کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95
معرفی بهترین قرص و داروهای بعد از کاشت مو

معرفی بهترین مکمل‌های و داروهای بعد از کاشت مو

چکیده مطلب

در حال حاضر بسیاری از بیماران را می‌بینیم که از طاسی رنج می‌برند و به کاشت مو تمایل دارند ، به این امید که موهای خود را برگردانند و اعتماد به نفس دوباره‌ای به دست آورند.

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که کاشت مو انجام داده‌اید، به شما برای کاشت مو تبریک می‌گوییم، اما اگر هنوز این کار را نکرده‌اید، بسیار مهم است که کاشت مو را در کلینیک زیبایی معتبری مانند کلینیک رویان سلامت و همچنین توسط یک جراح متخصص انجام دهید.

در کنار کاشت مو، مراقبت بعد از کاشت مو نیز اهمیت دارد. استفاده از داروهای مناسب بعد از کاشت مو یکی از مهم‌ترین پارامترها در مراقبت‌های بعدی از کاشت مو برای نتایج بهتر است.

بسیاری از افراد در مورد داروهای بعد از کاشت مو گیج می‌شوند. اگر پیوند مو انجام داده‌اید یا تصمیم به پیوند مو گرفته‌اید ، ممکن است یک سوال مشابه در ذهن خود داشته باشید.

بنابراین وحشت نکنید ،شما خوش شانس هستید که به وب سایت ما مراجعه کرده‌اید، ما از راهنمایی شما بسیار خوشحال خواهیم شد.

یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از کاشت مو، قرص و داروهای مصرفی بعد از کاشت مو است که باید بدانید کدام داروها یا مکمل‌ها را با خیال راحت می‌توانید مصرف کنید. در ادامه مطلب اطلاعات دقیقی راجع به مکمل‌های و داروهای بعد از کاشت مو در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 مراقبت‌های بعد از عمل کاشت مو:

 • می‌توانید بعد از گذشت 5 روز از عمل جراحی کاشت مو ، موهای خود را بشویید.
 • اگر 5-4 روز اول صورت شما ورم کرد دچار وحشت نشوید. زیرا این عارضه بسیار رایج است.
 • توصیه می‌شود حداقل 4 هفته پس از عمل کاشت مو از کشیدن سیگار یا مصرف مشروبات الکلی اجتناب کنید.
 • احساس خارش پوست سر بعد از کاشت مو بسیار رایج است، اما سر خود را نخارانید. می توانید بعد از کاشت مو از آب نمک استفاده کنید و آن را روی پوست ناحیه کاشت مو ، اسپری کنید.
 • برای اولین بار شستشوی بعد از عمل کاشت مو ، بهتر است از راهنمایی‌های جراح خود استفاده نموده و با جراح خود مشورت کنید.
 • پس از جراحی ، داروهای تجویز شده را به درستی مصرف کنید. در ادامه مطلب توضیحات کاملی راجع به مکمل‌های و داروهای بعد از کاشت مو می‌دهیم.

در عمل جراحی کاشت مو دو نوع دارو مصرف می‌شود

 دو نوع دارو بعد از کاشت مو مصرف می‌شود که عبارتند از:

الف) داروهایی که به مدت 2 هفته برای ترمیم زخم و جلوگیری از عفونت باید مصرف شود.

ب) داروهای که برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت موهای غیر پیوندی باید استفاده شود.

بعد از عمل جراحی پیوند مو به دلیل اینکه یک عمل جراحی عمومی انجام شده است، باید داروهایی مصرف شود که عباتند از:

 1.  مسکن جهت کم شدن درد بیمار
 2. آنتی بیوتیک جهت جلوگیری از عفونت زخم ها
 3. ویتامین c جهت ترمیم زخم ها
 4. و سایر داروها مانند ضد ورم و خارش و… این داروها اصولا 2 هفته استفاده می شود و اکثرا از این داروها برای همه جراحی‌ها استفاده می‌شود.

پس از عمل جراحی پیوند مو از روز دهم داروهای مکمل و تقویتی مو شروع می‌شود.

آیا مصرف مکمل بعد از کاشت مو ضروری است؟

اولین چیزی که باید به آن اشاره کنیم ، این است که هیچ مکمل یا لوسیونی وجود ندارد که در واقع سرعت رشد مو را افزایش دهد یا از ریزش مو جلوگیری کند؛ اگرچه برخی شرکت‌ها تبلیغات دروغی در این باره می‌کنند و ادعا می‌کنند که مکمل یا لوسیونی تولید کرده‌اند که این کار را انجام می‌دهد.

یک جراح پیوند موی خوب حتما به شما می‌گوید که بعد از کاشت مو ، لازم و ضروری نیست هیچکدام از این مکمل‌ها را مصرف نمایید.

البته مصرف یک مکمل یا ویتامین خوب مناسب مو بعد از کاشت مو ضرری نخواهد داشت، شما همیشه باید قبل از مصرف هرگونه مکمل ، به خصوص در مورد قرص و داروهای مصرفی بعد از کاشت مو ، از توصیه‌های پزشک معالج خود استفاده کنید.

آنچه بعد از کاشت مو ضروری است این است که شما بعد از این عمل ، رژیم غذایی مناسب و متعادلی را رعایت کنید ، خواب کافی داشته باشید و هوای تازه و تمیز تنفس کنید. این تنها چیزی است که برای حفظ موفقیت پیوند مو لازم است.

داروهای ضروری در روزهای اول بعد از کاشت مو

در شروع عمل پیوند مو ، پزشک جراح شما از بی حسی موضعی مانند لیدوکائین استفاده می‌کند ، که ناحیه پوست سر را که موها از آن برداشت می‌شود ، بی حس کند.

این یک بی حسی کوتاه مدت بسیار مؤثر است که پس از اتمام عمل سریعاً از بین می‌رود و عوارض جانبی ندارد. برای جلوگیری از تورم بعد از جراحی ، ممکن است پزشک دسته دارویی کورتیکواستروئیدی (کورتون ، کورتیزون ) را برای شما تجویز نماید.

همچنین پزشک ناحیه اهدا کننده پوست سر را با پانسمان ضد عفونی کننده می‌بندد و به شما داروهایی مانند مسکن‌ها و ضد التهابات داده می‌شود تا در منزل به همراه داروی دیگر خود مصرف کنید.

همچنین در بعضی موارد ممکن است برای جلوگیری از عفونت به شما آنتی بیوتیک داده شود.

کدام داروها بعد از کاشت مو باید مصرف شوند؟

بله ، بدیهی است که پس از کاشت مو مجبور به مصرف دارو هستید. نگران نباشید ما اینجا هستیم تا شما را در مورد داروها راهنمایی کنم.

همانطور که گفتیم بعد از کاشت مو ، پزشکان به طور کلی توصیه می‌کنند که برخی از آنتی بیوتیک‌ها و کرم‌های ضد باکتری موضعی را تا چند روز اول روی زخم سرتان استفاده کنید.

همچنین داروهایی مانند ماینوکسیدیل ، فیناستراید و سپس برخی از تکنیک‌ها مانند درمارولر Dermaroller ، پی آر پی (PRP) مو ( پلاسمادرمانی) و غیره نیز برای شما تجویز می‌شود.

در ادامه چگونگی عملکرد هر یک از این داروها و تکنیک‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

ماینوکسیدیل ( Minoxidil ) چگونه کار می‌کند؟

 • معمولاً ماینوکسیدیل محلول یا فوم و یک داروی موضعی برای رشد مو است ، که به طور کلی برای بیمارانی که از ریزش موهایشان رنج می‌برند ، تجویز می‌شود.
 • ماینوکسیدیل فولیکول‌های موی غیر فعال شما را احیا کرده و رشد موهای جدید را تحریک می‌
 • کند.
 • نتایج حاصل از مصرف ماینوکسیدیل در هر فردی متفاوت است و به پاسخ فردی بستگی دارد.
 • به شما توصیه می‌شود ماینوکسیدیل را تحت نظر متخصصان پوست استفاده کنید.

