انواع عمل جراحی زیبایی سینه

پروتزسینه لیفت سینه تزریق چربی به سینه دکتر پروتز سینه

چکیده مطلب

شاید شما هم از آن دسته از زنانی باشید که در اثر لاغر شدن و یا شیردهی سایز سینه هایتان کوچک و یا شکل سینه شما افتاده شده باشد همچنین ممکن است هرگز از سایز سینه خود راضی نبوده‌اید و از بچگی به دنبال راهی برای بزرگ کردن آن بوده باشید.

امروزه راه‌های مختلفی برای بزرگ ، سفت و پر کردن سینه‌های وجود دارد که در ادامه مطلب به مهم‌ترین آن‌ها از جمله پروتز سینه ، لیفت سینه ، کوچک کردن سینه و تزریق چربی به سینه اشاره می‌کنیم و مقایسه‌ای ساده بین این روش‌ها انجام خواهیم داد، با ما همراه باشید.  

فهرست مطالب:

 1. پروتز سینه چیست؟
 2. جراحی پروتز سینه چگونه انجام می شود؟
 3. لیفت سینه چیست؟
 4. لیفت سینه و تزریق چربی به سینه بطور همزمان
 5. چه افرادی به لیفت سینه همزمان با پروتز سینه نیاز دارند؟
 6. تزریق چربی به سینه
 7. تزریق چربی چیست؟
 8. لیفت سینه و پروتز سینه بطور همزمان
 9.  چه زمانی برای انجام تزریق چربی به سینه مناسب است؟
 10. آیا نتایج تزریق چربی به سینه در طولانی مدت ماندگار است؟
 11. تزریق چربی و لیفت سینه در مقایسه با پروتز سینه
 12. کلینیک و پزشک مناسب برای پروتز سینه، تزریق چربی و لیفت سینه

پروتز سینه چیست؟

 این روزها جراحی پروتز سینه به عنوان یک عمل زیبایی برای بزرگ و سفت کردن سینه‌ها در تمام دنیا شناخته شده است.

البته این روش گاهی خاصیت درمانی دارد ، به طور مثال در زنانی که به خاطر سرطان سینه مجبور شده‌اند بخشی از سینه خود را تخلیه کنند، انجام عمل پروتز سینه خاصیت درمانی دارد و یک عمل ترمیمی محسوب می شود.  

در این جراحی زیبایی پزشک با قرار دادن پروتز‌های سیلیکونی یا سالینی (بر پایه محلول‌های نمکی) بر رو، زیر یا بالای عضله سینه به سفت، پر و بزرگ‌ شدن اندازه سینه کمک می‌کند.

پروتزسینه

جراحی پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

انجام جراحی پروتز سینه 2-1 ساعت طول می‌کشد. طی این جراحی، پوست روی سینه، اطراف نوک سینه و اطراف و زیر بغل برش می‌خورد و پروتز سینه در جای خود قرار می‌گیرد، سپس پزشک ناحیه برش داده را بخیه می‌کند.

پس از جراحی پروتز سینه ،در صورتی که عمل به درستی انجام شده باشد، به مرور زمان پروتزهای سینه در جای مناسب خود ثابت می‌شوند.

پزشک قبل از انجام پروتز سینه می‌تواند شکل سینه بعد از انجام پروتز سینه را به صورت سه بعدی شبیه سازی کند تا شما بهتر بتوانید ساز و فرم پروتز خود را انتخاب نمایید.

لیفت سینه چیست؟

عمل لیفت سینه و ماستوپکسی،جراحی زیبایی برای از بین بردن افتادگی سینه‌ها است. افتادگی سینه به دلایل مختلفی مانند شیردهی و یا کاهش وزن ناگهانی در زنان ایجاد می‎شود.

عمل بالا کشیدن سینه، با کمک ایجاد برش‌های در پوست سینه، برداشتن بخش‌های اضافی و جمع کردن پوست سینه انجام می‌شود. در لیفت سینه ، بافت سینه تغییری نمی‌کند و فقط پوست اضافی برداشته می‌شود.

لیفت سینه علاوه بر اینکه شکل سینه‌ها را گرد و طبیعی می‎کند، بلکه نوک و هاله سینه را نیز به محل طبیعی خود برمی‌گرداند.

لیفت سینه و تزریق چربی به سینه بطور همزمان

پزشکان در جراحی لیفت سینه از تزریق چربی نیز استفاده می‌کنند ، زیرا زمانی که سینه با انجام لیفت سینه ، بالا کشیده میشود، بهتر است که پزشک با تزریق چربی ، حجم کمی را به سینه ها اضافه کند تا زیبایی سینه متقاضی چندین برابر شود.

در واقع جراحی لیفت سینه ، شکل جدیدی را به سینه ها می‌دهد و افتادگی آن را برطرف می‎کند ، بنابراین یک تزریق چربی ساده می‌تواند حجم کمی را نیز به سینه‌ها اضافه کند و موجب بی نقص و زیبا شدن سینه بیمار شود.

بنابراین لیفت سینه و تزریق چربی دو روش مکمل هم هستند که به زیبایی و بزرگ شدن سینه کمک می‌کنند.

چه افرادی به لیفت سینه همزمان با پروتز سینه نیاز دارند؟  

جراحی لیفت سینه و پروتز سینه بطور همزمان، بستگی به درصد افتادگی سینه دارد. در مجموع، هر چه افتادگی کمتر باشد،نیاز به برش کمتری دارد و هر چه افتادگی بیشتر باشد، به برش بیشتری نیاز می باشد.

معمولا بیماران ۲-۱ هفته بعد از جراحی لیفت و پروتز سینه می توانند ورزش سبک انجام دهند. معمولا فعالیت های سنگین ۶-۴ هفته بعد از جراحی انجام می شوند.

انجام یک لیفت سینه با تغییر در ساختار کلی سینه ، آن را خوش شکل کرده و به سمت بالا لیفت می نماید ، جراحی لیفت و پروتز سینه بطور همزمان قابل انجام است و  می تواند ظاهر شما را جوانتر کند.

تزریق چربی به سینه

گاهی زنان علاقه زیادی به بزرگ کردن سایز سینه خود دارند اما از آنجایی که جراحی پروتز سینه یک عمل جراحی محسوب می‌شود، از انجام آن وحشت دارند و به همین دلیل می خواهند بدانند "آیا می توانند به جای کاشت پروتز سینه از تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه شان استفاده کنند؟"

پاسخ این سوال "شاید" است؛ در واقع پاسخ این سوال  به اندام ، بدن و اهداف شما بستگی دارد و در این مطلب توضیح خواهیم بهترین چربی تزریقی و نتایج بلند مدت آن را توضیح خواهیم داد.  

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی (که به آن انتقال چربی اتولوگ نیز گفته میشود) برداشت چربی با استفاده از لیپوماتیک از یک ناحیه از بدن و سپس تزریق مجدد این چربی ساکشن و پردازش شده به قسمت دیگر است؛ به عنوان مثال ، استفاده از چربی پهلو برای تزریق چربی به سینه.

اگر به دنبال افزایش حجم جزئی سینه هایتان هستید، تزریق چربی به سینه بهترین و آسان‎ترین راه است.

لیفت سینه و پروتز سینه بطور همزمان

در برخی از زنان علاوه بر اینکه سینه ها حجیم و برجسته نیستند حالت افتاده و آویزانی هم دارند که این امر موجب شده است تناسب اندام آن ها برهم بریزد.

با جراحی لیفت سینه و پروتز سینه بطور همزمان هم می توان مشکل نافرمی سینه ها و هم مشکل آویزان بودن سینه ها را برطرف کرد و فرم زیبایی را در سینه ها ایجاد کرد . بروز این مشکلات می تواند بدلیل افزایش سن و شیردهی به نوزاد باشد.

چه زمانی برای انجام تزریق چربی به سینه مناسب است؟

تزریق چربی به بهترین وجه برای تصحیح ناهنجاری‌های مربوط به اندازه ، شکل و فرم سینه استفاده می‌شود. به همین دلیل این روش برای بیمارانی که نیاز به افزایش حجم جزئی سینه‌ دارند و یا کسانی که ناهنجاری‌های سینه یا قفسه سینه مانند قفسه سینه کبوتری دارند ، بیشتر استفاده می‌شود.

بهتر است بدانید که پزشک نمی‌تواند شکل سینه بعد از تزریق چربی را شبیه سازی کند ،پزشک فقط می‌تواند این سرویس را برای شبیه سازی اندازه و شکل های مختلف پروتز در بدن انجام دهد.

آیا نتایج تزریق چربی به سینه در طولانی مدت ماندگار است؟

همانطور که می‌دانید چربی که در تزریق به سینه استفاده می‌شود از بدن خود فرد گرفته می‌شود و درصدی از چربی که به سینه تزریق می‌شود، به مرور زمان جذب بدن شده و از بین می‌رود.

به همین دلیل است که تزریق چربی به سینه ، برای ماندگاری طولانی مدت نیاز به تجدید تزریق چربی به سینه خواهید داشت.

تزریق چربی و لیفت سینه در مقایسه با پروتز سینه

ممکن است شما فکر کنید که تزریق چربی جذاب‌تر از پروتز سینه به نظر می‌رسد زیرا چربی جزئی از بافت بدن خود شماست اما پروتز سینه یک جسم خارجی و مصنوعی است که در داخل سینه شما قرار می‌گیرد، اما باید بدانید که استفاده از چربی به تنهایی برای افزایش حجم و بزرگ کردن سینه ها،همیشه شکل مورد نظر را ،به شما نمی‌دهد و همچنین درصد زیادی از چربی که به سینه تزریق می‌شود، جذب بدن شده و به مرور زمان از بین می‌رود به همین دلیل است که تزریق چربی به سینه ،نتایج طولانی مدت مناسبی برای افزایش حجم سینه به شما نمی‌دهد.

یعنی هر سال نیاز به تجدید تزریق چربی به سینه خواهید داشت، این در صورتی است که پروتز سینه حداقل تا 10 سال ماندگار است و نیاز به جراحی دوباره نخواهید داشت.

بسیاری از نتایجی که از تزریق چربی دیده‌ایم در ابتدا به دلیل تورم در عکس‌های اولیه بعد از عمل ،حجم سینه بسیار خوب به نظر می‌رسند.

اما در دراز مدت ،حداکثر 50 درصد چربی‌ها طی 6 ماه می‌میرند و سپس در طولانی مدت چربی بیشتری از بین می‌رود. به همین دلیل یک سال بعد از تزریق چربی به سینه ، حجم سینه هرگز مانند روزهای اول بعد از تزریق مناسب نخواهد بود.

شکل سینه بعد از انجام پروتز سینه بسیار زیبا است و سینه افراد شکاف قابل مشاهده‌ای دارد، این در حالی است که تزریق چربی به سینه و یا لیفت سینه به تنهایی هرگز نمی‌تواند چنین شکلی به سینه بدهد.

لیفت سینه به تنهایی تنها برای برطرف کردن افتادگی سینه مفید است و تاثیری در اندازه آن ندارد. در حالی که جراحی پروتز سینه می‌تواند در عین حال که افتادگی سینه را از بین می‌برد، حجم سینه را نیز افزایش دهد.

اگرچه ممکن است که انجام جراحی پروتز سینه با عوارض و مشکلاتی همراه باشد اما با این حال ، پروتز سینه در طولانی مدت شکل خود را حفظ می‌کند و تمامی خواسته های بیماران را فراهم می‌کند.

اگر به طور کلی به نتایج کامل (رفع افتادگی و بزرگ کردن سینه) و طولانی مدت توجه زیادی دارید ، ما به شما انجام پروتز سینه را توصیه می‌کنیم.  

کلینیک و پزشک مناسب برای جراحی زیبایی سینه

هر یک از این روش‌هایی که نام بردیم کاربرد خاص خود را دارد و برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به دنبال تیم پزشکی مجربی هستید که با توجه به خواسته تان ، شما را راهنمایی کند تا یکی از این روش‌ها را به درستی انتخاب کنید ، با کلینیک زیبایی رویان سلامت تماس بگیرید.

می‌توانید در ساعات کاری کلینیک با شماره‌های 41936(021) , 95-22885890(021)  تماس حاصل فرمایید ، اما اگر امکان حضور ندارید می‌توانید از طریق  فرم  ویزیت آنلاین  و یا پیام رسان‌های تلگرام  به آی دی @royanmoobot  و واتسآپ پیام ارسال کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map