود به کلینیک رویان سلامت ، ابتدا با یکی از مشاوران ما ملاقات خواهید کرد. آن‌ها با بررسی تاریخچه پزشکی ، تعیین اهداف شما برای جراحی و با گرفتن عکس های مربوطه روند مشاوره را شروع می کنند.

سپس شما را به پزشک مورد نظر ارجاع می‌دهند و پزشک با صحبت کردن با شما راجع به دستگاه لیپو کنترل ، مراحل مشاوره را کامل می‌کند و در جلسه مشاوره پزشک، شخصاً در مورد اهداف استفاده از این دستگاه صحبت کرده و راجع به هدف شما از مراجعه به کلینیک سوال می‌کند. پزشک بعد از گفتگو و معاینه شما ، تعیین می‌کند که آیا استفاده از دستگاه جی پی اس لیپوساکشن برای شما مناسب است یا خیر.

هزینه جی پی اس لیپوساکشن چقدر است؟

GPS Lipo یا لیپو کنترل روشی کاملاً جداگانه است و بسته به مناطقی که باید تحت درمان قرار بگیرند و میزان چربی بدن شما ، قیمت آن متفاوت است. ما در جلسه مشاوره رایگان ، بعد از معاینه بدن شماۀ، هزینه انجام این کار را به شما می‌گوییم و می خواهیم شما کاملاً آگاهانه بهترین تصمیم خود را برای لاغری با دستگاه جی پی اس لیپوساکشن در کلینیک رویان سلامت بگیرید!

کلینیک رویان سلامت با بهترین و مجرب‌ترین کادر پزشکی آماده خدمت رسانی به شما است. شما می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های 41936(021) , 95-22885890(021)  تماس حاصل فرمایید ، اما اگر امکان حضور ندارید می‌توانید از طریق  فرم  ویزیت آنلاین  و یا پیام رسان‌های تلگرام  به آی دی @royanmoobot  و واتس آپ پیام ارسال کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

سوالات متداول

فرم مشاوره آنلاین لیپو کنترل

 • Max. file size: 5 MB.

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map