ماینوکسیدیل

 فیناستراید  Finasteride چگونه کار می‌کند؟

 • فیناستراید به دو صورت خوراکی و موضعی در دسترس است و برای رشد مجدد مو در مردان نقش مهمی دارد.
 • این ماده به کنترل تولید DHT (دی هیدرو تستوسترون) کمک می‌کند ، بنابراین به مهار ریزش مو کمک می‌کند.
 • اگر به شما توصیه شده است که ماینوکسیدیل و فیناستراید را به طور همزمان مصرف کنید، این کار برای جلوگیری از ریزش مو و حفظ موهای بسیار موثر است.
 • حدود 4 ماه زمان لازم است تا نتایج مثبت مصرف این دارو را ببینید.

 درمارولر Dermaroller چگونه کار می‌کند؟

 • درمارولر درمانی برای جلوگیری از ریزش موی مجدد بعد از کاشت مو است.
 • این دستگاه باعث افزایش جذب هر محصول درمانی پوستی می‌شود (در واقع، درمارولر موجب افزایش جذب دارو از طریق پوست تا 3000٪ می‌شود.)
 • سوزن‌های درمارولر در اندازه‌های متفاوت وجود دارد که از 0.25 میلی متر تا 2 میلی متر برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می‎شود.
 • این دستگاه در بهبود خون رسانی به پوست سر کمک کرده و رشد مو را تحریک می‌کند.
 • اثر درمارولر در اکثر موارد اثبات شده است اما ، ممکن است بسته به ژنتیک ، جنس ، رژیم ، سن و وضعیت سلامتی ، تاثیر آن متفاوت باشد.

 PRP چگونه کار می‌کند؟

 • PRP همان پلاسما درمانی معروف است.
 • در این روش خون خود بیماران گرفته شده، پلاسمای آن جدا می‌شود و سپس فاکتورهای رشد فعال آن جدا شده و برای بهبود رشد مو به سر تزریق می‌شود.
 • باعث افزایش گردش خون و جریان خون در پوست سر می‌شود.
 • PRP یکی از بهترین درمان‌های حمایتی قبل و بعد از کاشت مو است.

مصرف داروهای فوق پس از کاشت مو قطعاً بسیار لازم هستند، اما سوال پیش می‌آید که چند روز پس از کاشت مو می‌توان مصرف ماینوکسیدیل ، فیناستراید ، درمارولر و پی آر پی را شروع کرد؟

 PRP مو

مصرف داروها را چقدر بعد از کاشت مو شروع کنیم؟

 • پس از خلاص شدن از شر زخم‌های پوست سرتان، که به طور کلی 15-10 روز بعد از کاشت مو است، می‌توانید شروع به استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید کنید.
 • بعد از گذشت 15 روز از کاشت مو می‌توانید ماینوکسیدیل را روی پوست سر بمالید ، زیرا این به شما کمک می‌کند تا موهای پیوند شده به شکل بهتری رشد کنند.
 • شما حتی می‌توانید مصرف داروی فیناستراید را بعد از گذشت 15 روز از کاشت مو شروع کنید ، دقیقاً مانند داروی ماینوکسیدیل ، به رشد موهای پیوند شده شما کمک می‌کند.
 • حال در مورد درمارولر ، اگر قبل از گذشت 3-2 ماه ، از درمارولر استفاده کنید ، خطرناک است. بنابراین ، شما می‌توانید بعد از گذشت 3-2 ماه از پیوند مو مصرف درمارولر را آغاز کنید اما فقط با راهنمایی متخصص پوست و مو خودی این کار را انجام دهید.
 • پی آر پی را می‌توانید، 3-2 ماه بعد از کاشت مو ، تحت راهنمایی متخصص پوست استفاده کنید.

همانطور که اکنون می‌دانیم داروهای ماینوکسیدیل و فیناستراید بهترین و مهم‌ترین داروهای مصرفی بعد از کاشت مو هستند. مطمئناً می‌توانید بعد از گذشت 15 روز از کاشت مو به دنبال استفاده از آن‌ها بروید.

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن زیرتماس حاصل فرمایید.

☎۰۲۱-۴۱۹۳۶

☎۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵

⭕شعب تهران بزرگ

♦شهرک غرب بلوار دادمان

♦قیطریه_اندرزگو

مشاورین تلگرام

@royanmoobot

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید