کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

همه چیز درباره ی جراحی ترمیمی بینی گوشتی

8 اردیبهشت
جراحی ترمیمی بینی گوشتی

آیا اخیرا جراحی بینی انجام داده اید اما از نتیجه‌ی آن احساس رضایت نمی کنید؟ آیا بینی گوشتی دارید و نگران برگشت پذیری جراحی بینی هستید؟

اما نگران نباشید. جراحی ترمیمی یا ثانویه بینی بهترین روش برای رفع نواقص و عیوب حاصل از جراحی اولیه بینی بویژه بینی های گوشتی است. این نواقص و اشکالات ممکن است مربوط به اشکالات تنفسی اصلاح نشده یا ناشی از عمل و یا نارضایتی از زیبایی بینی و ظاهر آن باشد.

اما قبل از اینکه تصمیم به انجام جراحی ترمیم بینی بگیرید، لازم است برخی نکات را مد نظر داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

رینوپلاستی ثانویه چه مشکلاتی را برطرف می کند؟

با انجام جراحی بینی ترمیمی می توان مشکلات بسیاری را اصلاح کرد. برخی از آنها عبارت اند از:

 • بدشکلی V معکوس

در برخی مواقع، بریدن غضرف های جانبی بالایی غضروف های تشکیل دهنده‌ی طرفین پل بینی سبب ایجاد یک سایه‌ی Vشکل معکوس در قسمت وسط بینی می شود. برداشتن غضروف های این ناحیه موجب بی ثباتی غضروف های جانبی بالایی می شود.

نحوه ترمیم: برای رفع این مشکل، دو روش تزریق فیلر یا جراحی ترمیمی پیشنهاد می شود. البته اثر تزریق فیلر کوتاه مدت بوده و حداکثر 6 ماه می باشد. به همین دلیل، متخصصان جراحی ترمیمی را پیشنهاد می دهند. در این جراحی، غضروف پشتی در بالای پل بینی قرار می گیرد تا بینی باریک تر و قسمت میانی آن عریض تر گردد.

 • کولوملا (افتادگی جداکننده ی سوراخ های بینی):

افتادگی کولوملا یا عدم تناسب بال کولوملا زمانی رخ می دهد که این قسمت بیشتر از حد نرمال به سمت پایین کشیده شود. در نتیجه، حفره بینی از نمای نیم رخ قابل مشاهده است.

نحوه ترمیم: در جراحی ترمیمی بافت اضافه با ایجاد یک برش برداشته و قسمتی از تیغه بینی جدا می شود. ممکن است غضروف دیگر نیز برداشته یا تراشیده شود. در برخی مواقع که بسیار نادر است، ممکن است بخش استخوانی بینی کوچک شود.

 • فرورفتگی دریچه ی خارجی بینی:

این عارضه بر اثر سستی یا تنگی دریچه ی بینی که باریک ترین بخش مسیر هوایی بینی است، ایجاد می شود.

نحوه ترمیم: برای رفع این مشکل روشهای جراحی مختلفی وجود دارد. بعنوان مثال، اگر فرورفتگی بدلیل سستی دیواره‌ی بینی ایجاد شده باشد، می توان از گرافت هایی در این ناحیه استفاده کرد.

 • تیز بودن نوک بینی:

در برخی مواقع غضروف های آلار بسیار برجسته هستند و ظاهری تیز دارند و یا بیش از اندازه جلوامدگی دارند. این مشکل می تواند مادرزادی باشد و بیشتر در افرادی که پوست نازک دارند، شایع می باشد.

این مطلب هم میتونه مفید باشه:
هزینه جراحی پلک چقدر است؟

نحوه ترمیم: جراحی ترمیمی بسته به آناتومی فرد متفاوت می باشد. بعنوان مثال در برخی بیماران از تکنیک اندونازال (برشهای داخلی) و در سایرین از عمل باز استفاده می شود. در افرادی که پوست نازک دارند، ممکن است یک گرافت بافت نرم یا فاسیا در بالای غضروف های نوک بینی قرار داده شود.

 • بینی منگنه ای:

در این وضعیت، نوک بینی بسیار باریک بنظر می رسد و در واقع تورفتگی هایی در دو طرف بینی وجود دارد. این نوع بدشکلی غالبا بدلیل بریدن بیش از اندازه غضروف های نوک بینی در حین عمل اولیه رینوپلاستی بوجود می آید.

نحوه ترمیم: عمل زیبایی نوک بینی یا Tip plasty برای تغییر شکل نوک بینی با استفاده از غضروف گوش یا نواحی دیگر بدن صورت می گیرد.

 • بازشدگی سقف بینی:

در برخی مواقع، استخوان های بینی در نزدیکی بالای بینی به هم نمی رسند. یک فضای باز ایجاد می شود. این بازشدگی باعث می شود تا بینی پهن بنظر برسد. و به تدریج با رشد پوست بینی، خطوط عمودی یا تورفتگی هایی ظاهر می شود.

نحوه ترمیم: در این حالت، جراحی ترمیمی بستگی به میزان بالا یا پایین بودن استخوان های بینی دارد. ممکن است با استفاده از گرافت onlay فاصله بین استخوان های بینی پر شود. و یا نیاز به انجام استئوتومی( شکستن) باشد.

زمان ایده آل برای انجام رینوپلاستی ثانویه

بطورکلی، برای انجام جراحی ترمیمی بینی بایستی یکسال از زمان جراحی اولیه گذشته باشد. در بینی های گوشتی بدلیل داشتن پوست ضخیم، زمان بیشتری لازم است تا ورم بینی بطور کامل از بین برود و زخم های درون بینی کاملا بهبود یابد.

درصورتیکه قبل از ترمیم کامل بینی، جراحی ثانویه انجام شود، ممکن است مشکلات بسیاری بوجود بیاید. تنها در مواردی که پره های بینی به خوبی جمع نشده باشند، می توان بعد از گذشت 6 ماه از جراحی ، اقدام به رینوپلاستی ثانویه نمود.

جراحی ترمیمی بینی گوشتی

انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی

از آنجاییکه رینوپلاستی ثانویه به مراتب از جراحی اولیه پیچیده تر و دشوارتر است، انتخاب یک جراح بینی باتجربه و ماهر که توانایی رفع مشکلات ساختاری و ظاهری نامتناسب بینی را داشته باشد، اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این، یک جراح رینوپلاستی خوب باید بتواند تمام مشکلات ساختاری بینی را که قابل مشاهده نمی باشند را رفع نماید.

این مطلب هم میتونه مفید باشه:
جراحی لیفت غبغب و گردن با عمل جراحی آندوسکوپیک

بنابراین جراح بینی انتخاب کنید که در زمینه جراحی بینی تجربه و تبحر بالایی داشته باشد و در زمینه جراحی ترمیمی فعال باشد.

جلسه مشاوره قبل از جراحی ترمیمی بینی

بسته به شدت تخریب بینی در جراحی اولیه، ویژگی پوست بینی و کیفیت مجراهای بینی، جراحی ترمیمی بینی می تواند پیچیده یا ساده باشد. از این رو، نیاز است تا قبل از عمل، یک جلسه مشاوره با جراح گذاشته شود و تمام این موارد مورد بررسی قرار گیرند. جراح با بررسی بینی و مشاهده عکس های قبل از جراحی بینی می تواند در مورد چگونگی ترمیم آن تصمیم لازم را اتخاذ کند.

مراقبت های قبل از جراحی ثانویه بینی

مراقبت های قبل از رینوپلاستی ثانویه دقیقا شبیه اقدامات قبل از جراحی اولیه است. بنابراین، متقاضیان رینوپلاستی ثانویه تا حد زیادی با مراقبت های قبل از جراحی ترمیم آشنا هستند. اما توجه به چند نکته اساسی ضرورت دارد:

 • درصورتیکه متقاضی جراحی ترمیمی هستید، بایستی با وسواس و دقت بیشتری جراح بینی خود را انتخاب کنند. و تا زمانیکه از مهارت بالای وی اطمینان کسب نکرده اند، هیچ اقدامی در جهت جراحی مجدد انجام ندهند.
 • از مصرف نوشیدنی های الکلی و یا دخانیات مدتی قبل از عمل بینی خودداری کنید.
 • از آنجاییکه مصرف داروهای رقیق کننده خون باعث ایجاد اختلال در روند جراحی می شود، بهتر است حداقل یکهفته قبل از عمل بینی، مصرف این داروها را متوقف کنید.
 • آقایان قبل از عمل بهتر است ریش و سبیل خود را اصلاح کنند. و خانم ها بدون آرایش به کلینیک مراجعه نمایند.

جراحی ترمیمی بینی گوشتی

مدت زمان انجام جراحی ترمیمی بینی

مدت زمانی که برای انجام جراحی بینی ثانویه ، مورد نیاز است با توجه به میزان پیچیدگی جراحی بینی متغیر می باشد ؛ اما بطورکلی، این جراحی به 2 الی 3 ساعت زمان نیاز دارد.

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی

 • بایستی به مدت شش هفته فعالیت های فیزیکی و ورزشهایی مانند شنا که باعث وارد شدن فشار به بینی می شود، محدود شوند.
 • تا مدتی بعد از عمل از فین کردن خودداری شود زیرا فین کردن ممکن است منجر به خونریزی بینی گردد.
 • برای حفاظت از بینی تا هشت روز یک اسپلینت بر روی بینی قرار داده می شود.
 • از آنجاییکه گرما و حرارت باعث تشدید ورم می شوند. بیمار باید از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.
 • تا یکهفته بعد از جراحی باید بصورت طاق باز بخوابید. بهتر است با قرار دادن دو بالش زیر سر در موقع استراحت، ان را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی، بهتر است با دهان باز عطسه و سرفه کنند.
 • تا دو روز بعد از ترمیم بینی گوشتی از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
 • از خوردن غذاهایی که جویدن آن ها سخت می باشد و به مدت زمان زیادی برای جویدن نیاز دارند، بپرهیزید.
 • تا دو ماه بعد از جراحی ترمیمی بینی، از زدن عینک خود داری کنید.
این مطلب هم میتونه مفید باشه:
هزینه پروتز سینه

جراحی ترمیمی بینی گوشتی

جراحی رینوپلاستی ثانویه چه مزیت هایی دارد؟

در جراحی بینی گوشتی، مجموعه مشکلات و نواقص ساختاری و یا ظاهری بینی که در طی جراحی اولیه ایجاد شده است را می توان به طور کلی بهبود بخشید. از مهم ترین مزیت های این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-زیبایی و تناسب بهتر در ناحیه بینی

2-بهبود پهنا و طول بینی

3-کاهش قوز روی بینی

4-بهبود غیرقرینگی لوله های بینی

5-بهبود اختلالات عملکرد طبیعی بینی مانند تنفس

جراحی ترمیمی بینی گوشتی

هزینه ترمیم بینی عمل شده

هرینه ترمیم بینی کاملا مشخص نیست. در برخی مواقع، مشکلات ایجاد شده به پزشک جراح باز می گردد. از این رو، جراح ممکن است توافق کند که دستمزدی دریافت نکند ولی سایر هزینه های بیمارستانی و جراحی باید پرداخت شود.

در مواردی که جراحی ترمیمی توسط جراح دیگری انجام شود، هزینه جراحی بسته به مشکلات و میزان تخصص جراح متغییر می باشد. البته تمامی هزینه ها بعد از بررسی و معاینات دقیق در جلسه مشاوره مشخص می شود.

از آنجا که جراحی بینی ترمیمی یکی از انواع جراحی هایی است که تا حد زیادی از حساسیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین بهتر است بیشتر تاکیدتان بر روی تجربه و مهارت جراح باشد تا هزینه جراحی.

کلام آخر

بطور کلی، اولین جراحی زیبایی بینی، بهترین زمان جهت رسیدگی به تمام مسائل بینی ، چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ عملکردی می باشد. با این وجود، جراحی ترمیمی بینی گوشتی نیز در صورتیکه با استفاده مناسب از تکنیک‌های پیشرفته جراحی و نیز تخصص و مهارت جراح، صورت گیرد، می‌تواند موفقیت‌ آمیز باشد.

در پایان مهم ترین توصیه ما به شما اینست که همانطور که برای عمل بینی نیاز به تحقیقات و اطمینان کامل به جراح زیبایی داشتید. در انجام عمل ترمیم بینی نیز باید از پیدا کردن بهترین جراح اطمینان حاصل نمایید. از این رو مهم ترین اقدامی که باید انجام دهید این است که در انتخاب جراح بینی نهایت دقت را داشته باشید.

برای دریافت تعیین وقت مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات، شما میتوانید با مشاوران ما در ساعات 8 الی 20 با شماره های 41936(021) ، 95-22885890(021) تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 1 میانگین رضایت کاربران: 5]
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید